Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2016., 19:01   #21
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Čitam vijesti danas, hrpa terorističkih napada i ispod piše 2 djevojčice se raznijele bombama i onda malo niže gluposti tipa što je u modi ove zime, o nogometašima bogatim, papa neke naočale iz hrv. dobio, neki lik zaprosio žensku u Zgu... Kako ih nije sram takve glupe, nebitne, površne vijesti stavljati kraj onakve prve tragične vijesti. Pa dajte malo razuma i poštovanja.

to je ono što se čita. skandal, krv, sex.

Cilja se na nagone. Kad već ne možemo klati svojim rukama, možemo

bezbrižno uživati gledajuć kako to drugi radi. Sigurno iz naslonjača.

Nagon za ubijanjem, se sublimira čitajuć takve stvari o

terorističkim napadima, gledanjem serijala i filmića s takvim temama.



Teroristi šalju poruku i promiču ideju, a portali susasvim

nepotrebno prenoseć tu informaciju
postali njihov glasnogovornik.

babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:08   #22
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
...u veliiiikom broju ili postotku - se "preobraćenik", malo po malo, ili više po malo, malo po više.. vrati u odaje sebstva...

Zajednički kreiramo stvarnost i živote provodimo u baš onome u čemu želimo biti; htjeli si to priznati ili ne.
Da, to je problem. Zato možda korak po korak prema nečemu. Teško je unutar ovakvog sustava biti sasvim na drugome kraju jer ovisiš o sustavu kako god okreneš. Zdravstvo, financije...ovisiš o sustavu... i još onda imaš neke svoje osobne loše navike kojih se jebeno teško odreći. Opet na kraju dođem do jedinog rješenja, meteor

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Nije li pomalo.. fali riječ.. "ironično".. da se u informacijsko vrijeme (o osobnim ne/prilikama osjetljivim na vlastitoj "kože".. kao motivator skidanja krmelja.. uopće glupo govoriti..) i dalje održava teza kako je ljudima potrebno otvarati oči, ne bi li vidjeli? Sve je dostupno, a odbijanje dostupnosti pokazuje što i kakvi smo, generalno, statistički. Priznati to tako, možda teško za progutati. Neželjenost takvog pogleda ili priznanja.. uopće mogućnosti da je tako.. također pojedincu; na dlanu, uvid, koliko mu kroz sirom otvorene oči, krmelje smetaju za fokusiranost.. potrebnu za.....................
Napredak čovječanstva (napredak pod navodnicima). Sve postaje dostupno, ne moraju se ljudi više za ništa toliko mučiti... pa dok sam ja bila klinka, bila sam presretna da mogu 1 sat tjedno imati net i to da si skinem nešto za školu ili pjesmu od 5 MB koja bi se skidala sat vremena. I onda još nakon skidanja skužiš da je fejk ili virus, koji već kuki ili nemaš program s tim formatom da ga podržava, a nisi gledao detalje dok si skidao pjesmu jer jedva da si naišao na nju, pa moraš još i program skidati za slušanje, koji je pak toliko velik da bi ti pojeo toliko interneta da bi itekakav račun stigao
Prije su ljudi znali više cijeniti ono što su imali, ne samo stvari, materijalno i sl., nego i druge ljude, najbitnije.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
3 puta će ostati doma.. iz izrabljivanja "osjetilnosti humanosti". 4ti put će jedan.. ili po neiskoristivosti (brze zasićenosti) modela, moguće oboje.. shvatiti model blindiranja se u uski (nas dvoje, solo doma, nedovoljno, meni-tebi, obrazac), repeticijski, moguće brzo monoton ciklus.. te napadom, kao taktikom izvlačenja se iz.. ili uvijek prisutne borbenosti uzrokovane potrebom dominacije ("osjetilnost sebstva").. napasti ovo drugo u stilu : "želiš me porobiti u svoju individualnost, koja kao takva (ili kao bilo kakva) nije moja, izolirati me društveno povodom....."....
Pa nek onda promijene okolinu, sjednu u park i jedu ono što si doma skuhaju + hrane usput golube, pse, mačke...što već naiđe + uživaju u prirodi + mogu se družiti s ljudima.
Ali većina bi 4u1 tipa, restoran hrana 80 kn s 3%popusta, free vino, free desert, free buket cvijeća za damu lol

