Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2011., 01:01   #201
Quote:
cielo1 kaže: Pogledaj post
Je li netko od vas možda gleda Fatmagul'un suce ne?, meni se čini da Bora, šef od Yasemin, ako se tako zove ima ist glas kao Mustafa u Fatmagul?

Inače, sviđa mi serija, mislim tako i onako sam je već odlučila gledati i prije nego sam išta vidjela, čak ni trailer. Milsim Murat, ima li se išta više za reći. Radnja mi se svođa, volim taj miks 'onog što trebaš napraviti' s 'onime što želiš napraviti', Nurgul mi se baš sviđa, svidjela mi se još u filmu Auf den anderen Seite, iako do par dana unatrag nisam znala da je to ta glumica

Ima netko link na uvodnu melodiju, Nova i dalje po običaju radi cirkumciziju, to valjda u muslimanskom duhu
Kirac je zaslužan za fenomenalnu muziku u seriji
http://www.youtube.com/watch?v=UwUySRmiE6A
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 01:04   #202
@cielo 1
Evo ti link na post u kojem sam stavila linkove za pjesme iz serije, te za sve oridjidji Kiracove melodije..
https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...0&postcount=41

Ne gledam FSN, ne stignem, ali sam cula da je odlicna. To je moguce, ima 'glumaca' koji su specijalizirani za posudjivanje glasova..

Quote:
ema_kali kaže: Pogledaj post
Pa iskreno, meni ni Nadida u BG nije bila neka pozitivka, onako bila je šatro pozitiva, a u biti stalno je nešto muljila. Ova Šahnur je puno jasnija i izraženija u svojoj negativnosti.
Ne samo sto je muljila nego je bila licemjerna i cesto pribjegavala dvostrukim kriterijima Kod ove barem naslucujes sto te ceka

Sahnur, dusa od zene..


Ema, evo da te dokrajcim




Isolta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 01:11   #203
E ovaj zadnji link s mp3 melodijama ti neće raditi, barem se meni neda otvoriti, bi ga mogla još jednom kopirati
Hvala na linku za uvodnu melodiju
cielo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 01:14   #204
Quote:
cielo1 kaže: Pogledaj post
Je li netko od vas možda gleda Fatmagul'un suce ne?, meni se čini da Bora, šef od Yasemin, ako se tako zove ima ist glas kao Mustafa u Fatmagul?

Ima netko link na uvodnu melodiju, Nova i dalje po običaju radi cirkumciziju, to valjda u muslimanskom duhu
Meni je bolja Ask melodija ali u orkestralnoj verziji...ne mogu sad naci link...


Sto se tice glasa...moguce...cesto daju tudje glasove...
klepetusa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 01:17   #205
Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post



Quote:
Isolta kaže: Pogledaj post
Ajme, na ovoj slici je
ema_kali is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 02:16   #206
Quote:
fame chocolate kaže: Pogledaj post
a malo mi je glupo kaj je jasemin cijeli zivot ( a meni zgleda staro) kao se cuvala za brak a onda u 1 noci spavala sa 1. kojeg je ugledala.. bezveze.. al dobro ajde, serija je pa oprastam
U prvoj epizodi ima puno likova i informacija,treba malo vremena da se to sve poveže u radnju i da se objasne neke veze i uzroci-nemojte odustati od serije odmah,ubrzo radnja počinje teći i postaje napeto !Svi likovi imaju i svoju drugu stranu i to ih čini jako zanimljivim i privlačnim,bez obzira o kome se radi.Sahnur anne -Tomris Incer utjerala nam je svima strah u kosti-odlična gluma!
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 11:47   #207
Meni se još uvijek vrti po glavi kad je sestra od onog glavnog koji se išao ženiti za jadnu Čiček rekla nešto tipa ''ženiš se za sestru ubojice oca svog nećaka!''
Uglavnom, rekla je to ful komplicirano pa mi se malo vrtilo kasnije po glavi tko je zapravo to
iako tek sad kužim koliko je to jednostavno ali mene je podosta zbunilo
Eniveej, netko je već rekao da je ova epizoda podosta puna informacija pa to treba složiti, ali meni je odlična, jedva čekam večeras, iako sumnjam da je Yasemin već trudna al aj

