Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2005., 09:23   #121
409880 GRAWE Hrvatska d.d. za životno ti je naj sigurnije a time i naj bolje,jer ti se dobit kod nijednog društva ne garantira,pa je sigurnost na prvom mjestu.


Libertas ti ide u prodaju uskoro.

Svaka kuća je u nečemu dobra a ne može bit u svim vrstama osiguranja.
__________________
PA TO TE JA PITAM !!!
PECO is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2005., 08:32   #122
Quote:
PECO kaže:
409880 GRAWE Hrvatska d.d. za životno ti je naj sigurnije a time i naj bolje,jer ti se dobit kod nijednog društva ne garantira,pa je sigurnost na prvom mjestu.


Libertas ti ide u prodaju uskoro.

Svaka kuća je u nečemu dobra a ne može bit u svim vrstama osiguranja.
Po čemu najsigurnije?
Po čemu najbolje?

Zato kaj ti za njih radiš ili?
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2005., 09:02   #123
Quote:
PECO kaže:
Libertas ti ide u prodaju uskoro.

kome?
__________________
Some people call it a one night stand
But we can call it paradise...
Vaservaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2005., 23:08   #124
Sigurnost osiguravajućeg društva ovisi o više faktora.
1.Rejting reosiguravajućeg društva ti puno govori o samom osiguravajućem društvu.Ako je reosiguranje označeno sa ocjenom AAA znak je da je riječ o jakom reosiguravatelju a ono neće preuzeti rizik nesigurnog osiguravajućeg društva.
2. niski rizik ulaganja i strogi režimi rada osig.kuće je drugi faktor sigurnosti.
3.Pažljivo odabrani osiguranici je još jedan faktor dobre dobiti.
Zato Grawe Hrvatska dd.
__________________
PA TO TE JA PITAM !!!
PECO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2005., 14:25   #125
Quote:
PECO kaže:
Sigurnost osiguravajućeg društva ovisi o više faktora.
1.Rejting reosiguravajućeg društva ti puno govori o samom osiguravajućem društvu.Ako je reosiguranje označeno sa ocjenom AAA znak je da je riječ o jakom reosiguravatelju a ono neće preuzeti rizik nesigurnog osiguravajućeg društva.
2. niski rizik ulaganja i strogi režimi rada osig.kuće je drugi faktor sigurnosti.
3.Pažljivo odabrani osiguranici je još jedan faktor dobre dobiti.
Zato Grawe Hrvatska dd.
Nisi mi odgovorio na pitanje.
Ovo o čemu pričaš nema veze sa životnim osiguranjem.

Kakvo reosiguranje?
Čemu služi matematička pričuva?

Bilo koje osiguravajuće društvo plasira premije na državne obveznice i sl.

Ne samo da radiš u GRAWEJU, nego i nemaš pojma.
raff34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2005., 09:05   #126
Quote:
raff34 kaže:
Nisi mi odgovorio na pitanje.
Ovo o čemu pričaš nema veze sa životnim osiguranjem.

Kakvo reosiguranje?
Čemu služi matematička pričuva?

Bilo koje osiguravajuće društvo plasira premije na državne obveznice i sl.

Ne samo da radiš u GRAWEJU, nego i nemaš pojma.
Ne radim za Grawe ako baš hoćeš, a na tvoje pitanje sam odgovorio iako je za potpuni odgovor potrebno puno više pisat pa ti predlažem da malo pročitaš literature ako te baš zanima, recimo EKONOMIKA OSIGURANJA.Tu ćeš naći mnogo o disprziji rizika. Ima još puno toga ali ti ne treba ako ne radiš s tim.
A usput ja sam radio 9 god. i položio ispit pri ministarstvu financija za sve vrste osiguranja.

Svaka kuća se specijalizira za određenu vrstu osiguranja,stoga pogledaj portfelj svakog i odluči gdje ćeš šta napraviti, jer očito nisam pogodio kuću koju ti favoriziraš,pa provociraš.
__________________
PA TO TE JA PITAM !!!
PECO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 23:31   #127
financijsko savjetovanje

Zašto ne koristite usluge financijskog savjetovanja? i ne košta ništa. Najbitnije saznate na jednom mjestu, jer se prema vašim željama traži najpogodnija opcija na financijskom tržištu.
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2005., 20:35   #128
životna osiguranja

Obzirom na gore navedena životna osiguranja izbor mora biti prilagođen Vama. Životno je vrlo vrijedan papir, osigurava mirovinu, nasljedstvo, može se na osnovu njega diči kredit, može se koristiti kao jamac za kredit. Bitno je i šta koje osiguranje pruža za skoro isti iznos mjesečne rate. Od čega ste osigurani? u kojim slučajevima.
Postoje i dodatna životna osiguranja, zdravstvena, od nezgoda, invaliditeta, loma kostiju, sa plačanjem bolničkih dana, za putovanja van zemlje.....
I nastojte izabrati ona koja su već dugo na tržištu.
financ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2005., 18:12   #129
Zivotno osiguranje

