Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 13:02   #361
Quote:
miseducata kaže: Pogledaj post
bahato je kad to kaže on kojemu mi plaćamo par službenih mobitela. a plaćamo mu i struju u stanu kojeg opet mi plaćamo jer na to ka saborski zastupnik ima pravo.i onda on nama soli pamet.

ako to nije bahato,ne znam šta je.

isto ka šta je bahato kad kaže da hrvat troši više na mob misečno nego na struju.ljudi koji se griju na struju (u dalmaciji većina) imaju ratu minimum 500kn.ja imam ratu 800kn.račun za mobitel mi nije ni približno toliki.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...na/612282.aspx

Ovome i njegovom šefu si 8godina davala daleeeko više nego za telefon i struju! U stvari oni su sami uzimali a onda te nigdje nije bilo!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:04   #362
Rade je zakon. Naravno da će ljudi imati više novca ako manje laprdaju. Ionako se u ovoj zemlji samo blebeće o glupostima. Mogu ljudi i manje žderat, jer smo zemlja pretilih a to samo može pomoći našem zdravlju i usto nam donijeti više novca. On zna što je najbolje za nas i mi smo mu zato dali povjerenje. Za sljedeći tjedan će poskupjeti vjetar jer je on pogonsko gorivo vjetroelektrana. One koje bura odnese s Masleničkog mosta potrpati u zatvore jer su spriječili da taj vjetar okrene neki propeler a ne njihov kamion. Reda mora biti.
__________________
The name Croats gained among the Slavs the sacral importance since it was connected with the victory over the Goths and their yoke shaken off.
Майоров А.В., Великая Хорватия: Этногенез и ранняя история славян Прикарпатского региона, str. 187
Sajuuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:05   #363
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...na/612282.aspx

Ovome i njegovom šefu si 8godina davala daleeeko više nego za telefon i struju! U stvari oni su sami uzimali a onda te nigdje nije bilo!
a ovome ka nisam? i ovaj ka sam ne uzima?

niti sam glasala za one niti za ove.
__________________
And now I know how Joan of Arc felt..
miseducata is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:28   #364
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Radiš kod Čačića?
komentar je bio na Čačićeve izjave koje su u najmanju ruku na razini nekog uličara a ne potpresjednika vlade a drugi dio odgovora je kako preživjeti u ovoj državi što je i tema a ne Čačić, kojemu si ti očito odvjetnik
Offskroz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:28   #365
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post
Da li netko ima podatak koliko kWh struje se može kupiti sa prosječnom plaćom u RH i u zemljama EU? Kad bi imali taj podatak lakše bismo polemizirali.

Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
To je potpuno nebitan podatak. Nece nitko tebi prodavat nesto jeftinije jer imas manju placu.

Odvratni poborniku političara. Vidio sam tvoje upise i jasno je da si ovdje po partijskom zadatku kako bi kvaziargumentima odgovarao ljutitim forumašima kako bi stvorio nekakvo mišljenje koje nebi bilo tako crno.


Ovaj podatak sam potražio i nemam ga potpunog. U nepotpunim podacima sam vidio da će novom cijenom hrvati plaćati najskuplju struju na ovom kontinentu. Znači radi se o omjeru prosječne plaće sa cijenom kilovata. Znači: Hrvat može kupiti najmanje struje sa svojom plaćom u nama bitnom dijelu svijeta.

Druga stvar: ovo dizanje cijene uopće nema veze sa poslovanjem HEP-a: HEP je prošle godine ostvario profit! Ujedno HEP je nastao našim ulaganjima u njihovu infrastrukturu. Sjetite se koliko ste platili priključak struje! HEp je nastao na novcu hrvatskih ljudi a ne na komercijalnim kreditima. Nikako se ne smije uspoređivati Njemački E-ON sa HEp-om. E-ON je privatna kompanija koja je nastala na komercijanim kreditima i poslovanju dom smo HEP izgradili korisnici. I zato nije korektno da taj isti HEP u vrijeme krize podigne cijene za brutalni postotak.

Treća stvar: usrana vlast je ovo napravila ne zbog budućnosti elektroprivredenego da im se bolje puni proračun. Većom cijenom struje bit će veći danak u PDV-u. Ako žele investirati u elektroprivredu neka ju privatiziraju ili naka dignu kredite. Ovako će navodno investirati od uplata ljudi kako bi mogli proizvesti struju koju će onda zacijeneti koliko žele. Znači mi im služimo tri puta: da platimo PDV, da izgradimo infrastruktura pa da nas zatim koriste kao porošače. Za njih je to perpetumobile a za nas je to uže oko vrata. I to mi je vladanje zemljom!

