Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2016., 21:56   #4861
Quote:
Little Mermaid kaže: Pogledaj post
Hvala A ne radi se lezeci na boku?
Radi se na boku, a glava ti je na tvrdom jastuku tako da je vrat položen ravno. Meni najviše paše lijevu nogu ispružiti, a desnu lagano saviti, pa tako dobijem blagu rotaciju čitavog tijela prema dolje. Još glavu lagano zarotiram prema dolje. To je sve u par stupnjeva, ali je puno lakše nego baš strogo na boku.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2016., 22:42   #4862
Ljudi, ovako. Pitanje vezano uz gastritis i probavu. Naime, dijagnosticiran gastritis 2013. prilikom gastroskopije, lijecen i izlijecen od bakterije. Ponovljene gastroskopije 2014. i u 5. mjesecu 2015. godine, bakterije nije bilo, dijagnosticiran GERD. Zgaravicu nemam, ponekad osjecaj slabosti, mucnine, te kiselosti u ustima, narocito kad se dignem. Buduci da zgaravicu i bolove nemam prestao sam nedavno uzimati Controloc.

Sad, probava od trojne terapije za bakteriju jako, jako losa. Stolice neredovite, jako mekane, povremeni zastoji i proljevi. Opcenito jako blijede stolice, znaci doslovno 2 godine nisam vidio normalnu boju stolice, da prostite Izgledom kao da hrana nije probavljena, vidljivi ostaci hrane. Eh sad, zanima me je li to normalno za moje stanje ili je problem mozda u necemu drugom? Buduci da ne uzimam Controloc (a i kad sam ga uzimao nisam bio ustrajan, uzimam tjedan dana pa tjedan dana ne), da nije mozda do toga, pa da krenem uzimati Controloc na duze vrijeme?
Reoless is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 02:12   #4863
pozdrav,

imam vec 10ak dana problema jer imam osjecaj da nemogu normalno disati. Isao sam na rendgen pluca i izvadio krvnu sliku sve uredno. Izvadio sam danas i krv na igE da vidim da li je neka alergija ali mi nalaz pokazuje vrlo nizak ige tako da skoro sigurno nije alergija. Ostaje zeludac, nemam bolova u zelucu ali doktor kaze da mi se dize kiselina pa je zato osjecaj u plucima i grlu takav. Da li je itko imao slicna iskustva? Vele da je moguce od stresa? Da li bi svejedno trebao ici na gastroskopiju?
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 09:05   #4864
Quote:
FF9 kaže: Pogledaj post
pozdrav,

imam vec 10ak dana problema jer imam osjecaj da nemogu normalno disati. Isao sam na rendgen pluca i izvadio krvnu sliku sve uredno. Izvadio sam danas i krv na igE da vidim da li je neka alergija ali mi nalaz pokazuje vrlo nizak ige tako da skoro sigurno nije alergija. Ostaje zeludac, nemam bolova u zelucu ali doktor kaze da mi se dize kiselina pa je zato osjecaj u plucima i grlu takav. Da li je itko imao slicna iskustva? Vele da je moguce od stresa? Da li bi svejedno trebao ici na gastroskopiju?
Ovako, probaj piti peptoran nekih 5 dana za redom 75 mg ce biti dosta ako nisi nikad pio, ak ti bolovi prestanu onda je kiselina iz zeludca. Meni to vec traje 2 godine, tak da mozes mislit kako je meni xd. Probudim se ujutro, uspravim se i prsa mi hoce explodirati, nakon sto se rastegnem malo i nakon prolaska sat vremena bol popusti (ali je bol uvijek prisutna). Uglavnom, citao sam strucni clanak i osobe s GERD-om, neke osobe imaju hypersensibilan jednjak, i to uzrokuje bolove. Isao sam kod gastroenterologa 2x zbog toga i cak obavio gastroskopiju (prije toga obavio 2 gastroskopije jer sam imao erozije na jednjaku itd. ali tada nikakve bolove). Gastroskopija je pokazala na moje veliko čuđenje skoro pa uredan jednjak. Dakle ne mora znaciti ako imas te bolove da ti je jednjak spržen od kiseline i da zato boli jako. Kao sto rekoh, peptoran 75-150, nakon 5 dana vidi jesu li se bolovi smanjili ili ne.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 09:10   #4865
Quote:
Reoless kaže: Pogledaj post
Ljudi, ovako. Pitanje vezano uz gastritis i probavu. Naime, dijagnosticiran gastritis 2013. prilikom gastroskopije, lijecen i izlijecen od bakterije. Ponovljene gastroskopije 2014. i u 5. mjesecu 2015. godine, bakterije nije bilo, dijagnosticiran GERD. Zgaravicu nemam, ponekad osjecaj slabosti, mucnine, te kiselosti u ustima, narocito kad se dignem. Buduci da zgaravicu i bolove nemam prestao sam nedavno uzimati Controloc.

