Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2009., 19:24   #1
Veleučilište - Vanjski suradnik / asistent

Ljudi zanimaju me nekoliko stvari, ali čitajući statut Veleučilišta,
ne dobivam odgovore, a svi oko mene se čine zatvorenima.

Imam osjećaj da se stvari znaju, ali se ne govore.
Inace vanjski sam suradnik, tj. na probnom sam radu jedan semestar,
pa onda postajem asistent.

**U nastavi imam obavezu držati i labose i konzultacije i predavanja i ispit.
Radim apsloutno sve na kolegiju.


Zanima me...

1. Kolika je puna tjedna satnica vanjskog suradnika tj. asistenta
2. Kolika je cijena sata rada (labosi / predavanja)
3. Računa li se priprema za labose / predavanja
4. Dobiva li se ikakva novčana naknada za vođenje zavšnih radova


Hvala na odgovorima.
Naziv Veleučilišta ne bi spominjao.
pBooster is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2009., 23:19   #2
Quote:
pBooster kaže: Pogledaj post
Zanima me...

1. Kolika je puna tjedna satnica vanjskog suradnika tj. asistenta
2. Kolika je cijena sata rada (labosi / predavanja)
3. Računa li se priprema za labose / predavanja
4. Dobiva li se ikakva novčana naknada za vođenje zavšnih radova


Hvala na odgovorima.
Naziv Veleučilišta ne bi spominjao.
1. Nema je. Kao vanjski radis onoliko koliko te trebaju, odnosno koliko dogovoris sati nastave da ces odraditi.
2. Oko 80 kn neto, tako nesto. Zapravo ovisi jel drzavno ili privatno veleuciliste.
3. Ne. Za to ne dobivas nista.
4. Samo ako si vanjski suradnik, ali na funkciji asistenta ne mozes voditi zavrsni rad. Mozes biti pomocni voditelj. Ak ti to plate dobro, ak ti ne plate jebiga. Kao pravom zaposleniku ti je to redovna nastavna obaveza pa se ne placa.

Zadnje uređivanje puls : 02.12.2009. at 23:25.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2009., 17:08   #3
Mislim da su vježbe plaćene puno manje, oko 20 kn po satu netto. Predavanja se računaju kao 2h vježbi. Nastavne norme imaš u kolektivnom ugovoru za visoko školstvo, potraži ga na stranicama sindikata visokog školstva. Znam da je za predavača na veleučilištu nekih 450 norma sati godišnje puna norma. Priprema predavanja se ne plaća ništa.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2009., 21:51   #4
Ljudi hvala na odgovoru.

@ Puls u pravu si što si napisao.

Usporedjujem se sa kolegama koji su na sveučilištu i kad vidim koje beneficije imaju... omg.. samo čekam vrijeme za prelazak sa sveučilišta.

Satnica... Norma... Doktorski... GG
pBooster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 10:55   #5
...

nisam uspio naći na stranicama sindikata gdje su iznosi plaća.
Vidio sam samo koeficijent.

Ima li negdje kako idu plaće ... asistent, viši niži predavač i sl.

mislim da je to zanimljiva stvar koju saznas tek kad dodjes na poziciju
ili ne saznas
pBooster is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 11:53   #6
Plaće su ti propisane državnom uredbom o plaćama državnih službenika, sve imaš tu: http://www.nsz.hr/propisi-zakoni.php
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 11:56   #7
Quote:
pBooster kaže: Pogledaj post
...

nisam uspio naći na stranicama sindikata gdje su iznosi plaća.
Vidio sam samo koeficijent.

Ima li negdje kako idu plaće ... asistent, viši niži predavač i sl.

mislim da je to zanimljiva stvar koju saznas tek kad dodjes na poziciju
ili ne saznas
http://www.nsz.hr/datoteke/Uredba_o_koeficijentima.pdf
Mislim da predavač ima koeficijent 1,40
Viši predavač 1,65
Profesor visoke škole 1,90

