Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2016., 16:55   #1
(Ne)odgovaranje iznajmljivača apartmana na e-mail upite

Slao sam e-mailom ovih dana upite na 12 objavljenih e-mail adresa vlasnika privatnog smještaja na Pelješcu, Korčuli ( večina) i na Lastovu. Ne zbog finte, sve 3 imamo u planu konsekutivno za lijetni odmor 2017. Lijepo kulturno sam svima napisao, sve bazične informacije o nama, možda i više od toga i tačno koji apartman i kada me interesira.

Znate, koliko sam od ovih 12 upita ( uglavnom od prije tjedan dana, 10 dana) do sada dobio odgovora? 3. Samo tri. 25% iznajmljivaća, kojima je to posao ili dodatni izvor osnove za preživljavanje, jih odgovorilo, a 75% ne.

Pa kako je to moguće, ja to ne razumem?! Može biti da sam totalno staromodan, ali u vremenima onih klasičnih na ruku pisanih pisama su se po pravilu svi kultivirani ljudi potrudili, da baš na svako pismo odgovore. I pisali su na ruku satima i trudili se da i po sadržaju i po formi lijepo i pravilno pišu.

A danas? Ne mogu si oćito ljudi, kojima vjerovatno ne konvenira iz neznam kojeg razloga ( nacionalnog?) moj upit i nisu zainteresirani za dolazak moje obitelji ili su već puni, uzeti jednu minutu, dvije, pa ako se jim baš ne da obrazložiti razloge, napisat samo: " Ne može, lp ". Ne, ni toga ... Jednostavno te totalno ignoriraju.

Pa kako je to samo moguće?! Neko obrazloženje?
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 17:09   #2
Lako. Meni osobno je e-mail prvi oblik komunikacije, i na poslu i dosta privatno. Mail dobijem instant na telefon, i odmah odgovorim.

S druge strane imaš ljude koji nemaju i/ili ne žele imati posla s mailovima. Dal zbog toga jer su staromodni, nemaju tehničke uvjete ili jednostavno ne žele.

Osobno, smartphone mi je osnovi alat u turizmu, sve tako rješavam. Netko tko možda puni drugačije ni ne obraća pozornost. Slažem se da je to katastrofa, Al je tako.

Jednostavno odeš k ovima koji su odgovorili i bok. Kad im susjedi vide da imaju bolju popunjenost, morat će se i oni prilagoditi.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 19:36   #3
Quote:
Fishkal kaže: Pogledaj post
Lako. Meni osobno je e-mail prvi oblik komunikacije, i na poslu i dosta privatno. Mail dobijem instant na telefon, i odmah odgovorim.

S druge strane imaš ljude koji nemaju i/ili ne žele imati posla s mailovima. Dal zbog toga jer su staromodni, nemaju tehničke uvjete ili jednostavno ne žele.

Osobno, smartphone mi je osnovi alat u turizmu, sve tako rješavam. Netko tko možda puni drugačije ni ne obraća pozornost. Slažem se da je to katastrofa, Al je tako.

Jednostavno odeš k ovima koji su odgovorili i bok. Kad im susjedi vide da imaju bolju popunjenost, morat će se i oni prilagoditi.
Ali kuda ću ići, kad su mi zasada odgovorili samo oni, koji imaju u terminu navodno već popunjeno. Jedino u hotel, uz pomoć agencije. Ali su dosta skupi za cijelu obitelj u špici sezone ( ako nema specialnih visokih popusta za djecu još pogotovo). Dobro, da na Lastovu hotel krajem kolovoza ovaj put jako spušta cijene ...

Ne mogu povjerovat, da nemaju e-mail, kada adresu javno objave i da ga ne pogledaju po 10 dana. Imao sam nekoliko iskustava prije, da su stariji iznajmljivaći na otocima odgovaranje na e-mail prepustili svojim kčerkama u Splitu, Zadru ili Zagrebu ... A ako apartmane oglašuju čak na vlastitoj web stranici i na toj stranici imaju pripremljene rubrike za upisat upite odnosno rezervacije sa strane potencialnih gostiju, onda još manje mogu razumijet odsutnost svake reakcije na upit.

Ja više sumnjam na suprotnu varijantu, da za mnoge e-mail postaje passe prića. I da su se sasvim orientirali na booking.com, airbnb ili na komunikaciju facebookom. A meni su sve te stvari odbojne ....