Četvrto: lažu da će ljudima porasti rata za 40kn mjesečno. Lažu! I tako banaliziraju povećanje struje. Istina je da povečanje za četveročlanu obitelj ide gore barem za 80 kn.
SINDBAD POMORAC is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 28.04.2012., 13:29   #366
@leo, koji ti je?!
Oni kreteni prije,krali su nas u tišini, i bili digli onaj porez na plaću (neznam točno koliko je bil) 3% odnosno 5%, i onda je cijeli sabor vikao harač rajo, harč. Da bi sad ti isti bez beda digli cijenu struje, plina, pdv-a i sad će sljedit lančana reakcija ostalih cijena, i da bi mi na kraju reko milanović da je to realnost?! Pa pas im mater i Hdzu i Sdpu i Hnsu, pa koji kurac se morate voziti u Audima, Bmwima, Mercedesima. kaj passat ne valja, ne kužim?! Ak im plaćamo stan, mobitel i kartice, onda si s tim karticama kupuju i oblekicu, za onog majmuna šukera i čobiya je trebalo iz dva odjela sašit jedno! Pa koji k. još moraju imat plaće oko 19000 kuna, slobodno se mogu pola toga odreć, i više. Iskreno mislim da im je i 7000 kn dovoljno. Jer sadašnji ministar Bauk je pokazao da imaju preveliku plaću kad 100 tisuća € ušparao!!!! A kad nama žiteljima rep. Hrv. standard poraste, kad spuste pdv jer imamo dovoljno love, kad Hep bude poslovao kak se spada, a i ostala poduzeća, e onda nek si dignu plaću na koliko hoće. Jer mi zaboravljamo jednu stvar, više nikad pdv u hrv nebude 22%, više nikad gorivo neće bit oko 9 kuna, sve kaj je bilo je prošlost i neće se ponoviti!
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:37   #367
Quote:
Offskroz kaže: Pogledaj post
komentar je bio na Čačićeve izjave koje su u najmanju ruku na razini nekog uličara a ne potpresjednika vlade a drugi dio odgovora je kako preživjeti u ovoj državi što je i tema a ne Čačić, kojemu si ti očito odvjetnik
Naravno, do sada je bilo dobro ali su ti naglo u par mjeseci kola krenula nizbrdo!
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:39   #368
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Gledaj, znam da će ti teško pasti ali ovi će se strovaliti sa vlasti.
Nisam ih čuo prije 6 mjeseci kako ljudima govore da im garantiraju samo potrošnju sredstava nužnih za život.
Što se tiče ovih spika....ne moram vaditi izjave političara. Dovoljno mi je da idem na stare topice na forum.hr i čitam.
Tada su se potezi HDZ-a branili nekakvom rastrosnošću, a krivica svaljivala na lijene i rastrošne građane. Isti oni koji danas tvrde kako građani previše troše i da ih treba oporezovati i podizati životne troškove tada su govorili kako su građani dovedeni na prosjački štap i nemaju od čega živjeti.
Samo da se vratim doma, pa ću otvoriti topic da neke nickove i njihove klonove podsjetim na to što su pisali prije godinu-dvije.
Jebeni licemjeri.
Tko se sjeca ovog pamfleta u reziji SDP-a?

Bolje u plusu tri plaće, nego u minusu da ti se plače

Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:41   #369
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Naravno, do sada je bilo dobro ali su ti naglo u par mjeseci kola krenula nizbrdo!
To sto ti pises su 8 godina pisali i pricali adz-vi poltroni. Sto sada moramo 4 godine citati jednu te istu demagogiju od sdp-vih poltrona?

Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:44   #370
Quote:
SINDBAD POMORAC kaže: Pogledaj post

Odvratni poborniku političara. Vidio sam tvoje upise i jasno je da si ovdje po partijskom zadatku kako bi kvaziargumentima odgovarao ljutitim forumašima kako bi stvorio nekakvo mišljenje koje nebi bilo tako crno.


Ovaj podatak sam potražio i nemam ga potpunog. U nepotpunim podacima sam vidio da će novom cijenom hrvati plaćati najskuplju struju na ovom kontinentu. Znači radi se o omjeru prosječne plaće sa cijenom kilovata. Znači: Hrvat može kupiti najmanje struje sa svojom plaćom u nama bitnom dijelu svijeta.

