Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2017., 11:39   #7101
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
zavidne kukavice su obični ljudi i mlade obitelji koji ne mogu kupiti stan. to je većina. ovaj debilni turizam pumpa cijene u nekim gradovima ali neće to dugog vijeka biti. i taj balon će pukniti kao i svi prije njega. meni osobno je ovo pretvaranje gradova u hostele i restorane žešća debilana. oni koji neki euro tu uspijevaju ušićariti ne vide širu sliku, a ta je da je društvo u kurcu. pumpanje cijena zbog apartmanizacije grada je štetno po toliko mnogo osnova da jedino zaslijepljeni ljudi pohlepni za par eura ne vide o kojem se sranju radi.
i dalje volumen prodaje je mali. svi očekuju da će im turizam omogućiti prodaje po cijenama za strance. grad i gospodarstvo prilagođeni strancu i titranju njihovih jaja je jadan do boli. mentalni sklop ljudi kojima je ovo vrhunac ekonomije i količine love koju će vidjeti je presiromašan u svakom pogledu. taj sklop u glavi je ograničavajući čimbenik da grad i društvo napreduje. taj sklop nikako nije materijal koji će stvoriti kritičnu masu za promjene.
grad i društvo treba odgovarati potrebama ljudi koji tu žive. zato gospodarstva koja se baziraju na turizmu i nisu uspješna i imaju ljigav mentalitet.
zato krah turizma koji će sigurno doći ja ne gledam kao nešto loše, dapače vrlo je poželjan radi otriježnjavanja ludih glava. samo kad se otrijezne nastat će očaj, jer su sjebani utjecajem debilnog turizam mentaliteta proteklih godina postali nesposobni za normalno razmišljanje i koristan rad.
Prijatelju, i ja bi htio imat Mercedesa od 200000 eur, al jebesga, nemam 200000 eur viška, mislim to napuhavanje cijena Mercedesu neće još dugo, i taj balon će puknuti, mislim sramota je sta netko daje te novce za auto dok mlade obitelji nemogu ni garsonjericu kupit. Ukratko, situacija je takva kakva je, uvijek je netko imao a netko nije. A sta se tiče turizma, on je tu već više od 50 god. i bit će još dugo na veliku žalost onih kako je još krivousti govorio jalnuških diletanata.
Pitralon is offline  
Old 25.02.2017., 11:58   #7102
Marijan već godinama tupi kako će cijene u Splitu pasti. I ja sam iskreno mislila da oce, ali bar priznajem da sam se zajebala.

U Splitu, Dubrovniku i sličnim gradovima na obali cijene bi pale jedino u slučaju da turizam skroz propadne, a kad bi do toga i došlo onda bi i 800 eura bilo preskupo.

Ja sam odustala od kupnje stana. Vise čak ni njuskalo ne gledam a prije bi to uz jutarnju kavu pregledala.

Sa uređenjem ispod 150000 nema ništa šta bi meni trebalo, a to bi značilo cijela ušteđevina plus kredit, a to mi se iskreno ne da. Ne mogu dat milijun kuna + za to. Mislim mogu ja to financijski podnijeti, ali ne mogu emotivno .
Garf is online now  
Old 25.02.2017., 12:29   #7103
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Marijan već godinama tupi kako će cijene u Splitu pasti. I ja sam iskreno mislila da oce, ali bar priznajem da sam se zajebala.

U Splitu, Dubrovniku i sličnim gradovima na obali cijene bi pale jedino u slučaju da turizam skroz propadne, a kad bi do toga i došlo onda bi i 800 eura bilo preskupo.

Ja sam odustala od kupnje stana. Vise čak ni njuskalo ne gledam a prije bi to uz jutarnju kavu pregledala.

