Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2017., 18:01   #21
Quote:
TheWitch kaže: Pogledaj post
Meni ovo sve super odlicno zvuci, mogu li samo pitati ima li Rojde previse? nesto tu zenu ne mogu ni nacrtanu
Ja ju ni ne spominjem,da ju ne dozovem Na sreću,nema je puno,bar zasad...ali se bojim da će ju aktivirati čim krene zaplet sa Bahar,a krenut će...i nje ima malo,zasad se fokusiraju na Tarika i klince,velike i male
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:10   #22
Adı Efsane 3. Bölüm Fragmanı - 2

Gotovo je... Hakane volim te

__________________
La tristesse durera toujours
Red Coat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:18   #23
Ok ubijedile ste me
Svecano najavljujem da pocinjem gledati
Svakako sam nesto hasta ne mogu mrdnuti....
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2017., 20:48   #24
Pokusavam poslagati sta ce se desavati, nadam se da nece biti ranjen bas na kraju jer Melis je cini mi se vec u skoli sto moze znaciti da je zboden i nije mogao doci po nju pa je ona u medjuvremenu mozda razocarana otisla tamo i ceka da se pojavi. Da nece mozda doci Hakan do nje i reci joj sta se desilo?

Ova Melis poznata neka, neki model ili misica, vidjela sam da ima dosta njenih slika na internetu...

Da li je Hakan istu vecer spakovao ocev kofer i odnio ga njegovoj drugoj kuci ili je to bilo dan poslije? Kako me je pogodilo kad ugleda oca Kako ulazi u onu drugu kucu i grli ono dijete, a Hakan se prisjeca kakav je otac prema njemu, pred kucom bicikl, a ovamo ne da da mu se kcerki ni obeca... djubre
__________________
Tnx Bhea
Black Kelebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 08:23   #25
Nisam odavno, znam po tome sto sam sifru zaboravila

https://vimeo.com/203410336

I nastavak Scene s pjesmom, nepreveden naravno

https://www.youtube.com/watch?v=8uHcUrtXHwU

Izbacili su i ovakav fragi:

https://www.youtube.com/watch?v=5qYTpRd2hdk
__________________
Tnx Bhea
Black Kelebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 18:57   #26
Vay vay vay
Hvala vam sto ste promovisale seriju drage moje ! Nesto ovako mi je trebalo :klap: Svidja mi se atmosfera, poznate lokacije -Balat I tetkina kuca je Semina kuca poslije onog rastanka na vjencanju? Kad vidim onaj prilaz sjetim se Sefera sa pandom
Gökce zgodna riba, nije sto nam je bivsa simpa je, bolja mi nego na slikama.
Tarik, uf ya . Razbija karizmom, kosarkaskom tabii Moj je tip, totalno.
Hakan opasan, opticki mi malo gruba faca , npr ne volim takva usta I nos al se vec pripitomljava, vec je zaljubiska...
Svi odlicni, samo mi Melis za sad drvena I neuvjerljiva. Kad me ne potrese scena trazenja maminog medaljona-vjerovatno je do nje. Al mozda se popravi
Odoh spicit I drugu epku da vas stignem
Eh da jedno pitanje: koja je prica sa sudom, tetkom I Tarikom? Imam utisak da tetka zuri u London prije nego Tarik nesto skonta, da li oko starateljstva ili slicno!? Onaj razgovor sa avukatom mi nije bas jasan.
Riza kao polis faca.
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar

