Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 23:44   #21

ja imam dileme oko svog prizemlja. s jedne strane mi baš paše da je prizemlje i da gledam u zeleni park. s druge strane, redovito zaboravim da su rolete dignute pa golosisna ili gologuza prošetam po kuhinji kad su mi svjetla upaljena i sve se vidi unutra.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Old 05.01.2017., 00:24   #22
od kad sam počela razmišljati o kućenju, zaljubila sam se u ovu kuću i ljubav traje do danas. nasadila bih ju u zeleni dio zagreba vrlo blizu tramvaja ne preveć daleko od centra

http://gradnjakuce.com/lucija/

malo bih ju iznutra promijenila, zid tamo vamo, parket boje kakav je i na slici

jasno, život je imao druge planove. živim u 60 kvadrata koje sam uredila tako da mi budu lijepi, malo je skučeno, ali tješim se da ljudi i u manje žive.
My Name Is... is offline  
Old 05.01.2017., 00:42   #23
S centralnim na plinski bojler. To je moj idealni dom. mrzavase:

Edit: @Pjescani sat - tvoja idealna kuca je moja "rodna". Koja je nazalost sad u losem stanju kako smo se svi raselili ali to je to - "hodat bosa travom sa salicom kave u rukama" - to je moje dvoriste, i srce si mi slomila sad. Ljeti bi si napravila kavu i u pidzami u setnju i pregled cvijeca, voca i povrca s macama po dvoristu.
Nema tog prakticnog, isplativijeg, dobro rasporedenog, "pametnija investicija" stana s pogledom koji se moze usporesid sa jutarnjom kavom na stepenicama terase s pogledom na vlastito dvoriste
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Old 05.01.2017., 01:28   #24
Trenutacno zivim u velikoj osuncanoj kuci koju rentam s manjim dvoristem u mirnom, ali napucenom kvartu. A moj dom iz snova:

Ja zelim prizemnicu. S velikim dvoristem, punu sunca i s uredjenim potkrovljem u kojem bih imala svoju oazu, spavace sobe, veliku kupaonicu punu prirodnih materijala koja je pravi mali spa i s krovnim lijepim prozorima. Na prizemlju bih imala otvoreni koncept, veliki prozracni dnevni neutralnih boja s detaljima u nekim vedrim jarkim bojama, veliku kuhinju i blagavaonicu, kupaonicu za goste. Iz dnevnog i blagavaonice se ide na ogromnu terasu s koje pogled puca na uredjeni vrt pun cvijeca i na vocnjak. U kuci zelim imati i mali atelje za moje hobije, radnu sobu jarko zelene boje i saunu.
U sklopu terase je i ogromna peka i rostilj i veliki stol na kojem mozemo jesti vani kada je toplo. U jednom dijelu kuce se nalazi i mali zimski vrt sav ostakljen i predivan, u kojem uzgajam poneko cvijece, biljke i povrce.
Okucnica je velika tako da nemam susjeda koji me mogu vidjeti, a i oko kuce ima dosta drveca tako da imam privatnost.

Zelim uzgajati nesto svoje hrane, hraniti se zdravo, uzivati u cvijecu i mirisima prirode vani. Gledati djecu kako se igraju, imati psa i macku, baviti se hobijima.
MKay is offline  
Old 05.01.2017., 02:18   #25
Quote:
countrywoman kaže: Pogledaj post

(il da skupljam pare za sobu s ormarima koju cu drzati sakrivenu ili zakljucanu kad dodju gosti - sjecate li se monikine sramotne neuredne "smocnice"? - Hannah ce se sigurno sjecati )
Kak se ne bi sjecala, kad je Chandleru upala kreditna kartica unutra
Hannah 3 is offline  
Old 05.01.2017., 03:54   #26
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
od kad sam počela razmišljati o kućenju, zaljubila sam se u ovu kuću i ljubav traje do danas. nasadila bih ju u zeleni dio zagreba vrlo blizu tramvaja ne preveć daleko od centra

http://gradnjakuce.com/lucija/
Zanimljivo mi je kako stave cijenu od nekih 20-25k eura, a kuća u gotovom stanju, kakva je na slici, zapravo košta nekih 100k eura.
JPK is offline  
Old 05.01.2017., 08:52   #27
Ufff... imamo (kredit) idealan stan po našoj mjeri. Odličan tlocrt, namještajem po mjeri smo iskoristili svaki kvadrat, pozicija istok-jug s jako malim režijama... savršen.

A onda smo preselili u kuću s vrtom i užasno loše iskorištenih 90 kvadrata (najam).

