Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 11:32   #6701
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
Ako netko ima pametan savjet, help

prije nekih godinu dana su mi dijagnosticirali policistične jajnike: a da, imate tu neke ciste. ookeeeeej.

hormoni su mi u banani, a to vidim po prištevima na licu i masnoj kosi, neredovitim i preobilnim mengama, divljem PMSu i tak.

prije mjesec dana počela sam piti evine kapi i odlučila sam ovaj put izdržati do kraja, sva tri mjeseca.

međutim, dogodilo se sljedeće: prištevi na bradi još su gori, bolniji i ima ih više

imala sam nekoliko puta u mjesec dana nekakve iscjetke, vrlo tamne, za koje ne znam što znače. menga mi je svejedno došla 34. dan. kosa i dalje masna.

razumijem da nije prošlo preporučenih tri mjeseca, ali zbog ovih prišteva na bradi dođe mi da odustanem. jeste li imali takvih slučajeva ovdje ili ovo jednostavno nisu kapi za mene?
Zasto ne pijes kontracepcijske pilule?

H*bale vas kapi i cajevi, da prostite
To moze biti samo dodatna ispomoc, manje od 5% utjecaja na problem.
Nece ti to uravnoteziti hormone, za to treba mijenjati prehranu, nacin zivota i piti hormonsku terapiju.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:21   #6702
pila sam kontracepcijske i prestala prije 9 godina.problemi s licem i kosom i pms-om uzasnim mengama zapravo su poceli prestankom uzimanja kontracepcijskih. i ne zelim popravit stanje pa prestat i opet ovo prozivljavati.

a i nekako bih htjela dijete pa mi kontracepcijske i nisu neka sreca. trudna ostat mogu, do sad to nije bilo upitno pa sam se bacila na biljne pripravke da bih sredila lice koje me dovodi do ludila.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:06   #6703
Razumijem

Jbg zao mi je sto to prolazis
Ja srecom nemam tolikih problema s kozom nakon pilula, tako da ti mozda ne mogu dati neki dobar savjet.
Mislim da ces morati procistiti prehranu, pokusaj izbaciti secer i mlijecno jer to zna raditi probleme. I naravno svu preradjenu hranu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:20   #6704
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Razumijem

Jbg zao mi je sto to prolazis
Ja srecom nemam tolikih problema s kozom nakon pilula, tako da ti mozda ne mogu dati neki dobar savjet.
Mislim da ces morati procistiti prehranu, pokusaj izbaciti secer i mlijecno jer to zna raditi probleme. I naravno svu preradjenu hranu.
ako izbacim uh i mlijecno umrijet cu od gladi

vegetarijanka sam pa u neke vece redukcije ne usudim se ici.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:30   #6705
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
ako izbacim uh i mlijecno umrijet cu od gladi

vegetarijanka sam pa u neke vece redukcije ne usudim se ici.
Onda probaj izbaciti barem sve preradjeno i zapakirano pa vidi kako je. I naravno bijelo brasno, bijeli secer itd.
Znaci svjeze salate, sama si kuhaj juhe, variva, zitarice, nemoj grickati nista iz vrecica.
Meni kombinacija mlijecno i kruhasto bas radi probleme.
Mlijecno uz meso ili povrce mi je ok, ali isto ga ne smijem previse

Takve reakcije organizma poput jakih pristica definitivni su znak da nesto kod prehrane nije u redu i da ti ne odgovara.



Inace kod PCOS je cest manjak minerala i vitamina koji potjecu iz zivotinjskih proizvoda i masti. Ne znam koliko je vege life dobar za njega. Razmisli da se prebacis na ovo-vegetarijanstvo, znaci jaja plus povrce, a ako mozes barem ribu to bi bilo jos bolje. Ako ne, onda trazi alternativne zamjene u biljnom obliku i ponavljam, nista pakirano niti gotovo.

Znam ljude koji su cesto vegetarijanci, pa jedu dosta pakirane hrane, pekarskih proizvoda i jako puno trans masti i omege 6 a sve to skupa je vrlo stetno ako imas PCOS.
Vegetarijanstvo dakle moze biti ok ako se pozabavis kvalitetom pojedenog, ukoliko dosad nisi
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:34   #6706
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Onda probaj izbaciti barem sve preradjeno i zapakirano pa vidi kako je. I naravno bijelo brasno, bijeli secer itd.
Znaci svjeze salate, sama si kuhaj juhe, variva, zitarice, nemoj grickati nista iz vrecica.
Meni kombinacija mlijecno i kruhasto bas radi probleme.
Mlijecno uz meso ili povrce mi je ok, ali isto ga ne smijem previse

Takve reakcije organizma poput jakih pristica definitivni su znak da nesto kod prehrane nije u redu i da ti ne odgovara.



