Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2009., 15:39   #61
on bar tak tvrdi, dali je to sad istina, neznam. Leo Zagami

zguglaj illuminati confessions, malo je jadan site ali to tu negdje pise, ja sam to prije par godina citao tak da neznam gdje se to tocno nalazi, ima pun k articles
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:53   #62
Telema!
Crowley predlaže 11 mjeseci, i to će vrijeme biti dovoljno samo za one koji su već temeljito obavili pripremne radove koji garantiraju magičku ćistoću astralnog, emotivnog i mentalnog tijela; u suprotnom, gotovo sigurno neće uspjeti. Zbog toga je potrebno prethodno postići rezultate koje daju temeljne prakse ritualne magike, meditacije, yoge, ili reiki, tibetanci, taostičke vježbe, či-kong, thai-chi itd.. U trenutku magičkog povlačenja posvećenog postignuću ZIR sa SAČ-om morate biti poput mlade neposredno prije vjenčanja; zaljubljeni do ušiju, čisti i posvećeni samo Njemu, u suprotnom šanse za uspjeh se smanjuju geometrjskom progresijom...
Mislim da si nije pametno postavljati nikakve rokove, samo si odrediti cilj i donjeti odluku.
To znači POSTIĆI ĆETE...
Kada? To nije bitno, onda kada za to dođe vrijeme...

...ZA ČISTU VOLJU NEOSLABLJENU SVRHOM, OSLOBOĐENE STRASTI ZA REZULTATOM, SVAKI JE PUT SAVRŠEN..."

To je definicija magičke čistoće, to mora biti stanje svijesti tokom cijelog vremena trajanja magičke karijere...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 15:58   #63
Magija ne postoji, hahah.
__________________
The leading horse is White...The second horse is Red...The third one is Black...The last one is Green..
systatika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2009., 20:10   #64
Quote:
systat kaže: Pogledaj post
Magija ne postoji, hahah.
Telema!
BULL"S EYE! Magija zaista ne postoji, ali zato postoji...MAGIKA!
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 00:32   #65
abracadabra!
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 04:01   #66
Quote:
luka313 kaže: Pogledaj post
abracadabra!
Telema!
Zapravo je....ABRAHADABRA...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2009., 14:48   #67
a jel ima kakve veze sa abramelinom?
luka313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 09:16   #68
Quote:
luka313 kaže: Pogledaj post
a jel ima kakve veze sa abramelinom?
Telema!
Pa ima, abramelinova operacija je posvećena velikom djelu, a ABRAHADABRA je magička riječ koja opisuje&izražava veliko djelo...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 10:33   #69
da

malo sam seljo u ovakvim stvarima....
prvenstveno me zanima sta mozes postic sa citanjem i "provodjenjem" takvih stvari, djela... nebitno zvali to magija il magika il neznam kak
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 20:46   #70
Quote:
ddoxy kaže: Pogledaj post
malo sam seljo u ovakvim stvarima....
prvenstveno me zanima sta mozes postic sa citanjem i "provodjenjem" takvih stvari, djela... nebitno zvali to magija il magika il neznam kak
Telema!
Pa kao osnovno, postaješ bolja osoba, bolji čovjek;spoznaješ svoje potencijale i počinješ ih maksimalno koristiti;razvija ti se inteligencija&efikasnost u rješavanju svakodnevnih životnih zadaća;ispunjeniji si, radosniji, samosvjesniji;počinješ punim plućima uživati u životu;te svakodnevno živjeti i stvarati čuda u svojoj svakodnevici, postaješ svjestan da je magika samo drugo ime za život; te da nije bajka&izmišljotina, osim za profane.
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 23:47   #71
a

