Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2015., 15:00   #541
Pozdrav,imam pitanjw pa ako jw tko voljan odgovoriti
. Vec se dugo borim sa anksioznosti i napadim panike.. svi nalazi super jedino glavu nisam snimala izato ne znam sto da mislim.. bojim se tumora ili da imam nesto na mozgu i u glabu
. Imam jako dugo osjecaj nestvarnosti kao da sve gledam kroz san kao da glava nije moja.. osjecam ljuljanjw i nestabilnost u hodu i povremens vrtoglavice te jaku nervou i paniku.. ponekas imam trnce po tijelu
. Osjecaj kao da mi jw vlastita okolina cudna i strana... pregled ocme pozadine je odlican. Zanima me mozw li se samo na neuroliskom pregledu bez mr ili ct skuziti d nesto nije u redu?
optimisticna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 07:37   #542
Quote:
optimisticna kaže: Pogledaj post
Pozdrav,imam pitanjw pa ako jw tko voljan odgovoriti
. Vec se dugo borim sa anksioznosti i napadim panike.. svi nalazi super jedino glavu nisam snimala izato ne znam sto da mislim.. bojim se tumora ili da imam nesto na mozgu i u glabu
. Imam jako dugo osjecaj nestvarnosti kao da sve gledam kroz san kao da glava nije moja.. osjecam ljuljanjw i nestabilnost u hodu i povremens vrtoglavice te jaku nervou i paniku.. ponekas imam trnce po tijelu
. Osjecaj kao da mi jw vlastita okolina cudna i strana... pregled ocme pozadine je odlican. Zanima me mozw li se samo na neuroliskom pregledu bez mr ili ct skuziti d nesto nije u redu?
moze na eeg-u
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 15:28   #543
Dobar dan svima. Evo da se javim.
Naponena: benigni tumor na predjelu mozdanog debla 2op nakon teskog krvarenja sl dan.

