Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2009., 10:42   #21
Iako je ovo zasad malo primjera, svaki put kad je u krađi sudjelovao maloljetnik bio je aktualan Merkurov aspekt na Neptuna, da sad ne linkam sve te silne krađe...mnogo ih je...
Što se tiče benzinskih crpki uz aspekt na Ne u Aq bilo ih je nekoliko i na Uran u Ribama.
Neptun u Vodenjaku naspram Uran u Ribama - simbolika je slična, zamjena vladarstava...

Nego, malo o bankama. Šta je banka u odnosnu na jedan grad. Odnosno šta je banka u odnosu na natalnu kartu jednog grada. Ja mislim da griješimo kad je vezujemo uz Bika i 2.k.
Prema Wikipediji banka je 'Banka je ustanova ili radna organizacija koja posreduje u novčanom prometu i novčanim poslovima. Najčešće se bavi uzimanjem i davanjem kredita (zajmova).' Ovo je prije simbolika Škorpiona, Plutona i 8.kuće.
Pljačka u Sesvetama, bio je aktualan Ma/Pl, što se tiče pucnjave, Mars u Ovnu je takav, on djeluje, nit razmišlja, nit upozorava. Također, Ma 0 Ve koja vlada 8.k.....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:30   #22
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Banka kao ustanova koja "najsigurnije čuva naš novac" se gleda u 2. polju, dok se banka kao mjesto dobivanja kredita gleda u 8. polju jer je 8. polje - kreditni odjel. Ili - banka kao mjesto "rastakanja materije", kao opozicija 2. polju - kao mjesto ""gubitka novca" pa bio to bankrot, porez, zajam ili pljačka se gleda kroz 8. polje, itd...
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 12:49   #23
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Banka kao ustanova koja "najsigurnije čuva naš novac" se gleda u 2. polju, dok se banka kao mjesto dobivanja kredita gleda u 8. polju jer je 8. polje - kreditni odjel. Ili - banka kao mjesto "rastakanja materije", kao opozicija 2. polju - kao mjesto ""gubitka novca" pa bio to bankrot, porez, zajam ili pljačka se gleda kroz 8. polje, itd...
E, al šta je banka u odnosu na pojedinica. Novac zarađujemo kroz 2.kuću i taj novac držimo u 8.k. Prividno smo od njega odvojeni 2.k. 180 8.k. Kad ti treba vlastitog novca (2.k.) ideš na bankomat ili u banku (8.k.). Svi bankari i oni koji rade s novcem imaju naglašenu 8.k.
Evo, vidi ovo:
Pljačka banke u Beču Ma60Pl.
Policajac opljačkao banku, Mars u Ovnu (policajac) opljačkao banku 90 Pluton

Dakle, šta je banka u odnosu na jedan grad. Mjesto gdje građani, prvo i osnovno drže svoj novac i dižu kredite. Gdje su građani u natalnoj karti grada? U 4.kući? Onda bi derivacijom kuća oni zarađivali u 5.kući karte grada, a novac držali u osam kuća dalje, odnosno u 11.kući natalne karte grada....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 01:10   #24
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
E, al šta je banka u odnosu na pojedinica.
Za pojedinca je banka ustanova u kojoj drži na sigurnom svoje materijalne vrijednosti i vlasništvo.
Quote:
Dakle, šta je banka u odnosu na jedan grad. Mjesto gdje građani, prvo i osnovno drže svoj novac i dižu kredite. Gdje su građani u natalnoj karti grada? U 4.kući?
Da, grad jest vlastiti dom u širem smislu...on jest 4. polje, kao što je 4. polje i naša zgrada, naš stan ili naša soba. Građani bi bili ljudi (Merkur) koji žive u gradu (4. polju).