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Meh. Nikada nisam bio ljubitelj revolucionara. Budi ono kaj jesi. Pomogni prvom do sebe. Nemoj tražit druge ljude da budu kao ti i sve 5.
Revolucija je malo preoptimistično ipak. Trenutno. Pa prvom, nekolicini još kraj sebe, da, i onda se tako krene širiti dalje. Ne tražiti da budu kao on/ona, nego onako kako bi za sve bilo dobro kao kolektiv.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 19:13   #23
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post

Revolucija je malo preoptimistično ipak. Trenutno. Pa prvom, nekolicini još kraj sebe, da, i onda se tako krene širiti dalje. Ne tražiti da budu kao on/ona, nego onako kako bi za sve bilo dobro kao kolektiv.
Ma ne može.Ono kaj je za mene dobro kao kolektiv nije za nekog drugog. Uostalom postoji valjda razlog zakaj je raja toliko oduševljenja sa ljubavlju prema masovnim medijima. Možda to i je ono kaj kolektiv želi?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:14   #24
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Da, to je problem. Zato možda korak po korak prema nečemu. Teško je unutar ovakvog sustava biti sasvim na drugome kraju jer ovisiš o sustavu kako god okreneš. Zdravstvo, financije...ovisiš o sustavu... i još onda imaš neke svoje osobne loše navike kojih se jebeno teško odreći. Opet na kraju dođem do jedinog rješenja, meteor
"Istini za volju".. osnovno trebaš (ja, ti, on, mi, vi, oni..) samo komad hrane i vode. Sve ostalo je ovisnost unutar konformizma, preraspodjeljena pojedinačnog odabira (slobodna volja) zavisno. Sve ostalo su teze o.. koje sobom povlaće ili kreiraju neke druge teze o.. koje takve, skupno, čine ideju koja je teza o.. te kao ideje, grupno, prelaze u ideologije koje su teze o.... Teze o? Život unutar velikog (ego) uma koji prirodu (sebe prvenstveno.. kao dio iste.. ne priznaje/prepoznaje..) "odguruje, negira, kroti..".. povodom? Teze o? Samoprezervaciji, međusobnoj (potrebi ili maštanju o ) povezanosti, ljubavi, jednakosti, ravnopravnosti, pravilnosti, pozitivističkoj usmjerenosti..? Gđe se to može/ima za kupit´?
Životinja u kavezu.. izvan svojeg primarnog modela.. poludi.
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Napredak čovječanstva (napredak pod navodnicima). Sve postaje dostupno, ne moraju se ljudi više za ništa toliko mučiti... pa dok sam ja bila klinka, bila sam presretna da mogu 1 sat tjedno imati net i to da si skinem nešto za školu ili pjesmu od 5 MB koja bi se skidala sat vremena. I onda još nakon skidanja skužiš da je fejk ili virus, koji već kuki ili nemaš program s tim formatom da ga podržava, a nisi gledao detalje dok si skidao pjesmu jer jedva da si naišao na nju, pa moraš još i program skidati za slušanje, koji je pak toliko velik da bi ti pojeo toliko interneta da bi itekakav račun stigao
Prije su ljudi znali više cijeniti ono što su imali, ne samo stvari, materijalno i sl., nego i druge ljude, najbitnije.
Mislio sam više.. ili prije.. na osnovno, preispitivanje svoje "ljudskosti, ispravnosti, moralnosti, bitnosti, usmjerenosti..". Blok video (kao praktični medij, čini se) klimatskih uvjeta (koje si ne želiš u blizini), blok video ratnih stradanja, straha, raskomadane djece, suza, urlika, agonije.. (koje si ne želiš u blizini).. blok video ljudske (oblika), iskonske mržnje prema svojoj vrsti, zavisno od boje, rase, vjere, statusa, spola.... blok video kliničkih ispitivanja na životinjama (u kojima se ne želiš prepoznati kao broj), životinja-proizvoda tipa hrane, obuće, odjeće.. blok video.. blok video.. blok video...