Sa uređenjem ispod 150000 nema ništa šta bi meni trebalo, a to bi značilo cijela ušteđevina plus kredit, a to mi se iskreno ne da. Ne mogu dat milijun kuna + za to. Mislim mogu ja to financijski podnijeti, ali ne mogu emotivno .
pa pale su. kako nisu. i ja sam kupio stan koji je u doba ludila bio skuplji za 700 eura po m2.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 25.02.2017., 12:33   #7104
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
Prijatelju, i ja bi htio imat Mercedesa od 200000 eur, al jebesga, nemam 200000 eur viška, mislim to napuhavanje cijena Mercedesu neće još dugo, i taj balon će puknuti, mislim sramota je sta netko daje te novce za auto dok mlade obitelji nemogu ni garsonjericu kupit. Ukratko, situacija je takva kakva je, uvijek je netko imao a netko nije. A sta se tiče turizma, on je tu već više od 50 god. i bit će još dugo na veliku žalost onih kako je još krivousti govorio jalnuških diletanata.
kada ti je turizam jedina grana onda si najebao. turizam prije 50 godina nije bio jedina grana.
problem je što u nas ljudi misle da im fićo vrijedi kao mercedes tako da ti je usporedba totalno pogrešna.
a turizam će puknit i to u skoroj budućnosti.
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 25.02.2017., 13:15   #7105
Quote:
Marijan kaže: Pogledaj post
kada ti je turizam jedina grana onda si najebao. turizam prije 50 godina nije bio jedina grana.
problem je što u nas ljudi misle da im fićo vrijedi kao mercedes tako da ti je usporedba totalno pogrešna.
a turizam će puknit i to u skoroj budućnosti.
To sta netko misli o vrijednosti svoje nekretnine nije ni tvoj ni moj problem, to je njihovo pravo. Ti bi određivao koliko tko smije cijeniti svoju imovinu? Da to propišemo zakonom? Tko hoće prodati i mora prodati prilagoditi će se jednom čudnom društvenom pojavom, a to je zakon tržišta. A sta se tice propasti turizma, pišeš gluposti, a da i propadne bit će nešto drugo.Bila je industrija, propala je, ljudi se prešaltali na turizam. Ako propadne turizam bit će nešto drugo, kako bi Zagorci rekli nikad ni bilo da nekak nije bilo. I jedan savjet za tebe i takve, ako nekom krepa krava, ti nećeš bit na dobitku, pogotovo ako ti nemaš krave.
Pitralon is offline  
Old 25.02.2017., 17:09   #7106
Tko i dalje misli da nekretnine, ukupno, nisu pojeftinile, je lud i slijep.

Problem kod takvih ljudi je, što su našli stan na Stradunu ili kuću na Pantovčaku, kojima je cijena i dalje ista ili su otišli po traženoj cijeni, pa eto, njima cijene nisu pale.

Kome se teško odvojiti od 100k eura, ili 170-180k s kreditom, za neku nekretninu, takvu nekretninu neće ni kupiti.

Ali ono, da prodaja nekretnina ne ide, meni je smiješno, jer je trenutna situacija - 11 done, 5 to go, a rok je 1.6.
rocker1987 is offline  
Old 25.02.2017., 18:35   #7107
Ide prodaja. U mojoj zgradi su se od jeseni prodala dva stana a zgrada ima 16 stanova. Ne znam točno za koliko ali nešto preko 100000.
Garf is online now  
Old 25.02.2017., 18:49   #7108
Quote:
Garf kaže: Pogledaj post
Marijan već godinama tupi kako će cijene u Splitu pasti. I ja sam iskreno mislila da oce, ali bar priznajem da sam se zajebala.

U Splitu, Dubrovniku i sličnim gradovima na obali cijene bi pale jedino u slučaju da turizam skroz propadne, a kad bi do toga i došlo onda bi i 800 eura bilo preskupo.
u Dubrovniku su cijene pale drastično kad se sjetim kakve su bile prije 10god.

Inače pratim jedan vlog na jubito od jednog norvežanina koji živi zadnjih deset godina u Bankoku i koji kaže da tamo cijene nekretnina stoje na mjestu već nekih par godina bez ikakve tendencije rasta tako i njegov stan koji je kupio prije 8god. vrlo vjerojatno danas vrijedi isto ili manje nego li ga je platio...

