Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2007., 15:49   #1
Kako do duge kose?

Kada sam si prije 8 godina zacrtala da zelim dugu kosu, mislila sam da to i nece biti tako teska misija...ali evo...jucer sam se opet vratila od frizerke skoro u suzama...

Ili moja kosa odbija suradnju, i ne zeli preci onu carobnu granicu do ramena, ili ja radim nesto krivo...

Prvo sam pokusala sa onom metodom ne sisanja na dulje vrijeme, sto je rezultiralo pticjim gnijezdom na glavi.

Pa sam prije dvije godine odlucila imati dugu, ali i zdravu kosu i u dogovoru s frizerkom osisala svu onu ostecenu kosu i svaka 2mj. redovito sisala vrhove. Ne farbam se, ne peglam kosu, pokusavam ju prati sto rjede, koristim sve moguce preparate za njegu...

I evo me sada, nakon dvije godine, sa potpuno istom duzinom s kojom sam i krenula. Pa zar do sada ne bi trebala biti barem malo duza?!?

Je li to zaista tako nemoguca misija?

Frizerka kaze: ''sisaj se redovito, svakih mjesec i po dana.''
Prijateljice kazu: ''ne budi luda, sisaj se svakih 6 mjeseci, inace nista od duge kose...''

I ko da sad bude pametan? Kako do duge kose?
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:00   #2
bojim se da ti pošišaš kad god ona malo naraste, tj da bi ti frizerka trebala manje toga odrezat. probaj za ppočetak ići svaka 4 mjeseca tj kad po svojoj kosi vidiš da bi se trebala skratiti.
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:08   #3
LOL
Šišanje svaka 2 mjeseca.
Tako nećeš nikad doći do duge kose.
Recept je vrlo jednostavan.
Zaboravi frizere i druži se s njima 2 puta godišnje.
Naravno ako tvoja kosa to može podnijeti.
Ja se šišam 2 puta godišnje, ali imam stvarno jaku i gustu kosu pa nemam problema s ispucalim vrhovima.
Ako imaš jako tanku i slabu kosu onda je to već problem.
crna dalia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:10   #4
kojom logikom ocekujes da ti kosa naraste kad ides se sisat tako cest, meni je bedasto slusat price jao nece kosa da mi se makne od ramena, pa nemoj je sisat,

meni je od prosle godine u ovo doba do sad narasla nekih 20 cm, + neka 4 cm koje sam odsjekla 2x2
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:11   #5
Računaj si da u prosjeku kosa naraste 1 cm u mjesec dana... Tako da mislim da ti frizerka malo mulja...
99medak99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:19   #6
šišaj se rjeđe,koristi nešto za vrhove da ti manje pucaju,i kad vidiš da su ti ispucali šišaj najviše svako 3,ne tribaš tako često ako ti vrhovo ne pucaju
Dorée is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:33   #7
baš tak, oladi brate od šišanja, njeguj vrhove, kad je potrebno (a ne na kalendar) malo ošiškaj i ... čekaj
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 16:42   #8
Kako do duge kose.
Moras je odrazavati na sledeci nacin..
Ja sam inace zenski frizer i radim i dajem ti svajet sledeci.
Svaki mjesec da odes kod dobrog frizera u kojeg imas sigurnost da ce da ti osisa kosu sasvim dovoljno 1cm..

Od preprata ti savjetujem da kupis L`oreal rosi one je dobar za dugu kosu i iskljucivo je i namjnjen za njegu duge kose...

Mozes kosu da hranis jednom sedmicno ampulama Semi Di Lino inace marka Alfaparf od kostane srzi...Savim dovoljno jednom sedmicno...
 
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:21   #9
Hvala svima na odgovorima!!

Uh,kosa mi je osjetljiva, i vrhovi su suhi, tako da se ofuca ako je dugo ne sisam...mislim da bi maksimalno izdrzala koja 4 mjeseca...

Jos samo kad ne bi isla frizerki u strahu da ce mi umjesto centimentar odrezat deset...

Cim mi je kosa bila malo duza, a zaista nije djelovala previse ispucano ( i bila sam sva sretna, ah, cvil ), ona mi je skinula dobrih 5-6cm...kao '' joj, samo da ti ovo posisam, ne moj se brinut, pa ce ti ljepse rast, pa to ce narast nazad za tren, bla, bla, bla...''

Naci frizerku koja ce doslovno slusati moje upute, pomalo je nalik potrazi za svetim gralom

Dakle, zakljucak je: sisat se rijedje, njegovat vrhove, i zaprijetiti frizerki da cu joj nasprejat lak za kosu u oci, ako osisa vise od centimetar-dva...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 17:50   #10
Pij vitamine za kosu.
Između šišanja odreži (metodom vlas po vlas) tamo gdje vidiš ispucali vrh (samo vrh,ne sad cijeli cm).
Njeguj.
Nije lako,al ćeš jednom doć na svoje. Ja još uvijek nisam a puštam kosu preko 3 godine. Jer je prije bila blajhana pa ju je trebalo češće šišati.
__________________
Zbog neslaganja glede nekih stvari, V napušta ovaj forum i pozdravlja one koji to zaslužuju
Verona_V is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:10   #11
Imam sličan problem, silno želim kosu do pola leđa, no čim naraste 5-10 ispod ramena odmah popuca i izgleda slamasto. I onda sama sebe ne mogu gledati takvu pa trčim frizerki da mi odreže to čudo