Dobra ideja za video/audio instalaciju s "nazivom humanost". Ili možda bolje.. nekakva virtual reality iskustvenost višesatnog, izmjeničnog flešanja (samo slika i zvuk) derivatima ili motorima humanosti.. uz boljeg poimanja radi.. kemijski promijenjenu taktilnost, perceptivnost.... Što je veća razina konformizma, dostupnosti; to se korisnik iste.. manje osjećaja potrebitim znati što je.. ili što nije niti bi želio biti.. izvan iste. Civiliziranost kao boravak u kolektivnog ego sferi unutar koje živi ideologija, ne ljudi. Ljudi samo kao prazne posude, čahure utjelovljenja misaonih tokova. Teze o.....
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Pa nek onda promijene okolinu, sjednu u park i jedu ono što si doma skuhaju + hrane usput golube, pse, mačke...što već naiđe + uživaju u prirodi + mogu se družiti s ljudima. Ali većina bi 4u1 tipa, restoran hrana 80 kn s 3%popusta, free vino, free desert, free buket cvijeća za damu lol
Neka puste okolinu na miru. Neka uživaju u trenu.. u trenu.. dozvoljenosti da su im se ciklusi poimanja poklopili.. na tren.. i neka rade, štokako već rade, što ih čini zadovoljnim, ispunjenim, sretnim.. na tren. Konzumerizam, kako god da se okrene.
Odu svakodnevno ujutro u park, polove lutajuće štetočine.. golubove, pse, mačke.. što već naiđe.. zakolju ih, očiste, skuhaju, ispeku.. u podnevnim ili večernjim satima, besplatno serviraju gotova jela svima koji nisu baš nešto zavidnog imovinskog statusa, onima kojima se ne kuha, a pojeli bi nešto toplo ("na žlicu/žlicom"), onima koji.... Sredstva za restoran.. ili štand (zavisno od klijentele) barem.. osigurana od grada (su/financirani azili za životinje, nepotrebni)......
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Revolucija je malo preoptimistično ipak. Trenutno. Pa prvom, nekolicini još kraj sebe, da, i onda se tako krene širiti dalje. Ne tražiti da budu kao on/ona, nego onako kako bi za sve bilo dobro kao kolektiv.
Možda je o istoj samo dovoljno razmišljati.. češće. "Kontra-projekcija".
Ionako je model postojanja u kojem boravimo, samo manifestacija individualnih misli sakupljenih, razrađenih, iz teze o.. u praktičnu primjenu održanosti istih.. misao dovela (kreirala) do neupitnosti postojanja razine. Za brže, željene (teoretski) izmjene, prakticiranje bi vjerojatno (nije provjereno) bilo poželjno, no.... za početak je moguće, dovoljno razmišljati.. sanjariti, maštati..
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 20:36   #25
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
"Istini za volju".. osnovno trebaš (ja, ti, on, mi, vi, oni..) samo komad hrane i vode. Sve ostalo je ovisnost unutar konformizma, preraspodjeljena pojedinačnog odabira (slobodna volja) zavisno. Sve ostalo su teze o.. koje sobom povlaće ili kreiraju neke druge teze o.. koje takve, skupno, čine ideju koja je teza o.. te kao ideje, grupno, prelaze u ideologije koje su teze o.... Teze o? Život unutar velikog (ego) uma koji prirodu (sebe prvenstveno.. kao dio iste.. ne priznaje/prepoznaje..) "odguruje, negira, kroti..".. povodom? Teze o? Samoprezervaciji, međusobnoj (potrebi ili maštanju o ) povezanosti, ljubavi, jednakosti, ravnopravnosti, pravilnosti, pozitivističkoj usmjerenosti..? Gđe se to može/ima za kupit´?
Životinja u kavezu.. izvan svojeg primarnog modela.. poludi.
Istina za vodu i hranu (osim ako si bretarijanac lol), samo za to prakticirati, izvan ovakvog sistema treba puno odricanja, na koje sve, nismo, većina spremni. Mene recimo u slučaju odricanja brine najviše jedna stvar, a to je zdravlje. Ne da bi mi takav stil života loše utjecao, baš suprotno, nego s obzirom na podlogu zdravstvenu, ovisim o zdravstvu, medicini, doktorima.

