Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2011., 19:38   #1801
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
HELP!

Probudila sam se jutros u lokvi krvi. Cijele gaće, pidžama, posteljina. Ništa me nije bolilo, a imam i mengu trenutno, pa sam mislila da je menstrualna krv. Na ulošku bio ogromni ugrušak.

Maloprije me kao potjeralo na stolicu, i skužim da krvarim analno. Svježa krv. Zvala sam dr., ne javlja mi se (naravno, Uskrs je!).

Jel imao netko ovakvo iskustvo nakon DG HAL+RAR? Prije 10 dana sam operirana.
Molim vas, smirite me, jel tako da ovo ne mora biti ništa strašno?
Ne mogu vjerovati što je tebe sve zadesilo, i to deset dana nakon operacije. Stvarno mi je žao i nadam se da si sad dobro. Nažalost, nemam nikakav pametan savjet da ti dam, samo riječi podrške...
Nemam pojma je li to bitno ili ne, Lesli je nešto spominjao oko sjedenja, ali ni meni dr. nije ništa preporučio, pa sam bila okej. Ne znam je li baš zbog toga.

Jao, želim ti brz oporavak...
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 20:06   #1802
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
HELP!

Probudila sam se jutros u lokvi krvi. Cijele gaće, pidžama, posteljina. Ništa me nije bolilo, a imam i mengu trenutno, pa sam mislila da je menstrualna krv. Na ulošku bio ogromni ugrušak.

Maloprije me kao potjeralo na stolicu, i skužim da krvarim analno. Svježa krv. Zvala sam dr., ne javlja mi se (naravno, Uskrs je!).

Jel imao netko ovakvo iskustvo nakon DG HAL+RAR? Prije 10 dana sam operirana.
Molim vas, smirite me, jel tako da ovo ne mora biti ništa strašno?
Meni je isto počelo krvariti pri stolici, ima evo 17 dana od operacije i to prilično, otprilike onako kako je bilo prije, zvat cu doktora sutra. Inace pet sest dana poslije operacije su otpadali koncici i izlazila je krv i sukrvica ali nije kapalo kao sad. Nadam se i ja da nije nesto ozbiljnije. Nazalost sam od operacije i ja puno sjedao, takav poso, niko me nije upozorio da ne smijem.
pinorek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 09:57   #1803
Ma ljudi neko vrijeme se ne smije sjediti. Koliko dugo, to zavisi od operacije i težine iste. Meni je to ekstremno dugo, još najmanje 7 dana, što će reći više od 6 sedmica nakon operacije. Kod drugih će to vjerovatno kraće biti, ali sigurno se ne smije sjediti nakon operacije. Linea Exclusive je imala koliko se ja sjećam manju trombozu, što znači da je zguljeno dosta vene u unutrašnjosti. To se i zašije i sigurno je da se ne smije sjediti barem 20-tak dana (moja procjena koja i ne mora biti tačna, možda je i duže potrebno izbjegavati sjediti). Sretno svima...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 22:40   #1804
tko je operirao hemeroide