Sljedeći cilj niskoenergetska prizemnica 70-80 kvadrata s većom okućnicom za beštije
atlantis is offline  
Old 05.01.2017., 09:08   #28
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Zanimljivo mi je kako stave cijenu od nekih 20-25k eura, a kuća u gotovom stanju, kakva je na slici, zapravo košta nekih 100k eura.
pa zapravo je samo cigla u tih 25000, kuca je skuplja od klasicne gradnje, ali navodno se isplati. meni odobno je prekrasan tlocrt, bas to bih htjela.
My Name Is... is offline  
Old 05.01.2017., 09:12   #29
Ja imam već godinama u glavi kakvu bih kuću za odmor htjela, na moru ili blizu mora, uglavnom u toploj klimi, jer takva kuća nije za snijeg i hladnoću.
Prizemnica, tlocrt recimo pravokutni U, s tim da je donji krak najdulji i sa svake strane 1 manji krak, tako da tvore poluzatvoren patio. U najduljem kraku dnevna soba i kuhinja, ulaz sa vanjske strane, a u oba kraća kraka po jedna spavaća soba s kupaonom. Iznutra, gdje je patio, je cijelom duljinom kuće trijem na koji se izlazi iz svih soba, a s dvije stepenice se s trijema silazi na patio. Trijem i patio su pokriveni tikovinom. Patio je natkriven, ali krov je izdignut iznad krova kuće, tako da ima malo propuha, a postavljeni su i veliki krovni ventilatori. Na patiu je lijep lounge namještaj od tikovine ili nešto slično. Ispred otvorene strane patia je bazen i jasno, lijep pogled. U potkrovlju može biti još koja soba za goste i spremište.
Mislim da ju nikad neću imati, ali bilo bi predivno.
bigblue2010 is offline  
Old 05.01.2017., 09:15   #30
Imamo što smo htjeli. Kuću, veliku okućnicu, mali brijegić, grad na dlanu, priroda...bla
Sad bi polako neš drugo, slična pozicija ali manje.
Hoće netko kupit kuću kad mi se ptići rasele?
Hilda is offline  
Old 05.01.2017., 09:20   #31
Mi smo u stanu 65m2..
Nismo zadovoljni..
Izolacija nikakva,grijanje koma na peket,hladnjikavo a skupo..
Pokusali prodat al nije islo..
Tezili.smo za kucom..
Ostali bi u svom gradu..
Idealno bi bilo neka manja kuca,na periferiji..
S dvoristem,al da je vece ili da uz kucu ima vocnjak/ili zemljista jos..

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 05.01.2017., 09:29   #32
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Edit: @Pjescani sat - tvoja idealna kuca je moja "rodna". Koja je nazalost sad u losem stanju kako smo se svi raselili ali to je to - "hodat bosa travom sa salicom kave u rukama" - to je moje dvoriste, i srce si mi slomila sad. Ljeti bi si napravila kavu i u pidzami u setnju i pregled cvijeca, voca i povrca s macama po dvoristu.
Nema tog prakticnog, isplativijeg, dobro rasporedenog, "pametnija investicija" stana s pogledom koji se moze usporesid sa jutarnjom kavom na stepenicama terase s pogledom na vlastito dvoriste
moja roditeljska kuća to ima- to hodanje po vrtu i travi bos, s kavom u ruci, i onda sjedneš pod drvo i sunčaš se kroz lišće krošnje
jedna od dražih stvari. paše mi uzemljenje stajanje direkt na zemlji, tišina, ptice se deru, pčele zuje oko suncokreta koje sam posijala, i gledam u oblake kako jure iznad mene.

što sam starija, veća mi je potreba biti dio prirode, kako god da ovo zvuči.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Old 05.01.2017., 09:32   #33
Trenutno stančić od 64 kvadrata. Fali mi prostora, ali sve je uređeno kako smo htjeli, tip top. Volim se vratiti tamo, to je naše gnijezdo.

Ali, maštam o kući, velikoj, oko 250 kvadrata, s dvorištem, gdje bih mogla sjediti toplih ljetnih noći i roštiljati s ekipom. Obavezno kamin, velika kuhinja, i garderobni ormar, te vinski podrum i prostor za zabave u podrumu.
Hot candy is offline  
Old 05.01.2017., 09:32   #34
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
moja roditeljska kuća to ima- to hodanje po vrtu i travi bos, s kavom u ruci, i onda sjedneš pod drvo i sunčaš se kroz lišće krošnje
jedna od dražih stvari. paše mi uzemljenje stajanje direkt na zemlji, tišina, ptice se deru, pčele zuje oko suncokreta koje sam posijala, i gledam u oblake kako jure iznad mene.

što sam starija, veća mi je potreba biti dio prirode, kako god da ovo zvuči.
skroz smo drukcije.

meni samo da je bit dio grada i betona, zivosti, mrtvilo provincije me nasmrt plasi.
My Name Is... is offline  
Old 05.01.2017., 09:33   #35
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
moja roditeljska kuća to ima- to hodanje po vrtu i travi bos, s kavom u ruci, i onda sjedneš pod drvo i sunčaš se kroz lišće krošnje
jedna od dražih stvari. paše mi uzemljenje stajanje direkt na zemlji, tišina, ptice se deru, pčele zuje oko suncokreta koje sam posijala, i gledam u oblake kako jure iznad mene.

što sam starija, veća mi je potreba biti dio prirode, kako god da ovo zvuči.