Ne znam je li itko od vas primijetio, ali ne shvaćam čemu onoliko treskanje kamere
To se jako dobro vidi kod njihovog prvog susreta u klubu, kad kamera pokušava snimiti njihove poglede, a ono samo neko treskanje

A Čiček mi je mila jako, žrtva tradicije i običaja, avaj avaj

A ništa, pripremit ću se na naredne večeri pune ljubavi prema Savašu
quaeso_voluntas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:05   #208
Quote:
quaeso_voluntas kaže: Pogledaj post
Meni se još uvijek vrti po glavi kad je sestra od onog glavnog koji se išao ženiti za jadnu Čiček rekla nešto tipa ''ženiš se za sestru ubojice oca svog nećaka!''
Uglavnom, rekla je to ful komplicirano pa mi se malo vrtilo kasnije po glavi tko je zapravo to
iako tek sad kužim koliko je to jednostavno ali mene je podosta zbunilo
Eniveej, netko je već rekao da je ova epizoda podosta puna informacija pa to treba složiti, ali meni je odlična, jedva čekam večeras, iako sumnjam da je Yasemin već trudna al aj
Ne znam je li itko od vas primijetio, ali ne shvaćam čemu onoliko treskanje kamere
To se jako dobro vidi kod njihovog prvog susreta u klubu, kad kamera pokušava snimiti njihove poglede, a ono samo neko treskanje
A Čiček mi je mila jako, žrtva tradicije i običaja, avaj avaj
A ništa, pripremit ću se na naredne večeri pune ljubavi prema Savašu

Savaševu sestru glumi Gökçe Yanardağ=Nazan i ona je to rekla svome bratu...serija je interesantna , na početku moraš pratiti da pohvataš te neke detalje...ako bi ti sad pisala tada bi to bio spojler pa nije uredu ...
[SLIKA OBRISANA] [SLIKA OBRISANA]


dok gledam sve ove turske serije , svaka na svoj način je posebna i što više gledam toliko me više ovi Turci impresioniraju sa svojom kinematografijom.

AvC je pokazala kako se možemo susretne sa svime i svačime. zanimljivo je upoznati druge kulture i običaje ... pokazana je kulturološke razlike u jednoj državi I jednom narodu…poznavanje nas čini tolerantnijima. I drago mi je kako su pokazali realnu sliku kulture i običaja, bez pretjeranog uljepšavanja ili kompleksa, već su sve ostavili nama gledateljima da sami percipiramo iz svoga kuta gledanja…
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:20   #209
Quote:
teuta.luburic kaže: Pogledaj post

...

dok gledam sve ove turske serije , svaka na svoj način je posebna i što više gledam toliko me više ovi Turci impresioniraju sa svojom kinematografijom.

AvC je pokazala kako se možemo susretne sa svime i svačime. zanimljivo je upoznati druge kulture i običaje ... pokazana je kulturološke razlike u jednoj državi I jednom narodu…poznavanje nas čini tolerantnijima. I drago mi je kako su pokazali realnu sliku kulture i običaja, bez pretjeranog uljepšavanja ili kompleksa, već su sve ostavili nama gledateljima da sami percipiramo iz svoga kuta gledanja…
Ma mislila sam na to da sam trebala poslagat u glavi rodbinske veze, tj. podsjetila me ta rečenica na ono kod nas u Dalmaciji ''on ti je sin stričevog kuma koji ti se oženia za tetkinu unuku, ali onu iz prvog braka...'' bla bla

