Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2006., 14:44   #21
ispricavam se, ne gledam bas redovito privatne poruke, pa da odgovorim ovdje odjednom - ne igram ovo stalno, nego onako, po par dana me uhvati.
u real account nisam jos isao jer trenutno nemam dovoljno jak i pouzdan kompjuter. nije stvar samo u ovome accountu na kojem bih ulozio real money nego u onim popratnim free acountima koje bih upalio paralelno sa ovim. da pojasnim - ovaj forex.com kasni i po 30 sekundi u odnosu na pravo stanje na burzi. drugi kasne manje ili vise. na primjer realforex.com. u vecini slucajeva podaci koje on prikazuje pojavljuju se oko 5 sekundi ranije od podataka forex.com-a. tako da ako imas oba ili vise njih na ekranu lakse reagiras. bez toga ne bih riskirao real money.
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 02.03.2006., 14:57   #22
evo danas, maloprije - 13 dolara za 5 -6 minuta:

http://www.e-peep.net/forex/02-03.jpg
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 03.03.2006., 06:32   #23
Quote:
peepman kaže:
dobro, ti vjerojatno mislis kako je 7 dolara za 2 minute mnogo. i sad kad gledas grafikon i zaradu razmisljas "i tata bi, sine" . ali u trenutku kad sam odlucivao niko mi nije mogao garantirati kako ce vrijednosti rasti. bilo je 50 posto sansi i da padnu. rekoh, nije to moje znanje vec sreca. iako su u onoj situaciji u zadnjih 10-ak minuta vrijednosti naglo pale, pa je bilo logicno ocekivati kako ce sad porasti. da budem iskren u trenutku kupovine tog lota nadao sam se zaradi od 2 - 3 dolara.
7$ je sića, ali kad se zaradi za 2 minute, onda i nije sića Forex mi se čini totalno "out-of-body-experience" , nema veze s ničim, uvatiš trend malo ranije ili malo kasnije i moliš boga da iziđeš prije no što se preokrene i isisa ti i zadnji cent Tu dobro dolazi Romov savjet da u deal uvijek ulaziš samo dijelom kapitala.

Da li postoje nekakvi stop orderi koji se mogu zadati odmah u trenutku kupnje (jer su ionako minute u pitanju) da si ograničiš eventualni gubitak, npr. uzimaš eure po 1.1945 i odmah daješ nalog koji će se automatski izvršiti ako padnu ispod npr 1.1940?? Tj. igraš ziher, minimiziraš gubitke i trudiš se oko plusa...
Bankei is offline  
Old 03.03.2006., 09:52   #24
mogu se postaviti stop orderi odmah nakon kupnje, ali ponekad je trziste tako brzo da to ne dospijes pogotovo u ovom tvom primjeru od samo 5 pipsa. to ja postavljam kad je trziste tromo, hoce - nece, a ja moram otic od pc-a. ili prodam uz minimalni gubitak.

neda mi se sad stavljat slicicu, ali nocas sam popusio. ako ste pratili odnos dolar euro nocas je bilo 1,2046. ja sam negdje oko 1,2 prodao 5 lotova po 10.000 dolara uvjeren da je tu negdje plafon, a on je prosisao mnogo vise tako da mi je sistem negdje oko 1,2030 sam kupio poziciju i ostavio me u gubitku. e sad da sam ja u trenutku najvise vrijednosti bio uz pc bio bih prodao par lotova i ublazio gubitak, a ovako prosla baba sa kolacima. jucer sam imao 750 dolara, danas imam 415. podsjecam poceo sam sa 500.

naravno da je real account nikad ne bih kupio (prodao) vise od 2 ili 3 lota odjednom.