Sad, probava od trojne terapije za bakteriju jako, jako losa. Stolice neredovite, jako mekane, povremeni zastoji i proljevi. Opcenito jako blijede stolice, znaci doslovno 2 godine nisam vidio normalnu boju stolice, da prostite Izgledom kao da hrana nije probavljena, vidljivi ostaci hrane. Eh sad, zanima me je li to normalno za moje stanje ili je problem mozda u necemu drugom? Buduci da ne uzimam Controloc (a i kad sam ga uzimao nisam bio ustrajan, uzimam tjedan dana pa tjedan dana ne), da nije mozda do toga, pa da krenem uzimati Controloc na duze vrijeme?
Eh nisam nazalost specijalist za stolice i crijeva ali imam IBS i nemam uglavnom problema sa stolicom (uzimao controloc isto u krivim intervalima itd.), doduse boja stolice zna biti drugacija osim klasične smeđe kakva bi trebala biti ali to ovisi o prehrani i to je normalno. Probaj nesto alternativno, googlaj neke cajeve za stolice i vjeruj mi pomaze to kod crijeva. Pogledaj si knjigu od Marie Treben i ona tamo ima zaista jako dobre metode za crijeva.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 11:11   #4866
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Ovako, probaj piti peptoran nekih 5 dana za redom 75 mg ce biti dosta ako nisi nikad pio, ak ti bolovi prestanu onda je kiselina iz zeludca. Meni to vec traje 2 godine, tak da mozes mislit kako je meni xd. Probudim se ujutro, uspravim se i prsa mi hoce explodirati, nakon sto se rastegnem malo i nakon prolaska sat vremena bol popusti (ali je bol uvijek prisutna). Uglavnom, citao sam strucni clanak i osobe s GERD-om, neke osobe imaju hypersensibilan jednjak, i to uzrokuje bolove. Isao sam kod gastroenterologa 2x zbog toga i cak obavio gastroskopiju (prije toga obavio 2 gastroskopije jer sam imao erozije na jednjaku itd. ali tada nikakve bolove). Gastroskopija je pokazala na moje veliko čuđenje skoro pa uredan jednjak. Dakle ne mora znaciti ako imas te bolove da ti je jednjak spržen od kiseline i da zato boli jako. Kao sto rekoh, peptoran 75-150, nakon 5 dana vidi jesu li se bolovi smanjili ili ne.

hvala na odgovoru,

a gdje ti imas bolove?

Meni je cudno jer ja nemam apsolutno nikakve bolove niti u zelucu niti u plucima. Samo mi dode da tesko disem i malo osjecam u grlu onak ispod kao da teze gutam. (navodno to dvoje je od kiseline kaze doktor- ali jos uvijek vise manje pretpostavka nisam radio gastroskopiju ali kaze da vidi na grlu da je crveno od kiseline)
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 13:56   #4867
Quote:
FF9 kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru,

a gdje ti imas bolove?