Moj jez ima otvorene oci,ponekad ih mice gore dolje,na komandu jos nista. Spontanih pokreta takodjer ima,ep napadi iskljuceni. Obzirom da je bila i dalje na raspiratoru usta pa nos napravljena je theronomija ili kako se to vec zove. ( premjestanje raspiratora u grlo). Kada sam vidio papir na stolu da puse samo "suglasnost" stalo mi je srce..kasnije uz pristanak njenih i inzistiranje potpisujem istu. Jucer najgori sok od prvog dana iako mi je svaki put isto. Lezala je tamo sirom otvorenih krvavih ociju,blijeda kao krpa,i usne i sve a danima prije je imala boju o gleda u jednu tocku.Lagano otvaranje usta bez zatvaranja..rasplakalo me to..drzim se ali neke stvari me pogode toliko da suze same krenu. Bakterija u plucima,likvoru i urinu. Ljece se antibioticima. Ct ne pokazuje da se stanje mijenja.. Bas sad idem u zg kao i svaki dan kad god mogu. Svaki dan joj govorim isto..bori se imas za koga, ne odustaj. Cekamo te..a ja te najvise volim i nikada te napustiti necu,nikada.
Sutra vozim malu u zadar kod svojih jer smo je zapustili u vjezbama i vrijeme odmice. Nemam vremena jednostavno za sve koliko god me to boli i jednostavno je to najbolje za nju a i zena bi htjela jer se previse borila i trudila da mala Una bude zdrava i sretna beba. Tako da cu sad biti na dvije strane sisak zadar zagreb a ja ne migu ni bez jede ni druge..ali cu morati.. Toliko..
7h38005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 23:28   #544
Drži se, 7h....
Ti si dobro i bit ćeš dobro. Mislim na tebe i tvoju ženu
Čuvaj vašu malenu mrvu, voli svoju ženu
Sve drugo bude i prođe...
Želim vam sve najbolje
Honey Dorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 00:16   #545
Drzi se...saljem pozitivne vibre
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 22:36   #546
Danas smo razg sa Gospodinom Dok. Paladinom. Dok.Mrak koji je operirao je na godisnjem.
U zadnjih par dana je supruzi tlak jako jako nizak. Danas npr. 28/30 neki dan 50/30. Rekli su da ima edem tj naotice mozak,na terapiju ne odgovara najbolje. Sutra idu mijenjati nacin drenaze nadajuci da ce joj to pomoci vise...
Nezz sta da mislim.. Kao i Dok. Paladino sta je rekao "sve je bilo u redu,nakon opetacije nista nije upucivalo na neki problem tek nakon 10-15sati je uoceno krvarenje u fazi budenja". Znam da se tamo svi trude. Stave nekad sliku male pored nje ,danas je rekla sestra da joj je sliku i u ruku stavila sta me rasplakalo kao puno toga. Ali i rekla je da im je bila "osla" neki dan ali da su je vratili. (naravno da nam niko nista nije rekao). Ja osobno sve vise patim,drzim se ali opet umirem nezz..najgore mi je kad pomislin da se nista od ovog nije trebalo desiti i hajde desi se. I sve prodje super i opet sranje.. Uvijek se sjetim kako je prvo bila tuzna i kako se bojala i plakala kada su joj to otkrili..pa onda kako smo se dizali i pokazali tome zube,bili pozitivni sto je "dovrocudni" bar u pitanju i opet nista. Ima tih par sitnica rekli bi ali meni velikih stvari i recenica kao i sjecanja koja mi prozdiru srce i ubadaju najjace sta mogu. To toliko boli da ja to ne mogu opisati. Ona je toliko dobra osoba da ima krila bila bi andjeo vjerujte,a i ovako jeste. Sta god bude,moja jedina zelja je da kad tad budem opet s njom i da nastavimo gdje smo stali,u ovom ili tj i u drugom nekom zivotu. Uvijek smo si tepali "jez" jer oboozavamo ta mala stvorenja i uvijek smo se salili da cemo se ako toga ima u sl zivotu biti skupa i biti jezevi. Ja nju toliko toliko volim da mi je zao svake sekunde potracene bzvz svake! Gledam je a ne mogu joj pomoci a to ipak najvuse boli. Danas sam je prvi puta poljubio na usne,inace u obraz pa nikako jer su tete govorile kako unosimo bakterije (a nemaju zastitna odjela nikakva). Ali dabas sam morao..i neka sam jer ja sam siguran da joj to sigurno nece skoditi. Ugl da ne spamam bzvz..imam poruku za sve Vas tamo: Ljudi,ja i moj jez smo imali sasvim normalan i sredjen zivot..sutra se sve vec promijenilo i zelim time reci da si ne dopustate da tratite zivot bzvz,sa dragom osobom deckom ili curom ili sl izadjite van,napravite si lijepu vecer. Iznenadi je/ga. Pokusajte da se sto vise volite a sto manje svadjate. Dosadne trenutke pretvorite u zabavne,dovoljno je samo malo za to postici. Raznovrsnost u vezama je jedan od kjuceva ka uspjehu. Sada Vas molim jos dvije stvari. 