Sramim se, nisam čitala Životinjsku farmu. Još. Mislim da mi treba još nekoliko života da stignem sve što bih željela.

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Mislio sam više.. ili prije.. na osnovno, preispitivanje svoje "ljudskosti, ispravnosti, moralnosti, bitnosti, usmjerenosti..". Blok video (kao praktični medij, čini se) klimatskih uvjeta (koje si ne želiš u blizini), blok video ratnih stradanja, straha, raskomadane djece, suza, urlika, agonije.. (koje si ne želiš u blizini).. blok video ljudske (oblika), iskonske mržnje prema svojoj vrsti, zavisno od boje, rase, vjere, statusa, spola.... blok video kliničkih ispitivanja na životinjama (u kojima se ne želiš prepoznati kao broj), životinja-proizvoda tipa hrane, obuće, odjeće.. blok video.. blok video.. blok video...
Dobra ideja za video/audio instalaciju s "nazivom humanost". Ili možda bolje.. nekakva virtual reality iskustvenost višesatnog, izmjeničnog flešanja (samo slika i zvuk) derivatima ili motorima humanosti.. uz boljeg poimanja radi.. kemijski promijenjenu taktilnost, perceptivnost.... Što je veća razina konformizma, dostupnosti; to se korisnik iste.. manje osjećaja potrebitim znati što je.. ili što nije niti bi želio biti.. izvan iste. Civiliziranost kao boravak u kolektivnog ego sferi unutar koje živi ideologija, ne ljudi. Ljudi samo kao prazne posude, čahure utjelovljenja misaonih tokova. Teze o.....
A kako da preispituju vlastitu ljudskost, moralnost... ako novčić ima dvije strane?

Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Neka puste okolinu na miru. Neka uživaju u trenu.. u trenu.. dozvoljenosti da su im se ciklusi poimanja poklopili.. na tren.. i neka rade, štokako već rade, što ih čini zadovoljnim, ispunjenim, sretnim.. na tren. Konzumerizam, kako god da se okrene.
Odu svakodnevno ujutro u park, polove lutajuće štetočine.. golubove, pse, mačke.. što već naiđe.. zakolju ih, očiste, skuhaju, ispeku.. u podnevnim ili večernjim satima, besplatno serviraju gotova jela svima koji nisu baš nešto zavidnog imovinskog statusa, onima kojima se ne kuha, a pojeli bi nešto toplo ("na žlicu/žlicom"), onima koji.... Sredstva za restoran.. ili štand (zavisno od klijentele) barem.. osigurana od grada (su/financirani azili za životinje, nepotrebni)......
Pa naravno nek rade što žele. Ja kad krenem s idejama (glupavim), to samo leti.
Nego, ovaj drugi dio otvara brojna pitanja. Što s beskućnikom koji odbija jesti sve životinjskog podrijetla, a nema izbora? Da li da ide do te mjere da se drži svojih načela i vjerovanja, pa i po cijenu vlastite smrti?
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
.... za početak je moguće, dovoljno razmišljati.. sanjariti, maštati..
pa da, ionako se sve na kraju svodi samo na to lol
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 21:14   #26
Quote:
The Maystor kaže: Pogledaj post
Kolika je moć masovnih medija? Što smatrate prednostima, a što smatrate nedostacima?
Koliko je bitno biti informiran?
Izravni utjecaj masovnih medija na kreiranje masovnih uvjerenja slabi u zadnje vrijeme. Na taj stav me potakla pobjeda Trumpa: mainstream mediji su doslovno vrištali agitirajući za Hillary ali šipak.
Što reći na pitanje o moći medija? Ovako, mediokriteti, prosječnjaci, razni provincijalci (umno i teritorijalno) upijaju medijske sadržaje nekritički i još misle da su cool i progresivni ako od riječi do riječi citiraju nešto što je rekao Šprajc ili su pročitali na Indexu.
Valjda ti ljudi vjeruju da su mediji slobodni pa se prepuštaju floskulama i nelogičnostima bez unutarnjeg korektiva.

S druge strane mediji ipak još uvijek imaju moć da utjeraju osjećaj straha, podijeljenosti, nesigurnosti, frustracije, ambivalencije.

