Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2015., 14:32   #3041
U boksu stojis 2-3 sata, da iskrvaris tu prvu vecu turu, onda te malo obrisu, obuces njihove mrezaste gacice i ulozak i daju ti cistu spavacicu ako se zasporkala ova koju su ti prvu dali
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 20:49   #3042
postoje li apartmani u rodilištu i kako to funkcionira....ako netko možda zna?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2015., 11:29   #3043
Bok svima..
Evo ja sam rodila prosli petak.
Zadnji put kad sam bila u st rodilistu, prije pet godina, bili su puno strozi.
Sad je sve nekako olabavilo, nosila sam svoje spavacice i ljetne haljine, svako tri sata dolaze s bocom mlijeka pitat treba li dohrana..
Samo, jako je velika guzva, puno je beba na neonatologiji.otvorili su peti kat za smjestit njihove mame.
Bebe imaju nekakvu infekciju, vrlo vjerojatno skupljenu na moru, a bile vec otvorene.. Zato ako ste usle u deveti, cuvajte se, nadjite druge modele rashladjivanja
Pozdrav
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 12:44   #3044
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
Bok svima..
Evo ja sam rodila prosli petak.
Zadnji put kad sam bila u st rodilistu, prije pet godina, bili su puno strozi.
Sad je sve nekako olabavilo, nosila sam svoje spavacice i ljetne haljine, svako tri sata dolaze s bocom mlijeka pitat treba li dohrana..
Samo, jako je velika guzva, puno je beba na neonatologiji.otvorili su peti kat za smjestit njihove mame.
Bebe imaju nekakvu infekciju, vrlo vjerojatno skupljenu na moru, a bile vec otvorene.. Zato ako ste usle u deveti, cuvajte se, nadjite druge modele rashladjivanja
Pozdrav
Ja sam rodila prije tjedan dana, i žao mi je što sam se uopće uzimala spavaćice za dojenje jer je toliko bilo vruće, a da ne pričam da je cimerica imala dijete sa žuticom koje se moralo sunčati, pa smo uz upaljen solarij imali i upaljen radijator u sobi uz zatvorene prozore
Ako nisam završila na psihijatriji sad, neću nikad

Što se tiče spavaćica, cimerice su imale neke na špaline, skroz lagane, a ja se kuvala u svojima, ali dobro će mi doć ove zime.

Sestre su ok, ali isto zamjeram na nedostatku podrške oko dojenja, i općenito upuivanja prvorotkinje u posao oko bebe. Ja bih se svaki put ustajala kad bi one došle presvuć, uzet i nahranit bebu da vidim kako se to radi.
Kako je mala rođena ranije, bojala sam se da ne gobi na težini pa sam je šopala dohranom.

Jedina i najveća pohvala ide jednoj starijoj sestri plave kose, ta mi je puno pomogla jer sam je upilala. Super žena



Jastučići mi nisu trebali jer mlijeko nije poteklo. Pola toga mi nije trebalo šta sam ponila.

Uglavnom sve svoje stvari sam nosila sa sobom jer se muž i ja nismo snašli, tako da se bolje organizirati na vrime. Zaista ne triba ništa imat sa sobom dok ste u predrađaoni i boksu. Mobitel, event.punjač, vodu, nešto za grickat ako vam uopće bude do grickanja (iskoristite vrime između trudova ).

Ne tribaju vam odma ni vaše gaćice, ma ništa. Nešto hrane i to je to.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 08:40   #3045
Update:
Ja sam opet tu
Treci porod druga kiretaza. Opet je ostalo ovoja.
Ja ne znam vise jel stvar u mojoj maternici ili u njima.
I da, smjestili su me na gin onkologiju
Imam mastitis u jednom dijelu i sve do jedne okrecu glavu od mene..
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 16:23   #3046
Pozdrav, imam jedan upit vezano za praksu u rodilištu. Da li su potrebne pelene za bebu i tko presvlači bebu tokom boravka u sobi?

Kako mi je termin danas, da li ima još koji dobri savjet opcenito za rodilište?
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 19:09   #3047
Evo ja rodila jutros i zadovoljna sam svime osim hranom(hvala mami)...bas sad nam treba kvalitetna ishrana no dobro.guzva je svugdi tako se potrefilo.bebu triput presvlače i nista ne trebate nosit za njih.ima i papira cisto je uglavnom.sestre presvlače djecu.
MIKICA ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 19:13   #3048
Nema ovde apartmana sve smo u istom sosu!
MIKICA ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 22:35   #3049
[QUOTE=MIKICA ST;55525827]Evo ja rodila jutros i zadovoljna sam svime osim hranom(hvala mami)...bas sad nam treba kvalitetna ishrana no dobro.guzva je svugdi tako se potrefilo.bebu triput presvlače i nista ne trebate nosit za njih.ima i papira cisto je uglavnom.sestre presvlače djecu.[/QUOT