aj pocet odnekud
"telema" ?
"agape" ?
kaj to znaci
odkud krenut s magikom a da nije u fori lord of d rings
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 00:38   #72
Quote:
ddoxy kaže: Pogledaj post
aj pocet odnekud
"telema" ?
"agape" ?
kaj to znaci
odkud krenut s magikom a da nije u fori lord of d rings
Telema!
Pošalji mi mail, pa ću ti poslati telemitsku početnicu iz magike&mistike od Rodney Orpheusa, pod imenom ABRAHADABRA. Kada pohvataš osnove, te ako te je volja, rado ću ti odgovoriti na pitanja, normalno, ako uopće
i bude koje ...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 03:50   #73
Quote:
LJUBAWOLJA kaže: Pogledaj post
Telema!
Pa kao osnovno, postaješ bolja osoba, bolji čovjek;spoznaješ svoje potencijale i počinješ ih maksimalno koristiti;razvija ti se inteligencija&efikasnost u rješavanju svakodnevnih životnih zadaća;ispunjeniji si, radosniji, samosvjesniji;počinješ punim plućima uživati u životu;te svakodnevno živjeti i stvarati čuda u svojoj svakodnevici, postaješ svjestan da je magika samo drugo ime za život; te da nije bajka&izmišljotina, osim za profane.
Agape!
93!
praksa =) iskustvo =) razumijevanje (svjesnost) =) mudrost =) ludost
93!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 05:49   #74
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
93!
praksa =) iskustvo =) razumijevanje (svjesnost) =) mudrost =) ludost
93!
93!93!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 15:40   #75
"magic is the science and art of causing changes to occur in conformity with will." aleister crowley

prosirena definicija:
"magic is the science and art of using states of altered consciousness for causing changes to occur in conformity with will." francis king
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 12:57   #76
...

evo...zahvaljujuci LJUBAWOLJI krenuo sam malo u te vode...
citam...svidio mi se dio s jogom/meditacijom... (nikaj od lotosa, samo zmaj)

tak malo citam te rituale i to...primijetio sam da se kombinira vise kultura u tome... indijska, kineska, egipatska... (a škot neki glavni u svem tom)

jos sam primijetio kad se radi znak križa radi se naopako...s desna na lijevo a ne katolički s lijeva na desno...

malo me ko "vjernika" uznemirio ovaj dio ...

Ovo je u osnovi cijeli proces invokacije u malom:
1.Vi zazivate Boga
2.Vi prizivate Boga
3.Vi jeste Bog


malo sam skeptičan prema tome... jer da je to tako super svi b ito radili... ali svejedno...


probat cu ovo nekih 6 mjeseci i ak ne prolupam onda je ok

EDIT: ma sad sam procitao dalje vezano uz znak kriza.... sad shvaćam
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 14:11   #77
Quote:
ddoxy kaže: Pogledaj post
evo...zahvaljujuci LJUBAWOLJI krenuo sam malo u te vode...
citam...svidio mi se dio s jogom/meditacijom... (nikaj od lotosa, samo zmaj)

tak malo citam te rituale i to...primijetio sam da se kombinira vise kultura u tome... indijska, kineska, egipatska... (a škot neki glavni u svem tom)

jos sam primijetio kad se radi znak križa radi se naopako...s desna na lijevo a ne katolički s lijeva na desno...

malo me ko "vjernika" uznemirio ovaj dio ...

Ovo je u osnovi cijeli proces invokacije u malom:
1.Vi zazivate Boga
2.Vi prizivate Boga
3.Vi jeste Bog


malo sam skeptičan prema tome... jer da je to tako super svi b ito radili... ali svejedno...


