Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2016., 22:21   #41
ne bi ti palo na pamet nesto pozitivno, da je npr dijete biralo poklon za koji je znalo da ce se svidjeti tvojoj maloj?
ne kuzim zasto takva negativa i etiketiranje....
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 22:27   #42
ne, jer mi je potpuno suludo da netko djetetu dopusti trosenje takve svote novaca za vrticki rockas
mojoj maloj se svidjaju i flomici, i majica iz hm ili teranove ili ca
buduci da joj ni mi ne kupujemo u benetonu ili soliveru i srecom nema pojma s pojmom.o.markama robe.

a kad sazna za marke, saznat ce da ne kupujemo nikad skupu robu, osim ako nam se nesto svidi na snizenju ali za majicu ne placamo 200kn jer ima prisiveni markicu neku
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 22:36   #43
i hm je marka ak cemo vec o tome...
sta ti mislis da djeca od 5-6 godina znaju razliku izmedju benettona, zare, hma?
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 22:46   #44
ne, ja znam razliku u cijeni i kad kupujemo piklon ne vodim dijete tamo gdje su majice 200 kuna
i ako.odabere nesto skupo, kazem da je skupo i trazimo nesto jeftinije. od malena ju ucimo da se novci ne trose na gluposti i da se kupuje pametno, visr komada, veca pakiranja, na snizenjima i tako dalje.
smatram.to jako vaznim
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2016., 22:49   #45
ja pokusavam djecu ne opterecivati cijenama, snizenjima, kreditima, lovom opcenito...
smatram da su premali
imat ce vremena i prilike baviti se tim u zivotu

tako da eto, ne biraju poklone po cijeni (barem oni to ne znaju - znaju do koje velicine lego paketa ili autica smiju birati za frendove)

i btw djecje pamucne majice u benettonu/zari/... nisu 200 kn
evo
https://hr.benetton.com/shop/hr_en/sales/girls.html
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 00:09   #46
Za vrticke rockase se drzim cifre do 100 kn
Za curice je lakse, uvijek imas neke lijepe sitnice, rafj, mala torbica, spangice, majica
Za decke je teze pa su uglavnom dobivali neki palydoh, bar ovi koje ne poznajem dobro

Dva njegova najbolja frnda su dobili legace za oko 150 kn

150-200 kn potrosim i za djecu prijatelja, za svoje kumce oko 300

Moj jos nije slavio sa vrtickom ekipom, pa nemam pojma kakvi idu pokloni
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 01:35   #47
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ne bi ti palo na pamet nesto pozitivno, da je npr dijete biralo poklon za koji je znalo da ce se svidjeti tvojoj maloj?
ne kuzim zasto takva negativa i etiketiranje....
pa ne bih bas djetetu dopustila da bira poklon koji ja ne mogu financirati
tak se nekak vodim i djeci s kojima stvara odnose.

ukrasne vrecice uglavnom koristim one koje dobijem od drugih.
to radim oduvijek, kupim ak mi bas doma sfali, ili ak mi treba neka mini vrecica a nemam ju. jedina razlika je sada sto neke moje frendice za svoj 30+ rodjendan dobe knjigu za odrasle ili sto vec u vrecici na frozen/spuzva bob i sl.

iako sve cesce koristim papir i omotam poklon (i isto imam papira koji spremim od njenih darova)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 08:20   #48
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja pokusavam djecu ne opterecivati cijenama, snizenjima, kreditima, lovom opcenito...
smatram da su premali
imat ce vremena i prilike baviti se tim u zivotu

tako da eto, ne biraju poklone po cijeni (barem oni to ne znaju - znaju do koje velicine lego paketa ili autica smiju birati za frendove)

i btw djecje pamucne majice u benettonu/zari/... nisu 200 kn
evo
https://hr.benetton.com/shop/hr_en/sales/girls.html
ja uopce ne smatram opterecivanjem da dijete nauci raspolagati novxem, i po meni najvaznije, da nauci da ako imamo novaca za nesto ne znaci da to moramo i kupiti.

zajedno s prelaskom ceste i ne otvaranjem vrata nepoznatima smayram.mojim.poslom da ju naucim da sto jeftinije prodje, planira unaprijed i kupuje kad se isplati.
da ne kupi veliku milku u malom.kvartivskom ducanu nego da prosece dupe do velikog pa kupi za 10+ kuna jeftinije.
da pokline sto je vise moguce kupujemo u 10 mjesecu na snizenjima ili na ibeju....
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:09   #49
Quote:
mom2be kaže: Pogledaj post
ja pokusavam djecu ne opterecivati cijenama, snizenjima, kreditima, lovom opcenito...
smatram da su premali
imat ce vremena i prilike baviti se tim u zivotu

tako da eto, ne biraju poklone po cijeni (barem oni to ne znaju - znaju do koje velicine lego paketa ili autica smiju birati za frendove)

i btw djecje pamucne majice u benettonu/zari/... nisu 200 kn
evo
https://hr.benetton.com/shop/hr_en/sales/girls.html
a u kojem trenutku bi onda trebali pocet baviti se vrijednoscu darova? ako odmalena uce da je okej kuptii nesto sto se frendu svidja, bez obzira kolko to kosta?