Molim savjet od nekog tko je dublje u tome. Za primjer imam zivotno na 15 godina i trenutno imam placeno 8 godina. Redovno dobivam obavijest o dobitku na kraju godine i sada kad bi zelio prestati uplacivati ali ne i podignuti ulog. Postavljam pitanje dali se to isplati? Udio u dobitku bi bio konstantan, a opet u drugom osiguranju nakon nekog vremena takodjer se ima udio u dobiti.
Vidim da su neki recimo agenti osiguravajucih drustava pa ako im je volja neka se pozabave ovim, bio bih im zahvalan, a takodjer tu je i Gogo koji ce isto dati svoj komentar.
biba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 23:35   #130
Dobit se isplačuje bez obzira na kapitalizaciju svote. Nemoj očekivati veliku dobit jer osiguravajuća društa trguju samo sa obveznicama.
stefano is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2005., 14:26   #131
nemam pojma
__________________
Nikad robom...
Saško is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2005., 23:51   #132
Thumbs up Fondovi konzervativnog tipa

Vidim da se počelo pričati o fondovima pa sam se odlučio ubaciti u razgovor. Strani investiciski fondovi konzervativnog tipa su jedini način da vaš novac ne izgubi na vrijednosti. Godišnja stopa inflacije u EU je oko 3%. U RH je službena stopa inflacije 3,9% a neslužbena i bliža istini je 5,7%.Osiguravajuća društva na vaš novac dodaje godišnje 2,75% a sobzirom da je stopa inflacije 5,7% znači da je Vaš novac realno izgubio na vrijednosti oko 3%. (Vi nakon godinu dana imate više novaca ali za njega možete kupiti manje). Svaki oblik štednje koji godišnje ima manji donos od 8% nije PRIHVATLJIV!!!

Investicijski fondovi konzervativnog tipa su i više nego sigurna investicija. Dovoljno je reći da svaki takav fond ima udjele u 250-300 svjetskih tvrtki (McDonald's, Ferrari, IBM, BMW,Gillete, Michelin, Canon itd...) Svatko ko kaže da je rizično ulaganje taj baš nema veze sa zdravim razumom. Moguče je da jedna od tih tvrtki propadne ali Vi to na Vašoj dobiti ne osjetite baš previše. Npr Preko fonda i sredstava uložena u njega vi imate udjel od 0,95% Mercedesa i recimo mercedes propadne ali vi isto tako imate 1,5% BMW, 0,5% Mazda, 0,90% Ferrari.Dali ćete vi osjetiti propast Mercedesa???

NE! ZAŠTO?? Pa zato jer ako je propao Mercedes sasvim je normalno da sve ostale auto industrije porastu. Kompletna globalizacija se temelji na sistemu: dok jednom ne smrkne drugom ne osvane.

Banke i Osiguravajuča društva su posrednici između Vas i investiciskih fondova jer upravo oni ulažu u fondove i od te dobiti ostvarene Vašim novcem Vama daju mrvice. Fondovi su način da direktno uložite u gospodarstvo pez posrednika.

Dokaz o dobrom poslovanju konzervativnih fondova je i Nobelova nagrada koja več dugi niz godeina dodjeljuje nekoliko miliona dolara godišnje.Da je imao neznam koliko novaca do sad bi se istopio.U fondu se taj novac oplemenjuje i dozvoljava da se ta tradicija održi i dalje.

Niti jedan konzervativni fond nije radio manje od 11% godišnje u desetogodišnjem razdoblju.

Fondovi postoje več 100 godina a lošu sliku o fondovima šalju osiguranja jer sad kad su došla u RH osiguranja če u roku od 10 godina srat tanka govna jer niko nije lud štedjet za 2,75% kad mogu za 12-15% , a ruku na srce 95% ljudi je imalo osiguranje zbog štwednje a ne zbog osiguranja. Osiguranja su dobra za osigurat nekog ili nešto ( da ne mislite da ja pljujem osiguranja) ali štednja u osiguranju nije dovoljno kvalitetna jer je dobit premala.


I za kraj moram reči ljudima OPREZ!!!! Investicijski fonfovi koje nude naše banke su fondovi visokog rizika i kratke tradicije u kojima se ne nalazi 250-300 tvrtki jer poštenih tvrtki u RH ni nema toliko a zokonom su spriječeni ulagat u strane tvrtke.