probat cu ovo nekih 6 mjeseci i ak ne prolupam onda je ok

EDIT: ma sad sam procitao dalje vezano uz znak kriza.... sad shvaćam
Telema!
Crowley je upravo to učinio, sintetizirao je gotovo sve postojeće duhovne tehnike&škole u jedan cjeloviti sistem postignuća, koji je obogatio&utemeljio na inicijaciji, kako bi studentima olakšao posao. U telemitskim ritualima kabalistički križ ili križ svijetlosti zacrtava se u suprotnom smjeru od "kršćanskog", iz toga razloga što Telemiti nisu vjernici u klasičnom smislu te riječi, ne kleče ni pred kim, ne ližu oltare, ne vide boga kao nešto "izvan&iznad" njih; već se sa njim gledaju oči u oči, ravnopravno, i pokušavaju se poistovjetiti sa njim, biti bog. I trebaš biti skeptičan; no, u jednome se varaš, ne bi to svi radili, jer ovaj put zaista zahtijeva RAD, SAMODISCIPLINU, USTRAJNOST...; ali kada bi se rezultati tog treninga mogli kupiti u konzumu ili king crosu, ili postići čitanjem knjiga&filozofiranjem, kako bi tek onda samo Telema bila popularna... Budi siguran da nećeš prolupati, upravo suprotno; moram priznati da ti se divim što si tako jednostavno&brzo donio odluku o probnom radu od 6 mj., rijetki su takvi duhovni ratnici, čak i među inicijatima;no, na jedno možeš računati: kada požanješ prve rezultate svoje odlučnosti&ustrajnosti, i osjetiš svu slast svojih prvih pobjeda nad samim sobom, vjeruj mi, nećeš odustati nakon tih 6 mjeseci; a ovisnik o horsu će prema tebi biti naobičniji početnik... Neka ti Volja bude snažna, moćna, ustrajna&nepokolebljiva; neka se ne obazire na napade ljenosti, pasivnosti, malodušnosti,te glasove "zdravog razuma", rodbine, susjeda i jalovih prijatelja&uzaludnih druženja. Budi moćan ratnik&pravedni sudija, i neka iza tebe ostane praznovjerna starudija...
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 14:41   #78
d

lijepo je imati podrsku odmah na pocetku ... to podosta znaci

danas sam prvi put poceo citati to... s ritualima cu pricekati... prvih mjesec dana cu intenzivno meditirati 2 puta dnevno...
ujutro meditacija s preuzimanjem božanskog obličja Hoor-paar-kraata.

nacever ona "obicna" s naglaskom na disanje (dah ulazi, dah izlazi)

iz znatizelje sam odmah probao Hoor-paar-kraata i u roku 3 minute nisam mogao vise jer su me uzasno prolazili trnci i bilo mi jako vruće

zasad samo meditacija...jer mi nije jasno zasad ovo s ritualom pentagrama... mislim jednostavno ga je za izvest i zapamiti ali mi je nejasno sto dobivam njime...
ako neke energije uđu u moj krug... di one dalje odlaze... sta se s njima dogadja...

ma... danas mi je prvi dan... trebam postepeno ic a ne skakat ko manijak... al mi nekaj neda mira i mislim da cu forsirat kolko ce ic

imam i poteskoca kod meditacije ... uzasno tesko se otkvacim od okoline... i stalno mislim unaprijed sta bi se moglo desit.... nemogu ocistiti um .... (nadam se da ce sve doc na svoje)
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 17:25   #79
Quote:
ddoxy kaže: Pogledaj post
lijepo je imati podrsku odmah na pocetku ... to podosta znaci

danas sam prvi put poceo citati to... s ritualima cu pricekati... prvih mjesec dana cu intenzivno meditirati 2 puta dnevno...
ujutro meditacija s preuzimanjem božanskog obličja Hoor-paar-kraata.

nacever ona "obicna" s naglaskom na disanje (dah ulazi, dah izlazi)

iz znatizelje sam odmah probao Hoor-paar-kraata i u roku 3 minute nisam mogao vise jer su me uzasno prolazili trnci i bilo mi jako vruće

zasad samo meditacija...jer mi nije jasno zasad ovo s ritualom pentagrama... mislim jednostavno ga je za izvest i zapamiti ali mi je nejasno sto dobivam njime...
ako neke energije uđu u moj krug... di one dalje odlaze... sta se s njima dogadja...