Cilj medija je neprestano potpaljivanje kaosa koji je još uvijek većinom latentan. Ali pogledaj ljude oko sebe, većina ih kuha iznutra. Ne kažem da je sve to samo zbog medija, ali promatrajući svoje reakcije nakon kratke posjete indexu probude mi se najniži nagoni. Pogledaj komentare na društvenim mrežama na medijske objave i napise: atmosfera je ekvivalentna bijesnim psima koji se glođu oko kosti koje im se nabacuju iz pera ne osobito pismenih novinara koji ionako pišu po nečijoj agendi.

I onda zaključiš da nema smisla niti na koji način sudjelovati u tom iskonstruiranom ratu protiv osjećaja mira i spokoja. Niti aktivno, niti pasivno.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 23:20   #27
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Izravni utjecaj masovnih medija na kreiranje masovnih uvjerenja slabi u zadnje vrijeme. Na taj stav me potakla pobjeda Trumpa: mainstream mediji su doslovno vrištali agitirajući za Hillary ali šipak.
Što ili kakvi su to, bi bili.. "mainstream mediji".. u današnje vrijeme?
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 23:34   #28
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Što ili kakvi su to, bi bili.. "mainstream mediji".. u današnje vrijeme?
Ono što se čita, guta, upija, sluša, gleda.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 23:48   #29
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Istina za vodu i hranu (osim ako si bretarijanac lol) samo za to prakticirati, izvan ovakvog sistema treba puno odricanja, na koje sve, nismo, većina spremni. Mene recimo u slučaju odricanja brine najviše jedna stvar, a to je zdravlje. Ne da bi mi takav stil života loše utjecao, baš suprotno, nego s obzirom na podlogu zdravstvenu, ovisim o zdravstvu, medicini, doktorima.
Ne možeš više niti prase, zamijeniti za bio-energetski tretman kod babe nade. Prima samo eure.. i kune, ako baš.... Ne možeš prase niti uzgojiti bez veterinarske, sanitarne dozvole za držanje.. bez obzira na konzumaciju, isključivo za vlastite potrebe. Niti ga možeš staviti na tržište kao proizvod.. bez veterinarske provjere ispravnosti.. proizvoda.. ne bi li naplatom istog, život praseta preko novčarskog modela (financiranje modela) trampio za dozu nadine enerđije/vlastitog zdravlja.
I u špilji postoji određena sustavnost. Jedan, koji se danas odmara od lova.. zabavlja se sa : "vani je vuk, vani je vuk..".. dok drugi, koristi (misaoni model) strah kao pripremljenost na mogućnost da zaista je.. bez obzira na to što vuka ("chupacabra") nitko ikada nije vidio..
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
A kako da preispituju vlastitu ljudskost, moralnost... ako novčić ima dvije strane?
"Daj "produbi""..?
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Pa naravno nek rade što žele. Ja kad krenem s idejama (glupavim), to samo leti. Nego, ovaj drugi dio otvara brojna pitanja. Što s beskućnikom koji odbija jesti sve životinjskog podrijetla, a nema izbora? Da li da ide do te mjere da se drži svojih načela i vjerovanja, pa i po cijenu vlastite smrti?
Šta-što s beskućnicima koji odbijaju....? Nema odbijanja (cijepljenja, prisilne hospitalizacije, ove ili one sustavne pogodnosti po ispunjenim uvjetima..). Tko odbije, istim, bez da je potpisao, potpisao je odobrenje da ga se sankcionira po modelima društvenog prakticiranja ispravnosti. Soy(lent) green. Puno proteina. Neće "beskućnik" umjeti ako se u pučkoj kuhinji hrani krumpirom, salatom, kruhom, voćem.... bez obzira na pred-istek ili nakon-istek.. roka trajanja?
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
pa da, ionako se sve na kraju svodi samo na to lol
Sav taj silni strah, namjerna ili namjenska kompliciranost, idealiziranje povodom pridavanja važnosti, ispravnosti, usmjerenosti.. samokažnjavanje se po svakom neuspjehu za nikada pokušano.... u sumiranju svedenosti na jednostavno sumiranje.. ili sumiranje jednostavnosti. Nikako praktično u krajnje praktičnom bivanju....
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 23:56   #30
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Ono što se čita, guta, upija, sluša, gleda.
Jel´.. npr.. yt općenito.. s(t)imulirani "mainstream medij".. današnjeg vremena?
Mainstream kao masovan ("izravni utjecaj masovnih medija na kreiranje masovnih uvjerenja slabi u zadnje vrijeme"), ne? Kakav je to neizravni utjecaj masovnih medija?
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 00:06   #31
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Jel´.. npr.. yt općenito.. s(t)imulirani "mainstream medij".. današnjeg vremena?
Mainstream kao masovan ("izravni utjecaj masovnih medija na kreiranje masovnih uvjerenja slabi u zadnje vrijeme"), ne? Kakav je to neizravni utjecaj masovnih medija?
Izravni je kad nam izravno daju do znanja da smo glupi ako ne razmišljamo, činimo, biramo onako kako oni smatraju da treba, a neizravni je podli, između redaka, u naznakama, suptilan. Slabi zato jer su konzumenti ipak bića koja posjeduju samosvijest, a ne samo nagon za razmnožavanjem, uništavanjem, hranjenjem i zabavom. Jesam li dobila 5 iz zalaganja?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 07:40   #32
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Izravni utjecaj masovnih medija na kreiranje masovnih uvjerenja slabi u zadnje vrijeme. Na taj stav me potakla pobjeda Trumpa: mainstream mediji su doslovno vrištali agitirajući za Hillary ali šipak.
Što reći na pitanje o moći medija? Ovako, mediokriteti, prosječnjaci, razni provincijalci (umno i teritorijalno) upijaju medijske sadržaje nekritički i još misle da su cool i progresivni ako od riječi do riječi citiraju nešto što je rekao Šprajc ili su pročitali na Indexu.
Valjda ti ljudi vjeruju da su mediji slobodni pa se prepuštaju floskulama i nelogičnostima bez unutarnjeg korektiva.