I posve ću se složiti s ovim o razlikama, lijepo je vidjeti neke nove svjetove, šarena je naša kugla
quaeso_voluntas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:30   #210
Quote:
masal kaže: Pogledaj post
U prvoj epizodi ima puno likova i informacija,treba malo vremena da se to sve poveže u radnju i da se objasne neke veze i uzroci-nemojte odustati od serije odmah,ubrzo radnja počinje teći i postaje napeto !Svi likovi imaju i svoju drugu stranu i to ih čini jako zanimljivim i privlačnim,bez obzira o kome se radi.Sahnur anne -Tomris Incer utjerala nam je svima strah u kosti-odlična gluma!
haha pa necu odustat.. brijem da cu je gledat.. svejedno iako kazete da ce se to sve otkriti zasto je tati dala obecanje itd.. ako se cuvala za brak toliko godina , ne moze mi u jednoj noci se posevit s nekim konobarom kojeg je prvog ugledala.. serija me se dojmila i oke je al nemre mi se mjerit sa 1. epizodom strasti orijenta di sam na kraju zinula i isto tako sa ezelom cija je prva epka jebena..
al eto opet je i ova drugacija i to mi se jako svida.. svaka im je drugacija, a ne one usljive meksicke, ne znas koja je gora..
e da i ona stara( mama od savasa) oke glumi i isto tako je mene par puta prestrasila s pogledom ali ima mi uzasan glas neki muski
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 12:48   #211
Savjet novim gledateljima:
Iz iskustava koje imam na spojerima, vidjela sam da većina gleda površno seriju, ono Savaš je dobar frajer tu nema dileme pa odvuče pažnju od svega, i nekima poslije neke stvari nisu jasne (da budem iskrena i meni na početku nije bilo sve jasno, nije mi se ni sviđala Yasemin, ali ni Čiček). Ovdje treba gledati dobro tko i zašto nešto radi. Yasemin ima razloge zašto nije ni s kim spavala, obećala je to ocu, i zašto sada uskače u krevet prvom na kojeg naleti? Povrijeđena je jer ju je upravo zbog toga izdao čovjek kojeg je voljela, i ona time kažnjava njega, a ujedno i sebe. Nije Yaso iz nekih ličnih ubjeđenja bila djevica nego zbog obećanja.
Netko je napisao da je Nazan negativka, ona to nije, ona ima razloge za svoje ponašanje, jest da Čiček nije ništa kriva, ali ona se buni, ipak Moranovi su ubili njenog muža. Ona osjeća da ju je vlasitita obitelj izdala.
Obratite pažnju na Savašovo ponašanje prema Čiček!!!
Ova prva epizoda je kao što je netko napisao prepuna informacija, teško je sve pohvatati i razumiti...sve se brzo dešava, u narednim epizodama slaže se sve.
__________________
Zašto se korste #metle s malom drskom a ne one s velikom???
seeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:00   #212
Da, seeni imaš pravo. Serije ovakvog tipa, kompleksne, složene grijeh je gledati površno, treba baš obratiti pažnju na svaki detalj, svaku reč.
Jako je složena priča koja kroji seriju, zbog toga mi je i prirasla srcu, volim ovakve serije, slojevite koje imaju neku jaku pozadinu,i da se sve ne vrti oko nekog ljubavnog para i toga ko će ih rastaviti, hoće li biti skupa i li ne i bla bla...