Moze li mi tko reci sta je najbolje jesti a sta nikako ne nakon operacije hemeroida? Svi kazu laganu hranu, ok ali sta spada pod laganu hranu, pa nije valjda samo dijeta u pitanju, ili? Dali se moze jesti razno meso, umaci, pasta....? Ima li ovdje netko tko je prosao kroz to i kakva vam je bila dnevna prehrana, i koliko je to trajalo? Neznam sta da kuham, sta nikako ne smijem, bila bih jako zahvalna na pomoci
sun and shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 07:45   #1805
Quote:
sun and shine kaže: Pogledaj post
Moze li mi tko reci sta je najbolje jesti a sta nikako ne nakon operacije hemeroida? Svi kazu laganu hranu, ok ali sta spada pod laganu hranu, pa nije valjda samo dijeta u pitanju, ili? Dali se moze jesti razno meso, umaci, pasta....? Ima li ovdje netko tko je prosao kroz to i kakva vam je bila dnevna prehrana, i koliko je to trajalo? Neznam sta da kuham, sta nikako ne smijem, bila bih jako zahvalna na pomoci
Vrati se par stranica i pročitaj malo šta je meni preporučeno i šta sam jeo...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 09:59   #1806
Quote:
sun and shine kaže: Pogledaj post
Moze li mi tko reci sta je najbolje jesti a sta nikako ne nakon operacije hemeroida? Svi kazu laganu hranu, ok ali sta spada pod laganu hranu, pa nije valjda samo dijeta u pitanju, ili? Dali se moze jesti razno meso, umaci, pasta....? Ima li ovdje netko tko je prosao kroz to i kakva vam je bila dnevna prehrana, i koliko je to trajalo? Neznam sta da kuham, sta nikako ne smijem, bila bih jako zahvalna na pomoci
Evo copy/paste posta br. 1719
E sada kao sam ti i napisao. Jedi supe, pa sljedeći dan malo gušće supe. Čaj i keks. Griz ti je dobar pravo. Pura isto. Onda polako ideš ka normalnoj ishrani uz Linex. Jedi blitvu, zelja, brokoli. Brokoli ti je dobar. Iskuhaj teleću koljenicu. Napravi supicu sa brokolijem i tjesteninom od te mesne vode. Nemoj odmah mlijeka, to za 10 tak dana možeš. Mlijeko i sir nadimaju i ako dobiješ gasove imaš jak pritisak na rane u debelom crijevu. Nemoj jesti kupus, kelj i grah. To nadima. Ni grašak nije dobar, sve što nadima ne jedi neko vrijeme. Sve ostalo što ne zatvara i što nije pečeno i jela sa roštilja (zabranjena) možeš jesti. Ali uz Linex. Pa onda odmori 3 dana od Linexa, pa onda možeš opet ponoviti Linex. On ide samo u crijeva i nema nuspojava. I to bi bilo to... Zaboravio sam ti napisat da možeš kompote jesti. I pekmez od smokava ili suhe smokve raskuhane su dobre. Pekmez od jabuka je ok. Jedi jabuke, nemoj kruške...
Hljeba možeš, ali integralnog, malo udrobi u supicu...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2011., 17:15   #1807
Evo, ja sam danas bila na zadnjem pregledu nakon dg hal rar zahvata i dr. je zadovoljan svime i rekao mi je da više neću imati nikakvih problema! Uf, da bar...

Inače, rečeno mi je kako im se aparat za dg hal rar pokvario i da popravak očekuju tek za neka 2 mjeseca, a oni koji se sad dođu prijaviti na liste čekanja biti će naručeni tek u 9. mjesecu. Znači, to vam vrijedi za KB Merkur... eto, u slučaju da nekog zanima.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 16:27   #1808
Jaoooo :S

Ljudi pomagajte molim vas!!!
Doslovno preko noci sumi izbili hemroidi vanjski naravno.Ljubicaste su boje,jedan je veci a imam jos 2 manja i par tockica.Prvi put se susrecem s tim.Zanimama me kako da uz pomoc prehrane maknem hemeroide.Makar pio 2 litre donata dnevno,samo recite kako?Razmisljam otici doktoru proktologu jer boli i pecka pa me jako strah :O.Opisite mi vasa iskustva s pregledom,kako ide pregled,jer on to samo pregleda ili gura nesto u analni otvor :S,brzoo molim gadno je .
ProblemiO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 16:43   #1809
Quote:
ProblemiO kaže: Pogledaj post
Ljudi pomagajte molim vas!!!
Doslovno preko noci sumi izbili hemroidi vanjski naravno.Ljubicaste su boje,jedan je veci a imam jos 2 manja i par tockica.Prvi put se susrecem s tim.Zanimama me kako da uz pomoc prehrane maknem hemeroide.Makar pio 2 litre donata dnevno,samo recite kako?Razmisljam otici doktoru proktologu jer boli i pecka pa me jako strah :O.Opisite mi vasa iskustva s pregledom,kako ide pregled,jer on to samo pregleda ili gura nesto u analni otvor :S,brzoo molim gadno je .
Za početak nabavi faktu mast da ti se upala malo smiri (ili neku drugu kremu/mast koju ti preporuče u apoteci). Izbaci svu tešku hranu, pij puuuno vode i unosi vlakna i žitarice, od mesa isto samo lagano, kuhano... stolica ti mora biti mekana.

Ne treba te biti strah, imaš ''samo'' hemoroide. Nažalost, bol je glavni problem. Meni je dr. opće prakse kad je bilo najalarmantnije stanje prepisala Brufen granule, izvrsne su protiv boli, ali ne smiju se prečesto koristiti.

I molim te, otiđi doktoru, to ti je najbolja opcija. Nemoj čekati i trošiti vrijeme s raznim preparatima jer samo mogu ublažiti simptome.
Pregled NIJE strašan, to će ti reći svatko tko se na njega odvažio. Da, malo je neugodan, ali doktoru i ideš da ti pomogne, pa se to otrpi.
Dr. najprije samo pogleda, pa obavi pregled prstom, a onda možda i anoskopom. Dakle, gura malu spravicu u analni otvor, ali to traje nekoliko sekundi. Ništa ne boli, samo je čudan osjećaj.