Hvala na brzom odgovoru... i ja se možda pridružim večeras....
Pusa
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:05   #3050
Kad sam ja rađala 2011.g. pitali su me želim li donirat matične stanice, pristala sam, popunili neke formulare i to je to... tada je samo jedan tim (dvi sestre) bio osposobljen za to radit... čula sam da sad više njih to radi i pitaju svih ako je porod ok (nema patnje fetusa, mekonijske vode i sl.)...
Ja sam tada na porodu završila nakon treće kontrole plodne vode, gdje sam bila otvorena 4 prsta, bez trudova, ali su me poslali u rađaonu i naravno uključili drip, čula sam da sad ne daju drip tako svima, nego baš ako treba, inače čekaju prirodno...
lizijantus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 19:59   #3051
Quote:
lizijantus kaže: Pogledaj post
Ja sam tada na porodu završila nakon treće kontrole plodne vode, gdje sam bila otvorena 4 prsta, bez trudova, ali su me poslali u rađaonu i naravno uključili drip, čula sam da sad ne daju drip tako svima, nego baš ako treba, inače čekaju prirodno...
Cura koja je rađala kad i ja je isto tako bila otvorena 4 prsta. Ležala je na odjelu zbog gestacijskog dijabetesa pa su odlučili da treba rodit i poslali je u boks bez trudova.
Ono, šetamo nas dvi po predrađaoni, ja se previjan od boli, ona ništa.
I na kraju je rodila 3 sata prije mene
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 16:03   #3052
rodila zadnji put pred 6 g pa da obnovim znanje znaci nema apartmana osim ako si sevka? i zanima me za prisustvovanje muza na porodu, imam tecaj od proslog puta iako vise ne treba ali citam da treba platiti 400 kn, kome, kako?
__________________
Seventh son of a seventh son
angel_w is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 13:56   #3053
hajd curke što ste rodile vaginalno... na babinjačama... jel se još uvik mora pri jutarnjoj viziti "provjetravat mala" ... ?
guštam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 15:40   #3054
Quote:
angel_w kaže: Pogledaj post
r ali citam da treba platiti 400 kn, kome, kako?
uh, ima neka kancelarija na drugom katu

Quote:
guštam kaže: Pogledaj post
hajd curke što ste rodile vaginalno... na babinjačama... jel se još uvik mora pri jutarnjoj viziti "provjetravat mala" ... ?
Samo te medicinske sestre gledaju dole ujutro u obilasku.
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 17:01   #3055
Evo frisko rodila..tjedan i pol...
U bolnici vam je "sve" dopušteno. Samo trebate pitati i tražiti. Od epiduralne do el. izdajalice.
Svi su ljubazni ako ste i vi. Sve su sestre različite.. drage, ljubazne, musave i šutljive.
Ali ako vi pristojno i ozbiljno zatražite "bilo sto" dobiti će te.
Papira za wc fali. To bi malo prepisala nama ženama kojeg "bolesno " trošimo. Ali normalno je to
Ponesite sa sobom.
Pitanje prije; da, ujutro sestre pogledaju "malu".poslije gin. samo pogleda papire vidi ima te li fibru i pita kako se osjećate. that it ...
Pitajte što vas zanima..
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 21:30   #3056
zahvaljujem
guštam is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 00:39   #3057
Quote:
guštam kaže: Pogledaj post
hajd curke što ste rodile vaginalno... na babinjačama... jel se još uvik mora pri jutarnjoj viziti "provjetravat mala" ... ?
Mene je sestra pogledala zadnji dan. Jedan jedini put.

Quote:
lina1li kaže: Pogledaj post
Evo frisko rodila..tjedan i pol...
U bolnici vam je "sve" dopušteno. Samo trebate pitati i tražiti. Od epiduralne do el. izdajalice.
Svi su ljubazni ako ste i vi. Sve su sestre različite.. drage, ljubazne, musave i šutljive.
Ali ako vi pristojno i ozbiljno zatražite "bilo sto" dobiti će te.
Papira za wc fali. To bi malo prepisala nama ženama kojeg "bolesno " trošimo. Ali normalno je to
Ponesite sa sobom.
Pitanje prije; da, ujutro sestre pogledaju "malu".poslije gin. samo pogleda papire vidi ima te li fibru i pita kako se osjećate. that it ...
Pitajte što vas zanima..
Ja sam rodila misec dana prije tebe, papira nije falilo (možda smo mi bile štedljive, šta ja znam ) i sestra me gledala jednom, zadnji dan.
Svaki dan su me pitale kako se osjećam, ali nisu ništa gledale.

Dobila si epi?
Pričaj
Doduše, nisam ni razmišljala o tome, ali ko zna, ako se zalomi drugi put, da znam
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 20:36   #3058
ja sam rodila prije 10 miseci i nas su sestre gledale svako jutro, valjda da vide jesu li šavovi ok ... ne znam ni ja šta su gledale, ali su gledale.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 09:27   #3059
Mene niti jednu moju cimericu (a bilo ih je u mojih tjedan dana tamo) niko nije ni jednom gleda. Ne znam je li ima veze sta nam nije bija prvi porod.
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 16:06   #3060
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Mene je sestra pogledala zadnji dan. Jedan jedini put.



Ja sam rodila misec dana prije tebe, papira nije falilo (možda smo mi bile štedljive, šta ja znam ) i sestra me gledala jednom, zadnji dan.
Svaki dan su me pitale kako se osjećam, ali nisu ništa gledale.

Dobila si epi?
Pričaj
Doduše, nisam ni razmišljala o tome, ali ko zna, ako se zalomi drugi put, da znam
Hejj.. ne, na kraju nisam dobila epi .. razlog; otvorena 10 prstiju i rodila nakon 15 mi. ..
Htjela sam reći da se može dobiti sve, samo je pitanje na koji ćete način tražiti ...
Naime, došla sam s 5 prstiju i nakon cijele procedure, završila sam u boxu s mužem (kojeg sam tražila odmah a ne da dođe na sami čin rođenja..tada mi i ne treba ), pustili su mi drip s kojim nakon 2 sata nisam bila presretna.. tražila sam glavnog doktora i kad je došao začuđen.. rekla sam mu da mi skine drip (između truda) jer je bilo bolno ko vrag!! i da dovede dežurnog anesteziologa da procjeni moje stanje kako bi mogao mi dati epi..
Tip me ozbiljno shvatio i ne smio odbiti ...međutim kad su me okrenuli i pregledali rekli su mi da slobodno rodim i jesam....
Poanta..traži, dobit ćeš ..
lina1li is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:55.