Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji > Tisak

Tisak Za pranje prozora, potpalu i dresuru pasa. Možda i čitanje.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2010., 14:31   #81
Quote:
plavva kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je bolje imati 4 regionalna Nova lista s ograničenom distribucijom u ostatku države, nego 5 dnevnih listova opće upotrebe. Zašto Zagreb nema Novi list?
Bolje je da te netko opali letvom po ruci, nego sipkom po glavi. No ako ne moramo birati izmedju bas te dvije opcije, izabrat cemo nesto trece.

Jedne jedine kvalitetne dnevne novine "opce upotrebe".

Neshvatljivo je da Novi list ne zeli iskoristiti priliku u situaciji kad u Hrvatskoj ne postoje takve, a on ima mogucnosti zautzeti to trziste.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 18:45   #82
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Neshvatljivo je da Novi list ne zeli iskoristiti priliku u situaciji kad u Hrvatskoj ne postoje takve, a on ima mogucnosti zautzeti to trziste.
Večernji i Jutarnji bore se za nacionalni prostor, s tim da je konceptualno gledano samo Jutarnji nacionalan jer nema regionalne stranice osim Zagreba.

Novom listu ne bi bilo pametno da se petlja u tu igru kad je regionalno prepoznatljiv.

Uostalom, ljudi vole čitati o lokalnim problemima, a novine su jedini medij koji im to može omogućiti. Šansa je baš u tome, u sitnim pizdarijama tipa rupa na cesti i slično.

Koga boli kita tko je šta rekao u saboru i slično.

Ili razmišljaš ovako - Riječkog čitatelja boli kua za Horvatinčića kao što Zagrepčana boli kua za riječku obilaznicu. Novi list prodaje se najviše u Rijeci. Ako krene sa Horvatinčićem odbit će Riječane, a Zagrepčani ga neće kupovati jer nisu na to navikli.

Dakle, odrekao si se svojeg tradicionalnog tržišta da bi popušio na novom.

To je, da ga jebeš, loša poslovna strategija. Možda si previše purgerocentričan da bi mogao shvatiti...
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 22:01   #83
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Neshvatljivo je da Novi list ne zeli iskoristiti priliku u situaciji kad u Hrvatskoj ne postoje takve, a on ima mogucnosti zautzeti to trziste.
Novi list vec godinama ne koristi prilike koje ima na trzistu. Najjacu je imao za vrijeme Zagrebacke krize 90-ih, kada je zbog cenzure u glavnim medijima znatno povecao prodaju u Zagrebu. Na zalost, nije se promijenila koncepcija - tocno u ovom smislu kako si i sam naveo, da u prednji dio novine idu samo opcehrvatske teme - i nakon nekog vremena taj se pozitivni zamah izgubio. U Novom listu rade solidnu novinu, ali prije svega lokalnu novinu.
xax233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 10:06   #84
Novi list konacno postao dobar

Zelio bih obavijestiti zainteresirane da probaju kupiti Novi list. Izgleda da se u zadnjih par dana (tjedana?) pojavila nova koncepcija lista, univerzalnija (manje intenzivno-rijecka) od prijasnje. Prvi dio lista je sad zaista ispunjen najvaznijim opcim vijestima, komentar pise i Modricka...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 11:45   #85
jučerašnji nl je bio njesra, osim jednog ili dva članka. izgleda relativno loše, pokušava se furati na jl i vl, umjesto da ostane decentna novina. neka se odluče: žutilo ili serioznost. kakva je ono naslovnica? koliko se sjećam bile su prometna nesreća i nekakvi ljudi koji su valjda poznati samo gledateljima rtl-a i nove.
late bloomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2010., 12:30   #86
Dobro, u serioznost pojedinih clanaka nisam ulazio (nadam se da ce to ostati kao i prije), samo sam komentirao novi koncept. Vise opcih tema, manje onog sto je zanimljivo samo Rijecanima.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:06   #87
meni je bez veze kao i uvijek.

prokomunistički loše dizajniran list.
__________________
Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
Uširo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 11:33   #88
Želiš reći da je prokomunistički dizajniran?
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 13:01   #89
Quote:
Uširo kaže: Pogledaj post
meni je bez veze kao i uvijek.

prokomunistički loše dizajniran list.
Mislim da je u petak imao ogroman podlistak posvecen Crkvi (glomazan interview sa nekoliko crkvenih uglednika..).
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 09:40   #90
Čula sam da je Novi list prodan ili je prodaja pred završetkom.