Kudret Sabanci se se jako dobro uhvatio u koštac sa jednom realnošću ( zaista ovakvi obićaji u Turskoj nisu strani,i nije ovo izmišljeno, ovo postoji i dan danas),koja je nama strana i i nepojmljiva u 21.st. On je redatelj koji očito voli da koketira sa tabu temama, onima o kojima većina šuti,i ne želi da priča, lik otkriva i dr dio Turske, onaj konzervativniji,mračni i tradicionalni.
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:11   #213
pa valjda smijemo rec svoje misljenje.. ne smatram da je ono povrsno.. zato sto sam ja rekla da mi je glupo sta je spavala sa savasom "tako brzo" ?? znam i pretpostavljam da se ispod toga krije hrpa zavrzlama, nejasnoca koje ce se lagano otkrivati itd.. ja sam samo komentirala 1. epizodu.. vi koji ste vec to gledali nemojte ljudima tako govoriti pricekajte par epizoda da vidite, sve ce se to rijesiti, jasemin ce bit takva i takva.. to nervira.. barem mene.. jedno je rec "strpite se, serija je odlicna vidjet cete" a drugo detaljnije iznosenje serije... pustite ljude da gledaju i komentiraju, ne moraju se svi slagati..
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:31   #214
Quote:
fame chocolate kaže: Pogledaj post
pa valjda smijemo rec svoje misljenje.. ne smatram da je ono povrsno.. zato sto sam ja rekla da mi je glupo sta je spavala sa savasom "tako brzo" ?? znam i pretpostavljam da se ispod toga krije hrpa zavrzlama, nejasnoca koje ce se lagano otkrivati itd.. ja sam samo komentirala 1. epizodu.. vi koji ste vec to gledali nemojte ljudima tako govoriti pricekajte par epizoda da vidite, sve ce se to rijesiti, jasemin ce bit takva i takva.. to nervira.. barem mene.. jedno je rec "strpite se, serija je odlicna vidjet cete" a drugo detaljnije iznosenje serije... pustite ljude da gledaju i komentiraju, ne moraju se svi slagati..
detaljnije iznošenje ,ne znam da je ovdje iko išta otkrio,al' ajd...., nije se to odnosilo na tebe,ako si mislila na moj post,ja sam to rekao više u globalu,ne etiketirajući nikoga

Naravno da svako ima pravo reći svoje mišljenje i doživjeti seriju na svoj način
S.N.O.B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:33   #215
Od samog otvaranje teme Ljubav i kazna / Ask ve Ceza , svi MI koji smo odgledali po nekoliko puta seriju samo smo pisali da je serija lijepa/života i interesantna ..i u svakom postu su isticali ljepotu priče i likova…
možda je netko nekom riječju nametnu nešto, ali nikome nije bila namjera kvariti draž ljepote gledanja to je valjda malo poneseno emocijama da kvalitetnije dočaraju ljepotu serije. ali nitko to nije uradio namjerno..
U nekoliko postova na ovoj temi pisala sam i evo ponovit ću se opet, za ovakvu vrstu serije zbilja treba imati minimum poznavanja kulture/tradicije, životnog iskustva
Ovo nije serija u koju možemo okarakterizirali samo kao "crno ili bijelo" ..
Serija iziskuje dublje praćenje i analizu likova i priče…ali isto tako moramo se staviti u njihov mentalitet i gledati s njihove točke gledišta a ne sa naše…
Trebamo se naučiti prihvaćati druge i drugačije i ne mora nužno bit da je sve naše jedino ispravno i kvalitetno..
U seriji AvC najviše mi se dojmio dijalog likova ,koji me svaki pojedinačno fascinira …priča je duboka..
S moje točke gledišta veoma teško je nosit se sa svim tim „plemskim nepisanim zakonima“ ali oni su rođeni i odrasli u tom milju i naravno da je njima puno stvari „normalno“ što nam opet nitko ne daje za pravu da budemo suci i da mjerimo sve oko sebe sa mjernom jedinicom „svoga mentaliteta –tradicije –kulture“Krvna osveta je nepisano pravilo u zajednicama i plemenima u Vanu , ostala su ta stara shvaćanja da je u redu davanje krivih zakletvi i osveta… -poglavareva volja nametnuta je čitavom plemenu…