S druge strane mediji ipak još uvijek imaju moć da utjeraju osjećaj straha, podijeljenosti, nesigurnosti, frustracije, ambivalencije.

Cilj medija je neprestano potpaljivanje kaosa koji je još uvijek većinom latentan. Ali pogledaj ljude oko sebe, većina ih kuha iznutra. Ne kažem da je sve to samo zbog medija, ali promatrajući svoje reakcije nakon kratke posjete indexu probude mi se najniži nagoni. Pogledaj komentare na društvenim mrežama na medijske objave i napise: atmosfera je ekvivalentna bijesnim psima koji se glođu oko kosti koje im se nabacuju iz pera ne osobito pismenih novinara koji ionako pišu po nečijoj agendi.

I onda zaključiš da nema smisla niti na koji način sudjelovati u tom iskonstruiranom ratu protiv osjećaja mira i spokoja. Niti aktivno, niti pasivno.
Ne bih se složio s tvrdnjom da slabi moć masovnih medija, osobito na primjeru

trump clinton. Prije bih zaključio da je ta moć nestručno primjenjena ili pak

stručno primjenjena, ali na nama nedokučiv način.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 08:09   #33
jer štogod da su mediji brljali, dobio izbore je, onaj koji ima novac.

A novac kontrolira medije.

A mediji nisu glas koji viče u pustinji, no ljudi koji rade za lovu.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 15:50   #34
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Izravni je kad nam izravno daju do znanja da smo glupi ako ne razmišljamo, činimo, biramo onako kako oni smatraju da treba, a neizravni je podli, između redaka, u naznakama, suptilan. Slabi zato jer su konzumenti ipak bića koja posjeduju samosvijest, a ne samo nagon za razmnožavanjem, uništavanjem, hranjenjem i zabavom. Jesam li dobila 5 iz zalaganja?
Zašto 5 iz zalaganja? Nije valjda da su 2 i 1/2 rečenice definicija "zalaganja"?
Ako nešto znači (kao poticaj za/na "zalaganje"), evo ti 5. Evo ti 10; 50....