Pa zvuči normalno.

Meni recimo, možda zbog navike i načina odrastanja, asfalt, zgrade i gužva izazivaju...anksioznost, nešto...
Stan u zgradi nikad nije bila opcija.
I dok smo živjeli u stanu u kući nije to bilo to.
Ok perem dosta ptičjeg dreka po terasi i tak, al i u gradu to moraju, kaj ne?
Hilda is offline  
Old 05.01.2017., 09:42   #36
Quote:
Hilda kaže: Pogledaj post
Pa zvuči normalno.

Meni recimo, možda zbog navike i načina odrastanja, asfalt, zgrade i gužva izazivaju...anksioznost, nešto...
Stan u zgradi nikad nije bila opcija.
I dok smo živjeli u stanu u kući nije to bilo to.
Ok perem dosta ptičjeg dreka po terasi i tak, al i u gradu to moraju, kaj ne?
pa i ne baš

generalno, kuća ima više održavanja i brige
atlantis is offline  
Old 05.01.2017., 09:44   #37
Uf ovo je tema za mene. Veliki sam zaljubljenik u uređenje doma. Dosta sam zadovoljna sa stanom u kojem živimo ( još neke sitnice bih nadogradila što se namještaja tiče). A kad govorimo o tome gdje i kako bi izgledao moj idealan životni prostor....
Stan u centru, stari građanski, visoki stropovi, štukature na stropu, stari parket ( samo nanovo pobrušen i prelakiran), po mogućnosti 120m2 ali samo 3 sobe, koje su sve prolazne, u svakoj kaljeva peć secesijska ( ona starinska, okrugla visoka sa bijelim reljefnim, pločicama izvana - https://www.google.hr/search?q=tile+...UIBigB#imgrc=_ ), kupaonica sa samostojećom starinskom kadom na ukrasnim nogicama. Uređenje skandi uz kombinaciju prirodnog drveta, puno biljaka i prirodnih materijala. Zgrada na koju ciljam je Kalina https://hr.wikipedia.org/wiki/Ku%C4%...lina_u_Zagrebu

Ovak nešto samo sa puno velikih biljaka i više prirodnog drvenog namještaja http://www.dailydreamdecor.com/2016/...andi-home.html
__________________
*Gazing through the window at the world outside.
Wondering will Mother Earth survive.
Hoping that mankind will stop abusing her, sometime.*
ChienSaintHuber is offline  
Old 05.01.2017., 09:48   #38
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
pa i ne baš

generalno, kuća ima više održavanja i brige
Pa ono...da. Održavaš sam. Prednost...ne stigneš se svađat s mužem jer...posao
S druge strane svjedok sam natezanja u zgradama gdje ljudi sami dižu kredite i popravljaju krov koji curi jer neki stanari ne žele sudjelovati pa onda moraju tužiti te stanare za povrat.
Sve ima svoje... valjda.
Hilda is offline  
Old 05.01.2017., 09:51   #39
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
...
Kako bi trebalo izgledati, da imate mogućnost sve posložiti po svom jusu?

...
na papiru je posložena i predana na odobrenje, uskoro će nam izdati građevinsku dozvolu
divna je
trenutno smo u unajmljenom stanu kojeg ne bi uzela ni da mi ga netko pokloni jer je prostor loše iskorišten
ali ima neke druge prednosti pa je više nego prihvatljiv
baja is offline  
Old 05.01.2017., 10:38   #40
Quote:
ChienSaintHuber kaže: Pogledaj post
Uf ovo je tema za mene. Veliki sam zaljubljenik u uređenje doma. Dosta sam zadovoljna sa stanom u kojem živimo ( još neke sitnice bih nadogradila što se namještaja tiče). A kad govorimo o tome gdje i kako bi izgledao moj idealan životni prostor....
Stan u centru, stari građanski, visoki stropovi, štukature na stropu, stari parket ( samo nanovo pobrušen i prelakiran), po mogućnosti 120m2 ali samo 3 sobe, koje su sve prolazne, u svakoj kaljeva peć secesijska ( ona starinska, okrugla visoka sa bijelim reljefnim, pločicama izvana - https://www.google.hr/search?q=tile+...UIBigB#imgrc=_ ), kupaonica sa samostojećom starinskom kadom na ukrasnim nogicama. Uređenje skandi uz kombinaciju prirodnog drveta, puno biljaka i prirodnih materijala. Zgrada na koju ciljam je Kalina https://hr.wikipedia.org/wiki/Ku%C4%...lina_u_Zagrebu

Ovak nešto samo sa puno velikih biljaka i više prirodnog drvenog namještaja http://www.dailydreamdecor.com/2016/...andi-home.html
Predivno je sve ovo, jedino mi se lokacija ne sviđa, ne bih voljela živjeti u centru niti u tim starim zgradama. Ali stan na linku i cijela ideja definitivno lijepo izgleda. Jedino moraš imati i etažno centralno, samo plin u onim kaljevim pećima nije dosta.
bigblue2010 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.