Pokušala sam šišati češće, no ništa od toga, budući da mi ne raste brzo i poput tebe sam stalno na istom.
A frizerka kad kaže 1cm - odreže 3. I to gotovo svaka.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:29   #12
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima!!
važnije ti je to da se ti doma brineš o njoj super pa ti neće frizer ni trebat tolko često.

dakle nemoj nikako vezat kosu onim kuhinjskim gumicama (dosta njih to radi) jer onda će ti svaka dva mjeseca morat skinut cijeli gornji sloj kose.
se farbaš?
što više nosi raspuštenu kosu i pazi da kad nosiš torbe da ti ju ne počupa.
nabavi nešto za suhu kosu i suhe vrhove i da vidiš kak će ti već za pra mjeseci preći kritičnu "vrat" fazu
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 18:32   #13
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A frizerka kad kaže 1cm - odreže 3. I to gotovo svaka.
ja sam stepenasto oštišana i našla sam si super frizerku i nas dvije se dogovorimo: na dužinu mi skrati jedan centimetar (doslovno), a ovo stepenasto (krači djelovi) da skine sve oštećeno/ispucano/suho (farbam se) i ja sam prezadovoljna. kosa raste, a oštećeno se miče.
baš sam prije tjedan dana došla od frizera i uopće nisam ni skužila promjenu dužine koliko je dobro skinula, ali zato kad usporedim vrhove prije-poslije razlika je drastična
__________________
Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away
mladac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:09   #14
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
A frizerka kad kaže 1cm - odreže 3. I to gotovo svaka.
To ni ja nikako ne razumijem...ali do sada je bas svaka moja frizerka na moje ''samo jedan centimentar'' to protumacila kao 3...5...6 cm...

Je li to neka profesionalna deformacija?
Ili mi je kosa tako grozna da ne mogu izdrzati da je osisaju i skrate joj muke
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:12   #15
ja isto želim dugu kosu..sad mi je do ispod ramena.bila sam na šišanju prije dva tjedna-samo vrhovi.
sad puštam i nadam se da će mi brzo narast do pola leđa.
__________________
postao je ljepši ovaj svijet kad sam priču shvatila...
neka mi Bog otvori oči,neka mi nebo pojača sluh da čujem te u noći i vidim u svakom snu..
mirno spavajte moji anđeli..
malena... is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:17   #16
ja mrzim zenske frizerke, idem samo muskima, ne znam zasto al milion puta to oni bolje rade i nikad mi nijedan frizer nije zajebao kosu ko sto su frizerke znale
Christina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 19:17   #17
Quote:
mladac kaže: Pogledaj post
važnije ti je to da se ti doma brineš o njoj super pa ti neće frizer ni trebat tolko često.

dakle nemoj nikako vezat kosu onim kuhinjskim gumicama (dosta njih to radi) jer onda će ti svaka dva mjeseca morat skinut cijeli gornji sloj kose.
se farbaš?
što više nosi raspuštenu kosu i pazi da kad nosiš torbe da ti ju ne počupa.
nabavi nešto za suhu kosu i suhe vrhove i da vidiš kak će ti već za pra mjeseci preći kritičnu "vrat" fazu
Uh, nee...klonim se tih gumica!
Ne farbam se, niti peglam kosu...

Ma, u ovih par godina postala sam pravi control freak sto se kose tice...

Izbjegavam i najmanju sitnicu koja bi mogla dovesti do pretjeranog sisanja... Proucila sam sve moguce savjete i upute o njezi, nabavila skupe cetke, sve moguce preparate...riskiram upalu pluca kada izbjegavam fen i hodam okolo s mokrom kosom... trosim mami neko skupo maslinovo ulje... cak vicem na jadnog decka ako mi prolazi prstima kroz kosu ( ''Neeee, zapetljati ce seeee!!!'' )... sto dosta kvari romantiku ( Mogla bi uskoro pisati na usamljenim srcima ''Moram birati izmedju duge kose i decka'' ).

I opet za nista...
__________________
...''you wouldn't see a subtle plan if it painted itself purple and danced
naked on top of a harpsichord,singing "Subtle Plans Are Here Again''.
Scáthach is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 21:03   #18
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post

Je li to neka profesionalna deformacija?
Je.
__________________
And you've never met anyone as everything as I am sometimes.
Rock Star is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:02   #19
Quote:
Scáthach kaže: Pogledaj post
Ili mi je kosa tako grozna da ne mogu izdrzati da je osisaju i skrate joj muke
Kod mene jest tako, čak mi je jednom rekla: "Pa morala sam ti odrezati sve ispucano"

mladac, i ja sam zadnji put tražila tako, nitko nije ni primjetio da sam se šišala (osim mene ), pa ćemo vidjeti.
Iako, ja već sad nakon dva i pol mjeseca nailazim na ispucane vrhove, sumnjam da ću izdržat

Blago svima koji nemaju suhu kosu sklonu pucanju.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2007., 22:07   #20
E da, i to da farbanje oštećuje kosu - koji je to mit

Ja imam prirodno kosu boje meda koja uhvati pramenove od sunca čim svane na proljeće. Lijepa boja, ali meni zaista naglašava svaku, ali ama baš svaku ispucalu las

Najgora mi je bila bila u periodu kada se nisam farbala (neke 3-4 godine u komadu) - žuta, slamasta, grozna.

S farbom je drugačije, radi se o tamnosmeđoj boji koja je vrlo sjajna i maximalno ublažava ispucalost. Jednostavno kosa bolje izgleda. Farbam se jednom godišnje, obično nakon jesenskog šišanja. Prošlo farbanje nije mi dodatno oštetilo kosu, čak se i frizerka iznenadila i rekla da mi nije uopće toliko uništena kao inače
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.