Samosvijest? To bi bio neki, ne baš svakodnevne ("kolektivne") primjene, viši (usmjeren bilo gdje osim, iskljućivo na "ja") model funkcioniranja konzumenata? Superkonzumiranje, megakonzumiranje.. u kojem svatko ima jednaka prava (na konzumiranje) bez obzira na rasu, spol, vjeru, naciju, dob....? Ili u kojem određene, povlaštene grupacije (zemlje, regije..) imaju jednaka prava na definiciju se konzumentima.. dok naravno određene ipak ne, jer.. mnogo nas je i treba netko ipak (i utopiji), služiti (jeftina radna snaga aka roblje, jeftini proizvodi, jeftina hrana..) sistemu ili svoj nekomfor transformirati u mogućnost nečijeg komora.
Samosvijest fina robica za prijatelje i poznanike; a najfinija za sebe, za špicu, za.. za paradu.
Ona u kojoj je moguće, biti apsolutno fokusiran na "širu" problematiku; empatičan prema svim oblicima ljudske (i neljudske) tragedije.. dok je u osobnom okruženju mira, stabilnosti, izobilja, pogodovanja.... problematika, zapravo, pitanje jedino, kada se povlašteni (koji se ne vidi ili smatra takvim) konzument nađe u statistički, određenoj razini opadanja (što mu mediji kao alat, alarmiraju) razine dostupnosti, prava na.............
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 16:27   #35
Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
jer štogod da su mediji brljali, dobio izbore je, onaj koji ima novac.

A novac kontrolira medije.

A mediji nisu glas koji viče u pustinji, no ljudi koji rade za lovu.
Misliš da interesne skupine i bogati pojedinci koji su imali volju financirati suprotnu stranu nisu odriješili kesu?
Kako ljudi koji imaju lovu mogu biti glas koji viče u pustinji osim medijskim kanalima, ha?
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 16:29   #36
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Zašto 5 iz zalaganja? Nije valjda da su 2 i 1/2 rečenice definicija "zalaganja"?
Da, dvije, tri rečenice su sasvim dovoljne izraziti bitno. Traktati iziskuju vrijeme. Puno dragocjenog vremena.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 16:58   #37
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Da, dvije, tri rečenice su sasvim dovoljne izraziti bitno. Traktati iziskuju vrijeme. Puno dragocjenog vremena.
Dementni ja; uvijek nekako zaboravim sažetost - iz koje se uglavnom čuje/vidi neka modelirana "pop-kvota" kao najširi oblik mišljenja, stava, obrazloženja.. -; ukalupiti u čahuru dragocjenosti mu vremena. Nameće se pitanje, čemu uopće, kriptično sudjelovanje.. u kojem je vrijeme novac.. te nakon što se lupim po čelu (hrkljuš, ne facepalm).. percipiram kako autosugestivnost "sudjelovanja" košta..
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 18:05   #38
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Misliš da interesne skupine i bogati pojedinci koji su imali volju financirati suprotnu stranu nisu odriješili kesu?
Kako ljudi koji imaju lovu mogu biti glas koji viče u pustinji osim medijskim kanalima, ha?

bio je to medijski rat lovatora, pobijedio multimilijarder.

Pod glasom iz pustinje sam mislio na one koji bi besplatno propovijedali

za ideal, poput sv.Ivana, a to nisu današnji masovni mediji.

Ja sam zaključio da su masovni mediji zapravo industrija u kojoj je bitna samo

lova, te se u opticaj šalju informacije koje će donijeti lovu, bilo od onih

koji konzumiraju ili od onih koji se promiču.
babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 18:43   #39
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Dementni ja; uvijek nekako zaboravim sažetost - iz koje se uglavnom čuje/vidi neka modelirana "pop-kvota" kao najširi oblik mišljenja, stava, obrazloženja.. -; ukalupiti u čahuru dragocjenosti mu vremena. Nameće se pitanje, čemu uopće, kriptično sudjelovanje.. u kojem je vrijeme novac.. te nakon što se lupim po čelu (hrkljuš, ne facepalm).. percipiram kako autosugestivnost "sudjelovanja" košta..
Zanimljivo je kako si napomenuo da je vrijeme novac iako nisam mislila na novac kad sam spomenula dragocjenost. U prethodnom postu si doveo u pitanje samosvijest kao nešto što pripada čovjeku kao takvom, kao vrsti spominjujući nekakve špice i elitistički oduzimajući mogućnost posjedovanja samosvijesti ikome osim.. kome? Tebi? Sličnima? I onda umjesto da ti kažem kako je smisao za sintezu umješnost pozvala sam se na vrijeme.

