Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2015., 13:11   #1
Oluja 20 godina, prijenos mimohoda

"Nova TV u utorak 4. kolovoza donosi prijenos svečanog mimohoda povodom 20. godišnjice veličanstvene vojno-redarstvene akcije Oluja i Dana pobjede. Visesatni specijal donosi sve detalje o velikoj obljetnici jednog od najvažnijih događaja hrvatske povijesti. Uz višesatni program uživo za svoje gledatelje Nova TV će i producirati dio programa i za ostale televizijske kuće koje će pratiti ovu jedinstvenu svečanost.

Reporterski tim predvodit će jake snage informativnog programa Nove TV, reporteri Mislav Bago, Andrija Jarak i Ivana Petrović, a voditelji programa bit će Petar Pereža i Marija Miholjek. Gledateljima će ozračje slavlja i podsjetnik na vremena kada se stvarala moderna i slobodna Hrvatska donijeti i brojni gosti. Uz dužnosnike, tu će biti i svjedoci vremena, branitelji i svi oni koji su branili Hrvatsku.

Ne propusitite izravan prijenos sa svečanog događaja iz Zagreba i Knina u utorak 4.kolovoza od 17 sati na Novoj TV." (From NovaTV)


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 18:53   #2
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
"Nova TV u utorak 4. kolovoza donosi prijenos svečanog mimohoda povodom 20. godišnjice veličanstvene vojno-redarstvene akcije Oluja i Dana pobjede. Visesatni specijal donosi sve detalje o velikoj obljetnici jednog od najvažnijih događaja hrvatske povijesti. Uz višesatni program uživo za svoje gledatelje Nova TV će i producirati dio programa i za ostale televizijske kuće koje će pratiti ovu jedinstvenu svečanost.

Reporterski tim predvodit će jake snage informativnog programa Nove TV, reporteri Mislav Bago, Andrija Jarak i Ivana Petrović, a voditelji programa bit će Petar Pereža i Marija Miholjek. Gledateljima će ozračje slavlja i podsjetnik na vremena kada se stvarala moderna i slobodna Hrvatska donijeti i brojni gosti. Uz dužnosnike, tu će biti i svjedoci vremena, branitelji i svi oni koji su branili Hrvatsku.

Ne propusitite izravan prijenos sa svečanog događaja iz Zagreba i Knina u utorak 4.kolovoza od 17 sati na Novoj TV." (From NovaTV)


iOS/Tapatalk
Nije mi jasno čemu će i Nova TV to prenositi pošto prijenos ide na HRT, RTL i N1
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 20:13   #3
Pa normalno je da ce prenositi. Vjerojatno ce i SPTV staviti, kud ne bi onda Nova, i opet ce biti najgledaniji


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 20:24   #4
SPTV će možda staviti ako će prenositi AJB
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 20:29   #5
Nova TV (part II)

Na sta ce to ličiti: HRT1, HRT4, Nova, RTL, SPTV. Kao da nam zemlja ima 90 milijun ljudi pa se mogu natjecati. Ovako ce svaka imati 100 tisuca i nitko sretan


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 21:12   #6
Po meni je nepotrebno da svi prenose...
Ali hvala bogu 1.vjerojatno cu radit tada Pa neću ni moć gledat
2.imam MaxTV Pa nisam osuđen samo na ta tri -4 kanala
3.imam net
silas2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 21:26   #7
zasad su bez prijenosa i AJB i SPTV

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2015., 19:38   #8
a dobro moraju prenositi svi, da ne prenose bili bi nacionalni izdajnici a takve neke stvari mi je normalno da svi prenose gledanost svakog ponaosob tu i ne bi trebala biti toliko bitna koliko da se i nema sta drugo gledati osim toga...
Arial is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 00:46   #9
Nisam nigdje našao informaciju tko snima sutrašnji mimohod, vanjska produkcija ili HRT? Vidim da sva 3 nacionalna kanala imaju prijenos a nekako sam siguran da će na sva 3 ići isti glavni feed
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 01:10   #10
Pretpostavljam da ce prijenos raditi HRT jer pise ovako: "Hrvatska radiotelevizija sve će pokrivati s 15 kamera.". Nisam stručan u tom dijelu, ali pretpostavljam da prenosi HRT koji ce davati sliku svim televizijama.