ma... danas mi je prvi dan... trebam postepeno ic a ne skakat ko manijak... al mi nekaj neda mira i mislim da cu forsirat kolko ce ic

imam i poteskoca kod meditacije ... uzasno tesko se otkvacim od okoline... i stalno mislim unaprijed sta bi se moglo desit.... nemogu ocistiti um .... (nadam se da ce sve doc na svoje)
Telema!
Radije nemoj ništa forsirati, osluškuj sebe, sljedi svoj urođeni ritam, svoju osobnu uniktanu životnu pulsaciju, otkucaje svoga srca. Forsiranje&silovanje uglavnom dovode do fizičkih, emotivnih, mentalnih i duhovnih povrijeda,ozljeda i invalidnosti, koje onda rezultiraju razočaranjem&odustajanjem. Ljudi imaju već unaprijed formirana očekivanja i predviđene rezultate, utemeljene na razumu, bez da uopće imaju pojma u što ulaze i čime se točno počinju baviti. Ne razumiju da će im magika&mistika otkriti samo istinu o njima i njihovom položaju u univerzumu, i ništa više ili manje od toga. Ti si ono što jesi, i ništa drugo. M&m sa tebe će skinuti i oprati sve laži, zablude, okove, predrasude i sve ostale velove koji te skrivaju&odvajaju od tvog istinskog bića, tvoje Istinske Volje i Ljubavi, tvojeg SAČ-a. Stoga najviše od svega vrijede redovite, svakodnevne prakse, koje sa sobom donose kumulativan učinak; koje postepeno iz dana u dan, iz mjeseca u mjesec podižu razinu tvoje fizičke,emotivne,mentalne,duševne i duhovne energije&moći i usmjeravaju te prema tvom SAČ-u i Velikom Djelu. Stoga više vrijedi 5 min meditacije svaki dan, nego 2 sata nedjeljom. Znaš onu priču u kojoj se je čovjek zavjetovao da će na svojim plećima nositi odraslog bika; i to je uspio ostvariti tako što ga je, čim se je tele otelilo, nosio svaki dan određeni period vremena; tako da je, kako je tele postepeno raslo u bika i postajalo sve teže i teže, i on postepeno&uravnoteženo postajao sve snažniji i snažniji;i na kraju je, datuma koji je bio odabran, bio sposoban na svojim ramenima nositi odraslog bika. Sasvim sigurno ne bi uspio da je upotrijebio bilo koji drugi način. Osluškuj sebe, vjeruj sebi, dopusti si biti vođen svojom intuicijom koja će, kako budeš provodio prakse, sve više i više jačati. Ne vjeruj ničemu izgovorenome&napisanome, tvoja mora biti zadnja, i za tebe ima vrijednost samo ono što je potrebno za tvoj unikatni put; a to nitko ne može znati bolje od tebe. Što se tiče pentagrama, to što te zbunjuje je klasična uvodna lekcija za svakog početnika. Magika&mistika počiva&temelji se na ISKUSTVU, na PRAKSI! Isprva, tekst o pentagramu, izgleda ti razumljiv samo kao tehničko uputstvo, proučavaš ga razumom, uspoređuješ informacije o njemu sa onim što imaš u svojoj memoriji, koju si dosada stekao svojim životnim iskustvom; i normalno, pošto se nikada nisi bavio ovako nečim, te informacije nemaš gdje svrstati, sa čime usporediti, u koju ladicu staviti. Ali, kada počneš sa njegovim izvođenjem, recimo 2 x dnevno, počinješ prikupljati iskustvo, uočavaš promjene na sebi i svojoj okolini, svjestan si kako si se osjećao prije i nakon izvođenja, i uočavaš razliku, gomilaš rezultate svojeg djelovanja; i postepeno, kap po kap, počinje ti se buditi unutrašnje intuitivno skriveno i posvećeno poimanje magičkih zakona, za koje uočavaš da su zapravo zakoni prirode; i ono što je prije bio nerazumljiv tekst o pentagramu sada ti se