1. Lijepo se dignite,odite do svoje voljene ili jako drage osobe i snazno je zagrlite bez pitanja i bez rijeci. Kladim se,doticna osoba ce tim cinom biti sretna,zbunjena ai sretna a vi takodjer...i 2. Molim Vas,pazite na jezeve koji su nekada na cesti i po potrebi ih maknite sa iste. Nisu oni krivi sto se bore za sebe i svoje male obitelji da prezive,isto kao i mi.
7h38005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 22:56   #547
Quote:
7h38005 kaže: Pogledaj post
Danas smo razg sa Gospodinom Dok. Paladinom. Dok.Mrak koji je operirao je na godisnjem.
U zadnjih par dana je supruzi tlak jako jako nizak. Danas npr. 28/30 neki dan 50/30. Rekli su da ima edem tj naotice mozak,na terapiju ne odgovara najbolje. Sutra idu mijenjati nacin drenaze nadajuci da ce joj to pomoci vise...
Nezz sta da mislim.. Kao i Dok. Paladino sta je rekao "sve je bilo u redu,nakon opetacije nista nije upucivalo na neki problem tek nakon 10-15sati je uoceno krvarenje u fazi budenja". Znam da se tamo svi trude. Stave nekad sliku male pored nje ,danas je rekla sestra da joj je sliku i u ruku stavila sta me rasplakalo kao puno toga. Ali i rekla je da im je bila "osla" neki dan ali da su je vratili. (naravno da nam niko nista nije rekao). Ja osobno sve vise patim,drzim se ali opet umirem nezz..najgore mi je kad pomislin da se nista od ovog nije trebalo desiti i hajde desi se. I sve prodje super i opet sranje.. Uvijek se sjetim kako je prvo bila tuzna i kako se bojala i plakala kada su joj to otkrili..pa onda kako smo se dizali i pokazali tome zube,bili pozitivni sto je "dovrocudni" bar u pitanju i opet nista. Ima tih par sitnica rekli bi ali meni velikih stvari i recenica kao i sjecanja koja mi prozdiru srce i ubadaju najjace sta mogu. To toliko boli da ja to ne mogu opisati. Ona je toliko dobra osoba da ima krila bila bi andjeo vjerujte,a i ovako jeste. Sta god bude,moja jedina zelja je da kad tad budem opet s njom i da nastavimo gdje smo stali,u ovom ili tj i u drugom nekom zivotu. Uvijek smo si tepali "jez" jer oboozavamo ta mala stvorenja i uvijek smo se salili da cemo se ako toga ima u sl zivotu biti skupa i biti jezevi. Ja nju toliko toliko volim da mi je zao svake sekunde potracene bzvz svake! Gledam je a ne mogu joj pomoci a to ipak najvuse boli. Danas sam je prvi puta poljubio na usne,inace u obraz pa nikako jer su tete govorile kako unosimo bakterije (a nemaju zastitna odjela nikakva). Ali dabas sam morao..i neka sam jer ja sam siguran da joj to sigurno nece skoditi. Ugl da ne spamam bzvz..imam poruku za sve Vas tamo: Ljudi,ja i moj jez smo imali sasvim normalan i sredjen zivot..sutra se sve vec promijenilo i zelim time reci da si ne dopustate da tratite zivot bzvz,sa dragom osobom deckom ili curom ili sl izadjite van,napravite si lijepu vecer. Iznenadi je/ga. Pokusajte da se sto vise volite a sto manje svadjate. Dosadne trenutke pretvorite u zabavne,dovoljno je samo malo za to postici. Raznovrsnost u vezama je jedan od kjuceva ka uspjehu. Sada Vas molim jos dvije stvari. 1. Lijepo se dignite,odite do svoje voljene ili jako drage osobe i snazno je zagrlite bez pitanja i bez rijeci. Kladim se,doticna osoba ce tim cinom biti sretna,zbunjena ai sretna a vi takodjer...i 2. Molim Vas,pazite na jezeve koji su nekada na cesti i po potrebi ih maknite sa iste. Nisu oni krivi sto se bore za sebe i svoje male obitelji da prezive,isto kao i mi.
Pozdrav,
na žalost ne mogu ti pomoći jer ne znam ništa o tematici, no gledam svaki novi post u nadi da će se tvoja žena probuditi.. I dalje vjerujem da ću jedan dan otvoriti temu i vidjeti post koji će mi popraviti dan..
Vjerujem da ti je jako teško, štoviše, ne znam da li ikome možeš priznati kako se osjećaš u ovim trenutcima..

