Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 01:00   #61
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
Nisam siguran, da je sada stol u kuhinji/dnevnom boravku dobro postavljen. Po meni je previše na liniji između ulaza u kuću i izlaza iz dnevnog boravka na vrt. Propušno ne samo faktićki, nego i psihološko. Osobno bih razmišljao da kauč staviš na suprotnu stijenu prema vrtu ( odnosno u kut, ako bi bio L kauč), i da se na sadašnje mjesto kauča stavi stol i stolice. Po mogućnosti ne stisnuto uz stijenu, imaš dosta prostora u toj sobi.

Ona fotografija, koju si predstavila, da se ti sviđa, je dobra opcija. Ako ti nije preveliko ili prekomplicirano, idi na takvo nešto ...
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 09:31   #62
Evo jos nekih prijedloga. A u smjeru toga da kuhinja i kupaona budu na istom zidu sto pojednostavljuje izvedbu
instalacija/kanalizacije.
Da - i dnevni boravak i kuhinja/blagovaona budu uz terasu, sto mi se cini ljepse/ugodnije.
Duz cijele kuce terasa (ostakljeni "zid" i klizna vrata), s tim da se mozda jedan manji dio ostakli pa da se moze sjediti vani i kada je hladno.
Vezano uz hladnocu, treba predvidjeti i mjesta za grijaca tijela, pa napraviti pripremu za radijatore/klimu da se ne
mora novoizgradjena kuca busiti naknadno.

__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 12:52   #63
Quote:
tomorrow2 kaže: Pogledaj post
Stari i novi objekti nisu istu za kategorizaciju
Za novi treba uporabna i dozvola, a u dozvoli treba biti sve prema zakonu.
za kategorizaciju više ne spominju visinu, a i kad su je spominjali bilo je 2,4 minimum, za staru jezgru moglo je i manje
Kexx is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 20:50   #64
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post

Od svih prijedloga, ovaj je nekako najrealniji.... mada, ponavljam se...treba voditi računa o ciljanoj skupini... niste u poziciji da nudite nužni smještaj...
__________________
Asti miša.
papi73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 13:25   #65

ovao nekako
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 08:46   #66
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post

ovao nekako
Konacno
mrvicu povecaj sobu jer ti mora stati i stolic sa ogledalom (pogledaj uvjete za kategorizaciju).
evo i link za tebe:
http://www.jutarnji.hr/domidizajn/in...posao/5478099/
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:21   #67
da to je u istri,gledala sam vec.predivnoooo,ja crtam kuhinju 3metra dugu,nezz da li je obavezna pećnica i perilica suda??
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 12:42   #68
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
da to je u istri,gledala sam vec.predivnoooo,ja crtam kuhinju 3metra dugu,nezz da li je obavezna pećnica i perilica suda??
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/s...tni/377840.pdf
za 4* moze mikrovalna i bez perilice, ali provjeri sama za svaki slucaj
koliko vidim ti ne mozes biti kuca za odmor jer nemas wc za osoblje. provjeri si to.
niti sa jednim sanitarnim cvorom ne moze biti 4*
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 13:41   #69
pise minimalno 41m2 za 3* kuca za odmor
a to nisam cula,kakav wc za osoblje
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2017., 14:03   #70
Quote:
donatela kaže: Pogledaj post
pise minimalno 41m2 za 3* kuca za odmor
a to nisam cula,kakav wc za osoblje
joj sorri, pod neobavezno je
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 11:42   #71

ovo bi nekako bila moja zelja,jucer je bio gospodin dati ponudu,znaci stambenog oko 45m2,
ruke 10000eu(bazen u tih 10 ruke),materijal 15000 eu,(sa bazenom) bazen materijal 5000 eu (punme i ostalo) znaci cca 30000eu,plus papiri,plus namjestaj,kupaona,urediti okolis,izadje nam oko 55000 eu u grubo,to mi je nekako puno,a i ako je dobit recimo 7000eu,a rata kredita 3000kn onda doslovno isplačujem kucicu u 15 godina.mislili smo napraviti studio 32m2 ide u 4 zvjezdice,tj ja mislila ne muž,jer samo meni tako nesto pada na pamet,napraviti studio malo ljepse opremiti i bazen,mislim da vi tada sa 35000 mozda izasli sa kreditom,sto kazete,nemojte me spotati,ali ja jednostavno moran nesto sagraditi,i jako mi je velika zelja pa makar 30m2

