Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2011., 02:40   #6421
tako je. a ne bi bilo loše i smanjiti to pojačanje pojačala u sobnoj anteni za početak pa vidjeti gdje smo sa signalom te ako ne ide pojačavati postupno. ako nikako neće ić sa sobnom ili vrlo slabo, uvijek se može probati s vanjskom, na vanjskoj su anteni šanse za uspjeh gotovo zagarantirane...
DeeJay Dee is online now  
Old 07.01.2011., 10:53   #6422
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
čudno...isti mux? moj softver je DVB_TT_Recorder2.02, Signature: 14 04 2009...

ali kako se soft za Tuner A može updejtati samo preko RS232, a to niisam radio, brijem da imamo isti FW za Tuner A...

ukratko kunem ti se da ja imam SVE na EPG-u na tuneru A...
Ja imam SW za tuner A DVB_TT_Alim3101C1A_Optex_2.1100.005_20090415.bin
a za tuner B 20042009_Sun+.bin.
No dali je moguće nekako sačuvati (izvući ga nekako u kantu) postojeći originalni sw od tunera A, pa tako ako ne uspije s ovim novim sw da se može povratiti ovaj originalni.

P.S. Pronašao sam link za ove moje fw. a ovde se vidi da je s ovim programom rješeno timera preko EPG-a.
No problem je taj što je ovo sw na češkom

Zadnje uređivanje Jerry_nidžo : 07.01.2011. at 10:58.
Jerry_nidžo is offline  
Old 07.01.2011., 11:58   #6423
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
Ja imam SW za tuner A DVB_TT_Alim3101C1A_Optex_2.1100.005_20090415.bin
a za tuner B 20042009_Sun+.bin.
No dali je moguće nekako sačuvati (izvući ga nekako u kantu) postojeći originalni sw od tunera A, pa tako ako ne uspije s ovim novim sw da se može povratiti ovaj originalni.

P.S. Pronašao sam link za ove moje fw. a ovde se vidi da je s ovim programom rješeno timera preko EPG-a.
No problem je taj što je ovo sw na češkom
Evo ispravljam sam sebe nije baš ono znate.

Ovi gore FW su ti što sam skinuo s ove donje adrese.

A moj postojeći SW na almi je: DVB_TT_Recorder 2.02 od 14.04.2009
što znači da je isti ka i od MytByte

I ja stvarno na svom EPG od alme mogu vidit samo trenutnu i sledeću emisiju ali ne mogu ni jednu rezervirati da mi snima priko timera.

Dok ovaj digimax bez problema se može rezervirati timer na EPG-u, samo što je na njemu problem što nema USB pa signal za snimanje šalje na DVD i onda da bi snimio digimax mora biti non stop uključen jer ako je ugašen onda mi DVD rec koji se pali 4 min prije ugovorenog timera ako ne nađe uključen reciver ne snimi ništa.

Do večeras ću pripremiti dokaze o oba recivera pa ću ih pustiti ovde na forum

Zadnje uređivanje Jerry_nidžo : 07.01.2011. at 12:06.
Jerry_nidžo is offline  
Old 07.01.2011., 14:47   #6424
Quote:
DeeJay77ZG kaže: Pogledaj post
tako je. a ne bi bilo loše i smanjiti to pojačanje pojačala u sobnoj anteni za početak pa vidjeti gdje smo sa signalom te ako ne ide pojačavati postupno. ako nikako neće ić sa sobnom ili vrlo slabo, uvijek se može probati s vanjskom, na vanjskoj su anteni šanse za uspjeh gotovo zagarantirane...
hvala vam na odgovorima, mislim da ce ipak biti nabaviti vanjsku antenu...ovako neide ...znam da sam bar pokusala..
water_lily is offline  
Old 07.01.2011., 22:46   #6425
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post
I ja stvarno na svom EPG od alme mogu vidit samo trenutnu i sledeću emisiju ali ne mogu ni jednu rezervirati da mi snima priko timera.
Pa i ne možeš rezervirati snimanje preko EPG-a od Alme, možeš samo bookirati da prebaci kanal na emisiju u vrijeme kada dotična kreće i pritom ti stavi ono "srčeko" uz emisiju...

čudi me to što nemaš puni EPG...
MytByte is online now  
Old 07.01.2011., 23:04   #6426
Da sad ne tražim, bit ću brz

Na nekim prijamnicima sam našao USB utor, imali utor funkciju ili je bez funkcije kao utor na prijemniku za MaxTV?
Ikstomi is offline  
Old 07.01.2011., 23:05   #6427
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Pa i ne možeš rezervirati snimanje preko EPG-a od Alme, možeš samo bookirati da prebaci kanal na emisiju u vrijeme kada dotična kreće i pritom ti stavi ono "srčeko" uz emisiju...

čudi me to što nemaš puni EPG...
Ne stvarno nemam puni EPG na almi, dok na digimaxu imam, a nisam flešao tuner A već samo tuner B priko USB.