isto tako mi je vazno, ako ju drugi pitaju sto zeli, da ne odgovori legoninjago kulu koja svijetli (i kosta 559kn) nego gel olovke sa sljokicama jer je jako velika vjerojatnost da ce roditelj prije kupiti gel olovke nego lego set.
ako djecu od 4.rodjendana navikavas na "bolje" darove, onda jbg, s godinama ti darovi ne mogu postat manje vrijedni....stovise, postaju sve skuplji i skuplji. i di je onda granica?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 10:39   #50
aj malo citaj sto pisem

znaju do koje "velicine" poklona smiju birati i nece nikad reci nekom (izvan obitelji) da im kupi npr lego bus za rock zvijezdu

znaju granice al ih ne mislim opterecivati s novcem, cijenama, snizenjima i pracenjem akcija i s tim jel jeftinije kupiti 12 rola wc papira u super konzumu ili 4 u malom kvartovskom ducanu
ak ne vidis razliku, jbga...

to koliko zaradjujemo/imamo/trosimo nije nesto o cemu djeca trebaju voditi brigu
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:45   #51
zasto? sto je lose u tome da se dijete nauci raspolagati novcem? odmalena, u zivotnim situacijama.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:56   #52
treba razumijeti da nemamo svi ista primanja, pa samim time niti ista financijska ograničenja. netko će reći djetetu da je limit 50kn, a netko drugi 200. ovom za 50 je kada čuje da netko kupuje poklone za 200, no isto tako može i ovom drugom biti kada čuje da netko kupuje za 500.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 11:59   #53
a ne znam, meni nemaju veze s primanjima te stvari. dapace zapravo, smatram potrebnijim dijete nauciti da se pametno trosi kad se ima nego kad se i tako nema
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 12:13   #54
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
zasto? sto je lose u tome da se dijete nauci raspolagati novcem? odmalena, u zivotnim situacijama.
sve u svoje vrijeme...

ne vidim nista pozitivno u tome da 4godisnjaka ucim kako pratiti akcije po shopping centrima

i naravno da sve ima veze s primanjima, kako nema?
netko tko zaradjuje 50k kn mjesecno ziher ne kupuje robu u c&a ni sebi pa onda nece uci tamo ni kupiti nesto za klince

i ne znam, tema je nekako otisla u losem smjeru
nemam obicaj viriti nekom u novcanik i propovijedati koliko je "ispravno" trositi na bilo sto pa su mi svi ovakvi topici
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 13:51   #55
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
zajedno s prelaskom ceste i ne otvaranjem vrata nepoznatima smayram.mojim.poslom da ju naucim da sto jeftinije prodje, planira unaprijed i kupuje kad se isplati.
da ne kupi veliku milku u malom.kvartivskom ducanu nego da prosece dupe do velikog pa kupi za 10+ kuna jeftinije.
da pokline sto je vise moguce kupujemo u 10 mjesecu na snizenjima ili na ibeju....
ja se zadnjih nekoliko godina trudim ne gomilat stvari, smanjujem trošenje, pogotovo impulzivno kojem sam (bila) sklona, i držim se nekakvih okvira, ali ovo citirano mi se čini too much za malo dite. jedna stvar je učit dite vridnosti stvari i novca, ali je skroz druga stvar "opterečivat" dite sa akcijama, planiranjem kupovanja unaprid, hodanjem do jeftinije čokolade ... naravno, svi radimo onako kako mislimo da je najbolje, ali meni osobno se ovo čini nekako previše kompulzivno.

koliko god imam drugačiji stav od onih kojima je normalno potrošit 200 ili više kn na poklon za dječji rođendan, ne mislim da se svi koji takve poklone kupuju priseravaju ili da ih samo prosljeđuju. niti svi imamo isti stav prema novcu niti svi imamo iste financijske mogućnosti, ali to ne znači da su jedni, samo zbog toga, bolji ili lošiji od drugih.