Zadnje uređivanje donatela : 21.01.2017. at 12:50.
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 08:33   #72
kućica dimenzija unuttarnje 4x8 znaci 32m2
primjer 1

primjer 2
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:11   #73
danas su mi javili iz opčine
uvjeti za kategorizaciju
NOVI OBJEKT
app 33-35m2 ide u 2* i 37-39m2 u 3*
kuća 36-38m2 ide u 2* i 40-42m2 u 3*
studio 26-28m2 2* i 30-32m2 u 4*
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2017., 20:13   #74
ovo je oko 33m2 8 x 4,20

9x 4,5 oko 41m2

Zadnje uređivanje donatela : 23.01.2017. at 21:08.
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 16:11   #75
krenuli ctrat,arhitektica danas krenula.drzite mi palčeve da uspijem

40,50m2
biti ce vjerovatno jos neke male korekcije u tlocrtu,kamin, vrata u kupaoni ne prozor po ideji arhitektice
to bi islo u kucu za odmor 3*
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 18:52   #76
Postoji li sansa da makar taj dio fizikalije odradite ti i muz (+prijatelji i obitelj) pa da imas manje troskove (ytong bi bez problema mogli sami kao i drvenu, a u tom slucaju ne bi imali problema ni s vlagom)? I je li zaista toliko bitan broj zvijezdica? Baci malo oko na raspored soba u vec dizajniranim bungalovima i jedrilicama na kojima je prostor maximalno iskoristen. Mozda da wc-e napravis u tom stilu-skoljka, tus i lavandin na smijesnoj kvadraturi, nema posebno kabine i ostaloga, ali je pod impregniran i zasticen tako da je cijela kupaonica na neki nacin tus kabina. Na taj nacin bi mozda mogla isfurati 2 kupaonice ili sto ti vec treba za kategorizaciju (ako je toliko bitno). Ili jedna kupaonica, a vani jos tus ili na solarno, ili ona klasika-obojis bojler u crno pa nek se tusiraju.

A na bazen bi po meni trebao biti pogled iz dnevnog, na podu keramika, trosjed kozni tako da ti ne razj. vec nakon 1. sezone.

Edit: tu pogledaj neke ideje, s time da po meni ima smisla na stranu prema bazenu staviti kuhinju i dnevni s velikom staklenom stijenom, a sa sjeverne/druge strane/unutra napraviti 1 spavacu sobu i tus, ili jednu s bracnim, jednu sobicu s krevetima na kat i izmedu njih gore opisanu kupaonicu.

Znam da je bila jedna kucica sa fantasticnim rasporedom u svega 30-40 kvadrata, ali sada nikako ne mogu naci. Ako uspijem ti javim.
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~

Zadnje uređivanje K20 : 26.01.2017. at 19:04.
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:00   #77