(nadam se da shvacate ovo kupio - prodao. kad je pozicija visoka najprije prodas, sacekas da vrijednost padne pa kupis, a kad je pozicija niska najprije kupis, sacekas da pozicija naraste pa onda prodas)
__________________
kako oblikovati potpise?
peepman is offline  
Old 04.03.2006., 00:23   #25
Besplatno najbolje Forex knjige

Evo linka gdje možete skinuti Forex eBooks http://www.net-invest-mx.com
 
Old 05.04.2006., 10:43   #26
A kako je forex reguliran u Hrvatskoj?
rexfo is offline  
Old 11.04.2006., 20:03   #27
Quote:
rexfo kaže:
A kako je forex reguliran u Hrvatskoj?
Nikako.
forex is offline  
Old 11.04.2006., 21:03   #28
Quote:
romc55 kaže:
Ja inače upotrebljavam križanje 10 EMA in 50 EMA. Na 1H chartu gdje vidim trend dana. I onda na 15 min chartu čekam na ugodan ulazak u otvaranje pozicije. Ulazim kada je stochastic slow 80+ ili 20- i kada vrijednost ne prelazi 50 EMA na 15 minutnom chartu. Najviše radim na paru EUR/USD i GBP/USD, ponekad i na USD/YEN. Čekam na pullback, kada stochastic slow 20 ili ispod i vrijednost blizu ili na crti 50 EMA, onda ču ulaziti u long poziciju. Stop lose 15 pips izpod 50 EMA-15 min chart, tako da je rizik minimalan.
NA sva pitanja ču vrlo rado odgovorit.
Razni sistemi trgovanja slični ovom, koji se manje-više mogu automatizirati mogu se smatrati inferiornima u smislu prinosa iz razloga što ne koriste sposobnost ljdskog uma da kroz psihološke modifikacije odnosno promjene uvjerenja i učenje uđe u bit tržišnih odnosa/masovne psihologije/straha-pohlepe, te da na taj način kroz fundamentalno-tehničke odnose najefikasnije iskoristi ono što tržište nudi.
Jeste li kad čuli da veliki traderi poput Sorosa, Buffetta i dr. čekaju križanje pomičnih prosjeka da bi ušli u trgovinu?
Evo kratkog objašnjenja jednog diskrecijskog sistema(Time-Trend), za kojeg treba puno vremena da se nauči, ali je daleko superiorniji od običnog tehničkog pristupa:

"Throw a rock in a pond and a wave will come to the shore. Each wave had fractal waves of different timeframes within them. They and the big primary one will get there in a predictable time. Sometimes another rock is unexpectedly thrown in and sends a wave in the opposite direction. If it is bigger it becomes dominant and changes the direction and speed. Sometime they are cancelled out and then one has to wait for another rock to be thrown in, and who can predict which direction it will go. One has to be watching for the rocks. Markets are interdependent and each one does not function on its own. E.g. If Interest fall then stocks up, if US$ fall then interest up, if inflation up then interest up, if GNP down then interest down, if Ger Bund down then interest down, if p/cap spend up then inventories down, if unemployment fall then p/cap spending up, if inventories down then production up, if production up then GNP up, if Fed Money Supply is added then interest falls etc and vise versa. Each of these are rocks, each making waves. How to look for the waves: e.g. News Flash: "Unemployment Rises"; = p/cap spending falls, =inventories rise, = production falls, = GNP falls, = interest falls, = stocks rise. What is missing from the nonexistent perfect computer equation is Time Delay i.e. each sequence (and there are many permutations of the variables) has a reaction time, and each reaction is two swings of the pendulum. So, the “Time Trend” is actually the completion criterion; so, at the end of the above hypo should be added e.g. “over the next 3 months” to complete the thought process. Single waves are not realistic in reality – events are often multiple and 2 or more significant rocks may cause conflicting waves in time (look at the BoJ pitching in huge bundles of cash to keep the JPY moving almost permanently in a sideways motion – you want to trade it and not get whipped to death, you have to have insider information as to when they throw in the wheelbarrows of Yen into the perpetual bottomless Yen pit of hell!). Back to reality: Factor in actual statistics versus market (experts!) expectations, cumulative differences of these results over the last few time frames (Boy were they ever and always permanently wrong!), and over longer time frames (everyone is a Guru that eventually makes excuses for their ignorance and incompetence – do they ever give back any money?), and throw in the longer time frame mean values (Governments are always revising, but the damage they caused is long gone, and all you can do is average out the mess made by the Economists (world wide) – did you ever actually see an economist really trade a market with their own money instead of hiding in the basements of banks or lecture halls of Universities and theorizing?).
Finally interwoven, is the Inter-market technical analysis: Bonds and its inverse ratio to stocks, dollar follows interest rates (T Bills) but only after a period of time, falling dollar is bearish for bonds but also only after a while, gold usually does best in an inflationary environment and during a bear market in stocks. E.g. rising interest rates = dollar up, gold peaks, CRB Index peaks, Interest rates peak, bonds bottom, falling interest rates, dollar lower, gold bottoms, CRB Index bottoms, Interest rates up, bonds peak, stocks peak, rising interest rates pull dollar higher. All the markets (National and International) are tied together. Computers (the Holy Grail Machines (sic!)) cannot read the causes of the waves – computers can only read the effects of a wave, after they occur – therefore the myth of Program Trading, and the myth of Trading Strategies and the fallible Black Boxes. The key is inflation and the role of the business cycle (often quoted as 4 years). Every major downturn in the stock market has almost always coincided with a major downturn in the bond market. Bonds have bottomed an average of 4 months prior to the bottom of the stock market in times of recession. Stocks begin to turn down at least 6 months prior to the onset of recession and begin to turn up at least 6 months prior to the end of recession. A rising dollar is bullish for bonds and stocks, and opposite is true, but is not that simple, and there is a significant Time and Trend delay – the impact is not direct, but indirectly related to the effect on the dollar of commodities, and the dollar’s impact on inflation. Clearly, the EUR is impacted by the dollar - therefore what in reality impacts the EUR? A falling Bond market is almost always bearish for equities, but the opposite is not necessarily true, because deteriorating corporate earnings during an economic slowdown may overshadow the bullish effect of a rising Bond market and falling interest rates (as now, for e.g.) – but a bull market in stocks can almost never occur without a rising bond market. Therefore to see it all, “Time is the Trend” one must look at the Monthly, Weekly and Daily charts to see the waves “and the nature of things” (Tao Te Ching – Lao-tse). If M, W, D do not agree, someone has thrown another rock. So, trading inside the daily timeframes, without “Time the Trend”, is a roller-coaster ride. Sure there are waves up and down on the ride, but you are moving so fast that you cannot see the scenery, and you cannot hope to know when you are going up or down. All you can do is hang on and hope that the ride ends soon because you cannot get out, and when it does, hope that you can still walk despite the pain. In reality, you do not need to know any of this, because wisdom of the markets have factored it in over Time!. The charts tell it all in plain pictures – did you ever notice that fancy stuff like Stoch’s, RSI, Divergence etc, is the self-same line picture of that chart, and tells you nothing more, other than in delayed time and slow motion of what is long gone? The markets tell you what they have done. Nothing can tell you what they are going to do. Listen to the Markets - they teach basic principles and often repeat themselves for those that want to see. Markets are the greatest ego equalizers of all time in history. Time is the Trend!"
forex is offline  
Old 12.04.2006., 13:46   #29
Quote:
forex kaže:
Nikako.
Ja sam pročitao da je nemoguće izvršiti uplatu u inzemstvo iz Hrvatske za fizičke osobe, kako to rješit a ne ić u Sloveniju?
rexfo is offline  
Old 12.04.2006., 15:42   #30
Quote:
rexfo kaže:
Ja sam pročitao da je nemoguće izvršiti uplatu u inzemstvo iz Hrvatske za fizičke osobe, kako to rješit a ne ić u Sloveniju?
Preko brokera koji nude mogućnost uplate kreditnim karticama.
forex is offline  
Old 14.04.2006., 14:44   #31
Prije nego sto se navucem, da pitam za mogucnosti uplate/isplate. Kartica, e-gold, paypal...? Cime se moze vrsiti uplata/isplata i u slucaju neke konkretnije zarade, gdje je zgodno prebaciti lovu a ne platiti namete?
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Old 15.04.2006., 19:24   #32
POZDRAV ZA SVE TREJDERE

