Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2012., 13:25   #8621
Pozdrav

Može li mi netko dati kakvu informaciju o digitalnom zemaljskom prijemniku OPTICUM HD T90
hvala unaprijed!
BEC is offline  
Old 07.11.2012., 13:35   #8622
http://opticum.com.pl/en/p/hd-t90

http://engelaxil.hr/upload/downloads...23f4d038b8.pdf
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 07.11.2012., 14:37   #8623
hvala

koja je u biti razlika (osim cijene)između t 90 i ft 24

sorry nisam baš nešto verziran
BEC is offline  
Old 07.11.2012., 14:48   #8624
Quote:
sekamama kaže: Pogledaj post
... imam neku jadnu antenu, pa je li do toga? planiram je zamijeniti sa antenom infinity lx-7...
Ova infinity ti i nije neka sreća, pasivna je (nema ni pojačalo), a kakvu sad koristiš?,... neka vanjska antena puno je bolji izbor.
KD electronic is offline  
Old 07.11.2012., 21:48   #8625
Infinity 8000 auto gašenje

Nakon snimanja se automatski gasi, i ako je naredni program postavljen za snimanje ne snima. Očito vrijeme koje mu treba za ponovno pokretanje izađe iz timerom podešenog vremena i pretpostavljam da ga registrira kao već odrađeni timer. Jedina što mi uspjeva je na svakom snimanju ostaviti 1 min. razmaka između kraja prvog timera i početka slijedećeg ???

Da li se u postavkama može isključiti auto gašenje nakon snimanja ???

poz.
tustica is offline  
Old 07.11.2012., 23:39   #8626
Čini mi se da sam vidio takvu nekakvu opciju.
Daj detaljno prođi po menijima.
__________________
Slažemo se da se ne slažemo.
Sljiva is offline  
Old 08.11.2012., 08:56   #8627
ma imam neku običnjaču sa osmicom i dva roga od kojih je jedan strgan... možda da uzmem onda infinity lx-3? ne želim sad davati puno novaca, ali opet bih htjela da tv radi zadovoljavajuće... vanjske antene nemam, ali znam da i ovi koji je imaju na okolnim kućama nisu baš sretni jer su kuće jako blizu pa bih trebala jako visoko stavljati antenu da izbjegnem sve prepreke...
moram priznati da sam u iskušenju prvo probati napraviti onu antenu od bakrene žice i antenskog kabla... zna li netko kojih dimenzija trebaju biti oni rombovi od bakra? ne znam njemački pa baš ne kužim sa ove stranice http://www.cnet.de/praxis/wochenend/..._reflektor.htm

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 08.11.2012. at 09:56. Reason: Q
sekamama is offline  
Old 08.11.2012., 09:45   #8628
Quote:
sekamama kaže: Pogledaj post
... vanjske antene nemam, ali znam da i ovi koji je imaju na okolnim kućama nisu baš sretni jer su kuće jako blizu pa bih trebala jako visoko stavljati antenu da izbjegnem sve prepreke...
Ak je tak kak veliš onda je svaka antena lutrija,...uzmi LX-3 (bar ima pojačalo) i probaj uz prozor, veće su ti šanse za stabilniji prijem (doštukaj koaks. kabel ak treba).
KD electronic is offline  
Old 08.11.2012., 13:24   #8629
Jedno pitanje, da li itko od vas živi u blizini Osijeka ili barem široj okolici? Ja sam u Belišću i imam opasan problem sa signalom na jednom od prijamnika. Imam tri stara televizora, na dvama je slika uredu, bez smetnji, na trećem najbitnijem ne mogu dobiti čist signal. Probao sam skoro sve što mi je palo na pamet, od toga da taj televizor stavim na posebnu antenu, da promjenim koaksijalni kabal, da promjenim digitalni prijamnik i sve bez uspijeha. Otkako su pustili HRT 3 ja na tom televizoru ne mogu pošteno gledati program. Već sam na rubu živaca.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Old 08.11.2012., 14:04   #8630
a kako ti ide antenski kabel? to sve na jednoj te istoj anteni? razdijelnik neki? pojačalo?
DeeJay Dee is offline  
Old 08.11.2012., 14:11   #8631
Ah našao sam problem. Naime opet mi ne idu zajedno quadrov televizor i trenutni digitalni prijamnik, zamjenio sam ga sa vivaxovim s drugog televizora i sad, za divno čudo, opet radi.