Pod br. 2, samo da kazem da na jezeve pazim uvijek, imam ih dosta na livadi pored zgrade i uvijek pazim da ih ne uznemiravam i pustim da idu svojim putem
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 09:27   #548
7h

uzasno mi je zao i tesko sve citati...
Dragi moj, ne znam zasto se to dogadja i zadtoje tako moralo biti...ali znam da kad covjek id nekog digne ruke, kad sve izgleda beznadno i izgubljeno, Bogu je dovoljno samo prstom uprijeti u tom smjeru...zato i dalje vjeruj u nju i ne odustaj...i neka si je poljubio i neka zna da si tamo i da je ziva i dovedi dijete i neka i to osjeti, daj e majka, da je treba...
neka vas dragi Bog cuva i bude milosrdan. Hvala ti sto si nas podsjetio koliko zapravo malo treba da bi bio sretan i kako to cesto zaboravljamo i uzimamo zdravo za gotovo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 17:40   #549
Dragi forumaši i svi ostali članovi admini i sl.

Prije svega se zahvaljujem na svemu na svim ohrabravajućim porukama, komentarima, molitvama i mislima. Jedno veliko HVALA svima.

Supruga je 08.07.15 u 5.50h otišla. Jučer je bio ispraćaj. Želio bih reći sljedeće. Neki kažu da je sudbina,neki da je viša sila to htjela neki ovo neki ono. Činjenica je da je otišla iako za mene nikad nije i nikad neće. Prije tog događaja, kada sam ostao sam s njom u bolnici sam joj kroz tešku tugu i suze rekao da ide, da se ne muči, da ako želi neka ode, da mi oprosti za sve i daju volim i da ću je voljeti do kraja svoga života,da nas čuva i da me čeka. Neki, koji nas znjau, našu borbu do sada u tim mladim godinama kažu "to je kao iz romana" i u pravu su, uistinu i je ali sada ne bi sve stalo da pišem kako smo i šta radili,upoznavali se i sl. Taj dan, sam se probudio nekad u noći,bilo je vruće i nije bio san, njena slika koja je uvijek spavala kraj mene na jastuku mi je bila zaljepljena za ruku. Nasmijao sam se ali nisam znao da možda ima kakvo značenje. Ona, moja Sanela je bila specifična po tome..šta kasnije primjećujemo da se dosta često slikala sa rukama u zraku. Kako moja mama veli kao pravi anđeo..i sada plačem i teško mi je dok to pišem. Kaže da joj je došla u san i rekla "Vidi me kakvu frizuru imam" isto dignutih ruku i otišla(po zanimanju frizerka). Ja je zovem svaki dan da mi se javi do sada još nije. Da vidim gdje je ,da bar veli dali je dobro da mi olakša ovaj ostatak života... Ispraćaj je bio jako težak za sve nas. Pošto nismo bili vjenčani a htjeli smo to, obukli su je u vjenčanicu koju joj je kupila kuma,prekrasnu bijelu kao i sve ostalo šta je bilo u toj boji,boji anđela.. Kao što je željela,kad sve završi, vratio sam joj zaručnički prsten ali i dodao još vjenčani kao i sebi,i medu jednog šta sam joj kupio još dok je bila u bolnici u zadru s kojim je spavala da ne spava sama, I poljubio je.. Moja mama veli nije bzvz otišla 8-og,to je dan anđela i ja joj vjerujem. Od mene je napravila čovjeka, nikada nije bila zla niti išta sl. Imali smo puno planova i želja no ja sada imam samo dvije koje konstantno ponavljam svima pa ću reći i Vama. Prva mi je, da odgojim to naše malo biće šta mi je ostavila, a druga da legnem pored nje kada meni dođe vrijeme,isto obučen za svadbu kako bi otplesali taj naš prvi ples koji sam siguran, će trajati vječno. Neki se možda pitaju jučer si je pokopao sada imaš snage da pišeš tu.. Imam jer je moram imati, teško mi je, jedva stojim,nemam snage niti išta.. ali stalno si ponavljam u glavi i to znam..da ona to ne bi htijela za nikoga od nas da sebe ubija time iako je već pola mene umrlo s njom. Da ne pišem i ne spamam bzvz. Ne mogu opisati svoju bol kao i znam ostalih ali želim poručiti Vama poruku koju je poručila i meni i ostalima samo što to nismo bili svjesni a ona bi glasila otprilike ovako: " Radite ono šta volite, volite se i ne svađajte se bezveze,za svaki trenutak budite zahvalni i živite punim plućima."
I zadnje, do sada nisam vjerovao nešto pretjerano u anđele, u nekakav duhovni svijet jesam, u Bogove kako god se zvali ne ali u neku višu silu da. Ja vjerujem da je ona bila anđeo, kako moja stara kaže, ima 100 stvari koji upućuju na to. Želim da i naša kćer zna da joj je mama bila anđeo i znati će. Iako će me uvijek zaboliti srce kada kaže "mama", ali ću morati,jer znam da ju je meni ostavila da je čuvam i odgojim..a nakon toga jedva čekam da sa mojom dragom odplešem naš prvi ples...
Napominjem: Ljudi, borite se i dalje, ne odustajte! ne gubite nadu! Tko god se nađe u zadru ili negdje da želi razg neka se javi slobodno. Ja sve šta znam,svoja iskustva i dobra i loša ću Vam reći. Želim pomoći koliko mogu i ako mogu. Budite mi dobri i držite se.
Pozdravljaju Vas: Sanela,mala Una i Ervin
7h38005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 21:48   #550
Dragi Ervine, primite ti i mrva moju najdublju i najiskreniju sucut...
...i zelim da znas da si stvarno velik covjek koji je na nacin da je otpustio svoju dragu tako dosegao najvisi oblik ljubavi prema nekom, kad nestaje svaka sebicnost i postoji samo cista i ne okaljana ljubav. Zivjela je i postojalamedju nama samo radi tebe i vaseg djeteta i ostvarila je svoju misiju, zatvorila je svoj krug, koliko god to nama prerano i okrutno izgledale.
Stvari definitivno za vas, posebno tebe, nikad nece biti vise iste, ali to ne znaci da ce tvoj zivot biti nesretan i ne ispunjen. Ispred tebe su velike stvari koje je ona u tebi potaknula i pokrenula.
Neka ti Bog da snage da je oplaces u miru i sa smijeskom na licu na njen spomen krenes s ljubavlju i ponosom dalje s Unom u narucju. Bog vas blagoslovio a ona s neba pazila i stitila.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2015., 23:08   #551
Moje duboko saucesce..
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2015., 20:00   #552
O majku mu... Majka (71) mora na operaciju, dobroćudni tumor, a šećeraš je i tlakaš i zaista sam zabrinuta... Dođoh se ovdje malo informirati... Na kraju se isplakala k'o kiša za mladom Ervinovom suprugom... Nadam se da ste dobro, ti i vaše malo...
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 22:19   #553
Quote:
piknja kaže: Pogledaj post
O majku mu... Majka (71) mora na operaciju, dobroćudni tumor, a šećeraš je i tlakaš i zaista sam zabrinuta... Dođoh se ovdje malo informirati... Na kraju se isplakala k'o kiša za mladom Ervinovom suprugom... Nadam se da ste dobro, ti i vaše malo...