Nadam se da sam bar nekome pomogao!!!
found_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 17:51   #133
Re: zivotno osiguranje - help

Quote:
gogo098 kaže:
eto, bio jednom prilikom agent cosmopolitan life osiguranja kod nas doma... iznese on svoje (poslje skuzimo da bas nije bio najiskreniji) i napravi ponudu...

sad, Vas forumasi lijepo molim da me podarite sa svojim spoznajama o doticnom osiguranju...

naravno, ako netko ima kakvih pozitivnih iskustava s nekim drugim osiguranjem tipa dobrovoljnog mirovinskog (ja bih penziju kao i svi mi ostali) bilo bi lijepo podijeliti , jel... )

unaprijed hvala
Definitivno nemoj kupovati od nekog tko prodaje samo jednu vrstu osiguranja, bolji su oni koji prodaju vise.
Budi oprezna da ti ne prodaju najskuplje, jer dobiju veci postotak, ako prodaju skuplje.
Dali ti je osiguranje uopce potrebno, imas li malu djecu ili kredit za stan?
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2005., 18:57   #134
Gogo, ako ti kužiš što oni zapravo prodaju, svaka čast. U večini slučajeva imaš komponentu osiguranja (isplata neke love ako, recimo, prestaneš živiti ) i još ulaganje viška u koješta. E, to ulaganje meni nikad nije bilo transparentno, i još uz to je onemogučilo usporedbu raznih ponuda. Moja strategija je zato:
Čisto životno osiguranje sa određenom isplatom u slučaju smrti, odnosno progresivnom isplatom (do 250%, ovisno o stepenu) u slučaju invalidnosti. Tu sam uzeo najpovoljniju ponudu, i takve ponude možeš usporediti bez problema.

Višak love sam ulažem kako mi se čini najbolje. Ako mislim da su to fondovi sa dionicama, kupujem te fondove, i nisam vezan za odluku osiguranja koji fondovi/dionice/obveznice su najbolje.

Ne zaboravi da su sva "obečanja" o dobiti u budučnosti samo prognoze, a u mojoj branši (koja se baš bavi time) je standardni vic "prognoze su nepouzdane, ipak se radi o budučnosti"
Secundo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 15:43   #135
hm, ja cu kroz par mjeseci trebat dizat neki kredit. I sad, gledam da i zivotno osiguranje i udio u financijskom fondu ulaze kao neke stavke za lakse dobivanje kredita. Nekak mi se (osobno) zivotno osiguranje cini bolja opcija, zbog samog osiguranja. Ne daj boze da mi se sta desi, pa ostanem radno nesposoban i bez primanja, i onda me jos istjeraju iz kuce kojoj ne mogu otplacivat hipoteku! ?

Jel moze neko misljenje o tome?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2005., 19:29   #136
Mr_Orang3, ne uzimaj životno ako je samo zbog kredita. Da bi se polica mogla koristiti kao zalog za kredit, mora joj biti velika otkupna vrijednost, a onda bi morao odjednom uplatiti više godina štednje odjednom, što ti zasigurno neće odgovarati. Napravi si životno nevezano za kredit, tako da imaš zaštitu ako ti se stvarno nešto desi, a uplatom prve mjesečne rate štednje dobit ćeš to pravo. Hipoteka je obvezna kod stambenih kredita, kao i dobra plaća, ostalo ne moraš imati (čak više ni jamce). Obvezat će te na osiguranje nekretnine i to je sve.
Smileman is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 10:53   #137
> Hipoteka je obvezna kod stambenih kredita, kao i dobra plaća, ostalo ne moraš imati (čak više ni jamce). Obvezat će te na osiguranje nekretnine i to je sve.

Nije sve, PBZ nudi stambeni uz jednokratnu uplatu u zivotno Generali (sto se po mome ne isplati) i hipoteku 1:1, ili hipoteku 1:1,25 uz os. za smrt od nezgode.
Hypo trazi os. na 50% od iznosa kredita, bilo koja kuca i mozes danas uplatiti prvu ratu i vec sutra dizati kredit. A ako imas suduznika, npr bracni partner moze i bez osiguranja.
Gotovo sve banke nude opciju da zivotno mijenja jamca samo se razlikuju visine osigurane svote. Jedino ZABA favorizira Allianz a PBZ Generali. Kod drugih banaka radis os. koje hoces.

Ovo vrijedi za klasicne kredite. Stedionice imaju jos stroze uvjete, prije svega kod kreditne sposobnosti.

Smile, imam u RBA 4 ugovora. Na svaki uplacujem 4000 kn. Jos moram uplatiti jednom i u veljaci 2007 mogu uzeti kredit 30:70% sa kamatom 6% ili produziti jos 1 god i podignuti novac. (Uzeo sam brzu st. na 4 god jer je UI bio veci nego na 5)
Ako predjem u PBZ kad mogu u kredit i koji su kod vas uvjeti?