Pričekaj da prođe vikend, pa fino doktoru, a zasad si nabavi nešto da ti se bar upala malo smiri.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 11:02   #1810
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam danas bila na zadnjem pregledu nakon dg hal rar zahvata i dr. je zadovoljan svime i rekao mi je da više neću imati nikakvih problema! Uf, da bar...

Inače, rečeno mi je kako im se aparat za dg hal rar pokvario i da popravak očekuju tek za neka 2 mjeseca, a oni koji se sad dođu prijaviti na liste čekanja biti će naručeni tek u 9. mjesecu. Znači, to vam vrijedi za KB Merkur... eto, u slučaju da nekog zanima.
A ja juče bio na kontroli. Sve je ok i nakon 45 dana mogu da sjedim. Kontrola za mjesec, da se malo pogleda vanjsko zadebljanje kože koje će nestati vremenom...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 11:03   #1811
Quote:
ProblemiO kaže: Pogledaj post
Ljudi pomagajte molim vas!!!
Doslovno preko noci sumi izbili hemroidi vanjski naravno.Ljubicaste su boje,jedan je veci a imam jos 2 manja i par tockica.Prvi put se susrecem s tim.Zanimama me kako da uz pomoc prehrane maknem hemeroide.Makar pio 2 litre donata dnevno,samo recite kako?Razmisljam otici doktoru proktologu jer boli i pecka pa me jako strah :O.Opisite mi vasa iskustva s pregledom,kako ide pregled,jer on to samo pregleda ili gura nesto u analni otvor :S,brzoo molim gadno je .
Ljubičasta boja kazuje da bi moglo biti tromboze. Idi ljekaru obavezno...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 12:18   #1812
jao1

evo kupio sam kremu i promijenio prehRANU,ICI CU KOD DOKTORA U UTORAK ali me strah ove tromboze :S sa je to molim.
ProblemiO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:58   #1813
Quote:
ProblemiO kaže: Pogledaj post
evo kupio sam kremu i promijenio prehRANU,ICI CU KOD DOKTORA U UTORAK ali me strah ove tromboze :S sa je to molim.
Ma ne mora biti da je tromboza, ali da bi otklonio sveku sumnju idi liječniku. Boja ukazuje da bi mogla biti tromboza, ali ne mora značiti. Tromboza nije dobra pojava i potencijalno je opasna. Tromb ako krene može završiti na putu do nekog od ključnih organa organizma. A to može dovesti do infarkta... Međutim, nije sve ni tako crno, rijetko kad se to dešava od hemoroida jer tamo je cirkulacija ionako loša i ne mora značiti da će se odlomiti komad tromba. Znači idi liječniku, a da ja ne bih nagađao ne smijem tvrditi da je to baš tromboza. Samo mi je plava boja sumnjiva...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:23   #1814
Hemici prvi stupanj

Pozdrav svim korisnicima ovog foruma!
Hemici muka moja zadnjih par godina...
Eto moram se nekom požalit, vise ludim doslovno s tim neprijateljem koji me jednostavno ne želi ostaviti na miru... Danas mi je jedan od onih dana kada jednostavno psihički klonem zbog svega toga. Borim se s njima već duže vrijeme. Možda će zvučati jadno,patetično...jel su to hemici u 1 stupnju..al iscrpili su me, doslovno. Svaki drugi dan krvarim...Nekad malo a nekad..ono..jel to menga? Promijenila hrpu masti..ništ jeb...ne pomaže.. Doktor mi nedavno pripisao nitroglicernsku mast jer mene više mući ta fisura koja nikak da zacijeli nego hemić..Jedva je nasla..i to u Beogradu ( lijekarna Ivancic i sinovi-Fisuranal-)..onak obisli pol Europe.. i eto..bila tamo. Sva sretna, ono joj to je to..spas.. Jeeee...da..moš si mislit.. Mažem se svaki dan...ko da mi je gore a ne bolje..Što se tiće prehrane..trudim se jest svega od navedenog da si omekšam stolicu..al ono..pa ne mogu živjeti od pahuljica..Pijem puno tekućine, prije nisam ni upola toliko...Svaki dan se noću dižem jel mi mjehur oće puknit..Tijekom studija..bila sam doslovno 90% vremena na stolici ili na krevetu..rekreacija 0 %..pa si mislim to je ta kraljevska bolest dosla zbog svega toga ..Sada sam nezaposlena..trudim se gibat (trčanje za poslom i ostalo) što vise..treniram 3 puta tjedno po 2-3h...i ništa se nije promijenilo.... Ludim aaaaaa... Ak sad ne mogu otjerat tu gamad..dok hajmo reći imam kontrolu i uvjete..pa šta će bit kad budem radila..opet po 10h i više sjedila, kad ne budem mogla prat šupak svaki put poslije stolice i mazat..??
Idući tjedan idem opet na pregled..I da..i meni se stanje pogorša nakon pregleda..ono što zacijeli..ko da popuca opet zbog one cijevi što mi nagura..Ehh muko moja..ima li nade..?? Nije to samo moja bolest, nego i dragi više jadan ne zna kak mi pomoć..I on strepi kad vićem iz kupatila...NEeeeeeeeeeeeeee.....i ostalo....