Zna li netko je li to istina? Tko je kupac? Čula sam da je to Styrija, ali nisam dobila potvrdu za cijelu priču.
Insider2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2010., 10:39   #91
Quote:
Insider2 kaže: Pogledaj post
Čula sam da je Novi list prodan ili je prodaja pred završetkom.

Zna li netko je li to istina? Tko je kupac? Čula sam da je to Styrija, ali nisam dobila potvrdu za cijelu priču.
Mozda je Trupcevic zastedio nesto novca, pa sam kupio Novi list...
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2010., 13:13   #92
novi list on line

Pitam se zasto Novi list on line starija godista (od 2006. godine pa starije) nije moguce otvoriti naslovnu stranicu ?
__________________
I realize the screaming pain
Hearing it loud in my brain
But I'm going to go straight ahead with the scar
LORDLORD is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 12:17   #93
novine.novilist.hr, ideš na arhivu, i onda imaš sve od 2. siječnja 2002.godine. Doduše, za vidjet sve članke moraš biti pretplatnik.
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2010., 15:35   #94
Quote:
xax233 kaže: Pogledaj post
Novi list vec godinama ne koristi prilike koje ima na trzistu. Najjacu je imao za vrijeme Zagrebacke krize 90-ih, kada je zbog cenzure u glavnim medijima znatno povecao prodaju u Zagrebu. Na zalost, nije se promijenila koncepcija - tocno u ovom smislu kako si i sam naveo, da u prednji dio novine idu samo opcehrvatske teme - i nakon nekog vremena taj se pozitivni zamah izgubio. U Novom listu rade solidnu novinu, ali prije svega lokalnu novinu.
Relativno nedavno sam pomislio da se Novi list okrenuo opcim temama (opcehrvatskim).

Nazalost, opet smo dosli na potpuno rijecke novine (ima dvije "zagrebacke stranice" na kojima je par clanaka izabranih po cudnom kriteriju, cesto vrlo upitne vaznosti i informativnosti).

Ne da mi se to vise kupovati.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 12:10   #95
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Relativno nedavno sam pomislio da se Novi list okrenuo opcim temama (opcehrvatskim).

Nazalost, opet smo dosli na potpuno rijecke novine (ima dvije "zagrebacke stranice" na kojima je par clanaka izabranih po cudnom kriteriju, cesto vrlo upitne vaznosti i informativnosti).

Ne da mi se to vise kupovati.
NL je trenutacno u konfuznoj situaciji jer im je gazda u prdekani, a to se posredno sigurno reflektira i na kvalitetu proizvoda. No cak i takav Novi list je bolji nego Jutarnji i Vecernji. Da postoji slicni list sa zagrebackim temama mozda bih ga i kupovao. Dosta mi je vise Sanadera i bratije, ako je to drzavna politika onda stvarno... Bolje lokalni list koji otvara (samo) lokalne teme, nego nacionalni list koji ne otvara ama bas nikakve teme nego prelijeva iz supljeg u prazno.

Inace novi web im je, po mojem skromnom misljenju, daleko kvalitetniji nego prijasnji...
xax233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 13:40   #96
Quote:
xax233 kaže: Pogledaj post
No cak i takav Novi list je bolji nego Jutarnji i Vecernji.
Ma je, to moze priznati.

Ali od Jutarnjeg i Vecernjeg je kvalitetniji i "Pcelarski glasnik". No to ne znaci da cu ga kupovati. Pcelarstvo me (ne) zanima isto kao i Rijeka.
Gugenheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 18:12   #97
Novi web im je da prostite za kjurac. Sa starijim browserom ga nemrem opće otvorit.
Niti jedna druga stranica mi ne dela takve probleme, od naših do stranih.
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 20:34   #98
Novi List je, u usporedbi s ostalim dnevnicima, jednostavno superioran
Interpol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2010., 00:50   #99
Quote:
Alexis kaže: Pogledaj post
Novi web im je da prostite za kjurac. Sa starijim browserom ga nemrem opće otvorit.
Download novog browsera uzme manje od minutu vremena
__________________
Some men you just can't reach. So you get what we had here last week, which is the way he wants it... well, he gets it. I don't like it any more than you men.
zamiel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2010., 19:36   #100
Dobri su Aldo Paquola i Ivan Starčević.Kultura je zastupljenja s 2-3 stranice,solidne forografije.Jedna od rijetkih novina kod nas koja poštuje čitatelja.
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.