Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2011., 17:34   #1
Preporuka, savjet, iskustva - sve je dobro došlo!

Otvaram novu temu jer nisam našla ništa konkretno u otvorenim temama.

Dragi forumaši (iskusniji od nas dvoje), molim vaše sugestije. Što da, što ne. Na što moramo obratit pažnju!

Dečko i ja kupujemo auto. Do nekih 7, 7 i pol tisuća eura. Rabljeni. Preferirali bi više benzinca, makar ni dizeli nisu isključeni.

Mislili smo uzet auto u jednom auto centru tu kod nas na kredit na 5 godina.

Navalite!
__________________
"Nedostajala mi je tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti dio mene, pomislim, ne mogavši da zamislim koji. Glava, udovi, prsti, pipci i kraci? O ne, sve je to nekako spolja. Ovo fali iz sredine!" (Đ.B.)

Zadnje uređivanje malena princeza : 03.10.2011. at 17:41.
malena princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 17:44   #2
Kad nađete nešto što Vam se čini prihvatljivim obavezno prije kupnje u ovlašteni servis. Već po faci prodavača bute skužili dali je auto ono kaj priča. Ne nasjedati to je auto od moje mame, tetka, tete....Prvo pregledati sve papire, potom via servis...ako u servisu nemaju valjke...obavezno u stanicu za tehnički pregled i tamo pregledati sve od šasije, obavljenih tehničkih pregleda, dali je ikada bio vračen s tehničkog....MOLIM NE BIRATI AUTOMOBIL PO BOJI NITI SNAZI MOTORA VEĆ ISKLJUČIVO PO STANJU VOZILA I OSNOVNOJ OPREMI!!!!
__________________
Hyundai i30, 116 kS CRDi....deveta godina....potraga zamjenom krenula....nadam se da ću 2020-2022 sjesti u novi automobil...Suzuki S-Cross ili Vitara ili....do 150.000,00 kuna
Heho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 17:57   #3
Gledali smo aute u Auto salonu Bokšić promet. Čula sam već neke negativne opaske za njih.

I eto nekih auta sa njihove stranice koji su nam se svidjeli:

http://www.boksic.hr/AdView.asp?ad_i...y_id=&search=&

http://www.boksic.hr/AdView.asp?ad_i...y_id=&search=&

http://www.boksic.hr/AdView.asp?ad_i...y_id=&search=&

http://www.boksic.hr/AdView.asp?ad_i...y_id=&search=&

Molim sugestije, mene je strah ovakvog rizika jer smo imali auto s kojim smo u godinu dana bili non stop na popravcima, 2 generalke na motoru su rađene, tako da sam dosta skeptična.
__________________
"Nedostajala mi je tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti dio mene, pomislim, ne mogavši da zamislim koji. Glava, udovi, prsti, pipci i kraci? O ne, sve je to nekako spolja. Ovo fali iz sredine!" (Đ.B.)
malena princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 19:32   #4
Od ova 4,suzuki je prvi,star godinu dana i malo je prešao sve je još u okviru garancija.Ali čovjek vam dobro kaže da tražite pregled u ovlaštenom servisu.
Evo primjer;kad sam kupovao xantiu koja je bila uvoz iz njeme,prekupac mi je dozvolio da odem u citroenov servis.Tamo sam tražio šefa od majstora kojem sam objasnio da želim kompletan pregled auta.Nakon jedno sat vremena čovjek mi je dovezao auto rekao da jedino ima male zamjerke na kugle.Pitao me koliko traže za taj auto,kad sam mu rekao odgovorio je da ga uzmem.To zadovoljstvo sam platio 100kn,dakako u njegov đep.Taj auto me oduševljavao pune četiri godine i sad žalim što sam ga morao prodati.
Za tih hebenih 100kn sam mirno spavao.
legna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 19:40   #5
Evo, ja ne znam što da vam odg, ali imam i ja jedno slično pitanje. Planiram kupiti rabljeni auto, a raspolažem s otprilike 2500 eura....na njuškalu vidim da mogu kupiti aute poput Fiat Punta , Renault Clia ili Toyote Yaris od 2000. do 2002. godište....sad kažu da je Toyota najkvalitetnija, ali da su najskuplji dijelovi, a da je Punto manje kvalitetan, al s jeftinijim dijelovima... Jel tko zna što o tome?koji je najisplativije za uzeti? punto i clio mogu kupiti 2 god noviji auto od yarisa.....
BeHeMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 19:44   #6
Punto 1.2 16v ili Clio 1.2 16v.

Što se tiče prvog pitanja, koliko prelazite kilometara godišnje i za što vam treba auto?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 20:36   #7
Ma za najosnovnije potrebe nam auto treba, oko 30 000km godišnje.
__________________
"Nedostajala mi je tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti dio mene, pomislim, ne mogavši da zamislim koji. Glava, udovi, prsti, pipci i kraci? O ne, sve je to nekako spolja. Ovo fali iz sredine!" (Đ.B.)
malena princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 22:08   #8
za te novce se da naci corolla 2004-2005...auto za miran san
3zzfe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 22:36   #9
Quote:
malena princeza kaže: Pogledaj post
Ma za najosnovnije potrebe nam auto treba, oko 30 000km godišnje.
Onda obavezno dizelaša.

