Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2006., 15:04   #1
Proljev u djece - savjeti, uzroci, liječenje, prehrana

Molim savjete i recepte za prehranu za djete od 5 god kada ima proljev
marijakatarina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 15:17   #2
prekuhana riža (do sluzi), mrkva, jabuka, banana, slani štapići.
Za piti čaj od šipka i coca cola.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 20:33   #3
Coca-cola može pogoršati proljev.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2006., 23:57   #4
Jabuka zatvara samo ako je naribana i ostavljena da oksidira (potamni), inače otvara.
Uz ranije spomenutu hranu, zatvara i tvrdo kuhano jaje, svježi sir i čokolada za kuhanje.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 00:07   #5
banane, kruh, krekeri, grickalice, riza. Nije preporucljivo nista mljecno kao sir, mljeko....Mora da jede suhu hranu ali najvise da pije mnogo laganih sokova, caja i vode da ne dehidrira.
Katie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 00:08   #6
Quote:
Piggy kaže:
Coca-cola može pogoršati proljev.
meni uvijek godi. kokakola i štapići. povraćala il imala proljev. ustvari, jedino tad mogu popit 2 litre kole.
i riža kuhana u ne puno vode i neoprana nakon toga, tako da bude sva sluzičasta.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 13:32   #7
Quote:
marijakatarina kaže:
Molim savjete i recepte za prehranu za djete od 5 god kada ima proljev
Ako ima jaki proljev - samo riža kuhana u sluzi i slani štapići. OBAVEZNO puno tekućine da ne dehidrira. Može proći oksidirana banana i oksidirana (crna) jabuka ali prvi dan proljeva najbolje samo riža. Čokolada isključivo za kuhanje i to MALO! Čaj od šipka također zatvara, kao i Coca Cola, ali opet ne treba pretjerivati s Coca Colom a čaja može piti koliko hoće (i čim više). Još barem par dana NAKON proljeva pazite šta jede - sve lagano - može i kuhani krumpir, ali nikako SVJEŽE VOĆE, SOKOVE, MLIJEKO i vlaknasto povrće ili stvari koje napuhavaju (grah, kupus i slično)
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 14:53   #8
Quote:
alexxx kaže:
meni uvijek godi. kokakola i štapići. povraćala il imala proljev. ustvari, jedino tad mogu popit 2 litre kole.
i riža kuhana u ne puno vode i neoprana nakon toga, tako da bude sva sluzičasta.
Ti stvarno čudna sorta kad možeš popiti toliko cole kad ti se riga ili kad imaš proljev!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 15:05   #9
mom sinu jako paše coca cola kad ima proljev. I pomaže mu.
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 19:13   #10
Quote:
Piggy kaže:
Ti stvarno čudna sorta kad možeš popiti toliko cole kad ti se riga ili kad imaš proljev!
s obzirom na to da mi je od kole bolje kad povraćam, samo mi je mučno, il imam proljev, ne vidim zašto je čudno što je tad mogu popit 2 litre u toku dana.
čaša kole, čaša štapića, obje čaše se po potrebi pune..
ionako kad mi je zlo ko psu niš drugo ne mogu jest.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 22:46   #11
Ja bi si najrađe zabila infuziju u venu kad mi se takvo sranje desi!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 08:06   #12
Nije loše dječici, pogotovo manjoj, kad jako gube tekučinu dati Hipov ORS. Steže a i nadoknađuje sve izgubljene tvari.
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 22:49   #13
Unhappy Proljev kod djece

Naš bebač ima godinu i dva mjeseca i imamo već velikih problema sa proljevom koji traje već punih petnaest dana Do prije neki dan dosegla je vrhunac od čak osam puta dnevno, pomalo se smanjivalo i sad smo u periodu već par dana da kaka četiti puta dnevno. Doktorica kaže da je jedini ljek protiv proljeva dijeta od kuhane riže i mrkve ali naš bebač neće ni da pogleda tanjur kad dođe vrijeme ručka jer već danima jede isto. Šta da radimo
MIHAELA S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 23:35   #14
Mi u kućnoj apoteci imamo Linex.još nismo imali proljev pa ga nismo isprobali,ali koliko sam upućena,jako dobra stvar.

Davaj puno tekućine da dijete ne dehidrira.Znam da Hipp ima neki pripravak za dijecu kod proljeva,pa ne dehidriraju.

Dalje ti ne znam pomoći.

Sretno!!
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 08:18   #15
a da mu daš bananu
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 08:24   #16
Osim riže i mrkve, može jesti banane, naribane jabuke, slane štapiće a za piti čaj od šipka i coca colu. Da, coca colu , za proljev je izmišljena
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 08:27   #17
zar mu nije prerano za coca col u i gazirana pića
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 08:33   #18
Linex je odlicna stvar, slobodno ga dajte, moze na sest sati po kapsula. Najbolje da je prah zamuckate u sok, jer je jako ruzno, a i tesko se rastvara u vodi...I trazite u apotekama neki probiotik,da bebi malo obnovi tu narusenu crijevnu floru...
Izbacite mu mlijeko i mlijecne proizvode, oni pojacavaju proliv, a dobar je i caj od sipka...Ako nece da jede to sto vam dr preporucuje, a dijeta mu je sad neophodna, imate kupiti Humanu hranu, bas za takve situacije, bez mlijeka je...

Tija se ne zeza, coca cola je stvarno dobra za proliv, samo je malo jos posolite!!! ipak mozda samo za nas velike...
bliznakinje is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 08:38   #19
je ali ipak za odrasle, mislim da za njega to još nije dobro zbog jetre. Posoljena kažeš, moram i to probat, a kakva je posoljena prije nego što probam?
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 10:05   #20
Ima u ljekarni kupit prolife to obnavlja crijevnu floru i odlicna je za dicu.To se pije jena bocica na dan.Lipog je okusa.
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:25.