Zadnje uređivanje sannis : 10.02.2017. at 19:19.
sannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 19:32   #27
Quote:
sannis kaže: Pogledaj post
Eh da jedno pitanje: koja je prica sa sudom, tetkom I Tarikom? Imam utisak da tetka zuri u London prije nego Tarik nesto skonta, da li oko starateljstva ili slicno!? Onaj razgovor sa avukatom mi nije bas jasan.
Riza kao polis faca.
Tarik je advokatu rekao da zatraži sudsku zabranu udaljavanja djece bez njegove dozvole,jer je on skrbnik ali ovaj gad to nije napravio jer šuruje sa tetkom Sečil... Tarik je bio siguran da je to napravljeno. Zato je ona skrivala da odlaze i žurila se.
U 2.epizodi on grdi prijatelja policajca što mu je preporučio tog advokata.
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:10   #28
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Tarik je advokatu rekao da zatraži sudsku zabranu udaljavanja djece bez njegove dozvole,jer je on skrbnik ali ovaj gad to nije napravio jer šuruje sa tetkom Sečil... Tarik je bio siguran da je to napravljeno. Zato je ona skrivala da odlaze i žurila se.
U 2.epizodi on grdi prijatelja policajca što mu je preporučio tog advokata.
Aaaaaa pa da, tako sam I predpostavila, hvala ti draga
Tarikova prica ce nam se polako otkrivati, vjerovatno, kako je dospio u tu situaciju sa pocetka serije: da zivi u onom haosu plus problem sa alkoholom. Uzima tablete za bolove (dobro djeluju sa zestinom ) a I ruke mu se tresu, ako sam dobro shvatila razgovor tj prepirku sa Hakanom
Bice izazov njega takvog vratiti u normalu.
Koliko dugo je proslo od majcine smrti, dal je receno?
Rojdu gledam prvi put, vidim da vam je prirasla srcu Meni je jos neutralna, al uloga joj nije za voljeti.
Lijepo sto u seriji ima I oku ugodnih zgodnih mladaca iako su sa svojih 18 godina çoook genç.
Bolje mi se drzati ovih punoljetnih
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 22:44   #29
Quote:
sannis kaže: Pogledaj post
Koliko dugo je proslo od majcine smrti, dal je receno?
Rojdu gledam prvi put, vidim da vam je prirasla srcu Meni je jos neutralna, al uloga joj nije za voljeti.
Lijepo sto u seriji ima I oku ugodnih zgodnih mladaca iako su sa svojih 18 godina çoook genç.
Bolje mi se drzati ovih punoljetnih
Nije rečeno koliko je prošlo,nekoliko godina...Zeynep je mala,ima nekih 6 godina. Vremenski treba par godina za ovakav krah,povreda ti uzme karijeru,pa se propiješ,pa te ostavi žena,ti nastaviš piti...mislim da je ubrzo umrla i on je trebao doći po njih,da ih uzme k sebi,ali nije došao,prestrašio se odgovornosti i da nije dovoljno snažan za to....brigu je preuzela sestra Secil. Melis to sve pamti,pa je bijesna i pati...Zeynep manje,ona samo voli

Rojda je lijepa žena sa katastrofalno lošom šminkom u svim serijama gdje sam ju gledala . Nekako je predodređena za takve uloge,izgleda. Gluma joj nije jača strana,nekako je neprirodna,ko da stalno pozira i razmišlja kako izgleda iz kojeg kuta,nema srčanosti u njenoj glumi.

Hakan je srčan i sladak

A Erdal ... ima sve to ... get in line,canim
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2017., 23:39   #30
Zar njegova zena nije "samo" umrla, ja nisam shvatila da ga je i ostavila... mislim da Zeynep ima i vise od 6, ali mozda je i ona kao i ostali u seriji mladja nego sto zaista jeste...

Jesi li vidjela sannis kako smo ti pazljivo probale seriju

Nesto mislim da je njega Bahar dovezla do Melisine skole i da ce tu pasti... ili ce ipak uspjeti dici se na noge, otplesati ples sa Melis pa onda opet pasti
__________________
Tnx Bhea
Black Kelebek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:13   #31
@Black, sta da kazem, aferin size . Nasli ste mi seriju masallah! A bgm I sebi Ja sam se vodila tim da volimo slicne stvari....I evo me.
Hvala ti za prevod scena sa HakMel, ubodem ja dosta toga, smisao, ali nije lose videti sta je stvarno receno.
Voljela bih vidjeti prevedene I scene sa Bahar I Tarikom, on je nesto uvijek zadirkuje, ona se koprca .Sta je ono bilo sa vecerom, kafom I citanjem poezije do jutra ?
"Jel me volite? "

https://youtu.be/54OREEkKssc

Naravno da se najprije uvjerio da nije udata...I saznao da je totalno cudna : kuca -posao, posao - kuca. Ono njeno "pendzerisanje" mi je bas tuzno...Meni je I ona na neki nacin tragican lik. Koke poput Sibel joj pripisuju ljubomoru zbog prstena, a ona im zeli otvoriti put iz mahale.
I ... docekao me ljubimac u drugoj epizodi:

https://youtu.be/80HHgzsFois
Ne znam zasto, al Emre Aydina volim...Çok.

