Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2015., 16:39   #3661
Zna netko kako izgleda tecaj za voditelja EU projekata preko HZZ, Jel netko bio to prosle godine ?
posejdon098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 01:08   #3662
Može pomoć pošto ne znam točno, i prije nego ih nazovem mozda netko zna odgovor...
U 7.mjesecu sam dao otkaz radi drugog posla, prelazak u drugu firmu jer bio unutar 3 dana, sad mi isticu 3 mjeseca, a ugovor mi se neće produžiti, da li imam pravo na naknadu (imam 9.mj staza ove godine)
neci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 06:42   #3663
Quote:
neci43 kaže: Pogledaj post
Može pomoć pošto ne znam točno, i prije nego ih nazovem mozda netko zna odgovor...
U 7.mjesecu sam dao otkaz radi drugog posla, prelazak u drugu firmu jer bio unutar 3 dana, sad mi isticu 3 mjeseca, a ugovor mi se neće produžiti, da li imam pravo na naknadu (imam 9.mj staza ove godine)
Kojeg datuma je počeo ovaj zadnji radni odnos i kad ističe ugovor na određeno točno ?
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 09:04   #3664
3.7-15.10!

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
neci43 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 13:33   #3665
Pozdrav,oprostite ako je glupo pitanje ,ali pocetnik sam još ša ne kužim sve
Trebam se prijaviti na zavod sada i pošto sam u opcini kraj Splita koje nema svoju podružnicu ja bi se išla u Split prijaviti
Pročitala sam da treba donijeti potvrdu o prebivalištu pa me zanima gdje to mogu izvaditi i koliko se plaća
i još nešto ,izašao je natjecaj za strucno osposobljavanje koje trebam napraviti u bolnici te ja kao stariji maturant imam prednost u tom smislu,ali hoce li biti problem ako se ja tek sada prijavim na zavod
vidim po priči da ako nisam određeno vrijeme na zavodu ne mogu dobiti uvjerenje za staž ,pa me zanima da budem sigurna ako neko zna..
__________________
šuuuušuuu
relativna is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 15:32   #3666
Potvrdu o prebivalištu na e-građani, moraš biti 30 dana prijavljena
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2015., 19:58   #3667
Quote:
neci43 kaže: Pogledaj post
3.7-15.10!

Poslano sa mog D6603 koristeći Tapatalk
Imaš pravo na naknadu al će bit minimalac, osim ako je prethodni radni odnos prestao 02.07.,i ak nije bilo bolovanja baš. Naravno ak ugovor istekne do kraja.
asprah is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 18:26   #3668
Pozdrav, pitanje je sigurno već bilo postavljeno ali PANIKAAAA me uhvatila pa nisam u stanju googlati . Danas sam se trebala javiti na biro u vezi aktivnosti oko traženja zaposlenja. Poslala sam mail ali tek nakon njihovog radnog vremena. Da li toleriraju jedan dan zakašnjenja???
ivy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 16:37   #3669
Quote:
ivy27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pitanje je sigurno već bilo postavljeno ali PANIKAAAA me uhvatila pa nisam u stanju googlati . Danas sam se trebala javiti na biro u vezi aktivnosti oko traženja zaposlenja. Poslala sam mail ali tek nakon njihovog radnog vremena. Da li toleriraju jedan dan zakašnjenja???
Meni je nekad znalo ispadat na subotu 28. dan,pa sam se i javila tad.
A odgovor mi je došao normalno u ponedjeljak il utorak...ovisno kad se njima dalo
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2015., 21:43   #3670
Quote:
Jeguljica kaže: Pogledaj post
Meni je nekad znalo ispadat na subotu 28. dan,pa sam se i javila tad.
A odgovor mi je došao normalno u ponedjeljak il utorak...ovisno kad se njima dalo
Meni je u petak bio 28. dan i trebala sam poslati e-mail ili nazvati do 14 sati. Totalno sam zaboravila, sjetila se kasno poslije podne pa sam poslala mail. Zanima me da li toleriraju dan kašnjenja. Prvi put mi se to dogodilo. Javljam se na oglase za stručno osposobljavanje pa nebi željela da me skinu sa HZZ-a na 6 mj. Inače bi me bilo baš briga jer ionako nikakve koristi od njih.
ivy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 15:24   #3671
Quote:
ivy27 kaže: Pogledaj post
Meni je u petak bio 28. dan i trebala sam poslati e-mail ili nazvati do 14 sati. Totalno sam zaboravila, sjetila se kasno poslije podne pa sam poslala mail. Zanima me da li toleriraju dan kašnjenja. Prvi put mi se to dogodilo. Javljam se na oglase za stručno osposobljavanje pa nebi željela da me skinu sa HZZ-a na 6 mj. Inače bi me bilo baš briga jer ionako nikakve koristi od njih.
Ja kad je 28. dan sam slala u bilo koje doba dana,pa i kasno navečer,tak da ti to nije bitno ak mailom šalješ.
A jednom sam zabrijala da mi je 28. dan,a u biti je bio 29. dan,i ja pošaljem normalno kao danas mi je 28. dan bla bla...i normalno sam dobila povratni odgovor,i tek nakon par dana ja skužila da sam zakasnila jedan dan.
E sad, ili toleriraju ona 2-3 dana,ili ni oni to ne prate baš a k već u mailu napišeš koji ti je dan.
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 17:55   #3672
Zar se više ne dobiva evidencijski list kod prijave na burzu? Imam onaj list prijavnice P-1 i profesionalni plan ali nisam dobio evidencijski list, a piše da se treba jednom mjesečno javljati i sa sobom donijeti osobnu i taj list...
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 21:23   #3673
Hvala Jeguljica Prošla me panika nakon ovoga


Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Zar se više ne dobiva evidencijski list kod prijave na burzu? Imam onaj list prijavnice P-1 i profesionalni plan ali nisam dobio evidencijski list, a piše da se treba jednom mjesečno javljati i sa sobom donijeti osobnu i taj list...

Ja sam se prijavila na HZZ prije 7 mjeseci. Isto sam dobila kao i ti samo prijavnicu i profesionalni plan. Rekli su mi da svakih 28. dana javim telefonski, osobno ili putem maila aktivnosti u vezi traženja zaposlenja. Ja se javljam mailom jer mi je tako najjednostavnije.
ivy27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 12:22   #3674
Quote:
ivy27 kaže: Pogledaj post
Ja se javljam mailom jer mi je tako najjednostavnije.
ja isto, ne očekujem ništa od njih, samo zbog eventualnog poticaja.
što napišeš u poruci? ja navedem poslove na koje se javljam (koji posao, naziv i grad poslodavca), ne znam jel tako i drugi...

nego neugodno mi je kad mi pošalju porukom (bilo sms ili email) da se javim za neki posao, a ti poslovi kojima me guraju su neki totalno meni neprikladni (prodavanje osiguranja i sl.).
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 14:21   #3675
Završila sam diplomski studij u Hrvatskoj i odmah (manje od mjesec dana nakon diplomskog ispita) započinjem poslijediplomski (doktorski) studij u inozemstvu. Trebam li se javljati na HZZ ili ja njih ne zanimam? (Mene, dakle, zapošljavanje u Hrvatskoj ne zanima nadam se barem 4,5 god. koliko bi taj studij trebao trajati, ali naravno moglo bi me zanimati nakon toga.)
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 14:34   #3676
Ako se ne misliš zapošljavati čemu biti na hzz?
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 16:43   #3677
Quote:
pic kaže: Pogledaj post
ja isto, ne očekujem ništa od njih, samo zbog eventualnog poticaja.
što napišeš u poruci? ja navedem poslove na koje se javljam (koji posao, naziv i grad poslodavca), ne znam jel tako i drugi...
Ja sam samo naziv firme i pozicija,npr.

FIRMA d.o.o.- zanimanje
__________________
40-year old virgin D2!Still???LOL
Jeguljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 19:42   #3678
Quote:
Racine Carree kaže: Pogledaj post
Ako se ne misliš zapošljavati čemu biti na hzz?
Ne znam, bilo je nekih priča da se svi koji završe školovanje u Hrvatskoj trebaju prijaviti, nisam ništa službeno našla (ja radije ne bih, ni da postanu svjesni mog postojanja, da me ne bi još naganjali da moram tražiti posao , budući da zdravstveno u Hrvatskoj nadam se neću trebati jer neću biti tu, a ne znam za neki drugi razlog).
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 23:29   #3679
Quote:
neci43 kaže: Pogledaj post
Može pomoć pošto ne znam točno, i prije nego ih nazovem mozda netko zna odgovor...
U 7.mjesecu sam dao otkaz radi drugog posla, prelazak u drugu firmu jer bio unutar 3 dana, sad mi isticu 3 mjeseca, a ugovor mi se neće produžiti, da li imam pravo na naknadu (imam 9.mj staza ove godine)
Imaš. 3x po 70% posljednje tri plaće.
Bazarov is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 12:27   #3680
Quote:
Štreberica kaže: Pogledaj post
Ne znam, bilo je nekih priča da se svi koji završe školovanje u Hrvatskoj trebaju prijaviti, nisam ništa službeno našla (ja radije ne bih, ni da postanu svjesni mog postojanja, da me ne bi još naganjali da moram tražiti posao , budući da zdravstveno u Hrvatskoj nadam se neću trebati jer neću biti tu, a ne znam za neki drugi razlog).
Ne moraš se javljati, nema nikakve potrebe, a ni zdravstveno nije vezano za prijavu na hzz.
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:25.