Inace kod PCOS je cest manjak minerala i vitamina koji potjecu iz zivotinjskih proizvoda i masti. Ne znam koliko je vege life dobar za njega. Razmisli da se prebacis na ovo-vegetarijanstvo, znaci jaja plus povrce, a ako mozes barem ribu to bi bilo jos bolje. Ako ne, onda trazi alternativne zamjene u biljnom obliku i ponavljam, nista pakirano niti gotovo.

Znam ljude koji su cesto vegetarijanci, pa jedu dosta pakirane hrane, pekarskih proizvoda i jako puno trans masti i omege 6 a sve to skupa je vrlo stetno ako imas PCOS.
Vegetarijanstvo dakle moze biti ok ako se pozabavis kvalitetom pojedenog, ukoliko dosad nisi

istina, na prehrani bih mogla poraditi.

jedem mlijeko i jaja, ribu ne, ali svejedno bih se nogla kvalitetnije hraniti od ovog trenutnog.

da bar pomogne, iako mislim da ne bude tak jednostavno
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:35   #6707
Pozdrav svima!
Ja u svoju dijagnozu PCOS-a nisam sigurna, jer sam iz svakog ginekologa morala izvlačiti odgovor da li imam PCOS. Odgovori su bili nejasni, i u smislu "nekakav blaži oblik", jer na uzv se ne vide karakterisitčni policist.jajnici, ovulacije imam, ciklusi uredni. Trenutno nemam još friške nalaze hormona, ali lanjski su pokazali inverziju fsh i lh (fsh 5.10, lh 8.47). Testosteron 1.30 (0.29-1.67); DHEA-S 6.36 (2.68-9.23). Prolaktin 594 (102-496). Pripremam se za prvi stimulirani ivf.
Imam hipotireozu (Hashimotov sindrom) i pijem Euthyrox. Sa težinom imam problem u smislu da sam oduvijek bila premršava (do zadnjih par godina, kad sam vježbom i prehranom došla do normalne kilaže za svoju visinu). Moram jesti često u danu i kasno navečer da me ne uhvati glad, jer me tad počne boliti želudac i loše se osjećam. Pošto me nijedan ginekolog nije uputio na neke daljnje pretrage, htjela bih sama vidjeti da li postoji neki problem s te strane. Molim za pomoć - ako znate koje su sve pretrage nužne kako bi se ustanovio neki metabolički problem. Da li je dovoljno da napravim pretragu na inzulinsku rezistenciju iz krvi ili je nužno napraviti i OGTT test i nešto drugo? Ovu pretragu na IR sam planirala obaviti u privatnom laboratoriju. Razmišljala sam i o OGGT testu ali ako je dovoljno napraviti samo IR za moj slučaj, onda ne bih.
under is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 19:59   #6708
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
istina, na prehrani bih mogla poraditi.

jedem mlijeko i jaja, ribu ne, ali svejedno bih se nogla kvalitetnije hraniti od ovog trenutnog.

da bar pomogne, iako mislim da ne bude tak jednostavno
Iznenadit ces se

Meni intervencije u prehrani oduvijek dosta srede ten. Generalno se trudim jesti sve svjeze i sto manje pakirano vec dosta dugo, a cim malo skrenem u junk odmah se vidi na licu, pristici u PMS-u su jaci, koza je grublja, svrbi lagano itd.
Kupi si u DM omega 3 kapsule, nisu skupe, dobro ce ti doci uz prehrambeni rezim koji provodis.
Izbaci margarin i biljna zuta ulja, kupi si djevicansko kokosovo ulje i maslinovo ulje i jedi to.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:04   #6709
Quote:
under kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Ja u svoju dijagnozu PCOS-a nisam sigurna, jer sam iz svakog ginekologa morala izvlačiti odgovor da li imam PCOS. Odgovori su bili nejasni, i u smislu "nekakav blaži oblik", jer na uzv se ne vide karakterisitčni policist.jajnici, ovulacije imam, ciklusi uredni. Trenutno nemam još friške nalaze hormona, ali lanjski su pokazali inverziju fsh i lh (fsh 5.10, lh 8.47). Testosteron 1.30 (0.29-1.67); DHEA-S 6.36 (2.68-9.23). Prolaktin 594 (102-496). Pripremam se za prvi stimulirani ivf.
Imam hipotireozu (Hashimotov sindrom) i pijem Euthyrox. Sa težinom imam problem u smislu da sam oduvijek bila premršava (do zadnjih par godina, kad sam vježbom i prehranom došla do normalne kilaže za svoju visinu). Moram jesti često u danu i kasno navečer da me ne uhvati glad, jer me tad počne boliti želudac i loše se osjećam. Pošto me nijedan ginekolog nije uputio na neke daljnje pretrage, htjela bih sama vidjeti da li postoji neki problem s te strane. Molim za pomoć - ako znate koje su sve pretrage nužne kako bi se ustanovio neki metabolički problem. Da li je dovoljno da napravim pretragu na inzulinsku rezistenciju iz krvi ili je nužno napraviti i OGTT test i nešto drugo? Ovu pretragu na IR sam planirala obaviti u privatnom laboratoriju. Razmišljala sam i o OGGT testu ali ako je dovoljno napraviti samo IR za moj slučaj, onda ne bih.
OGTT je IR. Ili mislis na aktivnost gusterace? (HOMA)
Inace, oboje se radi kada je rijec o PCOS.
Za postaviti dijagnozu mora se poklopiti vise faktora, jedan ili dva pokazatelja nisu dovoljna. Vjerojatno nemas dovoljno poklapajucih odstupanja od normale da bi ti postavili dijagnozu.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:42   #6710
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Iznenadit ces se

