Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.12.2013., 03:43   #61
Quote:
Indigo NT kaže: Pogledaj post
Jeste li probali kurkumu? http://www.zdravosfera.com/kurkuma/

Ja imam kronovu bolest i kurkuma mi je pomogla dosta. Pomaze i kod reumatoidnog artritisa jer smanjuje inflamaciju u cijelom tijelu. Mislim da nema boljeg prirodnog lijeka za autoimune bolesti. Samo je problem sto se slabo apsorbira pa su ucinkovite samo tablete sa ekstraktom papra, piperinom jer on visetruko pojacava apsorpciju.
Ima boljeg i snažnijeg prirodnog lijeka za autoimune bolesti naziva Kyani.
Bavim se Kyanijem 11 mj i svjedočio sam desetak vrlo snažnih djelovanja na lupus, MS, mijasteniju, hašimoto...itd...itd
Također vrlo dobre rezultate smo imali i s kronom, ljudi su svašta probali kod navedenih oboljenja i svi su mi potvrdili da apsolutno ništa nije imalo tako snažan učinak kao Kyani.
Ako hoćeš više detalja o navedenom slobodno se javi privatno.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2013., 13:04   #62
Update mog Hashimoto statusa
Dakle rekla sam da su mi antitijela pala sa 2000+ na 600 od siječnja do listopada,pisala sam na prethodnoj stranici o tome
Nakon toga sam krenila sa bezglutenskom perhranom u 11om misecu i 1.5 mj nakon toga tananana antitijela 404
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2014., 21:28   #63
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
Update mog Hashimoto statusa
Dakle rekla sam da su mi antitijela pala sa 2000+ na 600 od siječnja do listopada,pisala sam na prethodnoj stranici o tome
Nakon toga sam krenila sa bezglutenskom perhranom u 11om misecu i 1.5 mj nakon toga tananana antitijela 404
Probaj i sa d vitaminom, možda se iznenadiš. Proguglaj na znalcu mikrobiološke članke o molekulskoj mimikriji i ulozi d vitamina u pretvorbi hormona štitnjače u aktivni oblik, moglo bi ti koristiti.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2014., 19:24   #64
zaboravila sam ga spomenuti,uzimam 5-10000 IU
julianna-24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 02:30   #65
Ako vas zanima alternativno lijecenje autoimunih bolesti mozete mi se javiti na privatnu poruku.
__________________
Just be yourself
Mare St is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 11:05   #66
Quote:
julianna-24 kaže: Pogledaj post
zaboravila sam ga spomenuti,uzimam 5-10000 IU
Potrebna količina je od 200 do 300 jedinica. D vitamin je topiv u masti i tolike doze ti mogu dovesti do komplikacije, naročito pri mršavljenju. Smanji ili izbaci na neko vrijeme. Sve što je lijek ujedno je i otrov, ovisno o dozi, pa svedi na razumnu mjeru. Ako te gnjavi umor, anoreksija, proljev, visoki tlak, ovapnjenje kojekakvih žila, srca i slično to može biti posljedica hipervitaminoze D vitamina.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 12:26   #67
@mukotrpak: je sam čula da izlaganje suncu zamijenjuje uzimanje D vitamina
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 13:10   #68
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
@mukotrpak: je sam čula da izlaganje suncu zamijenjuje uzimanje D vitamina
Dakako da zamjenjuje ali to znači izlaganje UV-a zračenju ilitiga 20-30 minuta bez ikakvih zaštitnih sredstava na ljetnom suncu između 12 i 14 sati posve gologuz (dobro, mogu gaće minimalke). Dreka oko ozonske rupe, melanoma i starenja kože zbog izlaganja zračenju potjerala je ljude ća sa sunčanja baš kad bi moglo koristiti. Nije čudo da su najgore D avitaminoze uočene kod američkih crnaca u Chicagu koji ionako trebaju veće doze zračenja za sintezu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 13:19   #69
Znači li to da je moj rad u kampanji (i to samo vikendom) u kratkim rukavama ne donosi mi dovoljno D vitamina? A i ne radim baš ljeti od 12 do 14 sata, sada da, a ljeti dolazim u 5 ujutro i najkasnije u 10.30 se brišem doma.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2014., 13:28   #70
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Znači li to da je moj rad u kampanji (i to samo vikendom) u kratkim rukavama ne donosi mi dovoljno D vitamina? A i ne radim baš ljeti od 12 do 14 sata, sada da, a ljeti dolazim u 5 ujutro i najkasnije u 10.30 se brišem doma.
Baš to. Da si muž koji kopa gol do pasa po najgoroj zvizdi bilo bi dovoljno. Ovako se može nadoknadit srdelom i skušom.
Indijci imaju zanimljive radove o liječenju poremećaja rada štitnjače D vitaminom. Jest da kod njih sunčeko žari i pali ali su i svi ufitiljeni u sarije i kaftane i što li već pa im uspješno fali vitamina.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2014., 20:37   #71
A da se ne pretjera sa D vitaminčekom dobro je znati da je upravo taj spoj majčešći otrov za štakore u SADu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2014., 17:28   #72
Question Povezanost zubi sa općim stanjem