@Masal: bila si u pravu, ima dosta slicnosti sa GB-koje sam bas voljela- Likovi- trener, njegova kcer, glavni mangup I njegov problem sa ocem, basket, pa Sibel koja je zaljubljena u Hakana (u GB je to bila odurna Melis). Jos mi glumica koja glumi Sibel lici na Yagmur Tanrisevsin,
https://www.google.de/search?q=yagmu...obile&ie=UTF-8
Fiko kao najbolji drug, kad skonta da mu draga drugog voli, pa onda skladiste u kom se sastaju u mahali... Zaljubljena tetka (mamina naj drugarica u GB) Jedino sto je Hakan sad fakir fukara a Melis s mamine strane zengin.
Al mi uopste ne smetaju te paralele, ne ocekujem ponavljanje, tim prije sto ovdje gotivim trenera Legendu...

Jel nam neko prevodio ovaj najnoviji fragi za 3. epku?
Zanimljiv mi je I odnos djaka I ucitelja, prilicno su drski prema uciteljima, Bahar ne fermaju iako je zamjenik direktora a ni Tarika. Valjda sto im ne mogu prijetiti izbacivanjem iz skole, jer je drzavna? U drugim serijama su nastavnici imali bar malo autoriteta.
Ili samo preslikavaju RL :kava?
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 10:57   #32
Nema nešto puno za prevođenje

https://www.youtube.com/watch?v=wX75...ature=youtu.be

U najavi serije je bilo rečeno da Tarik izgubi karijeru nakon povrede,onda ga ostavi žena pa na kraju dođe u situaciju da izgubi i kćerke. U epizodi se spominje da je žena umrla.

Postoje paralele sa GB ali meni ova puno više paše baš zato što je radnja smještena u običnu školu,siromašniji sloj. Većina turskih serija se snima po obrascima bogata obitelj-Istanbul-spletke i podmetanja.
Ovo je puno životnije i režija je odlična

Tarikov komentar na status neudata je meni zvučao kao "znao sam" - tipične muške predrasude,žena je frustrirana jer je neudata

Ali ga spašava što je šarmantan i ima srca,nije površan,samo je pokleknuo u teškoj životnoj situaciji. Ima empatije, ima hrabrosti i beskrajno je duhovit,sviđa mi se njegov odnos prema klincima. Tretira ih kao odrasle, posjeduje odličnu intuiciju i zato ih tako dobro vodi.

Ugodno sam iznenađena likom Baharine mame,ta glumica mi je dušu izvadila svojim likom u KYG Ovdje je super

Erdal se zbucao,u jednoj fazi života je bio gotovo anoreksičan..sad je
Gokce mi se uvukla u srce kroz Kayip sehir i Hatirla Gonul...odlična glumica.

__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 15:23   #33
Hvala ti draga
Ja sam mislila na prevod ovog fragija
https://youtu.be/5qYTpRd2hdk
Ne znam ko to govori al zvuci poeticno
Tarikovo "znao sam" moze biti I -ko bi je ovakvu nadrdanu trpio
Super mi scena kad Tarik poducava Yigita voznji
Moze bit da pogresno shvatim ponesto kad ne baratam jezikom
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 16:50   #34
Quote:
sannis kaže: Pogledaj post
Hvala ti draga

Tarikovo "znao sam" moze biti I -ko bi je ovakvu nadrdanu trpio.

