Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2011., 01:38   #1
Ateisti... ako ne vjerujete u Boga, u što vjerujete???

....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:41   #2
moj bog je umro prije par dana
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:43   #3
to je tvoj Bog?kakva korist od toga?sta je on to tebi dao dobroga?jeli on vjecan?ili je prolazan?
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:44   #4
on je stvorio svijet?uuuuu pa mora da ima koliko vec milijuna godina....
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:46   #5
u knjizi koju je on napisao piše da ga je stvorio po vašim mjerilima prije 6000 godina
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 01:48   #6
cekaj ako sam dobro shvatila ti oces reci da je ovaj covjek stvorio zemlju,biljke,zivotinje,Koreu......?
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 02:05   #7
nadam se da se slazes da je covjekova dusa besmrtna....a nece valjda ostati s tvojim tijelom u grobu.....sta ce raditi cijelu vjecnost??
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 02:14   #8
osjecaji se osjetu dusom....po tome znas da je imas.....kada ti netko kaze nesto ruzno,povrijedi te.....to boli ali ne boli te tijelo nego dusa....razmisli malo jednostavno je
Archangel1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 02:36   #9
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
osjecaji se osjetu dusom....po tome znas da je imas.....kada ti netko kaze nesto ruzno,povrijedi te.....to boli ali ne boli te tijelo nego dusa....razmisli malo jednostavno je
eto ti ga na.ja mislio da su osjecaji psihofizioloska iskustva nas pojedinaca kad ono mi osjecamo ''dusom''.a sta je to dusa?daj malo bolje to objasni.
__________________
'Today, a young man on acid, realized that all matter is merely energy condensed to a slow vibration. That we are all one consciousness experiencing itself subjectively, there is no such thing as death, life is only a dream, and we are the imagination of ourselves.'
Wairo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 11:20   #10
Quote:
Wairo kaže: Pogledaj post
a sta je to dusa?daj malo bolje to objasni.


Junior high biology class all over again. Woohoo!
__________________
So I fall in love just a little ol' little bit every day with someone new...
Vina_Apsara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2011., 23:24   #11
hvala bogu da bog ne postoji.

bog je covjekova fikcija, ako govorimo o bogu kao o osobi.

inace. vjerujem u ljubav i znanost.
__________________
Sto me ne ubije nek mi po..si ku.ac!
Cain is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 01:02   #12
krena, isprazni pp.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 08:15   #13
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
osjecaji se osjetu dusom....po tome znas da je imas.....kada ti netko kaze nesto ruzno,povrijedi te.....to boli ali ne boli te tijelo nego dusa....razmisli malo jednostavno je
Duša ima noge i nosi gaće.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2012., 21:27   #14
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Duša ima noge i nosi gaće.
Prava si duša..... Ili ne nosiš gaće????
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 09:45   #15
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
Pitanje je jasno, ali je infantilno, bez uvrede.

Jednostavno, u onom smislu u kojem ti pretpostavljaš (bog/nadnaravno biće) ateisti ne vjeruju u ništa, inače ne bi bili ateisti.
Žive za razno razne stvari, ideale, želje, obitelj, prijatelje, dakle potpuno jednako kao i teisti, osim onog dijela gdje za razliku od religijskih vjernika oni ne žive za zagrobni život, nekakvu nagradu/kaznu na nebu ili šta već određeni skup religijskih vjerovanja nosi sa sobom.
A tko je njihov bog? Pa naravno, nitko, jer inače također ne bi bili ateisti. Bezvezno pitanje.

Tebi kao vjernici je vjerovatno ove stvari poput nevjerovanja i neživljenja za boga teško ili nemoguće pojmiti, pa tako kakav god odgovor dobila, neće te zadovoljiti.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 09:50   #16
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
he he pa nemrem bit ateist i imati "boga".....ovo me podsjetilo na tam 97 98 kad sam nekom rekao da sam ateist a on meni "srbin???"....
magjar07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:33   #17
Quote:
Archangel1 kaže: Pogledaj post
....dakle...pitanje je jasno.u sto vjerujete?za sto zivite?po vasem misljenju gdje idete nakon smrti?
tko je uopce vas Bog?
Pitaš ateiste, dakle ljude koji po definiciji ne vjeruju u bogove, u kojeg boga mi vjerujemo?

Zar je tebi stvarno nepojmljiv život bez vjerovanja u nešto nedokazivo? Ako ne vjerujem u paranormalno onda to znači da ne vjeruje u ništa i svakako ne mogu imati razloga da uopće želim živjeti?
Iz nekog razloga, čini se da se većina vjernika naprosto zablokira suočena s ovakvim razmišljanjem: http://xkcd.com/167/

Zamisli da postoji u svijetu neki mali kult koji vjeruje da je smisao njihovog i samo njihovog života sa svojim konstantnim pjevušenjem doslovno održavaju cijeli svemir na životu. Bez njih, svemir bi prestao postojati. Dok se dio ljudi iz kulta privremeno odmara od pjevušenja, promatraju ljude oko sebe i sa čuđenjem si postavljaju pitanje kako netko uopće može živjeti kada zna da njegov život nema nikakvu svrhu? U njihovom svijetu uistinu jedino njihovi životi imaju ikakav smisao.
Pitanje za tebe... je li postojanje takvog 'ludog' kulta na ikakav način umanjilo svrhu tvog postojanja, onako kako ju ti vidiš? Samo zato što su si oni umislili da su puno važniji za kompletan svemir nego što stvarno jesu, čini li to tvoj život učinilo bezvrijednim? Samo zato što ti imaš nevidljivog prijatelja koji ti šapuće u uho i obećaje neba i doline, ne znači da možeš s ikakvim stvarnim autoritetom nama bezbožnicima govoriti o smislu života.