Meni je cudno jer ja nemam apsolutno nikakve bolove niti u zelucu niti u plucima. Samo mi dode da tesko disem i malo osjecam u grlu onak ispod kao da teze gutam. (navodno to dvoje je od kiseline kaze doktor- ali jos uvijek vise manje pretpostavka nisam radio gastroskopiju ali kaze da vidi na grlu da je crveno od kiseline)
Po cjelim prsima imam bolove, ovisi, bol migrira, lijevo pa desno pa gore pa dolje.. Svi smo različiti. Recim da netko ima istu situaciu kao i ja, isti broj godina. Ta osoba moze imati niti jedan moj simptom tak je kod tebe, tebi se to nesto manifestira kroz disanje i kroz neku nelagodu kod akta gutanja. Nemas puno filozofije tu. Discipliniraj se malo, malo s tabletama probaj ak se stvar ne popravi sama opet kod doktora opce praxe pa ce te on dalje uputiti. Ak ti se neda ici kod doktora opce prakse onda (ako imas 350-400kn viska) kod gastroenterologa koji su vjeruj mi naslusali se simptoma i simptoma i koji stvano (pogotovo stariji) daju jako dobre dijagnoze i bez gastroskopija.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 18:17   #4868
Evo da se javim i ja sa svojim problemom ovdje. Znači, imam 17 godina i užasne probleme sa želučanom kiselinom. Jedno vrijeme me hvatala kiselina samo ako bih nešto određeno pojeo poput masnog bureka, općenito prženog/pečenog mesa i takvih stvari, ali u zadnje vrijeme me nakon svakog jela jako muči kiselina. Znači nije bitno što jedem, nakon svakog jela se javljaju bolovi. Nisam najzdraviji što se tiče tijela, ali na svojih 195 cm visine imam nekih 85-90kg što je sasvim okej i bavim se nekom lakšom tjelovježbom kod kuće. Istina je da se nezdravo hranim ( u smislu da nekad jedem jednom dnevno, nekad dva puta a nekad pet puta, najčešće brza jela, neko suho meso ili nekakav namaz ), pa me zanima je li bilo ovdje takvih težih slučajeva što se tiče te kiseline da mi date konkretan savjet, ili mi se uz korekciju dijete i smanjenje unosa kafeina bolje javiti i doktoru nego sam isprobavati gluposti ?
Tom010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 20:48   #4869
Nisu ti to gluposti.. I sama imam problema sa kiselinom, pocelo se javljati u tvojim godinama, mozda cak i ranije. Pokusaj izbaciti przeno, brzu hranu, previse kiselo i ljuto, gazirano, kofein.. Ja cesto pred spavanje pojedem jabuku i onda nemam problema zaspati, inace ni sa dva jastuka ne mogu izdrzati. Mogao bi i pokusati jabuke, jedi barem dvije dnevno. Sto se mog iskustva sa doktorima tice, a vjeruj da ga imam mnogo, moze ti dati za pocetak tabletice kao pepermint koje ublaze kiselinu. Ali onda vremenom postajes imun na njih. Eto savjet je da pokusas sa ishranom, naravno ako ne prestane javi se doktoru na dalje pretrage. I ne brini puno. Nervoza jako utice na zeludac. Sretno

Sent from my E2105 using Tapatalk
septembar29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 00:51   #4870
Quote:
Tom010 kaže: Pogledaj post
Evo da se javim i ja sa svojim problemom ovdje. Znači, imam 17 godina i užasne probleme sa želučanom kiselinom. Jedno vrijeme me hvatala kiselina samo ako bih nešto određeno pojeo poput masnog bureka, općenito prženog/pečenog mesa i takvih stvari, ali u zadnje vrijeme me nakon svakog jela jako muči kiselina. Znači nije bitno što jedem, nakon svakog jela se javljaju bolovi. Nisam najzdraviji što se tiče tijela, ali na svojih 195 cm visine imam nekih 85-90kg što je sasvim okej i bavim se nekom lakšom tjelovježbom kod kuće. Istina je da se nezdravo hranim ( u smislu da nekad jedem jednom dnevno, nekad dva puta a nekad pet puta, najčešće brza jela, neko suho meso ili nekakav namaz ), pa me zanima je li bilo ovdje takvih težih slučajeva što se tiče te kiseline da mi date konkretan savjet, ili mi se uz korekciju dijete i smanjenje unosa kafeina bolje javiti i doktoru nego sam isprobavati gluposti ?
Probaj sok od zelja (jedina stvar koja meni pomaze sto se zgaravice tice). Znaci operes listove zelja (najbolje sa sodom bikarbonom super se pere) i stavis u blender i zblendiras sa vodom fino, ja sam se skoro izljecio s time, nazalost opet sam poceo zderati ko manijak i opet se problemi vratili ali sok od zelja ti je cudo (nekima navodno ne odgovara). Prehrana je jako jako, jako jako zeznuta stvar. Ak se danas oces na brzinu, ponavljam na brzinu hraniti onda moras imati puno para, zasto? Zato sto je u DM-u i Muller-u a da ne nabrajam ostale bio shopove hrana bolesno skupa. Naravno uvijek si mozes fino kuhati doma ali to zahtjeva vremena... Ja se vec pokusavam disciplinirati s prehranom 5 godina zbog svojih problema s gornjim digestivnim sustavom.