Usput, ove godine sam rijesio stambeno pitanje, nije mi se dalo cekati kraj stednje ali uvijek postoji opcija da prebijam kredit. Zato i pratim uvjete banaka.
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 11:08   #138
Hm, ma zivotno sam si ionako mislio uplacivat iz vise razloga. Kao prvo, osiguran sam i ja i moja obitelj, uzeo bi jos i ona dodatna u slucaju ozljede i sl. Druga stvar zbog cega bi ga uzeo sto smatram da je to dobar nacin stednje za starost. Naime, nemam tako malu placu, ali dosta toga zaradim i sa strane "u keshu", pa mi je to kao uplata za mirovinu. A kao dodatna olakotna okolnost mi se cinio taj plus kod dizanja kredita.

I jos nesto.. nacuo sam da se samo kod generalia prizna za kredit odnos osigurane svote i iznosa kredita 1:3? Znaci trebam dic kredit 60000 ojra, a kod generalija mogi ic na osiguranu svotu 20000 ojra i prizna se kao puni iznos? Nadam se da sam nisam sad previse zakomplicirao?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2005., 20:39   #139
syrius1, bez obzira koliko si dugo štedio u drugoj štedionici, prelaskom npr. kod nas u PBZ otvara ti se nova štednja s novim vremenom štednje. Ono što ti se zbraja su godine pripisa DPS-a, pa kad ih nakupiš 5 (2007.) imaš pravo na isplatu istih. No, ja ti predlažem kod nas otvaranje Prima štednje na 2 godine nakon koje imaš pravo na kredit do 8 godina. Te prve dvije godine kreneš odmah u međufinanciranje sa 4,88% kamata ali plaćaš samo kamatu dok ti glavnica miruje (npr. za ugovor od 10000 Eur, mjesečna rata je 40 Eur). Po isteku druge godine, prelaziš na kamatu od 3,88% ali na cijeli iznos, što je na 8g rata od oko 70 Eur.
Druga opcija koju ti nudimo je da čim prebaciš štednju (DPS ti idu s tobom k nama, kod nas nemaš za to ulaznu naknadu, a RSS ti bude naplatio min. 0,5% na ugovoreni iznos, oko 50 Eur po ugovoru) omogućit ćemo ti pravo korištenja ušteđevine koju si prenio za potrošaki kredit do 12 mj sa 0% kamata, a ako budeš trebao gotovinu sa samo 5%. Dok koristiš pozajmicu idu ti poticaji i kamata na ulog. Nema naknada, nema jamaca, to ti je ona tv reklama, mi vama 7,5% vi nama 0,0%

Mr_Orang3, Generali je osigurateljna kuća i kao takva ne daje kredite, mislio si valjda da banka priznaje uvjete koje si naveo? Provjerit ću kako je u PBZ pa ti javim
Smileman is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2005., 01:21   #140
Quote:
J-C kaže:
stari moj, ako misliš rintat četrdeset godina, teško tebi.

ja više nemam šansu da dočekam neku 'normalnu' penziju.

zato planiram nešto brže da napravim.

tebi u svakom slučaju, sretno!
Opljackat banku?

Ne znam za navedeno osiguranje...

Zivotnoo u biti tesko moze propast jer se u slucaju propasti firme stvar preuzima... ali pitanje je dobiti na kraju price....

Kako rekose vrlo je vazno tko ti je zastupnik. S jedne strane imas tipova koji ce bez sustezanja lagat da bi nesto prodali, a s druge cak i onih koji i sami neznaju pa kazu krivo bez lose namjere vecu su puno bolji prodavaci negosto poznaju materiju... u stvari u praksi je to vrlo cesto slucaj da osobe koje dobro prodaju fazon ustvari ne znaju dovoljno o samom osiguranju...

Bitno je (bez obzira na tip osiguranja) da u zastupnika mozes imat povjerenja i da ti je na raspolaganju bilo kada (za informacije ili kda dodje do stete/nezgode isl), a ne samo da pokupi lovu i adio djaci...
U biti dobar zastupnik je onaj koji jednako balansira izmedju interesa stranke, kuce osiguranja i vlastite zarade i gleda da bude realan u poslu i da nitko ne bude zakinut.

A sva obecanja o dobiti uzmi s rezervom osim ako spominju garantiranu dobit. Mogu ti ja rec da je ocekivana dobit 500%... to me nicim ne oavezuje. Samo ono uplaceno je sigurno i eventualno ako postoji (nije uvijek i kod svih) garantirana dobit. Sve ono preko je ovisno o poslovanju firme kroz to razdoblje i nitko ne moze sa sigurnoscu prognozirat.
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.