Meni intervencije u prehrani oduvijek dosta srede ten. Generalno se trudim jesti sve svjeze i sto manje pakirano vec dosta dugo, a cim malo skrenem u junk odmah se vidi na licu, pristici u PMS-u su jaci, koza je grublja, svrbi lagano itd.
Kupi si u DM omega 3 kapsule, nisu skupe, dobro ce ti doci uz prehrambeni rezim koji provodis.
Izbaci margarin i biljna zuta ulja, kupi si djevicansko kokosovo ulje i maslinovo ulje i jedi to.
margarin nikad ne jedem, a ulje maslinovo jer mi je od suncokretovog zlo.

ove omega tri cu si uzeti. ali pijem neke prenatale. valjda u tome ima toga.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:23   #6711
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
OGTT je IR. Ili mislis na aktivnost gusterace? (HOMA)
Da, mislila sam na taj HOMA. Obaviti ću oba testa pa ćemo vidjeti..
under is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 18:31   #6712
Kupila sam danas http://www.vasezdravlje.com/static/n...15/?newsletter

Ulje noćurka, evine kapi, prenatal s omega 3 i pomoz Bog

Javim je li se išta poboljšalo za nekih dva tjedna
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 10:31   #6713
Dva tjedna je malo. Daj si nekoliko mjeseci.
Meni se puni efekt D vitamina vidio nakon 6 mjeseci.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 17:38   #6714
Dobila sam nalaz ogtt i inzulinske rezistenicije (HOMA), pa ako nrtko ima iskustva...
OGTT
Glukoza (0min)...5,2 mmol/L (ref. 4,4 do 6,4)
Glukoza (120min)...3,9 mmol/L (ref. 4,4 do 6,4)

INZULINSKA REZISTENCIJA (HOMA kalkulator)
Inzulin...7,7 mU/L (ref. 2,6 do 24,9)
Aktivnost beta gušterače..97 %
Periferna osjetljivost na inzulin...86%
Indeks inz.rezistencije 1,2
under is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 19:46   #6715
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Dva tjedna je malo. Daj si nekoliko mjeseci.
Meni se puni efekt D vitamina vidio nakon 6 mjeseci.
jao nadam se ipak da ce se nesto promijeniti uskoro. ok ne za 2 tjedna ali mjesec dana. ludim vise.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 20:29   #6716
Quote:
under kaže: Pogledaj post
Dobila sam nalaz ogtt i inzulinske rezistenicije (HOMA), pa ako nrtko ima iskustva...
OGTT
Glukoza (0min)...5,2 mmol/L (ref. 4,4 do 6,4)
Glukoza (120min)...3,9 mmol/L (ref. 4,4 do 6,4)

INZULINSKA REZISTENCIJA (HOMA kalkulator)
Inzulin...7,7 mU/L (ref. 2,6 do 24,9)
Aktivnost beta gušterače..97 %
Periferna osjetljivost na inzulin...86%
Indeks inz.rezistencije 1,2
Nije ti to strasno koliko se meni cini. Neka blaga inz.rezistencija.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 21:26   #6717
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Nije ti to strasno koliko se meni cini. Neka blaga inz.rezistencija.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Hej! Hvala ti što odgovaraš Pokušati ću doći do mišljenja endokrinologa. Mene vodi spec.nuklearne medicine za problem sa štitinjačom, a oni nisu baš upućeni u ovo.
under is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:03   #6718
Nisu da, ne znaju oni puno

Inace ne znam ja citati HOMA nalaz, samo kazem kako mi se cini.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 10:04   #6719
Quote:
My Name Is... kaže: Pogledaj post
jao nadam se ipak da ce se nesto promijeniti uskoro. ok ne za 2 tjedna ali mjesec dana. ludim vise.
Ja bi si na tvom mjestu dala 3 mjeseca.
Sebi sam osobno bila dala 6 mjeseci i dobro da jesam.
Tad sam skuzila da mi je ciklus konacno dost stabilan, barem se tako cinilo po svim pokazateljima.

No to je tek pocetak, sad sam krenula dalje sredjivati sto treba.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 14:00   #6720
14. dan ciklusa, počela mi menga

Ili nešto tome slično, možda je i ovulacijsko, ali je obilnije i svježija krv nego do sada. Ne znam što da mislim o svemu tome uopće.
My Name Is... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:07.