pojavljuje u sasvim nekom novom svjetlu. Kako vrijeme prolazi, svaki put kada ga ponovo čitaš, tekst ti je sve jasniji i jasniji, sve dok napokon jednog dana, sve stvari ne sjednu na svoje mjesto. Zato tajna koja je zaista tajna nikada ne može biti razotkrivena, profanima je ona nerazumljiva, ili je u najboljem slučaju shvaćaju doslovno, bukvalno i skroz degradirano. Prakse su te koje čiste, mjenjaju i uzdižu tvoju svijest, i čine je sposobnom za posvećeno poimanje koje je privilegija posvećenika&inicijata. Pentagram barata sa pet elemenata, 5 osjetila koja su naša veza sa materijalnim univerzumom; stoga se taj ritual stara da se tvoj "vanjski i unutrašnji svijet" nalaze u savršenom skladu i ravnoteži, kako bi vanjski svijet bio savršena preslika ili odraz tvog unutrašnjeg svijeta, a ne obratno. Što će reći da duh predsjeda nad materijom, a ne suprotno. Taj ritual jača kontakt sa tvojim istinskim bićem, te uklanja sve fobije, strahove, predrasude, navike, ovisnosti, sklonosti i ostale programe svih vrsta, lažne volje i ljubavi, koje ti poput nametnika crpe&kradu životnu i magičku energiju i onemogućavaju realizaciju tvoje istinske prirode. Energija prizvana ritualom vitalizira i pomlađuje sva tvoja tijela i svijesti, te uvodi kozmički red u tvoj magički krug po klasifikaciji pet elemenata. Svaki ritual ti je psihički software, pentagram se stara da tvoj hardware&software rade najoptimalnije moguće sa obzirom na tvoje performanse. Što se meditacije tiče, kao što i sam kažeš, polako, sve će doći na svoje. To što te ometa klasične su smetnje svakog početnika, ako ne odustaneš, vrijeme će donjeti primjereni ljek. Tko ne odustane uspjeće! Ne žudi za rezultatima, ne brini o njima, uživaj u svom putu, u svojim praksama, bavi se njima zato što ih voliš, a ne zato što hoćeš putem ili preko njih nešto postići, zaboravi na cilj, na rezultate, uživaj i igraj se! Obavezno piši dnevnik, što je detaljnije moguće, čak i u one dane kada ništa ne radiš. To je izravni kontakt sa tvojim SAČ-om, a osim toga savršeno prazni&čisti um. Nevjerojatno je kako ti misli prestanu ići umom čim su zapisane; identični učinak imaju ljudi koji idu na ispovjedi ili kod svog obiteljskog psihijatra.
Samo polako naprijed, svojim odmjerenim laganim korakom, budnog uma i otvorenog srca, uživaj&raduj se!
Agape!
LJUBAWOLJA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 20:29   #80
d

svaka ti cast na ovom iscprnom tekstu...
imas pravo u svemu ovdje...
kao sto sma rekao...pocinjem sa meditacijom... svaki dan 2 puta po 10 min...

malo ce mi tesko bit sa dnevnikom jer sam jedan od rijetkih koji maksimalno sve pamte i nista ne zapisuju... organizirani nered u umu... na mene bi mozda ovo imalo kontraucinak ... neznam

imam 20 godina i sve sto imam postigao sam iskljucivo sam... zivio bez majke od rodjenja... tata se vratio tek po zavrsetku rata... bio je u hrvatskoj vojsci drugoj gardiji gromovi i cijeli rat je prosao... odrastao sam samo s bakom i sve prakticki sam ucio i stjecao...
imam auto, kupujem kucu i imam posao... savrsenu curu i spremam se zeniti
sve mi ide... strah me da nece imati ovo kontraucinak (imam neobicno snaznu karizmu ....tak bar kazu.... koliko mi to igra ulogu u svemu ovome? )
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.