Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2010., 20:56   #1
mace i njegov jezik

naucite macji jezik:
1. predenje je obicno znak zadovoljstva
2. usi i rep podignuti prema gore pokazuju prijateljsko raspolozenje ili znatizelju
3. usi spustene uz glavu znace strah, isto kao i podignuti brkovi, otvorena usta i savijena ili ukocena kicma
hagrid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 09:21   #2
ja sam to znala i prije, ali super je to da i drugi nauče ( iako bi to mogli i iz iskustva )....bravo
__________________
;)
zoey:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2010., 22:50   #3
Nikako ne mogu shvatiti što maci prolazi kroz glavu kada spava ili samo leži i onako nemirno trza repom?
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 15:09   #4
dali tko zna što znači kad mačak spava na glavi. dakle, ovako nekako:
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 17:26   #5
rebelle i meni se to događalo i inače zjenice joj se šire...znači da je nervozna ili joj nešto smeta ili bi lovila...a ako je smirena i prede ( bi se to tako konjugiralo xD ) vjerojatno jer voli da ju maziš, ali ne na onom dijelu; ne želi ti nauditi pa pokušava sama sebe smiriti...tako je meni iz iskustva, ali sve su mačke različite....black moje mace i to ponekad znaju činiti. možda jer ne mogu spavati na drugi način, previše im smeta svijetlo ili nešto iz okoline...drugo objašnjenje fakat nemam
P.S: sry ak sam pogriješila; moje mace imaju takav jezik hehe
__________________
;)
zoey:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 17:43   #6
- Kada mačka polako žmirka očima - "Osjećam se ugodno" (ja na to uvijek odgovorim žmirkanjem )
- Otresanje nogice - "Bljak, neću ti ja to jesti" (ponekad otrese i nakon što je pojeo nešto fino - "Bezveze, nema više", ponekad otrese sve 4, valjda na naglasi to što je htio reći )
- Rep savinut, oči širom otvorene, mačak jurca - zuuum - na grebalicu - trk preko sobe - na jedan ormarić - na fotelju - na balkon .... - "Osjećam se vragolaaasto i trošim energiju"

Inače, sviđa mi se ovaj video, baš me zanima što se one razgovaraju
__________________
"Be who you are and say what you feel, because those who mind don't matter and those who matter don't mind." ~Dr. Seuss
little~Jeannie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 21:02   #7
Zoey - može biti da je nervozna, baš sam ih danas promatrala. Stariji mačak je mirno ležao kraj peći i mrdao repom, i od nikud se zaleti mlađa maca i bum na njega. Kao da je stariji mačor predosjećao napad. Fascinantni su mi!

little~Jeannie- ja sam uvijek mislila da polako žmirka jer je preumorna ili prelijena da normalno žmirka.
A video mi je pre!
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 13:57   #8
Što znači kad ti mačka gricka glavu i kosu, pa te počne lizati po glavi tj. prati, tj. cijelu glavu ti izbalavi....

Jesam ja njezin mačić
numa-ha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 14:07   #9
Quote:
little~Jeannie kaže: Pogledaj post
Inače, sviđa mi se ovaj video, baš me zanima što se one razgovaraju
Pa ovo.
TurbulentFluid is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 15:36   #10
Quote:
TurbulentFluid kaže: Pogledaj post
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2010., 19:11   #11
Mene zanima šta bi značilo kada mačka liže ruke ili bilo koji dio tijela. To radi kada prede tj. kada je onako zadovoljna, sita i kada samo čekam trenutak kada će zaspati. Zna li 'ko zašto to radi?
__________________
Kad imaš sve, ne vidiš ništa, progledaš tek kad nemaš ništa.
Dini is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:42   #12
mene je inače znala lizati nakon mog i svog jela po rukama...imale su dobar okus od mog jela :P ....ipak ponekad zna početi onako, bez razloga, ali više ne radi jer sam ju naučila da nisam ja hodajuće jelo ili nešto drugo
__________________
;)
zoey:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:49   #13
Predenje ne znači uvijek zadovoljstvo, bar sam tako pročitala u priručniku o mačkama, može presti i kad se boji.

I mene moje znaju polizati kad sebe peru, mislim da je to znak da smo njihovi, jer se mačke međusobno ližu tako, tj. čiste, a mislim da tu ima i malo zahvalnosti ...

Ako joj se samo vrh repa pomiče, to je znak da je nervozna, da ju nešto smeta i bolje ju je onda ne dirati ...
mai14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 11:41   #14
ja mijaučem sa svojim, a to sam radila i s pokojnim

i tak mi pričamo on mijaukne, ja ga imitiram i tak razgovor teče...
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 15:42   #15
Quote:
Rebelle Fleur kaže: Pogledaj post
Nikako ne mogu shvatiti što maci prolazi kroz glavu kada spava ili samo leži i onako nemirno trza repom?
Moja to radi kad bi se htjela natjeravati po stanu, a nikome od ostalih mačaka se ne da

A za lizanje i grickanje kose, mislim da nas smatraju kao dio svog čopora.
__________________
Mami & Mace team
vau-vau is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.