Ja sam mislila na prevod ovog fragija
https://youtu.be/5qYTpRd2hdk
Ne znam ko to govori al zvuci poeticno
Mislim da to govori Bahar,kao da čita tekst iz nekog djela ili predaje klincima na satu...
Pokušala sam prevesti na slušanje,vjerojatno nije posve točno,ali uglavnom

Živjeti..to znači umirati,voljeti,biti voljen...ponekad biti usamljen u tišini. Ponekad uplašen od uzastopnih udaraca...mrziti. Ponekad biti sretan poput malog djeteta. Ponekad se naći u olujnoj kiši. Izdržiš...sakriješ suze u očima. U životu svako zlo nosi i neko dobro (nije doslovno,opisno-za sve postoji tajni razlog).

Boldano-i ja sam tako shvatila
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 17:12   #35
I pozivnica za večerašnju epizodu

https://www.instagram.com/p/BQYDobsh...n-by=adiefsane

I hastag #babaolmak (biti otac)
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:25   #36
Kako je jadna i prozirna ova Secil fujjj

Ovaj tekst iz fragmana se odnosi na poeziju-to im Bahar govori na satu..pitaju ju "zar opet poezija" ona kaže,da opet-jer poezija je sve to-život,smrt,ljubav ...

To mi je falilo,nisam razumjela početak
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...

Zadnje uređivanje masal : 11.02.2017. at 18:58.
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 18:56   #37
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
Mislim da to govori Bahar,kao da čita tekst iz nekog djela ili predaje klincima na satu...
Pokušala sam prevesti na slušanje,vjerojatno nije posve točno,ali uglavnom

Živjeti..to znači umirati,voljeti,biti voljen...ponekad biti usamljen u tišini. Ponekad uplašen od uzastopnih udaraca...mrziti. Ponekad biti sretan poput malog djeteta. Ponekad se naći u olujnoj kiši. Izdržiš...sakriješ suze u očima. U životu svako zlo nosi i neko dobro (nije doslovno,opisno-za sve postoji tajni razlog).

Boldano-i ja sam tako shvatila
Vay vay kako lijepo kazano
Hvala draga
Sigurno je neki njihov cuveni pjesnik, Süreya, Atila ili neko slican.
Gdje su nam poznavateljice turske poezije ?
Veceras gledam al sa malim kasnjenjem tj kad pocnu postavljati u dijelovima
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:09   #38
Izgleda da mama ne zna za ovu drugu obitelj,Hakan tu ženu zove ljubavnicom ...mama mislio da on jadan radi čitave dane pa je umoran
Kako takav čovjek može imati ovakvog sina ?!

Koji gušt je gledati epizodu bez reklama,divotaaa
Al zadnja scena,da poludiš...čovjek će iskrvariti dok ona zove upomoć,umjesto da zove Hitnu,otrči po nekog,bilo što...ima mobitel,zaboga grrrrrrr
__________________
Not only that we live among the stars...the stars live within us ...

Zadnje uređivanje masal : 11.02.2017. at 20:27.
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 22:31   #39
Sta je bilo na kraju
Meni puk'o link na zadnjim reklamama
Yani mala je ostala unutra sa teyze, on napolju krvari na ulici Hoca se pogubila...
Izasao I trejler za 4 epku

https://youtu.be/N7lp30zGjZc
Jel ovo Hakanova majka ipak znala a cutala "zbog njih"?
Zasto Zeyno place, jel zna jos neko osim djubraste tetke da je Tarik ranjen ? Jel se boje za njegov zivot?
__________________
Birak imkansiz kalsin
Sonsuza kadar
sannis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 11:23   #40
Neobično mi je drago što ova serija iz epizode u epizodu bilježi porast koji je najvidljiviji u AB grupi koja je ujedno i najbitnija za opstanak serije. S obzirom da je sinoć na Star TV krenula nova serija (İçimdeki Fırtına) postojala je mogućnost da poremeti stanje stvari na rejting tablici, ali nije (jer ima katastrofalan rejting).


Ep. 3 (11.02.)
Total: 4./5,16%
AB: 2./6,22%
ABC1: 3./5,34%

Ep. 2 (04.02.)
Total: 7./4,16%
AB: 3./4,99%
ABC1: 4./4,36%

Ep. 1 (28.01.)
Total: 13./3,48%
AB: 3./4,84%
ABC1: 4./4,04%
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.