Inače na tom televizoru antena je kablom direktno spojena na prijamnik, odvojili smo taj televizor od druge antene na kojoj su druga dva televizora jer smo mislili kako možda smetnje dolaze od pre natrpanosti.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Old 08.11.2012., 14:13   #8632
ehh, da, oće te "smetnje od prenatrpanosti" (a spjano-dijeljeno najčešće jeftilen kineskim šrotom od robe ), na dobrom ste tragu..
DeeJay Dee is offline  
Old 08.11.2012., 14:16   #8633
Quote:
Etaa kaže: Pogledaj post
Hmmmmm...skinula FormatFactory 3.00 i kolko vidim oni mi uopče ne nudi mogučnost convertiranja u MPEG2
Ili neznam di gledat
Mpeg2 je samo codec za video a ne format, a ti trebaš odabrati Sve u MPG, pa u Izlaznim postavkama u Profilu odabrati DVD Pal Large, da bi se codec prebacio u mpeg2 (jer je po defaultu mpeg1). Dalje šteluješ po svojim željama...
Ako ti receiver ima problema sa AC3 zvukom onda u Profilu odaberi SVCD Pal, pa će zvuk biti u mp2 formatu...

Zadnje uređivanje Ord Mantel : 08.11.2012. at 15:36.
Ord Mantel is offline  
Old 08.11.2012., 14:20   #8634
Što je najbolje na tom prijamniku kojeg smo sad zamjenili za vivaxov, gledali smo više od pola godine bez problema, sad odjedanput smetnje. Spojio bih ga ja sad sebi jer meni ne pravi problema, ali stari neda jer je to kombinirani prijamnik, pa neće imati gdje gledati satelitski program.
__________________
"People like to invent monsters and monstrosities. Then they seem less monstrous themselves… they feel better then. They find it easier to live."
Kava07 is offline  
Old 08.11.2012., 19:45   #8635
@sekamama, ak je ikako moguće probaj stavit onu najobičniju logaritamsku antenicu vani, ogromna je razlika u prijemu, dobitak je nemjerljiv u odnosu na ove sobne igračke koje nemreju uhvatit ništ
Blue Corsair is offline  
Old 08.11.2012., 21:55   #8636
Quote:
Ord Mantel kaže: Pogledaj post
Mpeg2 je samo codec za video a ne format, a ti trebaš odabrati Sve u MPG, pa u Izlaznim postavkama u Profilu odabrati DVD Pal Large, da bi se codec prebacio u mpeg2 (jer je po defaultu mpeg1). Dalje šteluješ po svojim željama...
Ako ti receiver ima problema sa AC3 zvukom onda u Profilu odaberi SVCD Pal, pa će zvuk biti u mp2 formatu...
Ok, to sam sad sve sredila, prebacila u taj SVCD Pal i uspjela normalno pokrenut
Sad me samo muci zakaj su mi titlovi svjetlo plave boje....i nekako sitniji neko inače ? Slabo se vidi ta plava za čitat...ne znam kaj sam smrdala
Etaa is offline  
Old 08.11.2012., 22:29   #8637
Imas u opcijama i izbor boje slova i velicinu titla.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 08.11.2012., 22:56   #8638
Quote:
Kava07 kaže: Pogledaj post
Što je najbolje na tom prijamniku kojeg smo sad zamjenili za vivaxov, gledali smo više od pola godine bez problema, sad odjedanput smetnje. Spojio bih ga ja sad sebi jer meni ne pravi problema, ali stari neda jer je to kombinirani prijamnik, pa neće imati gdje gledati satelitski program.
Stavi onda jednu logicu samo za taj prijemnik i provuci kabel direktno i ne bi trebalo biti problema sa signalom.

Preporucam antenu usmjeriti na Borince (prema Vinkovcima) pa mozete dobiti i bosanske analogne programe.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Old 09.11.2012., 07:23   #8639
Quote:
Cilim kaže: Pogledaj post
Imas u opcijama i izbor boje slova i velicinu titla.
Pričaš o FF-u, jel ?
Mislim da sam vidla negdje font, al nisam znala u kaj prebacit
Boju nigdje nisam vidla...bum još malo dataljnije proučila popodne
Etaa is offline  
Old 10.11.2012., 09:16   #8640
Isprike ako je bilo

Pozdrav, isprike ako je pitanje bilo ovdje ili na temi o antenama ali trenutno nemam vremena tražit.
Dakle radi se o Quadro TV-u 32ab15, spojio sam sobnu antenu na receiver, a sam reciever scartom na TV.
Kad kanali su već u dućanu bili uprogramirani, no tamo gdje bi trebao biti primjerice HTV 1 (51 kanal, 714 MHz... za Zadar) mi pokazuje između 40-50% signala što nije dovoljno za primat sliku tj kaže nema signala.
Zanima me samo što se spajanja tiče jel to to, Antena >>> reveiver >>> scart TV. Antena daje nekakav signal jer kad je iskopčam signal padne na 18% pa mislim da je samo stvar u tome da mi treba bolja antena ili pimplati s pozicijom i orijentacijom ove.
__________________
SO WHAT

I'm a modern man.
Petrić is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.