U natalnoj karti grada građani su puk, narod – dakle Mjesec.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2009., 12:18   #25
Još malo o pljačkanju benzinskih crpki....razbojništvo benz. crpke u Novigradu
Karta neba 23.07.09. 23:40h

Neptun predstavlja benzinsku crpku, u ovom slučaju aspekti na Ne:
0Ju - dugo traje i ovaj aspekt nema nekog većeg uticaja
120 Ve
180 Mo - egzaktan. Kako su učestale, svaki negativni asepkt, pa čak i mjesečev koji je čest može ukazati na takav događaj....
Mjesec u Lavu voli ostaviti dojam pa nije bilo dovoljno vatreno oružje nego i suzavac....inače vatreni znaci preferiraju vatrena oružja....
Prema teoriji Me i maloljetnika nema aspekta Me/Ne pa se ne radi o maloljetnicima.
Vidjet ćemo kad bude Me/Ne, počinje od sutra...egz je 30.07.....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2009., 12:27   #26
'Ne vjerujte, provjerite!' kako bi rekao M.Dupor, razbojništvo u benzinskoj postaji..., karta neba 28.07.2009. 3:40h
Možda se malo i zalijećem s nekim zaključcima, al Me180Ne koji sam ranije spominjala očito ima uticaj. Jesu li il nisu maloljetnici, pitanje je, jer ima i drugih aspekata.
s druge strane, postavlja se pitanje orbisa....što je egzaktniji veća je vjerojatnost događaja. S obzirom da Me180Ne traje po nekoliko dana, potreban je još jedan aktivator ove opozicije, u ovom slučaju opet Mo/Ne, i Ve/Ne......kao u prethodnom....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 14:37   #27
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
'Ne vjerujte, provjerite!' kako bi rekao M.Dupor, razbojništvo u benzinskoj postaji..., karta neba 28.07.2009. 3:40h
Možda se malo i zalijećem s nekim zaključcima, al Me180Ne koji sam ranije spominjala očito ima uticaj. Jesu li il nisu maloljetnici, pitanje je, jer ima i drugih aspekata.
s druge strane, postavlja se pitanje orbisa....što je egzaktniji veća je vjerojatnost događaja. S obzirom da Me180Ne traje po nekoliko dana, potreban je još jedan aktivator ove opozicije, u ovom slučaju opet Mo/Ne, i Ve/Ne......kao u prethodnom....
Teorija očito štima Me/Ne su maloljetnici i u ovom slučaju........
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 02:55   #28
Saradonija, bez uvrede, ali proučavanje natalnih karata ljudi za koje već svi znamo tko su i što su bili (ili tko su i što su još uvijek) me jako podsjeća na onu poslovicu o generalu nakon bitke. Bilo bi mnogo zanimljivije da nam pišeš o tome da je neko dijete rođeno nedavno na tom i tom mjestu potencijalni zločinac, ili da se tek treba roditi.

Čitajući ovo o čemu pišeš, sjetio sam se jednog članka u novinama u kojem je neki astrolog secirao Hitlerovu natalnu kartu i (naravno) u njoj pronašao sve ono zbog čega je Hitler bio loš. Ne bi li bilo zanimljivije da nam je pisao o mjestu i datumu rođenja potencijalnog novog Hitlera ako već zvijezde sve znaju???
 
Odgovori s citatom
Old 01.08.2009., 04:06   #29
Quote:
Venus In Furs kaže: Pogledaj post
Saradonija, bez uvrede, ali proučavanje natalnih karata ljudi za koje već svi znamo tko su i što su bili (ili tko su i što su još uvijek) me jako podsjeća na onu poslovicu o generalu nakon bitke. Bilo bi mnogo zanimljivije da nam pišeš o tome da je neko dijete rođeno nedavno na tom i tom mjestu potencijalni zločinac, ili da se tek treba roditi.