Druga stvar: ovo dizanje cijene uopće nema veze sa poslovanjem HEP-a: HEP je prošle godine ostvario profit! Ujedno HEP je nastao našim ulaganjima u njihovu infrastrukturu. Sjetite se koliko ste platili priključak struje! HEp je nastao na novcu hrvatskih ljudi a ne na komercijalnim kreditima. Nikako se ne smije uspoređivati Njemački E-ON sa HEp-om. E-ON je privatna kompanija koja je nastala na komercijanim kreditima i poslovanju dom smo HEP izgradili korisnici. I zato nije korektno da taj isti HEP u vrijeme krize podigne cijene za brutalni postotak.

Treća stvar: usrana vlast je ovo napravila ne zbog budućnosti elektroprivredenego da im se bolje puni proračun. Većom cijenom struje bit će veći danak u PDV-u. Ako žele investirati u elektroprivredu neka ju privatiziraju ili naka dignu kredite. Ovako će navodno investirati od uplata ljudi kako bi mogli proizvesti struju koju će onda zacijeneti koliko žele. Znači mi im služimo tri puta: da platimo PDV, da izgradimo infrastruktura pa da nas zatim koriste kao porošače. Za njih je to perpetumobile a za nas je to uže oko vrata. I to mi je vladanje zemljom!

Četvrto: lažu da će ljudima porasti rata za 40kn mjesečno. Lažu! I tako banaliziraju povećanje struje. Istina je da povečanje za četveročlanu obitelj ide gore barem za 80 kn.
Potpis za post!
Tigera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:45   #371
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
To sto ti pises su 8 godina pisali i pricali adz-vi poltroni. Sto sada moramo 4 godine citati jednu te istu demagogiju od sdp-vih poltrona?

Da. Stavovi se mijenjaju u 180 stupnjeva čim tvoji zajašu na vlast.
Odjednom siromašan, pokraden i obespravljan narod postane skupina rastrošnih ljenčina koji si uzimaju za pravo imati mobitel ili popiti kavu u kafiću.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:45   #372
Quote:
stef1455 kaže: Pogledaj post
@leo, koji ti je?!
Oni kreteni prije,krali su nas u tišini, i bili digli onaj porez na plaću (neznam točno koliko je bil) 3% odnosno 5%, i onda je cijeli sabor vikao harač rajo, harč. Da bi sad ti isti bez beda digli cijenu struje, plina, pdv-a i sad će sljedit lančana reakcija ostalih cijena, i da bi mi na kraju reko milanović da je to realnost?! Pa pas im mater i Hdzu i Sdpu i Hnsu, pa koji kurac se morate voziti u Audima, Bmwima, Mercedesima. kaj passat ne valja, ne kužim?! Ak im plaćamo stan, mobitel i kartice, onda si s tim karticama kupuju i oblekicu, za onog majmuna šukera i čobiya je trebalo iz dva odjela sašit jedno! Pa koji k. još moraju imat plaće oko 19000 kuna, slobodno se mogu pola toga odreć, i više. Iskreno mislim da im je i 7000 kn dovoljno. Jer sadašnji ministar Bauk je pokazao da imaju preveliku plaću kad 100 tisuća € ušparao!!!! A kad nama žiteljima rep. Hrv. standard poraste, kad spuste pdv jer imamo dovoljno love, kad Hep bude poslovao kak se spada, a i ostala poduzeća, e onda nek si dignu plaću na koliko hoće. Jer mi zaboravljamo jednu stvar, više nikad pdv u hrv nebude 22%, više nikad gorivo neće bit oko 9 kuna, sve kaj je bilo je prošlost i neće se ponoviti!
Nisam neki genijalac, ali čak ni ja taj posao ne bih radio za 19000kn, a kamo li za 7000kn.

Smanji plaću na 7000kn i dobit ćeš još veće propalitete u vladi od ovih koje danas imaš.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:48   #373
Quote:
Tigera kaže: Pogledaj post
Tko se sjeca ovog pamfleta u reziji SDP-a?

