Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Mačke

Mačke Vlast s karakterom

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2009., 19:05   #41
nova muka
danas se misteriozno u sobi stvorila hrpa trave(iščupane)
i pitala sam sve u kući-nije nitko


i vidim sad dolazi mačka ,u zubima trave,ulazi u kuću,nosi travu u sobu....


ovo još nisam doživjela??? ne znam jel si to ona radi gnijezdo,krevet ,kaj?????nije valjda cijelu noć čupala travu i kroz prozor je nosila u sobu...
tko je tu lud?
strumpfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 15:39   #42
Bog ljudi, evo i ja imam isti problem, samo je moj mačak star 1,5 godinu i kastriran je.... do sada me je onako grickao u igri,za ruke i noge, sve podnošljivo, ali ima dva tjedna kao da je poludio. Zatrči se i tako me uhvati za ruku (ili nogu), da se ne mogu istrgnuti od jakog ugriza i grebanja, sva sam ko iz bojnog polja, toliko da me to počelo zabrinjavati, jer mi više ne djeluje kao igra već teška agresiva. Inače, kući nema nikakvih promjena, sve je po starom....fora s prskanjem ne pali, kad vidi sprej šmugne, ali je za 5 min opet isti.
malaIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 16:00   #43
A da probaš dreknuti na njega?
Ja na svoje znam dreknut, a ako uspijem prije nanjušiti da se sprema sranje, onda im puhnem u facu.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2009., 19:13   #44
uglavnom,danas je garfield pokušao skočiti kroz prozor.do sad nije imao takve egzibicije,budući da je na 3.katu zgrade, ne bi bilo fora.
jednostavno se popeo i krenuo dolje, sad treba paziti da su svi prozori zatvoreni
a moja mukica je odmalena na neograđenom balkonu i uvijek je znala da ne smije skakat

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 07.10.2009. at 11:04.
strumpfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 12:25   #45
što ti je to čudno. i moja mačka se samo jednog dana popela na prozor i prošetala po ogradi ispred prozora koja je nekih 5 cm širine. a ja na 23. katu. da ti srce stane. i onda je to ponovo napravila drugo veče, i od tada stalno prozore držim zatvorene ili škure zatvorim pa mačke legnu na tu ogradicu i vire kroz škure. ja sam, da ih od toga odučim, polijepila onu traku što je ljpljiva s obje strane po svuda po prozoru di mi se mačke penju i leže i to je pomoglo neko vrijeme. dok nisam skinula traku. kasnije su opet počeli da se penju na prozor ali kako će sad zima prozori će ionako stalno biti zatvoreni. a radijatori prže pa neće htjeti da se penju. inače oni skoče na radijator i onda na prozor.
ja nisam nikad očekivala da bi mojoj mački tako nešto palo na pamet. ona je inače stvarno strašljiva i nije nikad htjela gledati kroz prozor, već mi se čini da se njoj sviđa što su joj leđa zaštićena (od napada mačka) i sve vidi kad tako legne na prozor, a mačak baš voli da promatra šta se dolje događa.
najbolje je staviti mreže i onda si mirna.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 12:44   #46
Ryell, pušem ja ...sve pokušavam, ali on se vraća i napada, tvrdoglav je ko mazga. U stvari zanima me zašto se počeo tako ponašati, nije inače takav. Recimo kad krene načupavati tepih (iako ima svoje grebalice), čim ja dreknem ili krenem prema njemu, on zna da to ne smije raditi pa utekne, ali opet se vrati i nastavi. Čudak mali.
malaIM is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2009., 14:45   #47
Quote:
malaIM kaže: Pogledaj post
Ryell, pušem ja ...sve pokušavam, ali on se vraća i napada, tvrdoglav je ko mazga. U stvari zanima me zašto se počeo tako ponašati, nije inače takav. Recimo kad krene načupavati tepih (iako ima svoje grebalice), čim ja dreknem ili krenem prema njemu, on zna da to ne smije raditi pa utekne, ali opet se vrati i nastavi. Čudak mali.
Je li sam? Po mojoj procjeni i vlastitom iskustvu popizdio je od dosade.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2009., 04:08   #48
Quote:
Maslina kaže: Pogledaj post
Je li sam? Po mojoj procjeni i vlastitom iskustvu popizdio je od dosade.
I ja bih rekla. Nema dovoljno pažnje.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 13:02   #49
macke znaju pobjesniti, zato bi bilo pametno da svi vi koji imate mace podete s njom kod veterinara i da je date cijepiti.
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 13:05   #50
Quote:
strumpfetica kaže: Pogledaj post
nova muka
danas se misteriozno u sobi stvorila hrpa trave(iščupane)
i pitala sam sve u kući-nije nitko


i vidim sad dolazi mačka ,u zubima trave,ulazi u kuću,nosi travu u sobu....