Draga@Piknja, nakon eto pet mjeseci sam opet posjetio ovu stranicu i vidio Vaš post koji je bio objavljen dan prije negoli sam pogledao,sada sam uhvatio vremena da nešto otpišem. Prije svega mi je usitnu žao radi Vaše majke kao i radi toga što ste eto bili tužni radi naše tragedije. S druge strane se zahvaljujem što ste tako osjećajni jer takvih ljudi, budimo iskreni, ima sve manje.
Želio bih Vam nešto reći. Naime osjećam potrebu da vam dam savjet i molim da ga krivo ne shvatite. Znate šta mi je najviše krivo od mnogo stvari ali nekako najviše? Što se nisam taj zadnji dan prije ženine operacije s njom ispričao. Bila je tu familija i sve i vremena je bilo sve manje ali opet... Bio sam priznajem malo nervozan, ok puno nervozan jer sam htio kao i ona da to sve više jednom završi kako bi nastavili normalno sa našim životima te kako bi počeli ostvarivati zacrtano. I zavšrilo se ali na nagori mogući način. Savjetovao bih Vam, da prije mamine operacije sjednete s njom i popričate. Onako pravo i otvoreno. To ne želim da shvatite kao " aha misliš ako će..." ili nešto slično tome. Nego jednostavno, kada dođe do takvih stvari koje su naprosto prekretnica u životu na bolje ili gore onda se treba sjesti i dobro dobro porazgovarati. Nekome to možda nema smisla,netko misli i to tumači na sto drugih načina ali činjenica je, bar po meni, da se to mora napraviti jer je normalno, humano, prijateljski a i potrebno.
Vama kao i Vašoj majci želim uistinu sve najbolje.