Koja riječ utjehe..ehhh..
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 10:53   #1815
Hemići prvi stupanj

E da..zaboravih upitat..i reci da imam unutarnje hemiće
Vidim da spominjete neki planinski čaj..??
Ovak, imam stolicu svaki dan, što je kako kaže moj doktor jako poželjno..a idealno bi bilo 2 stolice na dan..Ono što je moj problem jest nekad tvrda stolica.. Pila sam neki čaj (kod travara kupljen)....ne mogu se sjetit kak se zove.. od kojeg sam imala tegoba, bolove u stomaku..i proljev..Totalno sam si bila poremetila ciklus redovnog odlaženja na wc svako jutro jer mi je stolica nakon jednog vremena izostajala. Čime bi si mogla omekšat stolicu..? Naravno da jedem voće, svakakvo i žitarice..Pravim si kašice ko za bebe..hehehehe...Neki čaj? A da opet nije preagresivan. Probala sam jest maslinovo ulje..tj. pit..doktor mi je rekao jedu jušnu žlicu maslinovog ulja.. Ehh to pijenje nije bilo dobro za stomak.. Sad ću probat mješat sa hranom tu žlicu..po uputama doktora.
Narode, pomagaj...
Pozz...
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 12:11   #1816
Korektorica

Koliko dugo već imaš fisuru? Ako je više od mjesec dana onda to znači da je akutna fisura prešla u kroničnu i u tom slučaju više ne pomažu nikakve kremice i lijekovi, nego se to mora riješiti operativnim putem ili injekcijama.
Ovo ti je link na kojem ti pišu osnovne stvari:
http://www.zdravljenadlanu.rs/za-pac...-analna-fisura

Što prije to riješi jer može biti samo gore, znam jer sam je i ja imala. Meni su oba doktora rekla da ta nitroglicerinska mast pomaže u jako malom broju slučaja, a i onda samo ako se dođe u najranijoj fazi. Zato je bitno koliko dugo je već imaš. A možda i ne bi bilo loše da potražiš drugo mišljenje.

Što se tiče hemoroida, da sad ne pišem sve ponovno pogledaj zadnjih desetak stranica, ima puno informacija. Dvije su trajne metode: thd i dg hal rar zahvat, neinvazivne su, trajne i oporavak je brz.
Tebi bi sve riješili jednim zahvatom, i hemoroide i fisuru. Svakako se pobrini za fisuru jer se može proširiti i preći u fistulu, a to su komplikacije.

Hrana... pa ne znam... po ovome što pišeš izgleda da se zdravo hraniš. Dobri su i orašasti plodovi za mekanu stolicu, ali mislim da to nije pametno s obzirom na tvoje stanje (jedino ako ih jaaaako dobro usitniš u ustima), jer njihovi komadići bi ti mogli uzrokovati još bolniju stolicu.
Možda netko da konkretniji savjet.

Uopće nije dobro piti često planinski čaj i razne laksative jer čestom upotrebom crijeva postaju lijena i stolica ne dolazi bez upotrebe istih. Dakle, treba ih koristiti u ''posebnim'' slučajevima.

Ja da sam na tvom mjestu bih otišla na neku od trajnih metoda za uklanjanje hemoroida i riješila se toga zauvijek, i sama kažeš kako ti je narušena kvaliteta života.