Misli li netko ili je čuo ili na svoje oči vidio da pojava autoimunog odgovora organizma ( kod nekih ljudi) ima veze sa " mrtvim zubima" kojima su izvađeni živci i nakupljanju bakterija u zubu te ispuštanju toksina u krv ( koji izazivaju imuni odgovor)???
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:12   #73
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
Misli li netko ili je čuo ili na svoje oči vidio da pojava autoimunog odgovora organizma ( kod nekih ljudi) ima veze sa " mrtvim zubima" kojima su izvađeni živci i nakupljanju bakterija u zubu te ispuštanju toksina u krv ( koji izazivaju imuni odgovor)???
Većina infekcija može potaknuti autoimuni odgovor pa tako i upala desni. Nikakvi toksini nisu u igri već bakterije kao takve.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2014., 16:16   #74
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Većina infekcija može potaknuti autoimuni odgovor pa tako i upala desni. Nikakvi toksini nisu u igri već bakterije kao takve.
A kako možeš biti siguran jesu li tamo bakterije ili nisu (na ortopanu se ne vidi ništa sumnjivo osim izvađenog živca)?
I kako znati da se nisu negdje zavukle u zubu i rade štetu, a ujedno su zaštićene od antibiotika?
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 20:51   #75
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
A kako možeš biti siguran jesu li tamo bakterije ili nisu (na ortopanu se ne vidi ništa sumnjivo osim izvađenog živca)?
I kako znati da se nisu negdje zavukle u zubu i rade štetu, a ujedno su zaštićene od antibiotika?
Ako imaš upalu najvjerojatnije imaš i bakterije. Postoji opravdana sumnja da bakterije koje uzrokuju gingivitis mogu pokrenuti i reumatoidni artritis.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 23:48   #76
Quote:
vanili kaže: Pogledaj post
A kako možeš biti siguran jesu li tamo bakterije ili nisu (na ortopanu se ne vidi ništa sumnjivo osim izvađenog živca)?
I kako znati da se nisu negdje zavukle u zubu i rade štetu, a ujedno su zaštićene od antibiotika?
Usta su nam puna bakterija. Nije neka znanost.
__________________
How do vaccines cause autism?
Bat Kol is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2014., 14:23   #77
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ako imaš upalu najvjerojatnije imaš i bakterije. Postoji opravdana sumnja da bakterije koje uzrokuju gingivitis mogu pokrenuti i reumatoidni artritis.
nisu bakterije primarni uzrok reumatoidnom artritisu nego upravo upala o kojoj govoriš. Upala je ta koju treba nastojati suzbiti u organizmu, obično treba u potpunosti izmijeniti prehranu i/ili pronaći alergene kako se upala ne bi stalno ponavljala, potrebno je uzimati biljke koje smanjuju upalu a jačaju imunitet, povremeno čistiti organizam od toksina te naravno tjelovježba.
Autoimune bolesti zahtjevaju promjenu generalnih postavki, u suprotnom se "liječenje" svodi samo na suzbijanje simptoma.

Na nekoj temi si odlično spomenuo D vitamin ali se ne sjećam točno u kojem kontekstu, smanjenja upale?