ovo još nisam doživjela??? ne znam jel si to ona radi gnijezdo,krevet ,kaj?????nije valjda cijelu noć čupala travu i kroz prozor je nosila u sobu...
tko je tu lud?
kada macke jedu travu, ona ima problema sa probavom i boli ju stomak!!! pa ljudi dajte si nabavite prirucnik o mackama.
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 13:28   #51
..vi kao da zaboravljate da imate mačku u kući...

stari mačak, kastriran, doživo 16g.., me grizao, nitko ga nije mogao taknuti, imala sam sve izgrebane ruke i noge, izgrebao je čitav namještaj u kući.., svako toliko bi se izrigao, dlaka je bilo po svuda..od jela do moje robe.. a i sve ostale stvari za koje sam zaboravila..

sadašnja mačka, kućna, stara jednu godinu :.. vješala se po zavjesama, bacala zemlju iz cvijeća,sad ju je malo prošlo ali jedno vrijeme je to bila glavna zanimacija.( njoj je to samo zabava.. isto kao nekom gledanje tv i nije podivljala, to je samo mačka).. grizla cvijeće..jednom je strušila tri ogromne biljke.. tako da je u kuhinji na podu bilo više zemlje.. nego u parku. Skočila na rub balkona, a mi na petom katu.
Konstantno skače na akvarijume i onda otvori poklopac od akvarijuma pa pije vodu i gleda ribe.. valjda si ne može pomoći, grebe tepih, iako ima novu grebalicu na 3 kata... i da da ne zaboravim zna otvoriti vrata, skoči na kvaku i otvori vrata (srećom kupili smo nove kvake).
Uglavnom ovakve stvari ih drže jedno par godina, a onda se smire..( namještaj i dalje grebu ).

..naravno i mačke se mogu odgojiti, stroga zabrana je bila da ne smiju ići na kuhinjski stol i elemente po kuhinji.. i to se više manje ispoštovalo

i stvarno bi trebala pročitati nešto o mačkama..

Quote:
hlapichka kaže: Pogledaj post
evo imam problem koji odgovara naslovu, pa reko necu otvarat novi topic...imam dvogodisnju zensku steriliziranu macu koja je u kuci i vani, vecinom u kuci, al tjedan dana pazim jednu malu belu macu koju je neko ostavio, i ova moja je luda.belu macu sam izolirala u svoju sobu i uopce nejde nigde drugde po kuci, pazim kolko mogu da nema kontakta s mojom crnom, al nije ona glupa. skuzila je o cem se radi i odtada jedva da dode doma, nece ni uc u kucu kad je gladna, moram joj van nosit hranu i priblizi se tek kad se ja maknem i oprala sam se, presvukla u novu robu, sve da ne smrdim po maci, i kada sam ju isla pomazit je bila oke, dok me odjednom agresivno nije napala
probala sam ih upoznat, bar malo smirit situaciju, al crna bezi cim ju vidi, reži i puše
neznam vise sta da radim, belu macu jos nemogu oglasit za udomljenje jer ima manje od mjesec dana i jos je kod mene na oporavku.
inace susjed ima isto macu, zenku, i s njom si je oke moja.
ima ko kakav savjet/iskustvo?

meni se isto to desilo ovo ljeto.., našla sam malu macu a doma već imam mačku... Mačkicu sam uzela odmah sa ciljem da je udomim, i jesam na kraju. Začudilo me jedno to što me petero ljudi zvalo da bi udomilo macu a živim u Rijeci. Uglavnom moja mačka je protestirala na sve strane, nije htijela sa nama komunicirati, samo je puhala, a malog je htjela samo očerupati.., tako da je mali bio u mojoj sobi.... ali nakon 10 dana je već bilo polako naznake ...
drugarstva.... tako da sam malo pročitala po drugim forumuma i vidjela da je tako nešto načina na koji se mačke ponašaju kada ih staviš u takvu situaciju
(tj jedno on načina ponašanja).