ZELIM DA VAS POZDRAVIM ZA POCETAK I DA KAZEM DA SAM SE SAMO ZBOG OVE TEME TEME UCLANIO NA OVAJ FORUM. IZUZETNO ME ZANIMA OVA OBLAST I U TO IME ZELIM DA MI POMOGNETE DA NAPRAVIM PRVE KORAKE. POTREBNA MI JE NEKA LITERATURA, MOZE I STRANA. DALI ZNATE TRENUTNO NAJBOLJA KNJIGA IZ OVE OBLASTI I KOJI JE NAJBOLJI PUT DA KRENEM DA SE UPOZNAJEM SA OVOM TEMATIKOM.
UNAPRED ZAHVALAN - BOJAN
 
Old 16.04.2006., 14:19   #33
Da,da, ljudi moji samo plačajte karticama, tako ja prije par dana registrirao se u Forex.com i poslao kopiju slike i pasuša i samo je trebalo uplatit lovu. Kad stavim da uplatim karticom, upišem svoje podatke i stavim na "prihvati"
ali sva sreča da nisam dobro upisao podatke i kod ispravljanja uočim da umjesto 250,00 $ koje sam mislio uplatit, piše 25 000,00 $. I tako probam par puta. Gadovi, koga oni pokušaju zavaravat. Tako ljudi pazite šta radite s tim uplatama preko kartica.
Dado0001 is offline  
Old 16.04.2006., 20:57   #34
Unhappy

Quote:
Dado0001 kaže:
ali sva sreča da nisam dobro upisao podatke i kod ispravljanja uočim da umjesto 250,00 $ koje sam mislio uplatit, piše 25 000,00 $. I tako probam par puta. Gadovi, koga oni pokušaju zavaravat. Tako ljudi pazite šta radite s tim uplatama preko kartica.
Pazite šta radite s decimalnim zarezom!
wapi is offline  
Old 16.04.2006., 23:13   #35
Jesam, stavio sam uvijek zarez!
Dado0001 is offline  
Old 17.04.2006., 02:21   #36
Kod amera se poslije točke računaju decimalni brojevi ako se ne varam.
BKNS što se tiče literature teško da ćeš nešto uopće i naći na hrvatskom.
Evo par siteova i kniga koje preporučam:
mojnovac.com na forumu investiranje pod svijet
babypips.com izuzetno koristan
trade2win.com britanski portal o raznim vrstama trejdanja
Fxstreet.com portal o forexu, vrijedi posjetiti, lijep popis brokera
oanda.com neograničeni forex demo, loada se iz browsera
cmsfx.com neograničeni forex demo, dobra platforma, osobno ih koristim

A za knige:
Japanese Candlesticks Charting Techniques~Steve Nison, klasik o candlestick grafovima
Beyond Candlestick~Steve Nison, ovo trenutno čitam, uistinu ide beyond candlesticks, svakako pročitati
Technical Analysis of The Financial Markets~John J. Murphy, dobra knjiga o tehničkoj analizi općenito
Encyclopedia of Chart Patterns~Thom N. Bulowski, dosta zamorna, ali kako su mi paterni dosta važni preporučujem pročitati bar površno.
I od Alexandra Eldera Trading for a Living I Come Into my Trading Room, to je sve što mi trenutno pada na pamet.
rexfo is offline  
Old 17.04.2006., 02:23   #37
Quote:
forex kaže:
Preko brokera koji nude mogućnost uplate kreditnim karticama.
A debitnom?
rexfo is offline  
Old 17.04.2006., 08:31   #38
Exclamation

Quote:
Dado0001 kaže:
Jesam, stavio sam uvijek zarez!
U tome i je problem!
U engleskom govornom području točka je ono što je kod nas decimalni zarez, a zarez se ponekad koristi kao kod nas točka - dakle za grupiranje znamenaka.

dvadeset pet tisuća dolara $25,000.00 (US/UK) $25.000,00 (HR)
ili bez grupiranja znamenki $25000.00 (US/UK) $25000,00 (HR)

dvjesto pedeset dolara $250.00 (US/UK) $250,00 (HR)
wapi is offline  
Old 17.04.2006., 22:33   #39
Je, tako je, u pravu si wapi, thanks!
Dado0001 is offline  
Old 18.04.2006., 00:04   #40
gracie!

Hvala na korisnim informacijama REXFO!
Ulazim polako u ovu problematiku pa bi tako zeleo da ucinim na pravi nacin. Ako i vi ostali imate neke informacije o literaturi bio bih zahvalan very much!
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:35.