Sretno!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 14:44   #1817
Pozdrav!
Hvala na info... Ufff... ja tu fisuru imam jakoooooooo dugo... Dijagnosticirana prije 2 god. ... i dalje prisutna dužine oko 5-6mm, plitka.. i stvarno me muči..
Idem idući tjedan kod doktora..vidjeti cemo..
Eto bas sam nakupovala svakakvog voće.. Imam jedan mix u glavi..nadam se da će upalit...i da će stolica bit mekša..heheheh...
Još jednom zahvaljujem...
Svaki savjet je dobo došao..
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 17:46   #1818
Quote:
Korektorica kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Hvala na info... Ufff... ja tu fisuru imam jakoooooooo dugo... Dijagnosticirana prije 2 god. ... i dalje prisutna dužine oko 5-6mm, plitka.. i stvarno me muči..
Idem idući tjedan kod doktora..vidjeti cemo..
Eto bas sam nakupovala svakakvog voće.. Imam jedan mix u glavi..nadam se da će upalit...i da će stolica bit mekša..heheheh...
Još jednom zahvaljujem...
Svaki savjet je dobo došao..
2 godine?? Ili imaš vrlo visok prag boli ili su ti zadnje dvije godine noćna mora. Pa kako to da ti dr. već nije predložio operaciju? Nikakve masti tu nažalost neće pomoći.
Ajme, ja sam pala u depru nakon mjesec i pol tog zla, ali dvije godine... moj savjet ti je da središ to, ja nisam požalila nijednog trenutka!
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 23:25   #1819
Quote:
dreamland kaže: Pogledaj post
2 godine?? Ili imaš vrlo visok prag boli ili su ti zadnje dvije godine noćna mora. Pa kako to da ti dr. već nije predložio operaciju? Nikakve masti tu nažalost neće pomoći.
Ajme, ja sam pala u depru nakon mjesec i pol tog zla, ali dvije godine... moj savjet ti je da središ to, ja nisam požalila nijednog trenutka!
Je noćna mora... I stvarno mi je dosta toga.. Doktor mi je rekao da se upala treba smanjit..tako nest u tom smislu.. Kao prvo regulirat stolicu, pa probali sa svakakvim mastima..nije pomoglo..pa tu zadnju mast tražila pol godine..mazala u medjuvremenu sa nevenom..i mucila se.. Je..u pravu si..nesto se mora poduzeti..vise ne mogu..
Daj mi reci di si ti isla na operaciju, koliko kosta, koliko oporavak traje? Iskustva nakon operacije..
Hvala..
Korektorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 00:30   #1820
Quote:
Korektorica kaže: Pogledaj post
Je noćna mora... I stvarno mi je dosta toga.. Doktor mi je rekao da se upala treba smanjit..tako nest u tom smislu.. Kao prvo regulirat stolicu, pa probali sa svakakvim mastima..nije pomoglo..pa tu zadnju mast tražila pol godine..mazala u medjuvremenu sa nevenom..i mucila se.. Je..u pravu si..nesto se mora poduzeti..vise ne mogu..
Daj mi reci di si ti isla na operaciju, koliko kosta, koliko oporavak traje? Iskustva nakon operacije..
Hvala..
Odakle si? Kod kojeg doktora ideš?
Mislim da ti je najbolje da si pročitaš moje prijašnje postove jer sam sve u detalje opisala (pogotovo one prve), jer stalno ponavljam jedno te isto i već sam sama sebi dosadna.

Ukratko... završila sam u poliklinici Leptir kod dr. Ivanovića (ozbiljno razmišljam o tome da im naplatim oglašavanje ) i prezadovoljna sam. Išla sam na dg hal rar metodu uklanjanja hemoroida i uklanjanje fisure. Ukupna cijena 8 000 kn. U jednoj drugoj poliklinici je cijena samog dg hal rar zahvata nešto viša, s tim da mi dr. uopće nije računao uklanjanje fisure, koliko sam shvatila.
Za usporedbu bila sam kod još jednog doktora koji je fisuru htio liječiti injekcijama botoksa (nemoj ići na to slučajno, jer nakon 6-8 mjeseci se stanje vraća), a hemoroide laserski i cijena je bila čak 22 000 kn.

Ako već ideš na operaciju preporučila bih ti da se riješiš i hemoroida, a za to su ti najbolje dvije metode: thd i dg hal rar.

Fisuru možeš riješiti i u svakoj od bolnica, pa ne bi trebala ništa plaćati.

Opravak je meni bio stvarno lagan. Tri dana nakon operacije me jako boljelo (ponajviše zbog fisure), a onda kao da nikad nisam ni bila na operaciji.

Iskreno, meni je nevjerojatno da u dvije godine tebi dr. nije predložio da se to trajno riješi. Pa to su veliki bolovi. Meni su se nakon mjesec i pol čudili što sam toliko čekala i kako sam izdržala uopće.
Nemoj više čekati... stvarno ti se ne isplati...

I da, ono kad si napisala da ti je nakon pregleda još gore jer imaš osjećaj da to sve popuca nakon što dr. obavi anoskopiju je točno. Tako je i meni bilo. I nisam sigurna da smiješ vježbati, tj. naprezati se, jer to dolje sve ''puca'' po malo. Ta ranica najprije mora zarasti.
dreamland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:07.