Zadnje uređivanje homosapiens : 25.02.2017. at 19:00.
homosapiens is offline  
Old 25.02.2017., 19:41   #7109
ALi neki su prognozirali epski pad cijena, neki lumen je pisao o 400€ za Zagreb, to je posebno zanimljivo bilo..

a realno za 1000€ mozes samo starudiju kupiti u ZG , bez lifta, zadnji kat i sl.

Ti koji su kukali prije nisu kupili nista prije pada cijena , nisu kupili nista ni kad su cijene djelomicno pale (2008-2014 ugrubo), nit su kupili sad kad stagniraju , ponegdje i rastu (2015 + ).
MMachéte is offline  
Old 25.02.2017., 20:41   #7110
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
ALi neki su prognozirali epski pad cijena, neki lumen je pisao o 400€ za Zagreb, to je posebno zanimljivo bilo..
u zadnje 3 godine, malo koji prodavatelj je istaknuo cijenu nižu od 1.000 eur/m, no zato je pao broj sklopljenih kupoprodaja.

ponuda se na toj razini cijena (1.000) pokazala kao gotovo savršeno neelastična,

dok se je potražnja kod te razine cijena pokazala kao izrazito elastična

http://themarketcycle.blogspot.hr/20...nd-supply.html
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 25.02.2017., 20:46   #7111
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
a zašto bi netko uopće kupovao nekretninu na moru, ako tamo ne misli živjeti?

Pa za tu lovu kaj daš za prosječan apartman kod nas možeš cijeli život ljetovati na Tenerifima, Cipru, Malti, Jadranu u hotelima s 5 zvijezdica.
Meni to bolje zvuči nego svake godine Crikvenica.
sumnjam da možeš svojoj djeci platiti ljetovanje na Tenerifima, Cipru, Malti i Jadranu svake godine od 15.6. do 1.9., pa još onda i umirovljenicima - bakama i djedama.

Komentiraš sa stanovišta nekoga tko ide na ljetovanje 2-3 tjedna, a ne 2-3 mjeseca, i tko nema djece ni umirovljenika
__________________

Kupujem kad je skupo, a dajem zabadaf
jelko is offline  
Old 26.02.2017., 01:17   #7112
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
ALi neki su prognozirali epski pad cijena, neki lumen je pisao o 400€ za Zagreb, to je posebno zanimljivo bilo..

a realno za 1000€ mozes samo starudiju kupiti u ZG , bez lifta, zadnji kat i sl.

Ti koji su kukali prije nisu kupili nista prije pada cijena , nisu kupili nista ni kad su cijene djelomicno pale (2008-2014 ugrubo), nit su kupili sad kad stagniraju , ponegdje i rastu (2015 + ).
Dobro, nitko nije ozbiljno mislio da će doći na 400 €, baš nigdje u Europi nisu cijene tako niske...

Ipak je već sada prošlo 10 godina od buma cijena, te se mnogi vjerojatno mlađi forumaši ne sjećaju tog vremena. Ja sam nasreću baš tada "ušao" na tržište i vrlo brzo mi se zgadilo koliko je skupo i loše...

Npr. 2008 sam gledao novogradnju na Čretu (baš gore na brdu) za 2400 €, koja se rasprodala 4 godine kasnije za 900 manje... U obitelji smo 2005. prodali stan na Savici za 1600 (dvije godine kasnije su išli po još jačim cijenama), a 2014 opet kupili u istoj ulici (identično stare zgrade) za 1000... Također, te 2008. sam otišao pogledati https://goo.gl/maps/gCJJWeX9rix za 43 m2, 90 k€ (baš ovaj zadnji kat, di je fasada otpala)
Frend s bivšeg posla kupio 2007. onu Sigečicu za 1990 eura, 2012/13 se cijela novogradnja pokraj, od istog izvođača rasprodala za 1300... Primjera koliko hoćeš...