Ništa, probat ću vjerovatno odsada radije zvati na mobi ( mnogi ne daju više stacionarne brojeve) - iako mi je iskustvo, da se puno novaca potroši ovako prekogranićno, putem više operatera ....
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 19:49   #4
Hmm ja se opet kao iznajmljivač bunim na to što mi gosti ne odgovaraju na mailove. Jako mi je važno znati kad dolaze, od 95% booking.com gostiju ne dobijem ni a ni b.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 20:33   #5
moram priznati da ovih dana ni ja ne odgovaram najažurnije na mailove iz jednostavnog razloga što je upita bezbroj i to za odavno prodane termine
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 15:37   #6
Jućer sam bio u razpoloženju proroka Jeremije. But today heaven showed mercy on me. Na sva tri zadnja upita za apartmane dobio sam odgovor isti dan ili dan poslije. E, sad mi je jedini problem, da ću dvojici nažalost trebat reći ne.
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2016., 17:19   #7
Ne znam sto je tim ljudima, ali znam da kad male firme imaju obrazac na web stranici za javljanje, da to uglavnom ne funkcionira. Kad posaljem takvima pravi mail, odmah se jave
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2016., 09:32   #8
Ja znam da moj oglas drže neke stranice kojima sam odbila plaćati oglas. I onda mi par puta godišnje dođe upit s takvih stranica ali ja ne mogu odgovoriti na njega jer mi taj portal sakrije adresu s koje je došao mail. Stavi samo upit od čovjeka i ime i prezime čovjeka. To ponekad bude lažni upit portala da me potakne da ga uplatim, a nekad bude zbilja pravi upit.
__________________
Lijep pozdrav iz Dioklecijanovog grada :)
Kornija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2016., 19:03   #9
Vrlo je verovatno da jos uvek nisu definisali cene za leto 2017, cak i vece firme to obave tek oko Bozica.
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2016., 19:50   #10
Quote:
columna kaže: Pogledaj post
Vrlo je verovatno da jos uvek nisu definisali cene za leto 2017, cak i vece firme to obave tek oko Bozica.
Ma ne, uglavnom imaju upisano sada skoro svi u ponudi apartmana, da to važi za 2017u. Na jednoj od lokacija uz more tražim za samo 3 dana, pa to može biti razlog, da mi nerado odgovaraju ( ja često planiram odmor na više lokacija konsekutivno, izgleda neka ciganska krv u meni ).

Dramatićno mi je, kakve su razlike u cijenama za slićne ili čak za iste apartmane, ako je ponuda na vlastitoj web stranici, nekoj lokalnoj TZ, pa i na portalu Apartmanija ako usporedim to sa cijenama istih ili sličnih na booking. com. To je već druga tema, možda osjetljiva, ali me svrbi jezik, pa ću nastavit: šta to ovi iz booking.com toliko pune rade, da si oćito dozvoljavaju za sebe tražiti 20 ili možda 30% cijene apartmana? I zašto to iznajmljivaći prihvaćaju? Jel ovi dolaze prihvatit goste, oni čiste apartmane i toalete, peru posteljninu? Jel oni ulagaju u obnovu apartmana i kupuju nov namještaj, nove aparat itd? Jel oni grade kuće i ulagaju godinama svoj život, novac, znoj i krv u izgradnju ove ponude?

Šta ovi za Boga miloga toliko rade, da ljudima oduzimaju 20 ili 30%!? To je za mene čista turbo-kapitalistićka pljačka! Ja im ne bi dao 5%. 3% je dovoljno, ako ja imam nešto malo pameti i poznavanja podrućja, koliki je njihov realni udio rada, odricanja i napora u ovoj grani turizma!
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2016., 10:16   #11
Jagoda, meni skoro svi , usudujem se reći 95 % njih sa aira i bookinga odgovori na mail. Mislim da je bitna formulacija upita. Naime ne pitaš kad ćete doći , već napišeš da je čekin tad a ako misle da će to biti kasnije neka obavezno napišu kada tj. Nek se jave porukom barem pola sata ranije da ih dočekaš. Ovo aludiranje na to da nece bit nikoga kad dodjes obicno does the job. Stvarno, rijetko da se tko ne javi a nije da ja imam neke extra nice goste. To posaljes cca 24 sata ili malo vise prije i ostavi broj moba, mnogi mi posalju sms jer nece da pale internet u romingu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vayaone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.