Bolje u plusu tri plaće, nego u minusu da ti se plače

Eto, sigurno ti granatiraju izlaz iz minusa. Samo nemoj trošiti struju po danu, prodaj auto i nemoj više kročiti u kafić.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 13:51   #374
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Da. Stavovi se mijenjaju u 180 stupnjeva čim tvoji zajašu na vlast.
Odjednom siromašan, pokraden i obespravljan narod postane skupina rastrošnih ljenčina koji si uzimaju za pravo imati mobitel ili popiti kavu u kafiću.
Svađate se i prepirete oko gluposti. Uopće nije bitno tko nas je i za koliko zadužio i što je napravio HDZ a što SDP. Bitno je da smo mi sami tu ekipu doveli na vlast, bitno je da smo mi sami žmirili (ili sudjelovali) na utaje poreza, lažne mirovine, lažnu socijalu, itd.

I bitno je da ljudi u Hrvatskoj shvate da se ništa neće promijeniti na bolje ako ne 'zapnu'. Pod tim mislim:
1. Više poduzetničkog duha, traženja dobrih ideja itd. Nisu birtija i dućan jedine stvari kojima se mali poduzetnik može baviti.
2. Više odgovornosti od države. Tj. ljudi moraju zaista shvatiti onu 'tko vara državu, vara i vas'. Tako da svi ovi socijalni slučajevi i mladi penzići koji imaju vikse na moru... oni su upravo razlog zašto vi danas nemate posla i plaćate skupu struju. Nije za to kriv Ivo ili Jaca ili Zoki, za to ste krivi vi sami.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:06   #375
Quote:
leo4 kaže: Pogledaj post
Pa nisi i ne trebaš! Tvoj STIL te otkriva! Navalio na ove nakon 100 dana a nije te bilo na kritici obih koji su pokrali u 8 godina svoju ljubljenu domovinu i narod u koga se kunu. Razumio bih revolt protiv ove vlade za godinu dvije kada se stvarno ne bi maknuli od početka, ali ovo udaranje je osobni ili stranački animozitet prema vladi koja je dobila povjerenje glasaća da ovu okradenu i prezaduženu zemlju pokuša koliko toliko vratiti u nekakvu normalu. Ono što su prethodni ostavili ovima, je pustoš!
Ja sam od prvog svog upisa tukao po HDZ-u, zbog izdaje generala, zbog pljačke Sanaderovaca, zbog eurosluganstva... nađi mi upis di sam nešto pozitivno napisao o Sanader-Kosoričinom HDZ-eu?

Uvjek sam govorio da je HDZ=SDP, pisao sam da je savez za europu za mene jedna stranka, rekao sam da je današnji HDZ kao da mu je Pusička glavni komesar.

Nemojmo neistine pisati.

Za mene je na vlasti jedna te ista politička grupacija koja bi vlastitu mater prodala za par eura, to što neki sebe nazivaju SDP, neki HDZ meni ne znači ništa. Oni se takmiče tko će više služiti briselu i tko će što više rasprodati Hrvatsku!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:13   #376
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Uopće nije bitno tko nas je i za koliko zadužio i što je napravio HDZ a što SDP. Bitno je da smo mi sami tu ekipu doveli na vlast, bitno je da smo mi sami žmirili (ili sudjelovali) na utaje poreza, lažne mirovine, lažnu socijalu, itd.
Šta narod može napraviti kad vidi da ga vladajuće strukture potkradaju? Misliš da je jednostavno organizirati narod da nešto učini? Baš me zanima kako se to radi i tko bi to financirao. Organiziranje naroda je skup vic.

Negdje sam pročitala da je najveći problem u demokraciji u tome što je vrlo lako izglasati neki zakon. Grupa ljudi u parlamentu jednostavno digne ručice i izbroje ih, pa zakon prođe. Za to je potrebno 5 minuta. E da bi se taj isti zakon anulirao potrebne su godine i godine organiziranja od strane naroda, demonstriranja, pisanja pamfleta, štrajkanja, potrebno je da neki ljudi stave svoju budućnost na led da bi se posvetili isključivo cilju poništavanja tog zakona itd. Nije tako jednostavno kao što ti misliš. Da je jednostavno stvari ne bi bile ovakve kakve jesu. Nemoj kriviti ljude da su žmirili.
Marina Fiume is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:16   #377
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Za mene je na vlasti jedna te ista politička grupacija koja bi vlastitu mater prodala za par eura, to što neki sebe nazivaju SDP, neki HDZ meni ne znači ništa. Oni se takmiče tko će više služiti briselu i tko će što više rasprodati Hrvatsku!
Sve što je u vlasništvu lokalnih uprava ili države (voda, komunalno, prijevoz, el. energija, plin...) je skočilo gore s cijenom. To je cijena vlasništva države/logalne uprave. Gdje nema konkurencije, tu cijene skaču. Gdje konkurencija postoji, cijena je skočila neznatno (zbog višeg PDV-a).
E sad vi trubite o nacionalizacijama, i kak je to super.
trooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:16   #378
Quote:
krcmije kaže: Pogledaj post
Nisam neki genijalac, ali čak ni ja taj posao ne bih radio za 19000kn, a kamo li za 7000kn.