Quote:
babarogac kaže: Pogledaj post
bio je to medijski rat lovatora, pobijedio multimilijarder.

Pod glasom iz pustinje sam mislio na one koji bi besplatno propovijedali

za ideal, poput sv.Ivana, a to nisu današnji masovni mediji.

Ja sam zaključio da su masovni mediji zapravo industrija u kojoj je bitna samo

lova, te se u opticaj šalju informacije koje će donijeti lovu, bilo od onih

koji konzumiraju ili od onih koji se promiču.
Znam što si htio reći i znam da glas koji viče u pustinji pripada Ivanu Krstitelju. Ali ne slažem se da je iza medijske mašinerije samo lova. S jedne strane da, imamo zaključak kako senzacije, nasilje i seks prodaju novine i portale, ali ovo nije jednostavni dvosmjerni proces: medij ponudi nešto od ovdje navedenog, a mediokritet popljuga tu informaciju i onda želi još i još u ovisničkoj euforiji.
Ako bi tako mislili sveli bi čovjeka na off-on jedinku koja nije sposobna vidjeti iznad obzora.

Ovdje je u pitanju sraz poimanja na koji ja gledam na čovjeka, a na koji ga poimate ti i descender. Ako gledamo čovjeka udavljenog u pop kulturi, u masi, u amorfnoj spužvi koju sociolozi nazivaju društvo tada ga neminovno unizujemo smatrajući ga običnim medijskim konzumentom.

Ali ako u čovjeku vidimo biće s mogućnosti transcendiranja onkraj medijskog upumpavanja senzacija vidjet ćemo nekoga tko osjeća i razumije da realnost koju nam kreiraju mediji i realnost koja je kreirana u realnosti nisu nužno u korelaciji.
Orlandia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 19:30   #40
Quote:
Orlandia kaže: Pogledaj post
Zanimljivo je kako si napomenuo da je vrijeme novac iako nisam mislila na novac kad sam spomenula dragocjenost. U prethodnom postu si doveo u pitanje samosvijest kao nešto što pripada čovjeku kao takvom, kao vrsti spominjujući nekakve špice i elitistički oduzimajući mogućnost posjedovanja samosvijesti ikome osim.. kome? Tebi? Sličnima? I onda umjesto da ti kažem kako je smisao za sintezu umješnost pozvala sam se na vrijeme.



Znam što si htio reći i znam da glas koji viče u pustinji pripada Ivanu Krstitelju. Ali ne slažem se da je iza medijske mašinerije samo lova. S jedne strane da, imamo zaključak kako senzacije, nasilje i seks prodaju novine i portale, ali ovo nije jednostavni dvosmjerni proces: medij ponudi nešto od ovdje navedenog, a mediokritet popljuga tu informaciju i onda želi još i još u ovisničkoj euforiji.
Ako bi tako mislili sveli bi čovjeka na off-on jedinku koja nije sposobna vidjeti iznad obzora.

Ovdje je u pitanju sraz poimanja na koji ja gledam na čovjeka, a na koji ga poimate ti i descender. Ako gledamo čovjeka udavljenog u pop kulturi, u masi, u amorfnoj spužvi koju sociolozi nazivaju društvo tada ga neminovno unizujemo smatrajući ga običnim medijskim konzumentom.

Ali ako u čovjeku vidimo biće s mogućnosti transcendiranja onkraj medijskog upumpavanja senzacija vidjet ćemo nekoga tko osjeća i razumije da realnost koju nam kreiraju mediji i realnost koja je kreirana u realnosti nisu nužno u korelaciji.
hm... društvo smatram heterogenim po ovom pitanju pušenja. Onako po

gausovoj krivulji normalne raspodjele, u sredini su pušači svega i svačega.

Ne samo iz razloga što nisu u mogućnosti razlučiti, već i iz razloga što ih

nije briga i nekritički uživaju u konzumaciji ponuđenog.

Kad nebi bilo tako, onda bi mediji bili nepraćeni. To bi za poslijedicu imalo

manji profit, te bi se morali mijenjati ili bi propali.

babarogac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.