Asistent 1,45
Viši asistent 1,65
marko27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2009., 19:45   #8
evo nadam se da sam na pravome mjestu sa svojim pitanjem, dakle...
studiram na pravnome fakultetu i privodim ga polako kraju, imam pristojan prosjek i rok studiranja i znam da bi me jedan profesor volio ostaviti kod sebe na katedri. zapravo sam vec nesto preko 2 godine demonstrator na toj katedri, suradjujem dosta dobro sa profesorom, pomazem u odrzavanju vjezbi i konzultacija itd. medutim, postoji jedan problem a taj je da bi svakako volio stjecati prakticna iskustva prije nego se konacno odlucim hocu li otici u znanost ili se odluciti na neki drugi put. Posto sudovi ne primaju vjezbanike, jedina mi je mogucnost zaposlit se u nekom odvjetnickom uredu (placa mizerna,uvjeti jos gori ali sta je tu je) . E sada, odvjetnik ne smje istovremeno biti fakultetski profesor, ali koliko sam shvatio moze biti vanjski suradnik fakulteta. Mene konkretno zanima kako se postaje vanjski suradnik, koje pretpostavke moram ispuniti, kakva je placa itd.
Problem je zapravo taj sto ne bi volio doc profesoru sa ovom idejom bez da prije toga sakupim sve bitne informacije i vidim jeli ova varijanta uopce moguca,ostvariva i isplativa
Eto, bio bi svakako jako zahvalan na svakoj pomoci
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 16:39   #9
Pa postaje se npr. tako da se dogovoris s tim profesorom. No pitanje je treba li tom profi vanjski suradnik koji automatski ima i manje vremena za nastavne obaveze i suradnju raznih oblika.
Kod mene npr. bi taj asistent-vanjski suradnik morao biti stvarno dooooobar da se odreknem asistenta s punim radnim vremenom.
Mozda taj profa trazi nasljednika, a ti kao vanjski suradnik to uopce ne moras postati ...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 00:09   #10
E vidis, bas zbog ovakvih stvari pokusavam prikupit sta je vise moguce informacija
Ne zelim da mi se npr. dogodi da profesor kojim slucajem bude uvrjeden da ne zelim bit njegov nasljednik ili da misli da mu nisam spreman radit koliko je potrebno. I ako osobno ne vjerujem da on mene vidi striktno kao nekog svog nasljednika. U svim radovima koje sam do sada pisao je bilo ocito da sam vise usmjeren na praksu nego na teoriju a i otvoreno sam mu jos davno rekao za to da sam svakako zainteresiran za znanost ali da zelim i stjecat iskustva iz prve ruke. U ostalom i on se prije bavio praksom pa tek onda prebacio na faks tako da vjerujem da me razumi po tom pitanju.
A sta se tice rada, pa vjerujem da su za vanjske suradnike predvidene i manje satnice a time i manje place, tako da sam barem mislio da ce tako nesto lakse proc pred dekanom nego dobivanje asistenta.
Hvala ti svakako na odgovoru, tesko je doc do relevantnih informacija.

Zadnje uređivanje zzz_zzz : 14.12.2009. at 00:34.
zzz_zzz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 15:29   #11
Quote:
zzz_zzz kaže: Pogledaj post
A sta se tice rada, pa vjerujem da su za vanjske suradnike predvidene i manje satnice a time i manje place, tako da sam barem mislio da ce tako nesto lakse proc pred dekanom nego dobivanje asistenta.
Hvala ti svakako na odgovoru, tesko je doc do relevantnih informacija.
Mislim da dekan ne odlucuje o tome ima li mjesta za asistenta. To dopustaju institucije iznad.
Vanjski suradnik ima onoliku satnicu koliko ima nastave na njegovom predmetu. Jedne godine sam imao 12 sati tjedno nastave kao vanjski suradnik na jednom predmetu. Bila je tolika potreba, a ja sam mogao sve to odraditi. Da nisam, tad bi bio angaziran jos netko i ja bih dijelio svoj kolac.
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 22:09   #12
Ja sam sada trenutno vanjski suradnik i bas to radim koliko ima posla.
A konkretno imam posla više nego neki profesori, po broju studenata.
Tako da se nadam da cu slijedeci semestar biti asisten jer mi je fakat glupo dobivat manju plaću samo zato što nisam službeno uveden kao asistent.

Koliko znam asistent ima propisanu mjesečnu plaću ako ima zadovoljenu normu sati. Norma sati je koliko??

Ja sada radim 14 sati tjedno i plaća mi je 80kn neto po satu
znaći ni 4500kn mjesečno što je katastrofa,
a kolega.. frend na fakultetu koji je asistent dobiva 7000kn ravno.