P.S. Neću kukati ok smo hvala na pitanju! bar koliko možemo biti. Mala završava sa svojim terapijama, ja radim u inozemstvu još jendo vrijeme tako da nisam niti bio na njenom prvom rođendanu šta me još koštalo par godina života, ali uz svu tu negativnu smatram da ide na bolje tj nadam se bar a kao što znamo...a šta znamo? Da, nada umire zadnjaaa..
7h38005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 21:07   #554
Veliki i neoperativan tumor na mozgu. Mučiti se sa kemoterapijom- da ili ne?

Dobra večer i lijep pozdrav svima. Tati mi je nedavno dijagnosticiran glioblastom tj. veliki i neoperativan tumor na mozgu koji se nalazi u području motorike. Tumor je velik 7 cm. Moje pitanje možda zvuči blesavo ali zanima me da li ima smisla ići na kemotrapiju? Naime, onkolog je odredio da kemoterapija traje 6 tjedna i to svaki tjedan od ponedjeljka do petka. Znamo da je kemoterapija teška i mislimo da će ga to jako iscrpiti. Jednostavno ne znam što da napravimo ja i moja obitelj. Dali smo se na alternativnu medicinu, kupili razne preparate itd. Ako netko ima kakav dobar savjet neka se slobodno javi ovdje ili na pp.
dexter1989 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2015., 23:54   #555
Quote:
dexter1989 kaže: Pogledaj post
Dobra večer i lijep pozdrav svima. Tati mi je nedavno dijagnosticiran glioblastom tj. veliki i neoperativan tumor na mozgu koji se nalazi u području motorike. Tumor je velik 7 cm. Moje pitanje možda zvuči blesavo ali zanima me da li ima smisla ići na kemotrapiju? Naime, onkolog je odredio da kemoterapija traje 6 tjedna i to svaki tjedan od ponedjeljka do petka. Znamo da je kemoterapija teška i mislimo da će ga to jako iscrpiti. Jednostavno ne znam što da napravimo ja i moja obitelj. Dali smo se na alternativnu medicinu, kupili razne preparate itd. Ako netko ima kakav dobar savjet neka se slobodno javi ovdje ili na pp.
Ako se uistinu radi o glioblastomu:

1. prestanite trošiti novce na "alternativu"

2. tražite drugo mišljenje onkologa&neurologa&neurokirurga uz ciljani upit samog bolesnika i članova najbliže obitelji o smislenosti kemoterapije kod tako teške dijagnoze.