Čitajući ovo o čemu pišeš, sjetio sam se jednog članka u novinama u kojem je neki astrolog secirao Hitlerovu natalnu kartu i (naravno) u njoj pronašao sve ono zbog čega je Hitler bio loš. Ne bi li bilo zanimljivije da nam je pisao o mjestu i datumu rođenja potencijalnog novog Hitlera ako već zvijezde sve znaju???
Nisam se uvrijedila. Ali, da bi pisao o nečijoj natalnoj odnosno o tome jeli netko potencijalni kriminalac ili ne, valjda prvo moraš proučiti natalne karte kriminalaca da bi uopće dobio ideju o tome kakvi elementi moraju biti prisutni a koji bi ukazali na isto.
Recimo, kakva bi trebala izgledati natalna karta otmičara, serijskog ubice, pljačkaša banke, itd?
Postoji nešto što se zove astrološki kod. Astrološki kod alkoholičara, narkomana, ubice, žrtve, otmičara, usidjelice, razvedene osobe itd.
Statističkom obradom natalnih karata kriminalaca, i to kriminalaca iste grupe dobije se astrološki kod. I to je to.
Što se tiče A.Hitlera, nisam se bavila kartama takvog tipa i da mi sad pokažeš natalnu xy osobe koja je prema djelima ravna Hitleru ne bih je prepoznala....
Al s druge strane, serijske ubojice kojima sam se nedavno bavila imaju točno određen astrološki kod. Isto tako imaju i narkomani i ubice, otmičari....važna je statistika, a problem je u nedostupnosti točnih podataka.
Vidiš meni je jako zanimljivo to što u vrijeme Me/Ne se dešava više razbojstava maloljetnika po benzinskim crpkama nego inače ....ili u vrijeme Ma/Pl pljačke banki itd...a sad kako izgledaju natalne onih koji kradu...i koji im je astrološki kod....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 13:24   #30
Jedno pitanje, ako netko zna, meni nije jasno. Krivotvoritelji isprava - po nekoj školskoj astro logici trebao bi biti prisutan Me/Ne aspekt, krivotvoritelj (Ne) isprava (Me) ili Me u Pi. U 10-tak natalnih karata optuženih za isto nisam našla niti jedan takav aspekt, nego jedan drugi koji se jedini provlačio kroz sve natalne.
Merkur/Mjesec, vladar Merkura u aspektu s Mjesecom, Merkur u Raku...
Nije mi jasno zašto. Jel zna netko?
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2009., 18:06   #31
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje, ako netko zna, meni nije jasno. Krivotvoritelji isprava - po nekoj školskoj astro logici trebao bi biti prisutan Me/Ne aspekt, krivotvoritelj (Ne) isprava (Me) ili Me u Pi. U 10-tak natalnih karata optuženih za isto nisam našla niti jedan takav aspekt, nego jedan drugi koji se jedini provlačio kroz sve natalne.
Merkur/Mjesec, vladar Merkura u aspektu s Mjesecom, Merkur u Raku...
Nije mi jasno zašto. Jel zna netko?
Zato jer je krivotvoritelj isprava osoba koja odlično pamti viđeno, odnosno ima tu neku vrstu pamćenja (Merkur) koja je vezana uz utisak i sjećanje na ono što je ranije vidjela (Mjesec). Ljudi koji su sposobni krivotvoriti viđeno na taj način često imaju i jak Merkur u konjunkciji s IC-om. To je u osnovi aspekt jake umne (Merkur) percepcije (Mjesec) tj. sposobnosti uma da napravi vjerni duplikat (Merkur) na osnovi onoga čega se sjeća (Mjesec).

Pamćenje jest Merkur/Mjesec – tu sam baš jako široko o tome ranije pisala.

Aspekt Merkur/Neptun (Merkur u ribama) je aspekt vezan uz jaku imaginaciju i razmišljanje u slikama...to jest aspekt imitacije, on Merkur tu može nešto "umom naslikati" (Neptun)..ali zbog vladarstva Merkura u djevici on je tu "nedovoljno određen" - netočan u smislu detalja i te neke Merkurovske posvećenosti i preciznosti koja je nužna kod krivotvorenja isprava. Krivotvoritelji isprava moraju biti jako precizni i točni u svom zanatu što je s Neptunom nemoguće. Druga je posve stvar - ljudi krivotvoritelji koji ako imaju zaštitu Neptuna na Merkur imaju veliku sposobnost da ne bi bili uhvaćeni u tome što rade.

