Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera > Iza katedre

Iza katedre Rad i bivstvovanje u sustavu znanosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2010., 20:39   #21
Quote:
LORDLORD kaže: Pogledaj post
Asistent nema placu 7000 kuna, a osim toga asistent ima veci koeficijent od predavaca,

sto je tu je !
Asistent ima oko 5300 kn placu (hrvatski prosjek). Osim toga, usporedbe asistenta s vanjskim srudanikom ne drze vodu - vanjskom suradniku je iskljucivi posao drzanje nastave. Asistentu pola radnog vremena otpada na drzanje nastave, a druga polovica na znanstveni rad. Sto mislite, zasto je norma asistenta 150 sati, a predavaca (koji radi samo nastavu, bez znanstvenog rada) 450 sati?
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 11:50   #22
Koliko vi čekate isplatu honorara? Ja nisam dobila još ništa za cijeli prošli semestar , ni putne troškove.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 15:20   #23
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Koliko vi čekate isplatu honorara? Ja nisam dobila još ništa za cijeli prošli semestar , ni putne troškove.
Mozda ces se jos nacekati, a sve zbog idiotskog zakona o PDV-u pod koji su upala sveucilista i veleucilista, s tim da je drzava (ministarstva, vlada itd) zeznula stvar jer nikome u racunovodstvima nije jasno kako rijesiti neke stvari. Tragicno je to sto ne znaju ni ovi po ministarstvima koji su to donijeli.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 19:29   #24
Ajme, radi se o preko 150 sati nastave, putujem 120 km tamo i nazad...već sam počela s ljetnim semestrom u kojem imam preko 200 sati, pa nemam para putovati tamo bez da me plate za prošli. Katastrofa.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:11   #25
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Ajme, radi se o preko 150 sati nastave, putujem 120 km tamo i nazad...već sam počela s ljetnim semestrom u kojem imam preko 200 sati,
Samo?
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 20:39   #26
A koliko imaš ti? Pa imam punu normu kao da sam zaposlena, a radim na ugovor i uz to još jedan posao, jer od nečeg se mora živjeti. Satnica je 20kn/sat, a ni to ne stiže mjesecima. A valjda će bit bolje.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 13:05   #27
Smile

Vidim da se u ovoj temi spominju koeficjenti i plaće pa se nadam odgovoru.

Naime, interesira me ako možete okvirno napisati koliko je plaća:

- asistenta
- predavača
- docenta
- profesora (izv.)

Dakle koliko plaća raste na Fakultetu prilikom napredovanja u zvanju.

Hvala unaprijed na odgovorima .
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:18   #28
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Koliko vi čekate isplatu honorara? Ja nisam dobila još ništa za cijeli prošli semestar , ni putne troškove.
Putne troskove nikad nisam imao, a cekanja je bilo raznih. Neki placaju svakih mjesec dana, drugi oduze i po pol godine, a rekord drze iz moje maticne ustanove gdje mi za nastavu koji zavrsim u sijecnju, plate tek u prosincu.
Bar mi dobro dodje pred bozicnu kupovinu
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 18:39   #29
Quote:
goredolje kaže: Pogledaj post
Putne troskove nikad nisam imao,
Radio si samo u mjestu stanovanja ili? Ja se vozim 120 km.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 08:06   #30
Lahor, Gore dolje

Ajde ne budi vam naređeno vidim da radite na sveučilištu pa napišite onako okvirno o plaćama tj, moj je pitanje je par postova iznad.
Ako ništa drugo pa pitajte kolege pa napišite - može biti okvirno tek toliko da znam red veličina.