kad nešto kupujem trudim se da omjer cijene i kvalitete bude dobar, i cilj mi je da se to nešto svidi onome kome kupujem, a tek onda pokušavam "što jeftinije proć". ako moram birat između toga da dam još 20-30-50 kn i kupim pravu stvar, ili da dam onoliko koliko sam isplanirala, iako za te novce ne mogu kupit ništa kvalitetno šta bi odgovaralo osobi kojoj kupujem, onda ću se ipak odlučit za ovo prvo. naravno, uz pretpostavku da uopće imam tih 20-30-50 kn, ali fala Bogu, bar toliko imam.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 14:15   #56
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post

kad nešto kupujem trudim se da omjer cijene i kvalitete bude dobar, i cilj mi je da se to nešto svidi onome kome kupujem, a tek onda pokušavam "što jeftinije proć". ako moram birat između toga da dam još 20-30-50 kn i kupim pravu stvar, ili da dam onoliko koliko sam isplanirala, iako za te novce ne mogu kupit ništa kvalitetno šta bi odgovaralo osobi kojoj kupujem, onda ću se ipak odlučit za ovo prvo. naravno, uz pretpostavku da uopće imam tih 20-30-50 kn, ali fala Bogu, bar toliko imam.
S boldanim se slažem, tako i mi radimo. I dalje mislim da možeš kupiti smislen i kvalitetan poklon za 70 - 80 kn. Meni je recimo knjiga super poklon. A na akcijama ih se može naći po toj cijeni.Ili društvena igra. Na stranu to da se nekome možda čini malo odnijeti nekom samo knjigu na poklon, ali ne mislim da trebam odnijeti i knjigu i igračku i odjeću...
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 16:45   #57
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
naravno, svi radimo onako kako mislimo da je najbolje, ali meni osobno se ovo čini nekako previše kompulzivno.
mislila sam napisat "opsesivno", a napisala sam "kompulzivno".

Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
S boldanim se slažem, tako i mi radimo. I dalje mislim da možeš kupiti smislen i kvalitetan poklon za 70 - 80 kn. Meni je recimo knjiga super poklon. A na akcijama ih se može naći po toj cijeni.Ili društvena igra. Na stranu to da se nekome možda čini malo odnijeti nekom samo knjigu na poklon, ali ne mislim da trebam odnijeti i knjigu i igračku i odjeću...
također. ponavljam, ja se uglavnom držim tih 70-80, ali kad kupujem nešto nekome ko mi je jako blizak i kome je teško izabrat poklon, a znam da bi ga razveselila neka konkretna stvar koja je nešto skuplja, onda je i kupim. ili ne kupim ništa.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 18:53   #58
nije mi to centar promisljanja svakodnevnog, ne budim se s mislju sto cu danas djetetu objasniti kako da ustedi, nego jednostavno kako zivot ide dese se situacije u kojima joj mozemo objasniti da nece dobiti bezubicu u mileru za 280 kuna nego da cemo otici na ibej i za upola novaca kupiti i bezubicu i naljepnicu za zid i....

vazno mi je da nauci da se kupuje pametno i ne nasjeda na propagandu marketinsku.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 19:46   #59
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
S boldanim se slažem, tako i mi radimo. I dalje mislim da možeš kupiti smislen i kvalitetan poklon za 70 - 80 kn. Meni je recimo knjiga super poklon. A na akcijama ih se može naći po toj cijeni.Ili društvena igra. Na stranu to da se nekome možda čini malo odnijeti nekom samo knjigu na poklon, ali ne mislim da trebam odnijeti i knjigu i igračku i odjeću...


Dobra ideja!
Autorica je pitala za konkretnu situaciju pa hajde da joj pomognemo razmenim mišljenja i ideja.
Ako su u pitanju deca iz vrtića, da li bi se na nivou grupe pokrenuti inicijativa da se za svaki rođendan sakupi novac, tipa po 5 kn i da se kupi knjiga?Dovoljno je sitno da svako može ucestvovati a poklon je smislen i traje. Za mene bi to bilo najbolje rešenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Smiling Helena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2016., 20:35   #60
Moj vrticki rodjendan slavi u vrticu. Kuharice ispeku kolac, mi donesemo slatkise koje on razdijeli, pjevaju mu, plesu, zabavljaju se. Nema poklona. Mislila sam da je to obicaj u svim zg vrticima?
Doma slavimo s obitelji i nekoliko frendova iz "privatnog" zivota (nasi frendovi koji imaju djecu i s kojima se druzimo).

Sin je jako drustven, vrtic je cijeli njegov svijet. Da slavi u igraonici sigurno bi svu djecu iz grupe pozvao, jer su svi dosta bliski (isti kvart, isti park, druzenja po vani nakon vrtica).

Ovo nam je prakticno rjesenje, jer mm i ja nismo ljubitelji igraonica. A mali bude presretan.
no_nic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.