Zadnje uređivanje Fish 1968 : 03.08.2009. at 18:26. Reason: štekanje foruma
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 17:23   #32
Jedna osoba koju znam ima neptun u škorpionu u 12.kući i više od pola života je proveo u zatvoru,....ima li taj neptun kakve veze s tim?..tj. što govori ova pozicija neptuna?
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 19:55   #33
Quote:
ŠLUS kaže: Pogledaj post
Jedna osoba koju znam ima neptun u škorpionu u 12.kući i više od pola života je proveo u zatvoru,....ima li taj neptun kakve veze s tim?..tj. što govori ova pozicija neptuna?
Samo po sebi to ne znači ništa, jer mnogi imaju Ne u Sco u 12. pa ne završe u zatvoru. Zavisi od ostatka natalne. Šta je njemu taj Ne u natalnoj, kako je aspektiran, gdje su mu Ribe......
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:22   #34
Evo pardon, nije u 12. nego 6. kući...
Znači, trigon sa merkurom i jupiterom, opoziciju s venerom, sekstil s uranom, i kvadrat na zenit. A nisam shvatila ovo s ribom, što još treba vidit?
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 15:51   #35
Quote:
ŠLUS kaže: Pogledaj post
Evo pardon, nije u 12. nego 6. kući...
Znači, trigon sa merkurom i jupiterom, opoziciju s venerom, sekstil s uranom, i kvadrat na zenit. A nisam shvatila ovo s ribom, što još treba vidit?
Znak Ribe, šta je tamo ako uopće jest nešto....12.kuća jer se odnosi sama po sebi na zatvor. Bitna je i ličnost, So/Mo/Asc, aspekti i vladari....cijela natalna je bitna, ne može se na osnovi nekoliko postavki natalne izvest konkretan zaključak.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 00:18   #36
Šlus, znači pitanje je bilo u vezi njegovog Ne u 6.k. Viđala sam Ne/Ju aspekt koji on ima u kartama narkomana i dilera, ali taj aspekt sam po sebi ne znači ništa. Njemu se veže uz polje posla (6.k.). Što se tiče njegove 12.k. i 'tajnih poslova' vladar je Ma loše postavljen u Vagi (izgon) u 0 s 6.k., energija loše usmjerena 90 Ju (s one strane zakona).
Me, vladar ličnosti (Acs+Mo) oštećen u 0 SA u Ar u padu, So egzaltirano u Ar ali oštećeno od vlastitog vladara Ma....Karakter dakle slab, neusmjeren, pogrešno usmjeren....
Ono što mu ličnosti daje snagu upravo je Ne, radi 120 Me (vl.Asc, Mo), a znamo šta je Ne.....
Kažeš, pola života proveo po zatvoru, vl.4k. (dom) je So u konjukciji s vrhom 12 (zatvor)...Nema baš natalnu narkomana, al dilera da.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 07:31   #37
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Šlus, znači pitanje je bilo u vezi njegovog Ne u 6.k. Viđala sam Ne/Ju aspekt koji on ima u kartama narkomana i dilera, ali taj aspekt sam po sebi ne znači ništa. Njemu se veže uz polje posla (6.k.). Što se tiče njegove 12.k. i 'tajnih poslova' vladar je Ma loše postavljen u Vagi (izgon) u 0 s 6.k., energija loše usmjerena 90 Ju (s one strane zakona).
Me, vladar ličnosti (Acs+Mo) oštećen u 0 SA u Ar u padu, So egzaltirano u Ar ali oštećeno od vlastitog vladara Ma....Karakter dakle slab, neusmjeren, pogrešno usmjeren....
Ono što mu ličnosti daje snagu upravo je Ne, radi 120 Me (vl.Asc, Mo), a znamo šta je Ne.....