Hvala unaprijed ..
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:21   #31
Hahaha, ali ja plaću još nisam nikakvu vidjela
Pogledaj onu državnu uredbu o koeficijentima u državnoj službi i kolektivni ugovor na stranicama sindikata visokog školstva, to ti je najpreciznije što ti mogu reći.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:29   #32
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Hahaha, ali ja plaću još nisam nikakvu vidjela
Pogledaj onu državnu uredbu o koeficijentima u državnoj službi i kolektivni ugovor na stranicama sindikata visokog školstva, to ti je najpreciznije što ti mogu reći.
Ma sve pet (ne to da nisi još plaću dobila - već ovaj prijedlog), ali koeficjent je jedno - no do neto-a se drugačije dolazi...
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:37   #33
Koeficijent pomnožiš sa trenutnom osnovicom i dobiješ bruto, onda je lako izračunati neto.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 16:43   #34
Sve sam radio u mjestu stanovanja.
Bruto, neto i ostalo nikad nisam racunao. Radim kao asistent i to ne na fakultetu
Koeficjent 1,45, a placa sad nakon uvodjenja svih poreza 5400 kn.
Za ostale ne znam. Bavit cu se time kad doktoriram
goredolje is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 10:08   #35
Hvala !
cortom is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 16:05   #36
U prijavi za natječaj radnog mjesta asistent, da li ako imamo završen diplomski moramo slati - dokaze o znanstvenoj, nastavnoj i stručnoj djelatnosti, popis radova i preslike radova u tiskanom obliku i digitalnom (CD).
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 09:56   #37
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
U prijavi za natječaj radnog mjesta asistent, da li ako imamo završen diplomski moramo slati - dokaze o znanstvenoj, nastavnoj i stručnoj djelatnosti, popis radova i preslike radova u tiskanom obliku i digitalnom (CD).
Koliko ja znam ne, ali pogledaj u natječaj. Ove stvari moraš slati ako te u neko više zvanje bira državno matično povjerenstvo. Asistente ne odobrava državno matično povjerenstvo nego sama ustanova. Ako ustanova to traži onda pošalji, ali sumnjam. Ali pogledaj u natječaj da ne ispadne da sam te zeznuo.
S tim da ako imaš radove, možeš im to poslati pa nek vide da si aktivna po tom pitanju.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2012., 11:54   #38
1. za izbor tri suradnika u naslovno suradničko zvanje asistenta za znanstveno područje društvenih znanosti, znanstveno polje ekonomija, grana organizacija i menadžment,

2. za popunu radnog mjesta jednog nastavnika u nastavnom zvanju predavača za znanstveno područje prirodnih znanosti, znanstveno polje matematika u stalni radni odnos s punim radnim vremenom.

Pristupnici na natječaj trebaju ispunjavati uvjete utvrđene Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (Narodne novine br. 123/03., 198/03,. 105/04., 174/04., 46/07., 45/09., 63/11) te uvjete Vijeća veleučilišta i visokih škola (NN119/05). Pristupnici uz prijavu na natječaj prilažu: životopis, domovnicu (izvornik ili ovjeren preslik), diplomu o završenom studiju (izvornik ili ovjeren preslik), dokaze o znanstvenoj, nastavnoj i stručnoj djelatnosti, popis radova i preslike radova u tiskanom obliku i digitalnom (CD).
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 18:42   #39
Ima netko primjer zamolbe za asistenta???
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:22   #40
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
1. za izbor tri suradnika u naslovno suradničko zvanje asistenta za znanstveno područje društvenih znanosti, znanstveno polje ekonomija, grana organizacija i menadžment,

2. za popunu radnog mjesta jednog nastavnika u nastavnom zvanju predavača za znanstveno područje prirodnih znanosti, znanstveno polje matematika u stalni radni odnos s punim radnim vremenom.

Pristupnici na natječaj trebaju ispunjavati uvjete utvrđene Zakonom o znanstvenoj djelatnosti i visokom obrazovanju (Narodne novine br. 123/03., 198/03,. 105/04., 174/04., 46/07., 45/09., 63/11) te uvjete Vijeća veleučilišta i visokih škola (NN119/05). Pristupnici uz prijavu na natječaj prilažu: životopis, domovnicu (izvornik ili ovjeren preslik), diplomu o završenom studiju (izvornik ili ovjeren preslik), dokaze o znanstvenoj, nastavnoj i stručnoj djelatnosti, popis radova i preslike radova u tiskanom obliku i digitalnom (CD).
Da, to tak piše, ali ako nemaš nikakve radove ne znači da nećes dobiti mjesto asistenta. Ako ih imaš onda ih pošalji.
puls is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.