Od Zagreba se može očekivati samo boom-bustove, ali puno manjeg intenziteta snažno korelirane s kreditnom ponudom... Manjeg intenziteta jer onakvu kombinaciju zaposlenosti i ekstremnog laganog kreditiranja nećemo više imati.
z_k is offline  
Old 26.02.2017., 09:39   #7113
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
To sta netko misli o vrijednosti svoje nekretnine nije ni tvoj ni moj problem, to je njihovo pravo. Ti bi određivao koliko tko smije cijeniti svoju imovinu? Da to propišemo zakonom? Tko hoće prodati i mora prodati prilagoditi će se jednom čudnom društvenom pojavom, a to je zakon tržišta. A sta se tice propasti turizma, pišeš gluposti, a da i propadne bit će nešto drugo.Bila je industrija, propala je, ljudi se prešaltali na turizam. Ako propadne turizam bit će nešto drugo, kako bi Zagorci rekli nikad ni bilo da nekak nije bilo. I jedan savjet za tebe i takve, ako nekom krepa krava, ti nećeš bit na dobitku, pogotovo ako ti nemaš krave.
ja sam za slobodno tržište u svim pogledima. slobodno neka ljudi nude i kupuju po cijenama koje žele. samo neka ja ne plaćam njihove greške u vidu bail outa, bail inova, poticaja, poreza...
pogrešno si shvatio ovo sa turizmom. prevelika ovisnost o turizmu je opasna. a krah svakog balona dođe kad tad. po svijetu primjera koliko hoćeš a i u povijesti. pogledaj naš turizam 1990-91.
meni osobno se ne sviđa turizam (što ne znači da ga ne treba biti, dapače) zbog mentaliteta kojega stvara. turizam treba biti samo mali dio gospodarstva. ovo što je u nas je i neodrživo na duge staze i štetno za društvo. svelo se sve na hostele i restorane. društvo konobara, sobarica...
__________________
A u puku zapadne cerkve, gde potiče štogod dobra i poštena, to prečesto dolazi samo odtuda, što on ne sluša i ne sledi popa. Da ovaj puk nebi bio poživinčen, on bi uz redke iznimke, u popu smatrao najpervoga svojega neprijatelja. U istinu, NAROD HERVATSKI IMA SVU SVOJU NESREĆU NAJVEĆMA POPOM PRIPISAT. - Dr. Ante Starčević - Otac Domovine
Marijan is offline  
Old 26.02.2017., 10:23   #7114
ja znam kako banke kukaju da se ništa ne prodaje i da se stambeni krediti mogu nabrojati na prste jedne ruke (iz jednog izvora), a sa druge strane u zgradi gdje smo mi upravo kupili stan, od sveukupno mislim 23 stana, u zadnja 3 mjeseca prodala su se 4.

živimo u zgradi sa 10 stanova, kako koja bakica ode u dom tako se stan proda unutar mjesec-dva...

možda zato jer sam strukom u tom poslu i/ili me zanima pa obracam paznju, ali meni se cini da nema bas stagnacije, da se fino trguje. naravno, ne onako bjesomucno kao 2006
__________________
grizlić <3
pet is offline  
Old 26.02.2017., 14:23   #7115
Ja imam stan u centru Splita, da ga danas hocu prodati isao bi za barem 40.000 EUR-a manje nego prije 10 godina.

Za ovaj u Zagrebu sam dobio nedavno 7000 EUR višu ponudu nego što sam ga platio, a nisam ga ni oglasio. Doduše, krajnje židovski sam pregovarao i doveo prodavatelja na rub suza par puta.
Monsignor.m is offline  
Old 26.02.2017., 14:35   #7116
OPG-ville

Ima li tko kakvih iskustvava sa tkz. OPG zemljištima površine preko 3 hektara gdje se može napraviti villa ?
O tome sam pisao na temi apartmana: https://www.forum.hr/showthread.php?p...9#post62592649
krena is offline  
Old 26.02.2017., 14:58   #7117
Quote:
jelko kaže: Pogledaj post
sumnjam da možeš svojoj djeci platiti ljetovanje na Tenerifima, Cipru, Malti i Jadranu svake godine od 15.6. do 1.9., pa još onda i umirovljenicima - bakama i djedama.