Kažeš, pola života proveo po zatvoru, vl.4k. (dom) je So u konjukciji s vrhom 12 (zatvor)...Nema baš natalnu narkomana, al dilera da.
Da, nisam ni mislila na narkomana, nego dilera, točno, pomalo sam i u šoku zbog ovako točne pretpostavke, samo me zanimalo s ove astrološke strane koji faktor mu je "utjecao" na to sve u životu(nažalost), hvala od srca...
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 19:48   #38
Više je faktora koji su ga usmjerili u sve to skupa. O karakteru sam gore pisala (So/Mo/Asc).
9.k. - kuća zakona, morala, etike.....vladar Sa u padu u Ovnu u konjukciji s Me vladarem Asc i Mo.....pogrešno izgrađen sustav vrijednosti....
Os 4.-10. roditelji, vladari Ur 90 Mo,Asc i So180Ma - on kao da je bio prepušten sam sebi u jednom periodu života....a onaj dio koji nije u konfliktu s njima...i od njih potreba da se makne....na pogrešan način.
Novac bitan, jer je vl.2.k na Asc.....u Ge, a ovaj znak je lakomislen, ne razmišlja o posljedicama.....
i stelij u 11.k. loše društvo radi Saturnovog pada tamo, slupanog Sunca i oštećenog Me....
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 23:59   #39
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Više je faktora koji su ga usmjerili u sve to skupa. O karakteru sam gore pisala (So/Mo/Asc).
9.k. - kuća zakona, morala, etike.....vladar Sa u padu u Ovnu u konjukciji s Me vladarem Asc i Mo.....pogrešno izgrađen sustav vrijednosti....
Os 4.-10. roditelji, vladari Ur 90 Mo,Asc i So180Ma - on kao da je bio prepušten sam sebi u jednom periodu života....a onaj dio koji nije u konfliktu s njima...i od njih potreba da se makne....na pogrešan način.
Novac bitan, jer je vl.2.k na Asc.....u Ge, a ovaj znak je lakomislen, ne razmišlja o posljedicama.....
i stelij u 11.k. loše društvo radi Saturnovog pada tamo, slupanog Sunca i oštećenog Me....
Da, da, točno da ne može bit točnije, ponavljam nažalost, a moga je puno više...
Šlus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 21:44   #40
Evo nešto o bankama i pljačkama istih. Fish, nešto smo gore ti i ja raspravljale o tome šta je banka. Jutros oko 9 h pokušaj pljačke Hypo banke i karta tog događaja.
Ukoliko bi posmatrali Marsa kao pljačkaša i njegove tranzite kao objekt pljačke, od svih najegzaktniji u trenutku pljače je aspekt s Merkurom, koji je ujedno i vladar 8.k., pa bi prema tome banka ipak bila predstavljena 8. a ne 2.k. Taj isti Merkur (banka radi vladarsta) u konjukciji je sa Saturnom, odnosno pod zaštitom zaštitara (Saturn) i u opoziciji sa Mjesecom, dispozitorom Marsa, pa je ta pljačka bila neuspješna.
Interesantno je da je dispozitor Marsa, Mjesec 90 Pluton što opet ukazuje kao u ranijim slučajevima da su banke predstavljene serijom 8....
I ovdje, kao kod ranijih slučajeva dispozitor Marsa je u Ribama...šta bi to značilo? Ribe same po sebi kao simbol bježanja...il kao kod onih bizarnih lopova kad je Mars bio u Vodenjaku a vl Ur u Ribama bježanje u nešto u simbolu tog znaka - vodu...
...možda je skočio u Dravu...

Zadnje uređivanje Saradonija : 03.10.2009. at 21:50.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:25.