Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2021., 11:52   #1
Bol u zglobu

Pozdrav, kao što naslov kaže, već duže vrimena iman bol u livon zglobu.

Iman 28 godina. Bavin se sporton od malih nogu, nogomet u početku, posli borilačke vještine i vozim biciklu često (100-tinjak km tjedno, cesta i offroad). Ništa ozbiljno, samo rekreativno.
Bol mi se pojavljuje svakih nekoliko miseci otprilike, inače me boli 2-3 dana i prođe, prošli put se pojavilo prije nekih 2 miseca i bolilo me dobrih 10-tak dana, što je puno duže nego inače. Nakon što je prošlo nije mi se pojavljivalo do nedilje, i znam točno što je uzrok, iša san s prijateljen biciklirati. Offroad, i u jednom dijelu smo baš preko kamenja prolazili di san dosta nabija ruke na volan, i od tu me počelo boliti.

Bia san na magnetu još prošli put kad me bolilo, nalaz uredan. Vadija san krv i iman malo povišene urate i to sugerira na giht, ali meni zglob nije natečen niti me tako jako boli da nemogu obavljati radnje s njim. Bol je više tupa, uvik je osjetin, ali mi većinom ne smeta. Jedino di mi smeta je ako radim sklek, dok me boli onda ih nemogu raditi.

https://prnt.sc/17mrcfw
Ovo bi otprilike bilo područje boli.

Bia san i kod svoje dr. i ona mi je prepisala neke tablete, ali ne želin ništa uzimati dok ne ustanovin od čega mi je ovo.
Hvala unaprid.
Razaniash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2021., 18:58   #2
Poštovani,

bol s dorzalne strane ručnog zgloba, kakvu opisujete, može biti posljedica više različitih uzroka: upala odnosno iritacija tetiva mišića ekstenzora, skrivenog gangliona (ganglionske ciste), oštećenja ligamenata odnosno u sklopu različitih sindroma prenaprezanja, poput dorzalnog radiokarpalnog sindroma sraza, pri čemu se promjene ne moraju vidjeti na MR šake, a tipično se bol javlja kada dolazi do dorzifleksije u ručnom zglobu, primjerice, pri izvođenju stoja na rukama ili sklekova, s time da tu bol više ide prema palcu a ne prema ulnarnom dijelu šake, kako Vi prikazujete na priloženoj fotografiji.

Ako se želite pozabaviti uzrokom svojih smetnji, preporučljivo bi bilo učiniti pregled ortopeda.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2021., 21:01   #3
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovani,

bol s dorzalne strane ručnog zgloba, kakvu opisujete, može biti posljedica više različitih uzroka: upala odnosno iritacija tetiva mišića ekstenzora, skrivenog gangliona (ganglionske ciste), oštećenja ligamenata odnosno u sklopu različitih sindroma prenaprezanja, poput dorzalnog radiokarpalnog sindroma sraza, pri čemu se promjene ne moraju vidjeti na MR šake, a tipično se bol javlja kada dolazi do dorzifleksije u ručnom zglobu, primjerice, pri izvođenju stoja na rukama ili sklekova, s time da tu bol više ide prema palcu a ne prema ulnarnom dijelu šake, kako Vi prikazujete na priloženoj fotografiji.

Ako se želite pozabaviti uzrokom svojih smetnji, preporučljivo bi bilo učiniti pregled ortopeda.

Puno hvala na odgovoru. Naručit ću se kod ortopeda pa ću viditi što bude. Hvala još jednom.
Razaniash is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:24.