I naravno lijepo je pisati viđenje sa svoje točke gledišta i ne umanjujući vrijednost bilo čijeg.
na temi AvC -spojleri bila je najljepša i naugodnija ekipa na ciejlom forumu...trebalo je nas uzeti kao mjerilo lijepog ponašanja!
__________________
Prije nego što smo naučili hodati, svi smo puzali.
Nismo se zbog toga obeshrabrili, u tome smo čak nalazili i zadovoljstvo.
Nastavimo puzati kako bi na kraju hodali..
teuta.luburic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:37   #216
@quaeso_voluntas
slazem se ovo za kameru... Uzas kolko je nemirna bila kod onog zumiranja faca.. I jos negdje, ko da je pijan snimatelj umalo me glava zabolila kolko se vrtilo i treslo...,ko da su radili jednom kamerom pa morali non stop sim-tam okretat..
Alicia_K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:48   #217
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
detaljnije iznošenje ,ne znam da je ovdje iko išta otkrio,al' ajd...., nije se to odnosilo na tebe,ako si mislila na moj post,ja sam to rekao više u globalu,ne etiketirajući nikoga

Naravno da svako ima pravo reći svoje mišljenje i doživjeti seriju na svoj način
ma detaljnije iznosenje od " bit ce poslije bolje i sve jasnije".. kuzis? u svakom slucaju nadam se da je sve 5 i da nece biti trzavica na temi =) meni se nikad ne svada, samo bi htjela nastavit gledat i komentirat
__________________
Bihter & Behlul <3
fame chocolate is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:50   #218
Quote:
S.N.O.B kaže: Pogledaj post
Da, seeni imaš pravo. Serije ovakvog tipa, kompleksne, složene grijeh je gledati površno, treba baš obratiti pažnju na svaki detalj, svaku reč.
Jako je složena priča koja kroji seriju, zbog toga mi je i prirasla srcu, volim ovakve serije, slojevite koje imaju neku jaku pozadinu,i da se sve ne vrti oko nekog ljubavnog para i toga ko će ih rastaviti, hoće li biti skupa i li ne i bla bla...

Kudret Sabanci se se jako dobro uhvatio u koštac sa jednom realnošću ( zaista ovakvi obićaji u Turskoj nisu strani,i nije ovo izmišljeno, ovo postoji i dan danas),koja je nama strana i i nepojmljiva u 21.st. On je redatelj koji očito voli da koketira sa tabu temama, onima o kojima većina šuti,i ne želi da priča, lik otkriva i dr dio Turske, onaj konzervativniji,mračni i tradicionalni.
Da,običaji i tradicija u Turskoj i danas izuzetno snažni i utjecajni-nije lako biti žena tamo,ne samo u ovoj seriji nego i inače.Da bi bolje razumijela radnju i odnose malo sam se bolje upoznala sa tim pojmovima krvne osvete,što znači BITI AGA na čelu Ašireta,potražila sam informacije o Vanu(krajnji istok Turske,granica prema Iranu i Siriji)-to je regija gdje se živi od proizvodnje i prodaje narkotika.Ni sama turska vlada ne uspijeva kontrolirati taj kraj ,prejake su to veze novca,droge i moći.Volim Kudreta upravo zato što se bavi takvim temama,kao što ti kažeš.Imajući u vidu koliko je otvoreno i kritički prikazana ta stvarnost serija je izuzetno dobro prihvaćena na tim prostorima,što znači da ljudi vide stvari i žele ih promijeniti.
Naravno da je nama teško poistovjetiti se s nekim reakcijama pojedinih likova-oni su odrasli u tim okvirima i neke stvari su nama totalno neprihvatljive,ali ih možemo pokušati razumijeti.Vjerojatno ni oni ne razumiju i odobravaju sve u našem(zapadnjačkom)stilu življenja-tu se ja nađem negdje između
masal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:51   #219
E baš ti je Savaš dobar frajer
oličenje muškosti
prvu pijanu curu iskoristi i odvedi u krevet
a što se tiče Jasemin
ženska mi brate izgleda jako staro
više bi odgovarala Čiček kao glavmna glumica
mlada je i lijepa
pasala bi Muratu
Bitaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2011., 13:51   #220
može mi neko na pm reći dali je ova sestra od Savaša negativka?
__________________
Heartbreak Hotel
LOST01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:10.