Zadnje uređivanje dsvilko : 22.12.2011. at 10:42.
dsvilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 10:52   #18
Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Iz nekog razloga, čini se da se većina vjernika naprosto zablokira suočena s ovakvim razmišljanjem: http://xkcd.com/167/
Zapravo se ateist zablokira kad mu se pokažu logičke konzekvence ovog gore.

Taj što je našao vjeverice, možda je onako... recimo... malkoc 'drugačiji', pa bi mogao tu vjevericu uhvatiti za vrat i onda joj upaljačem potpaliti rep - i reći: život je avantura! Ništa što radimo, nije bitno.

Sa zaista nihilističke perpsektive, ne postoji nikakva esencijalna razlika između tog stripića, i ove moje sadističke ideje. To je jedno te isto: nihilizam.


Dakako, to istovremeno znači da je praktički skoro pa nemoguće biti 100% nihilist. No, tipični ateist mora jako mnogo palente popapati dok ne dođe do takvih zaključaka.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 12:29   #19
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Zapravo se ateist zablokira kad mu se pokažu logičke konzekvence ovog gore.

Taj što je našao vjeverice, možda je onako... recimo... malkoc 'drugačiji', pa bi mogao tu vjevericu uhvatiti za vrat i onda joj upaljačem potpaliti rep - i reći: život je avantura! Ništa što radimo, nije bitno.
Više je nego očito da o moralu nisi nikada razmišljao. Pod razmišljanjem ne mislim na čitanje Biblije.
Postoje vrlo jaki temelji za humanističke moralne zakone koji se nigdje ne pozivaju na nadnaravne zakonodavce. Zlatno pravilo je jedan primjer.
Zašto poštujem zakon 'ne kradi' ako ne vjerujem u Boga? Zato što mi je, kao inteligentnom, razumnom biću jasno da ako ne želim utrošiti gotovo svo svoje slobodno vrijeme braneći svoju imovinu od drugih moram podržati donošenje i provedbu zakona koji ograničava ne samo tuđu nego i moju slobodu da kradem. Jasno mi je da ako krenem krasti (pogotovo ako ne budem uhvaćen) to će biti poticaj drugima da učine isto. Ubrzo ćemo doći do situacije gdje svi pomalo kradu i gdje je svima lošije nego što bi bilo da nitko ne krade. Naša inteligencija je ono što nam omogućuje da takve scenarije 'odvrtimo' u glavi i pokušamo odabrati moralne zakone koji vode boljem društvu.
Uzmi za kontrast neka druga živa bića koja ne posjeduju inteligenciju potrebnu za dogovor. Promotri jednu tipičnu šumu. Drveće utroši gotovo svu svoju teškom mukom stečenu energiju na nadmetanje s okolnim drvećem za sunčevu svijetlost. Na kraju opet svako drvo dobiva jednako sunčeve energije kao što bi dobilo da je svo drveće 'odlučilo' ostati blizu tla i tako uštedjeti ogromnu energiju. Na žalost, kod drveća ne postoji mehanizam za dogovor pa ne možemo niti govoriti o moralnom ponašanju.

U 'ateističkom' moralu stvari su daleko od proizvoljnih. One su racionalne. Za usporedbu, nosiš li ti možda majicu ili hlače koje sadrže išta osim 100% pamuka ili 100% vune? Ako da, kršiš vrhovni, savršeni moralni zakon svog božanstva
dsvilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2011., 13:00   #20
Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Više je nego očito da o moralu nisi nikada razmišljao. Pod razmišljanjem ne mislim na čitanje Biblije.



Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Postoje vrlo jaki temelji za humanističke moralne zakone koji se nigdje ne pozivaju na nadnaravne zakonodavce. Zlatno pravilo je jedan primjer.
Zašto poštujem zakon 'ne kradi' ako ne vjerujem u Boga? Zato što mi je, kao inteligentnom, razumnom biću jasno da ako ne želim utrošiti gotovo svo svoje slobodno vrijeme braneći svoju imovinu od drugih moram podržati donošenje i provedbu zakona koji ograničava ne samo tuđu nego i moju slobodu da kradem.
Ovo gore nije baš zaključivanje nekog posebno inteligentnog bića, nego onako... prosječno inteligentnog bića. No hard feelings.


Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Jasno mi je da ako krenem krasti (pogotovo ako ne budem uhvaćen) to će biti poticaj drugima da učine isto.
Pa znači, trebaš se potruditi ne samo da ne budeš uhvaćen, nego da nitko ni ne primijeti.

Ako nitko ne primijeti da kradeš, to neće, očito, nikome biti poticaj ni za što.

Uostalom, precjenjuješ svoj značaj. Sve i da počneš krasti, zanemariv utjecaj bi to imalo na ostale ljude, iz prostog razloga što nisi bitan kao pojedinac. Puno važnije je što rade moćni ljudi, nego takav jedan beznačajni pojedinac poput tebe ili npr. mene.


Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
Ubrzo ćemo doći do situacije gdje svi pomalo kradu i gdje je svima lošije nego što bi bilo da nitko ne krade. Naša inteligencija je ono što nam omogućuje da takve scenarije 'odvrtimo' u glavi i pokušamo odabrati moralne zakone koji vode boljem društvu.
Kao što rekoh, mozak ateista se zablokira kad im pokažeš logičke konzekvence njihovih trivijalnih ideja.


Quote:
dsvilko kaže: Pogledaj post
U 'ateističkom' moralu stvari su daleko od proizvoljnih. One su racionalne. Za usporedbu, nosiš li ti možda majicu ili hlače koje sadrže išta osim 100% pamuka ili 100% vune? Ako da, kršiš vrhovni, savršeni moralni zakon svog božanstva
Kojeg točno mog božanstva, LOL?
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.