Komentiraš sa stanovišta nekoga tko ide na ljetovanje 2-3 tjedna, a ne 2-3 mjeseca, i tko nema djece ni umirovljenika
Moji umirovljenici su 5 mjeseci u Crikvenici i super im je, dok je meni i 2 tjedna previse. Dosadilo mi. Stan je, nije apartman. Jednog dana neznam dal cu to prodat ili dati u najam. Prodat i uzet nesto u Zg pa u dnevni najam mi djeluje primamljivo i isplativije. Vremena su cudna i tesko je procijeniti.
Hdnst is offline  
Old 26.02.2017., 15:06   #7118
Quote:
Pitralon kaže: Pogledaj post
Prijatelju, i ja bi htio imat Mercedesa od 200000 eur, al jebesga, nemam 200000 eur viška, mislim to napuhavanje cijena Mercedesu neće još dugo, i taj balon će puknuti, mislim sramota je sta netko daje te novce za auto dok mlade obitelji nemogu ni garsonjericu kupit. Ukratko, situacija je takva kakva je, uvijek je netko imao a netko nije. A sta se tiče turizma, on je tu već više od 50 god. i bit će još dugo na veliku žalost onih kako je još krivousti govorio jalnuških diletanata.
Normalno, sve može puknuti. I turizam , lokalno i globalno. A može i tvronica Mercedesa puknuti. Teško lokalno, ali može globalno.
Onda će mercedes ovako izgledati. http://www.24sata.hr/tech/auto-na-dr...-262013?page=3
krena is offline  
Old 26.02.2017., 16:56   #7119
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
ALi neki su prognozirali epski pad cijena, neki lumen je pisao o 400€ za Zagreb, to je posebno zanimljivo bilo..

a realno za 1000€ mozes samo starudiju kupiti u ZG , bez lifta, zadnji kat i sl.

Ti koji su kukali prije nisu kupili nista prije pada cijena , nisu kupili nista ni kad su cijene djelomicno pale (2008-2014 ugrubo), nit su kupili sad kad stagniraju , ponegdje i rastu (2015 + ).
Bilo bi dobro se prisjetit koji su to vrsni prognozeri bili,a mozda bi se i sami mogli javit ovdje da nesto vise kazu o svojim nekretninskiim nostradamusima..
Evo ima tema na Stanovanju,o podstanarstvo ima tamo isto iz te vrste ekipe...

Evo gledam Pionir.a,zgrada(kocka..ipak se firma zove Pionir) jos nije useljena od cca 80-90stanova,ostalio im jos cca 5-6komada i to velikih od 80m2.
Da ne pricam o tome da su kvadrature do 50m2planuli od pustanja u prodaju u roku od par mjeseci,dok su neki ljetovali na moru..drugi su s mora kupovali...
Stanovi se kupuju iskljucivo za CASH a papiri dolaze tek za godinu dana.hehe!!
Gradiliste u biti tek krenulo(tamo ide jos 10-20 zgrada),susjedi ti cigani i industriski pogoni..,baustela znaci ce ti bit sljedecih jos 10-20godina ispod prozora...:klap:
Prodaja im toliko slabo ide,da su krenuli uvjetovat uz stan i da MORAS kupit garazu jos..
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 26.02.2017., 19:46   #7120
Quote:
Monsignor.m kaže: Pogledaj post
Ja imam stan u centru Splita, da ga danas hocu prodati isao bi za barem 40.000 EUR-a manje nego prije 10 godina.
jesi ga probao prodavati ili?
ivanjan76 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.