Ponavljam upit od prethodnog posta. Može li se priko kabla sačuvati originalni SW na tuneru A, mislim ono kopirati ga na komp.
Jerry_nidžo is offline  
Old 07.01.2011., 23:16   #6428
Quote:
water_lily kaže: Pogledaj post
hvala vam na odgovorima, mislim da ce ipak biti nabaviti vanjsku antenu...ovako neide ...znam da sam bar pokusala..
Ni pod razno!!!!
"Siđite sa krovova!!!!!"
Šalim se.Da,izgleda da se sad bumo morali penjat na najviše mjesto koje nam je u blizini.
fiser is offline  
Old 08.01.2011., 00:06   #6429
Quote:
Jerry_nidžo kaže: Pogledaj post

Ponavljam upit od prethodnog posta. Može li se priko kabla sačuvati originalni SW na tuneru A, mislim ono kopirati ga na komp.

koliko se sjećam postoje neka uputstva kako se flesha, mislim da bi softver za flashanje trebao imati opciju da se backupira FW iz prijemnika...
MytByte is online now  
Old 08.01.2011., 00:17   #6430
Quote:
Ikstomi kaže: Pogledaj post
Da sad ne tražim, bit ću brz

Na nekim prijamnicima sam našao USB utor, imali utor funkciju ili je bez funkcije kao utor na prijemniku za MaxTV?
Ovisi o receiveru, npr. na NB 4001T USB preko njega se može snimati program na stick ili hard disc, kao i gledati divx-e sa njih. Usput, preko njega možeš i ubaciti novi FW, ako treba.
Ord Mantel is offline  
Old 08.01.2011., 16:46   #6431
Kupio ga prije par dana i za sada ok. MPEG4 mi bio bitan zbog slovenaca, a ovaj je receiver cijenom najpristupačniji.
Meni zadovoljavajući, obzirom na cijenu.
davx12 is offline  
Old 09.01.2011., 08:46   #6432
Kod mene su titlovi pomaknuti na lijevo, tj. nisu centrirani što se posebno dobro vidi kad se uključi boja pozadine. Jel tako i kod ostalih?! Inače, verzija je 1.0.2
eSeMeS is offline  
Old 09.01.2011., 12:07   #6433
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Ovisi o receiveru, npr. na NB 4001T USB preko njega se može snimati program na stick ili hard disc, kao i gledati divx-e sa njih. Usput, preko njega možeš i ubaciti novi FW, ako treba.
e reci dal znaš možda dali se može nariktati da kod snimanja ne razdvaja datoteke svkaih nekoliko minuta nego da snima sve u jedan file?
skroby17 is offline  
Old 09.01.2011., 15:35   #6434
jel netko zna di bi mogao kupit samo daljinski za nytro box?
WHUFC is offline  
Old 09.01.2011., 17:50   #6435
Pa pitaj kod firme koja je uvoznik. To bi spadalo pod servisni dio.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Old 09.01.2011., 20:27   #6436
Quote:
skroby17 kaže: Pogledaj post
e reci dal znaš možda dali se može nariktati da kod snimanja ne razdvaja datoteke svkaih nekoliko minuta nego da snima sve u jedan file?
nemoguće je, barem ne kod nytra. ovisi o veličini harda na koji se snima. što je hard veći, to su i fajlovi veći.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Old 09.01.2011., 21:33   #6437
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
nemoguće je, barem ne kod nytra. ovisi o veličini harda na koji se snima. što je hard veći, to su i fajlovi veći.
aha! a reci koji dvb-t modeli snimaju cijele fileove?
skroby17 is offline  
Old 10.01.2011., 11:48   #6438
dobio sam na TV-u nove programe DOMU TV I RTL 2, a izgubio sam Novu TV I RTL...
zanima me u čemu je problem?

i još nešto...kad hoću na teletekst, prikaže mi se nekakva kućica u kojoj piše traži se audio kanal ili tako nešto i ne mogu vidjeti teletekst...

(Grad Zagreb)
dalm_1987 is offline  
Old 10.01.2011., 11:56   #6439
Zovite me gnjavator!

Prije nekog vremena, cijela božja kuća (4 televizora) je prešla na digitalno emitiranje. Prije par dana počela se gubiti slika, izmješali su kanale i 'koznakojegjošvraga... uglavnom, 2 tv-a su se prilagodila, na jednom sam morao pokrenuti traženje programa, a NA ČETVRTOM NEMA SIGNALA !!! Svi televizori su spojeni na istu vanjsku antenu, i pravilno su ukopčani. Gdje je problem?
__________________
Takva osoba može biti inteligentna, šarmantna, intrigantna, razumna i više ili manje uspješna, ili pak mlitava, nesposobna i uvijek u neprilici. Ono što im je zajedničko, ako nas uopće nešto straši u devijantnom ponašanju, jest nedostatak inklinacije i straha od posljedica.
Lord Master is offline  
Old 10.01.2011., 14:04   #6440
Pozdrav svima

Imam jedan problem-prije jedno 2h sam htijel upaliti tv i paleći metabox jednostavno je riknuo,tj umijesto da se zapali zelen lampica,jednostavno se ugasila i sad ne pokazuje nikakve znakove života ccccc Probala sam iskopčat iz struje,iskopčat scart,iskopčat antenu....No međutim,sve je i dalje isto....Neki dan se to dogodilo muž,ali je trajalo svega par sekundi i sam se zapalio bez bez ikakvog prčkanja bilo čega....

Postavljam pitanje jer se kao nadam da nije riknuo,nego da je neki sitni problem,pa ako itko zna kaj bi moglo biti molim HELP

Hvala
peglica2000 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.