Od tih nabrojanih, po meni najbolji je Megane (iako je bolji onaj sa 105ks).
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 22:40   #10
A mene bi zanimalo ko će dignut kredit ti ili on, kolko ste dugo skupa, jel živite skupa, ko kuva?
Koje ste auto prije imali kako ste ga uspili satrat da ste morali radit 2 puta generalku ?
E30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 22:51   #11
ako radite 30 000 km. godišnje, tada možete gledati samo dizela, jer će te u suprotnom bankrotirati.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 23:16   #12
Renault Megane dci dobar auto, jedino ne znam jel to onaj isti dci koji je isao u Clia.. uh ako je, onda onaj drugi dci uzeti od 100njak ks
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 23:26   #13
30 000 km je dosta, potražite manjeg dzla od privatne osobe.
vw polo sdi, renault clio dci ili tako nešto.

i probajte rađe uzet nešto za 5 tisuća EUR pa kredit 2-3 god.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 01:34   #14
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
30 000 km je dosta, potražite manjeg dzla od privatne osobe.
vw polo sdi, renault clio dci ili tako nešto.

i probajte rađe uzet nešto za 5 tisuća EUR pa kredit 2-3 god.
u ovo vrijeme dizat kredit vezan za svicarca/eur je cisto bacanje novca. ajd da je vezano za kn onda ok
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 09:33   #15
Sačekaj s kupnjom drugog automobila do sljedece godine(ukoliko mozes) da se uvjeris kakvo ce bit stanje s eurom... kazu da ce euro divljat pa da nebi bilo jadikovanja ko sa svicarcima, a vrlo lako moguće.

@BB87: Tko daje kredit u kunama a da nije stambeni? Mozda ce netko i dati al pogledaj onda uvjete, pušiona isto ko i euro...
C2H5OH is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 10:34   #16
Quote:
E30 kaže: Pogledaj post
A mene bi zanimalo ko će dignut kredit ti ili on, kolko ste dugo skupa, jel živite skupa, ko kuva?
Koje ste auto prije imali kako ste ga uspili satrat da ste morali radit 2 puta generalku ?
Mislim da to ko diže kredit i ostala sranja nisu potrebna za davanja mišljenja

Ne radimo ipak tolko km godišnje, to sam stavila okvirno.
A od privatne osobe više ne mislim kupovat auto jer nam je prošle godine hitno trebao auto pa smo kupili Alfu 146 od jednog dečka i kad smo došli doma više ni upalit nije htio.

A sad čekat ne možemo da se popravi stanje jer živimo u takvom području da nam auto treba.
__________________
"Nedostajala mi je tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti dio mene, pomislim, ne mogavši da zamislim koji. Glava, udovi, prsti, pipci i kraci? O ne, sve je to nekako spolja. Ovo fali iz sredine!" (Đ.B.)
malena princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 12:09   #17
Na osnovu jednog iskustva ne možeš ocijenjivati stvari. To je vaš problem što ste auto kupili nabrzinu. Ako i ovaj put tako bude, opet će biti zajeb. Generalno je sigurnije kupovati od privatne osobe, poželjno prvog vlasnika iz HR... dileri manje-više svi muljaju.

Zadnje uređivanje frANZi50 : 04.10.2011. at 12:16.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 19:53   #18
Ovako, tnq svima na komentarima do sad...u razgovoru s dečkom došli smo do zaključka da radimo cirka 10, 15 tkm godišnje a onoliko koliko sam ja stavila.

Nas dvoje razmišljamo još o najboljoj varijanti i da sve prođe bez prevelikih posljedica za nas dvoje.
__________________
"Nedostajala mi je tupo, gotovo opipljivo, jedan otkinuti dio mene, pomislim, ne mogavši da zamislim koji. Glava, udovi, prsti, pipci i kraci? O ne, sve je to nekako spolja. Ovo fali iz sredine!" (Đ.B.)
malena princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2011., 20:50   #19
opet je bolje da dizela kupite,nemaš zašto biti skeptična kupnje auta od privatne osobe ako je auto uredu onda je uredu,više muljaju ovi dealeri koji dovezu auo izvana (da je stim autom 100% sve OK teško da bi došao u ruke tog dealera)

privatna osoba ili dealer vrijedi isto AUTO SE MORA PREGLEDAT i NE KUPOVAT NASLIJEPO priče tipa susjedova punica ga ima i prezadovoljna je i bla bla bla ZANEMARI
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 02:05   #20
i ja sam prije 3 godine kupio opel astru od drugog vlasnika. benzinca, koštala je 7000 eura. predobar auto samo troši dosta goriva.

ak si planirate manji auto onda rađe benzinac. ako planirate golf ili astra rang auta onda rađe dizel.
ne kupujte ga na silu tj što prije. bolje tražiti i 2 3 mjeseca nego odmah. izbjegavajte sajam i likove koji prodaju auto u tuđe ime

ja u 3 godine sam prezadovoljan ovim auticem. jedino mi remen bio pukao prije 2 mjeseca. ali to je moja greska ne prijasnjeg vlasnika.

sretno
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:59.