ovako smo neke promjene dovele danas.natkrivena terasa za 3* i obavezan kodnik za 40m2 za kuću za odmor, dok za 39m2 za app za 3*ne treba,ovako smo smislile,od ulaza se ravno vidi 2 metra vrata za na terasu dal balkonska ili klizna to jos nezz kako budemo mogli,i kod kauca je fixno staklo onako u vodoravno usko da se sa dvosjeda vidi bazen,znaci puno sunca,dimenzija 80x200cm cca
masinu za rublje i bojler smo sakrili u ostavu,kao i police za odlaganje,susilo za robu,igre razne rekete,i bla bla,i ručnike deterđente,kupaona tus 90x90 viseca skolka i lavandin i kakva polica, soba mora imati za 3* toaletni stolić,pa stavilaormar na drugi kraj sobe di ima vise zida.natkrivena terasa od 10m2 i odma do bazen,letnu kuhinju bi mozda ne bas odma,mozda dogodine,kako budemo mogli,samo cemo raditi struju vodu,i zid sve okolo. a zidanje to bas neznamo,sad bila danas u banci,znaci 50000 eu,valda ce mi biti dosta za ta 42m2
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:18   #78
Cek, aj pomalo...
Od kojeg materijala mislite raditi?
Kako cete rijesiti odvod? Kanalizacija/septicka?
Jeste razmisljali o betonskom bazenu? Jos ste na vremenu jer se premaz susi 40 dana, a ima ih starih 100 godina i jos su ok. Ne treba sve pumpe, za prvu sezonu su dovoljne i vrecice klora, stavlja se nova nakon svakih gosti. Uz to treba jos mrezica za skupljati lisce. Sve ostalo moze cekati (ima onih mobilnih uredaja, ne treba biti integrirano u sam bazen). Tu bi ustedjeli cca 30 000kn.
Koliki su propisani gabariti tamo? Postoji mogucnost da se napravi prizemlje i visoko potkrovlje, tj da su na galeriji dvije komotne spavace sobe, a u prizemlju sve ostalo? Tipa da je povrsina u tlocrtu 30m2 neto.
Ima li sanse da sami obavite neke radove ili netko od blizih, makar u fusu za manje novaca?

Meni se ovo cini nekako jako skupo. Radije bih za taj novac neku rusevinu na posebnom terenu, prvu sezonu samo adaptacija da se moze rentati, a onda svake godine pomalo dodavati-bazen, okolis ce sve vise bujati i sl... Ili neki stancic ili nesto. U krajnjoj liniji, da i ne ide biznis prema planovima, uvijek se da nesto zaraditi prodajom, a ne prodaje se bas nesto pred nosom, odnosno obiteljskom kucom.

Super je sto imate svoj teren, nije super sto sve ide iz kredita. Da mi sebi radimo tako nesto (razmisljali smo ozbiljno o tome) mislim da nas ne bi izaslo vise od 15-20 000 eur komplet (samo kucica ali uredena, bazen jos nekih 40ak tis kn+naravno teren). Ali mi bi vjerojatno sve sto se moze odradili sami i tu mi ima racunice pa svejedno jos razmisljamo (mislili smo nesto bas za sebe, a ako zagusti da se to moze rentati ili prodati).
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:38   #79
mislimo bas zidati ,cigla,bazen me izadje zidani oko 10000EU sa pumpama,kotlovnicom, i sve to sto vec ide u to,kuca 10000 ruke i materijal mislim oko 10000,septičku cemo kupiti onu ugradnu ja s ene kuzin a kosta oko 2-3000 eu sto filtrira vodu pa se moze zalijevati,i papiri su mi 35000kn i namjestaj,a bo,valda 50 bude dosta,okolisa moramo samo zid napraviti, drgo cemo travu posijati i cvijece
za prvu godinu
sa ovim nacrtom iz priloga kuce za odmor za 2-3 osobe nose oko 6500-7000 eu u sezoni,
ovo je moja susjeda znaci dvojna kuca puna je pogledajte booking
http://www.istria-home.com/hr/kuce-z...s&bedrooms=0-1
a ova je isto od Poreča puna,ful ,najprije se puni kaze ova iz agencije,znaci jedine te dve i moja ce biti treca bi bile u ponudi za 2-3 osobe,
http://www.istria-home.com/hr/kuce-z...s&bedrooms=0-1
imamo za papire pa misliladizati 45000 ali se bojim pa bi radje 50,ali mi svi kazu da ce mi izaci manje
donatela is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 21:39   #80
A ovo je neka moja ideja, mislim da bi se ustedjelo dosta prostora. Veliki je gubitak kod kupaonice i dnevnog. Ako ce od strane bazena biti trijem, to bi po meni trebao biti i glavni ulaz, ovako se baca prostor bezveze.
__________________
~~ "Pusti budalu!" - je prouzročilo više štete čovječanstvu nego potres, poplave i suše. ~~
K20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.