Bilo i u Dnevnicima kao "u pripremi i HTV", i slicno.


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 09:43   #11
Nije li bilo rečeno da Nova TV radi prijenos,a RTL i HRT će onda preuzimati sliku od njih?
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 10:30   #12
Quote:
djtino kaže: Pogledaj post
Nije li bilo rečeno da Nova TV radi prijenos,a RTL i HRT će onda preuzimati sliku od njih?

Misim da ce Nova samo dodatno za sebe imati pe kamera, vjerojatno cijeli prijenos realizira HRT, kao uvijek sto rade državne televizije, primjerice kao BHT ta doček Pape.


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 11:47   #13
"Višesatni specijal donosi sve detalje o velikoj obljetnici jednog od najvažnijih događaja hrvatske povijesti. Uz višesatni program uživo za svoje gledatelje Nova TV će i producirati dio programa i za ostale televizijske kuće koje će pratiti ovu jedinstvenu svečanost."
djtino is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:11   #14
Možda zajedničkim snagama rade prijenos, 15 kamera HRT, 15 Nova TV i 15 RTL i cijeli Zagreb su pokrili

Na kraju krajeva bilo bi i fer da komercijalci ponekad sudjeluju u ovakvim velikim prijenosima a ne da se samo uključe u gotov prijenos
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 12:38   #15
Quote:
soundvision kaže: Pogledaj post
Na kraju krajeva bilo bi i fer da komercijalci ponekad sudjeluju u ovakvim velikim prijenosima a ne da se samo uključe u gotov prijenos
Ali za to treba imati neku odgovornost. Valjda će sve proći kako treba.
Tom.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 17:54   #16
Fantastični kadrovi na HRT4. Na RTL-u je trenutno prelose.


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 19:08   #17
RTL uvijek ima lošu sliku kod ovakvih prijenosa, ne znam zašto. Kad usporediš sve 4 slike vidiš da je RTL nekako pojačao boju, da boje trešte..

Inače za sada sami prijenos predobro izgleda







soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 22:27   #18
Nisam pratio cijeli prijenos, no ono sto sam vidio HRT fantastičan posao - slika odlicno, ponuda s komentatorima na 1 i bez komentatora na 4, Nova standardno dobar posao, RTL lose - drmanja kamera, javljanje ljudi s terena koja nemaju smisla, losa slika.

Predivno kadrovi, bravo soundvision za ove slike!


iOS/Tapatalk
mezzzzzo is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 00:43   #19
nova tv je miljama iznad svih ostalih tv kanala (barem po kvaliteti slike)
doma tv također

sav domaći i strani sadržaj vizualno izgleda zvijerski (šteta što se o kvaliteti tih sadržaja tako ne može reći)
eh to ti je tako, jedina tv kuća u hrvatskoj koja ima HD programe

rtl je zadnjih par godina bljutav
iako su oni uvijek bili najjači po kvaliteti slike, prvi su uveli 16:9 (njemci, ne )
i upravo na ovim slikama danas se vidi koliko su očajni
inače kad gledam rtl danas, čini mi se kao da od 2004 nisu mjenjali kamere
infinity6001t is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 01:20   #20
RTL istina ima najlošiju sliku, no meni pašu njihovi komentatori kod ovakvih stvari. Nekako nisu toliko opterećeni sa politikom i uvijek sve to "pitkijim" prikažu. Pričam nevezano sad za ovaj mimohod već općenito kod stvari ovakvog tipa. Novu iako ima najbolju sliku uvijek izbjegavam, njihovi komentatori mi svi do jednog dižu živac već svojim tonom i nastupom. HRT je klasika, najodmjereniji i uvijek gledljivi, kad mi dosadi RTL prebacim na HRT.

Inače zanimljiva je bila greška u 18:59 - na svim kanalima se pojavila plava slika u trenutku kada se HRT1 isključio iz prijenosa (zbog Dnevnika). Znači točno u tom trenutku - plavilo od 2sec kod svih. Izgleda da je netko zadužen za glavni prijenos na HRT1 isključio sklopku na glavnom feedu misleći kreće Dnevnik . Srećom, trajalo je cca 2sec, ne više.


HRT1 odjava iz prijenosa, 18:59:


prekid prijenosa na ostalim kanalima:







soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.