+ plaćaju mu doktorski + laptop i td.
pBooster is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 23:09   #13
Quote:
pBooster kaže: Pogledaj post
Ja sada radim 14 sati tjedno i plaća mi je 80kn neto po satu
znaći ni 4500kn mjesečno što je katastrofa,
a kolega.. frend na fakultetu koji je asistent dobiva 7000kn ravno.

+ plaćaju mu doktorski + laptop i td.
Dobro, mislim daj... U manje od 2 dana zaradis placu nekoga tko radi cijeli mjesec po barem 8 sati. Kakva je to katastrofa? Na koju foru asistent ima 7000 kn? Ni pod razno. Jedino ako radi na privatnom faksu ili ima nekakve dodatke na placu jer radi dodatne poslove. Doktorski placaju svi, neovisno je li sveuciliste ili veleuciliste. Laptop isto mozes dobiti bilo gdje.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2009., 23:46   #14
Znam okvirne info, ali neću pisat svašta..
provjerim pa točno navedem info
(7k stoji, samo ću napisat računicu do tog iznosa)
pBooster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 19:25   #15
pbooster - daj molim te nemoj laprdat. očito si akademski obrazovan čim radiš kao vanjski suradnik al stvarno pričaš pizdarije.

prvo, budi sretan s tih 80kn na sat jer na mom faksu honorarci dobiju 30kn/h
drugo, nastava ti je sva gotova, samo dođeš i odradiš. dakle uz omjer priprema i rada 1:1 ti radiš 28 sati tjedno, što je 3 ipo radna dana i imaš prosječnu plaću nekoga tko radi 5 dana u tjednu.
treće, ti se ne možeš uspoređivat s asistentom na faksu zato što nemaš rada u znanosti, nemaš obaveza oko doktorata, nemaš apsolutno nikakvih briga osim da odradiš tu nastavu. kad si gotov, prst u uho i put doma, a asistent kad dođe doma, posao mu ne prestaje, a to je kao njegovo slobodno vrijeme ;-)

dakle, mislim da si odlično plaćen, ako ne i preplaćen. mislim da se ne umoriš previše, i to je to. eto.
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2009., 19:26   #16
hehe a eto da.
pBooster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 00:20   #17
Moguce da se covjek umori, mada iz iskustva vanjski suradnici se i ne trgaju bas. 80kn je fina para za asistenta ...
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 01:57   #18
Ljudi zanima me da li asistent na Veleučilištu
dobiva plaću cijelu godinu ako ima ispunjenu satnicu?
i koliko je sati puna satnica?

Znam da asistent na Sveučilištu ima normalnu plaću
cijelu godinu ako ima 150 norma sati. Pa me zanima sto je
sa veleučilištem.?
pBooster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 13:09   #19
Quote:
pBooster kaže: Pogledaj post
Ljudi zanima me da li asistent na Veleučilištu
dobiva plaću cijelu godinu ako ima ispunjenu satnicu?
i koliko je sati puna satnica?

Znam da asistent na Sveučilištu ima normalnu plaću
cijelu godinu ako ima 150 norma sati. Pa me zanima sto je
sa veleučilištem.?
Pa to ti ovisi kakav si ugovor potpisao! Ako si potpisao standardan ugovor na mjesto asistenta - naravno da ces dobivati redovno svaki mjesec placu! Ako si vanjski suradnik u zvanju asistenta (dakle, ne na radnom mjestu asistenta), tada dobivas naknadu za onoliko sati koliko si ih odrzao. Kod nas je to oko 40 kn (drzavno sveuciliste - tako je svugdje u hr).
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 18:07   #20
asistent nema toliku placu

Quote:
pBooster kaže: Pogledaj post
Ja sam sada trenutno vanjski suradnik i bas to radim koliko ima posla.
A konkretno imam posla više nego neki profesori, po broju studenata.
Tako da se nadam da cu slijedeci semestar biti asisten jer mi je fakat glupo dobivat manju plaću samo zato što nisam službeno uveden kao asistent.

Koliko znam asistent ima propisanu mjesečnu plaću ako ima zadovoljenu normu sati. Norma sati je koliko??

Ja sada radim 14 sati tjedno i plaća mi je 80kn neto po satu
znaći ni 4500kn mjesečno što je katastrofa,
a kolega.. frend na fakultetu koji je asistent dobiva 7000kn ravno.

+ plaćaju mu doktorski + laptop i td.
Asistent nema placu 7000 kuna, a osim toga asistent ima veci koeficijent od predavaca,

sto je tu je !
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:23.