Starija mačka će se s vremenom priviknuti samo joj moraš dati malo vremena..
moraš mu se ulizivati sve u 16, ne djelit zdjelice, mjesto boravke starije mace u kući ne dati malom mačicu ( mjesto gdje ona najčešće boravi) , u slučaju sukoba maknuti malog mačica...a ne nju..
pogledaj još malo po forumuma..
__________________
Začin mora teći

Zadnje uređivanje Tyndall : 13.10.2009. at 15:37. Reason: spojeni postovi - naučiti koristiti opciju "edit", molio bih.
BUBICAMA is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 13:52   #52
o BUBICAMA znam ja taj tvoj problem...... kada maca grize i grebe sve sto moze. ali ja imam jedan sprej kojeg pospricam na sve sto ne zelim da grize i grebe i da vidis samo kako bjezi od toga mjesta!!!! naime, obilazi ga u velikom luku!!!!
__________________
Lady Madonna
divljaruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 00:27   #53
Quote:
divljaruza kaže: Pogledaj post
kada macke jedu travu, ona ima problema sa probavom i boli ju stomak!!! pa ljudi dajte si nabavite prirucnik o mackama.
znam za mačju travu,al ovo je bila obična trava ...
i niej ju jela nego ju je nosila na hrpu...
strumpfetica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 02:27   #54
upomoć!!!
evo prije par mjeseci sam napisala da je moj mačak imao agresivne napade, ali da se smirio, međutim danas me opet šokirao!!! inače spava sa suprugom i sa mnom u sobi. uglavnom ga ja hranim i četkam, oboje se igramo se s njim, a kada ja prva krenem na spavanje i micko obavezno krene sa mnom. prije pola godine me znao napadati u tom periodu dok tonem u san, ali to je prestalo i mislila sam da je to samo faza odrastanja, ali sad mi je to napravio opet. legao na krevet pored mene, preo i gledao me, a onda kad sam zaspala udario me šapom sa izbačenim kanđama tako da mi je na slijepoočnici i po obrazima ostavio krvave tragove! on nam je jedini ljubimac, ali ja se trudim igrat se s njim kad god on to zahtjeva (suprug kaže da sam ga razmazila) jer nemamo priliku nabavit mu drugu macu za društvo. ubrzo ćemo dobiti i bebu, nikad mi nije padalo na pamet riješit se mace jer ga obožavam, ali sad me lagano hvata strah da bi se mogao ponašati ljubomorno i agresivno prema bebi kad već i mene napada. jeste imali iskustva sa takvim napadima dok spavate??? (hvatanje nogu pod pokrivačem se ne računa, to mi je normalan dio igre). šta da radim??? za početak od danas mu je zabranjen ulaz u sobu mada mi se srce slama kad čujem da mijauče pred vratima
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 09:15   #55
spalatina, naš mačak je takav bio prije kastracije, nakon toga mu nije više tako što padalo na pamet. Sad mi se čini da nema uopće kanđe Jel vaš kastriran?
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 10:15   #56
da, kastriran je prije više od pola godine. sad ima godinu i dva mjeseca, dakle još uvijek je zaigrani mačak, često u igri pušta kanđe i voli gristi, ali to mi je shvatljivo. neshvatljivo mi je što me napada dok spavam i to po glavi?!? teško da to mogu proumačiti kao igru.
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 12:05   #57
možda mu je nešto puhnulo. ili se zabrinuo za tebe pa te htio probuditi. moj je jučer dok je mama spavala u dnevnom skroz približio njušku njenom licu da provjerida li spava ili šta, baš je bio zabrinut ali sam ga spriječila da ju ne probudi. mislim da bi ju liznuo da sam ga pustila. možda je i tvoj nešto tako pokušao samo je malo pretjerao. ili ti se iz nekog razloga odlučio osvetiti za nešto što ne mora biti od tog dana već ko zna odkad.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 13:01   #58
uh, kad vidim svoju krvavu piđamu (o da, dobrano je curilo!) ne mogu povjerovati da me samo htio probuditi . a nikad ga ne tučem, kad je pretjerivao u agresivnoj igri "kažnjavali" smo ga odgurivanjem i ignoriranjem, eventualno puhanjem u lice ili špricalicom. nemam pojma što bi mi to loše mogao zapamtit . a inače imamo problem s tim što u igri ne uvlači kanđice, ne znam kako mu "objasnit" da ih treba pospremit
spalatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 13:21   #59
Ma ništa on tebi nije zamjerio,jednostavno nije imao osjećaj za mjeru taj čas!
Prođe najmanje pola godine dok hormoni ne "ispare" nakon kastracije, moji tu i tamo pokažu panđice ali to nije više kako je prije bilo.
On je očito bio još uvijek za igru pa kad si zaspala dirnuo te šapom da se pomakneš, samo je to ispalo pregrubo.
Oštro NE pomaže, moji na to super reagiraju, a i izolacija ako treba, i to znaju kad nešto skrive onda su u hodniku neko vrijeme i sve im je jasno
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2009., 14:45   #60
Znaš što pomaže? Kad god pusti kandže, treba ga čvrgnut po njima. To pali.
__________________
mrzim lovce i neodgovorne roditelje svih vrsta, kao i one koji iz svoje vlastite bijede seru po poštenim ljudima
notrzan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:02.