Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2009., 18:29   #1
riječni kamen u odvodnoj cijevi-kako ga maći?

Treba mi pomoć da se oslobodim riječnog kamena u kanalizacionoj cijevi da bi mi voda nesmetano oticala. Najbolje bi mi odgovarala neka kiselina koju bi rotirao tj. sipao i hvatao na kraju cijevi pa je ponovo sipao na početku dok se nebi kamen istopio! Pomagajte drugovi...
T95LRN is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 22:57   #2
Quote:
T95LRN kaže: Pogledaj post
Treba mi pomoć da se oslobodim riječnog kamena u kanalizacionoj cijevi da bi mi voda nesmetano oticala.
Ne kužim , oćeš reći sa ti se u odvod nasipao riječni kulir , ako je to , zovi specijalce iz odvodnje ili dobrog vodoinstalatera , postoje specijalke za odštopavane , bilo sa rotacionim sajlama , bilo sa velikim tlakom vode s potiskom prema natrag , sve se dade odštopati , kiselina je loša solucija , jer riječni kulir je "tvrdi" kamen , teško i sporo ga nagriza solna ili pak fosforna kiselina , mada spadaju u naj jače kiseline , puno vremena i puno kiseline bi se utrošilo , samo mehanika dolazi u obzir.
alkoholik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2009., 23:31   #3
u pitanju je kamen bijele boje okrugao veličine manjeg jajeta kćer ubacila u odvod Fi 45mm i negdje pod stepenicama zaglavilo
T95LRN is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 08:30   #4
Ako je bijele boje onda se po svemu sudeći radi o vapnencu, a njega vrlo dobro otapa solna kiselina. Možda doista ne bi bilo loše da ga pokušaš s kiselinom smanjiti tako da on nastavi put.
Da ne lijevaš nepotrebno dugo bez rezultata - osluhni kada naliješ prvu količinu kiseline. Reakcija s vapnencom je burna i dobro bi se trebala čuti, a ako je tako nemoj previše njušiti oko otvora. Jedino trebaš razlučiti da li se radi o kamencu koji je istaložen u cijevi ili se otapa kćerkina igračka.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 10:28   #5
Probaj i octenom kiselinom! (Ako znaš rukovati sa kiselinama, onda koncentriranom)
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2009., 16:29   #6
A nebi išlo zrakom sa suprotne strane?
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 08:42   #7
Talking

Quote:
Zvon kaže: Pogledaj post
A nebi išlo zrakom sa suprotne strane?
Možda. Ali za to treba imati dobra pluća
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 09:55   #8
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Možda. Ali za to treba imati dobra pluća
Mislil sam nekom pumpom. No, možda je bolja ideja tlakom vode, iz šlauha za zalijevanje.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:13.