Smanji plaću na 7000kn i dobit ćeš još veće propalitete u vladi od ovih koje danas imaš.
Pa zato nam i je tak kad nebi radili za tu lovu, da rade po nekom moralu, ili da barem imaju stida i sramote nebi se tak ponašali... A kaj misliš da sad kad naši vrli čačić i linić uđu u NO INE budu imali samo ministarsku plaćicu?!?!?!? Ili budu i od INE derali lovu?!?!
hjoj
Da radiš pošteno i na korist naroda, radil bi ti taj posao i za 5000 kuna...

p.s. Isprika na nedoličnom postu ranije (na ružnim riječima!).
stef1455 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:21   #379
- Još uvijek, i nakon poskupljenja struje, hrvatski građani plaćaju više mobitele nego struju. Dakle, smanjiti broj impulsa i malo manje pričati i imat ćemo 40 kuna za struju. Jedno je egzistencija, a drugo je razgovor na telefon - poručio je Čačić.

Tako je PRVI potpredsjedniče Vlade RH. recite Vi nama kako da se ponašamo.....
Još jedno 30% dignite i to će biti super,valjda će onda moći obnoviti vozni park HEP .....menageri imati
bolje plaće i to je to......narod je nebitan u ovoj priči....
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 14:24   #380
Quote:
Marina Fiume kaže: Pogledaj post
Šta narod može napraviti kad vidi da ga vladajuće strukture potkradaju? Misliš da je jednostavno organizirati narod da nešto učini? Baš me zanima kako se to radi i tko bi to financirao. Organiziranje naroda je skup vic.

Negdje sam pročitala da je najveći problem u demokraciji u tome što je vrlo lako izglasati neki zakon. Grupa ljudi u parlamentu jednostavno digne ručice i izbroje ih, pa zakon prođe. Za to je potrebno 5 minuta. E da bi se taj isti zakon anulirao potrebne su godine i godine organiziranja od strane naroda, demonstriranja, pisanja pamfleta, štrajkanja, potrebno je da neki ljudi stave svoju budućnost na led da bi se posvetili isključivo cilju poništavanja tog zakona itd. Nije tako jednostavno kao što ti misliš. Da je jednostavno stvari ne bi bile ovakve kakve jesu. Nemoj kriviti ljude da su žmirili.
Ljudi jesu žmirili i to je činjenica. Ne govorim ja tu o krađi ovih na vrhu.

Taj vrh je samo vrh sante leda i razni Sanaderi i ekipa su pokrali vrlo malo prema onome što su pokrali doktori koji su slali ljude u penziju 20 godina prerano za par soma eura i slično.

Također, vladajuće strukture su proizašle iz naroda, nisu došle sa planete Jupiter. One su ogledalo naroda, zato se i kaže da svaki narod ima vlast kakvu zaslužuje. Kad bi Hrvati krenuli od sebe i gledali više na to kako da pomognu 'susedu' nego kako da ga 'ožene' možda bi iz tog i takvog naroda jednom izašli i političari koji bi se ponašali slično.

Također, ne malen dio problema jest i rast standarda zadnjih 20 godina preko mjere onoga što mi kao narod proizvodimo. Slično kao i Grci. Svi bi lagano nešto smuljali ili pokrali državu na ovaj ili onaj način i dokle standard raste par posto godišnje nikog nije briga što svi nešto potkradaju, od vrha do dna i što se zadužujemo da bi kupovali plazmice, auteke, mobitele i stanove. Kad sam 2007. trabunjao o tome kako je HDZ katastrofa i kako se nešto treba promijeniti ODMAH, ISTI ČAS inače smo u budućnosti 'naje...' onda sam dobivao izjave tipa 'Ma Sanader si je dobar sa Njemcima, on bu nama neke sredil'. Od osobe koja je VSS. Drugi je izjavio 'nema brige, nas bu Todorić izvukel iz krize'.

I danas nijedna vlada nema hrabrosti za krenuti u izgradnju NE, ljudi bi Čačića valjda razapeli da i spomene nuklearku.

Zadnje uređivanje krcmije : 28.04.2012. at 14:33.
krcmije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:52.