Imate pravo na uvid u težinu i prognozu za obje opcije.
Odluka neće biti laka, nažalost...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 10:24   #556
Quote:
dexter1989 kaže: Pogledaj post
Dobra večer i lijep pozdrav svima. Tati mi je nedavno dijagnosticiran glioblastom tj. veliki i neoperativan tumor na mozgu koji se nalazi u području motorike. Tumor je velik 7 cm. Moje pitanje možda zvuči blesavo ali zanima me da li ima smisla ići na kemotrapiju? Naime, onkolog je odredio da kemoterapija traje 6 tjedna i to svaki tjedan od ponedjeljka do petka. Znamo da je kemoterapija teška i mislimo da će ga to jako iscrpiti. Jednostavno ne znam što da napravimo ja i moja obitelj. Dali smo se na alternativnu medicinu, kupili razne preparate itd. Ako netko ima kakav dobar savjet neka se slobodno javi ovdje ili na pp.
Mogu ti reci iz svog iskustva.
Moja mama je operirala gb, zbog predrasuda koje smo imali kemo i zracenju, lijecila se alternativno kod bioenergeticarke, nakon 6 mj dobila recidiv i onda ipak krece onko losko lijecenje koje je podnjela bez problema. Ide se na zracenje u kombinaciji s lijekom temodal koji se pije u obliku kapsula. Samo joj je u jednom navratu bilo mucno, ali nije povratila. Naravno nije kod svakog isto, al evo, kod nje koja je povracala na sve zivo s gastitisom i bez zucnog mjehura, sve je islo bez problema.
Na zalost mi smo svoju bitku izgubili, i ostao je gorak okus u ustima i vjecno pitanje sto bi bilo da je odmah krenula sa zracenjem i Temodalom. Prof.Paladino je izvrsno operirao i pocistio sve sto je vidio i imala je odlicnu sansu za produlenje zivota, ali ne razumijevanje nacina kako se tumace statistike ju je pokopalo unaprijed. Gospodja koja se razboljela 2005 kad i moja mama, odradila je sve po protokolu i jos je ziva bez recidiva. Moja mama je umrla 2007.
Da mogu vratiti vrijeme s ovim znanjem i spoznajama, ucinili bi to definitivno drukcije.
Odradite onko.lijecenje i pratite MR svaka 3 mj. Dr.ce vas staviti na svakih 6 mj, tako da cete morati taj jedan odraditi privatno. Na svaku naznaku iceg sumnjivog treba odmah reagirati i operirati ako je moguce. To je zlatno pravilo kod svih koji dugo zive sa tom dijagnozom na koje sam ja naisla, od kojih neki zive i po dvadeset i vise godina s tom dijagnozom i vise recidiva, kvalitetno.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2015., 10:34   #557
Uglavnom, htjedoh reci najvaznije:
Bez obzira na tezinu dijagnoze, on ima svoju sansu i treba je pprihvatiti i boriti se. Odustati se ubijek moze. Na samom startu nema smisla i tjesit i samozavaravat se da netko alternativan ima odgovor na jedno od najvecih (ako ne i najveci), medicinsko-bioloskih pitanja i izazova u onologiji uopce
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2015., 22:15   #558
Quote:
7h38005 kaže: Pogledaj post
Draga@Piknja, nakon eto pet mjeseci sam opet posjetio ovu stranicu i vidio Vaš post koji je bio objavljen dan prije negoli sam pogledao,sada sam uhvatio vremena da nešto otpišem. Prije svega mi je usitnu žao radi Vaše majke kao i radi toga što ste eto bili tužni radi naše tragedije. S druge strane se zahvaljujem što ste tako osjećajni jer takvih ljudi, budimo iskreni, ima sve manje.
Želio bih Vam nešto reći. Naime osjećam potrebu da vam dam savjet i molim da ga krivo ne shvatite. Znate šta mi je najviše krivo od mnogo stvari ali nekako najviše? Što se nisam taj zadnji dan prije ženine operacije s njom ispričao. Bila je tu familija i sve i vremena je bilo sve manje ali opet... Bio sam priznajem malo nervozan, ok puno nervozan jer sam htio kao i ona da to sve više jednom završi kako bi nastavili normalno sa našim životima te kako bi počeli ostvarivati zacrtano. I zavšrilo se ali na nagori mogući način. Savjetovao bih Vam, da prije mamine operacije sjednete s njom i popričate. Onako pravo i otvoreno. To ne želim da shvatite kao " aha misliš ako će..." ili nešto slično tome. Nego jednostavno, kada dođe do takvih stvari koje su naprosto prekretnica u životu na bolje ili gore onda se treba sjesti i dobro dobro porazgovarati. Nekome to možda nema smisla,netko misli i to tumači na sto drugih načina ali činjenica je, bar po meni, da se to mora napraviti jer je normalno, humano, prijateljski a i potrebno.
Vama kao i Vašoj majci želim uistinu sve najbolje.

P.S. Neću kukati ok smo hvala na pitanju! bar koliko možemo biti. Mala završava sa svojim terapijama, ja radim u inozemstvu još jendo vrijeme tako da nisam niti bio na njenom prvom rođendanu šta me još koštalo par godina života, ali uz svu tu negativnu smatram da ide na bolje tj nadam se bar a kao što znamo...a šta znamo? Da, nada umire zadnjaaa..
Hvala... Nažalost, i majčina bitka je izgubljena... Preminula 7 dana nakon operacije, ugrušak... Starost i loši nalazi... Žao mi je što se nisam usudila odgovoriti je od operacije...