Quote:
Bat Kol kaže: Pogledaj post
Usta su nam puna bakterija. Nije neka znanost.
istina
__________________
"Forumaš ima pravo kad ga ima,
ako ga ima! (no obično ga nikad nema)"
RedSonia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2014., 18:57   #78
Quote:
RedSonia kaže: Pogledaj post
nisu bakterije primarni uzrok reumatoidnom artritisu nego upravo upala o kojoj govoriš. Upala je ta koju treba nastojati suzbiti u organizmu, obično treba u potpunosti izmijeniti prehranu i/ili pronaći alergene kako se upala ne bi stalno ponavljala, potrebno je uzimati biljke koje smanjuju upalu a jačaju imunitet, povremeno čistiti organizam od toksina te naravno tjelovježba.
Autoimune bolesti zahtjevaju promjenu generalnih postavki, u suprotnom se "liječenje" svodi samo na suzbijanje simptoma.

Na nekoj temi si odlično spomenuo D vitamin ali se ne sjećam točno u kojem kontekstu, smanjenja upale?



istina
Mehanizam ti je približno ovakav (ako ima neki mikrobiolog koji se kuži neka me ispravi). Prvo dođe do primarne infekcije (streptokok, borrelia burgdorferi, yersinia, barr epstein ili nešto drugo) i organizam odgovara proizvodnjom T limfocita koji tamane uljeze. Limfociti rade tako da prepoznaju određeni poredak atoma u membrani, kelje se bakteriju ili vlastitu zaraženu stanicu i uništavaju metu oksidacijom. Kad je posao obavljen T supresori prekidaju akciju, ali ako u organizmu postoji molekula sa dovoljno sličnim poredkom atoma lov se nastavlja sa krivom metom. Ako nemaš sreće pa ti je genetika takva da je T limfocit programiran za napad na niz atoma koji je sličan nizu u, npr. kolagenu, odoše zglobovi. U slučaju za koji znam najvjerojatnije se radi o peptidu koji razlikuje kravlji od ljudskog albumina pa se ono što su nazvali reumatoidnim artritisom povuklo nakon kure antibiotika+dva mjeseca kortikosteroida+apstinencija od svega što ima veze s kravom uključujući žele bombone. Sigurno je u pitanju kravovina jer su se bolovi vratili dan nakon slučajnog izjedanja junetine i nestali par dana kasnije. Slična se greška ponovila nedavno u obliku puterkiflice od koje su se zglobovi na rukama počeli grijati i javila se pulsirajuća bol. Prošlo nakon tri dana. Antibiotik je bitan jer čovjek ne mora imati dramatične simptome infekcije da bi bio koloniziran bakterijama.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2014., 11:23   #79
Dali je netko od prisutnih forumaša/autoimunaša u cilju izlječenja/eliminacije bolova.... probao koristiti Rick Simpson ulje?
Znam da je predmetno"škakljivo" na više razina ali postoje svjedočanstva ....
Dakle, ne pričam i ne navlačim .... o tuđim iskustvima nego bih volio/molio da iznesete svoja!?
__________________
Najtragičnija je ona predrasuda koja, neku vrstu
prirodnih istraživanja, opterečuje izopčenjem!!
JOHANN WOLFGANG GOETHE
garudaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 01:10   #80
Ozivljavanje teme :)

Pozdrav dragi forumasi,

Da li je neko od vas koji su pisali ove postove jos 2007. kada je tema otvorena, dosao do nekog makar pribliznog resenja za autoimunu bolest koju ima ?

Evo ja cu vam reci da kad sam prvi put dobio hlamidiju, pre tri godine sve krenulo niz brdo... doslovno, prvo vitiligo sa kojim sam se pomirio sa sad od nedavno i upala zglobova koja ne prestaje.

Na reci vrhunske doktorice reumatologa da se ponovo javim kad mi se javi crvenilo i otok, shvatio sam da konvencionalna medicina apsolutno nista ne moze da spreci uzrok nego samo sanira posledicu pa sam hteo da vidim da li neko ovde bio dovoljno uporan da otkrije sta to njegovom organizmu smeta (tipa odredjena hrana, bakterije itd.) pa napada sam sebe, jer sam ja odlucan da u tome istrajem.
FilipNS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:02.