Oprostila se od mene i moje obitelji prije operacije, otišla s mirom. Mislim da je izabrala radije neku šansu, nego polagano odumiranje, prvo vida, onda tko zna čega... Neurokirurg kaže da ne bi dugo mogla živjeti s tolikim tumorom u mozgu, samo bi smrt stigla drukčijim putem... Možda i znatno neugodnijim, vjerojatno ju je to plašilo... Nije željela biti smetnja :'(...

Što se razgovora tiče, nisam bila u stanju. Trudila sam se biti optimistična, ali znam da bih se raspala da sam počela s nekom ozbiljnom pričom... Pravile smo se kao da je to nešto zapravo nevažno. Rekla je da će biti u redu, kako god ispadne. Mislim da jest važno da se riječi izreknu, ali i da ih naši voljeni znaju i bez izricanja.

Svako vam dobro. Dobro je da je ostalo dijete iza nje. Jedino je život bitan, njen se nastavlja...
piknja is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2015., 17:01   #559
Quote:
piknja kaže: Pogledaj post
Hvala... Nažalost, i majčina bitka je izgubljena... Preminula 7 dana nakon operacije, ugrušak... Starost i loši nalazi... Žao mi je što se nisam usudila odgovoriti je od operacije...

Oprostila se od mene i moje obitelji prije operacije, otišla s mirom. Mislim da je izabrala radije neku šansu, nego polagano odumiranje, prvo vida, onda tko zna čega... Neurokirurg kaže da ne bi dugo mogla živjeti s tolikim tumorom u mozgu, samo bi smrt stigla drukčijim putem... Možda i znatno neugodnijim, vjerojatno ju je to plašilo... Nije željela biti smetnja :'(...

Što se razgovora tiče, nisam bila u stanju. Trudila sam se biti optimistična, ali znam da bih se raspala da sam počela s nekom ozbiljnom pričom... Pravile smo se kao da je to nešto zapravo nevažno. Rekla je da će biti u redu, kako god ispadne. Mislim da jest važno da se riječi izreknu, ali i da ih naši voljeni znaju i bez izricanja.

Svako vam dobro. Dobro je da je ostalo dijete iza nje. Jedino je život bitan, njen se nastavlja...
Moje iskreno i duboko saucesce zbog smrti Vase mame. Vjerujte bolje je da je niste odgovorili jer i ja sam o tome razmisljao i razmisljam ponekad. Jer bolje da se glupo receno "probalo" nego da je pala samo i umirala u jos gorim okolnostima. Em bi se kajali Vi sto nije isla na operaciju em bi to bio jos veci sok od ovoga. U Vasem slucaju razgovor nije bio potreban obzirom da je Vasa hrabra mama sve rekla a i to sta ste rekli nasi voljeni znaju i bez price. Nevjerovatno kako su ti ljudi hrabri,puno sam ih vidio i sreo i mogu samo reci da im se divim i duboko poklanjam.
7h38005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2015., 13:34   #560
Pozdrav.Ja ponekad osjetim pritiskanje u mozgu malo iznad ljevog uha! Imam 24 god! Pa me zanima dal to moze bit tumor? To me nepritisce uvjek nego ponekad se javi na kratki period i onda opet prestane! To mi se desilo prvi put prije nekih 6 godina ako ne i vise na tom istom mjestu.Osjecaj je ponekad ko da mi nesto pritisce mozak a ponekad ko da ce mi zila u mozgu na tom mjestu puknut.
Mislim ako je tumor dali je to moguce osjetit ili ne?
Jer jedan prijatelj je imo tumor na mozgu i njega je samo odjednom stisnula nevjerovatna bol u glavi a nakon svih dijagnoza su ustvrdili da ga je imo godinama ranije al je tek sad doso do te velicine.
tole1710 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.