Da skratim, preporucam ti da se pocnes navikavati na zdravu hranu, izbaci alkohol, cigaretu, gazirano itd. inace ces imati problema kasnije... Vidi jos tjedan-dva s prehranom kako ide ak nejde kod doktor. Doktor ce ti dati tablete koje bi trebale pomoc. Ako i kad dobis tablete nemoj napraviti gresku koju sam ja radio a to je da sam se prezderavao na njima jer nisam imao zgaravicu. Teska hrana ce ti opet prouzrociti kiselinu jer zeludac to tesko probavlja pa ces neovisno o tableti (popularni histamine 2 blokatori- peptoran najčešće) opet imati mogucu bol.

Da opet skratim, dijeta i mir u glavi.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 19:02   #4871
danas bio na gastroskopiji,

hijatalna hernija iliti hiatus hernia

da li itko ima ikakve hints? tajne koje su ublazile izbrisale simptome? biljni preparati? mantre ponasanja u nekim situacijama? sto radite kad morate malo popiti ili je neko slavlje- kljukanje tableta prije poslije pretpostavljam?

Prehrana mi je manje vise jasna, pridruavat cu se toga izgleda dugo dugo vremena...

operacija je moguca, netko kaze bolje ne netko kaze go for it, iskustva?

Hvala
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 22:25   #4872
Kakva ekipa ovdje, moram vam se pridružiti.

Imam sljedeću situaciju: pred godinu i sitno sam radila gastroskopiju radi bolova u želudcu i dijagnosticiran mi je gastritis i GERB. Pila Ares i sredilo se vremenom. Dugo je bilo više-manje ok. I onda sam radi bolova u zglobovima i neke upale dobila Sulfasalazin na duže vrijeme. Pila sam ga 3 mjeseca i nisam se nikako osjećala dobro od njega što se želudca tiče. Pila sam Nolpazu 20mg svako jutro kao neku vrstu zaštite, pazila da doručkujem, da ne uzimam tablete na prazan želudac i sve, ali koma, svaki dan mučnine.
Pred nekih 10ak dana mučnine su počele biti učestalije i ja sam postupno smanjivala dozu Sulfasalazina i na kraju ga prestala piti u konzultaciji sa liječnicom jer me želudac boli, peče, napuhnuta sam, čak ko da me peče kad pritisnem malo oko rebara. Imam osjećaj kao da imam upalu mišića jer me čak boli i kad se gibam lijevo-desno trupom.
Dobila sam Controloc 40mg 2x dnevno. Danas je 4-ti dan kako ga uzimam, ali ne osjećam neko bitno poboljšanje. Je li to normalno da se toliko čeka?

Nisam išla na gastroskopiju, ali vjerujem da mi se uslijed iritacije Sulfasalazinom + malo jači stres u zadnjih par tjedana probudio stari gastritis. A još sam i prošli tjedan jela neka lošije stvari.

Zapravo me zanima je li normalno da treba proći nešto dana da mi bude bolje? Ujutro još nekako, ali predvečer sam već dobro naduta i sve me unutra peče. Žgaravicu nemam.
Sanja_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:08   #4873
Quote:
Sanja_zgb kaže: Pogledaj post
Kakva ekipa ovdje, moram vam se pridružiti.

Imam sljedeću situaciju: pred godinu i sitno sam radila gastroskopiju radi bolova u želudcu i dijagnosticiran mi je gastritis i GERB. Pila Ares i sredilo se vremenom. Dugo je bilo više-manje ok. I onda sam radi bolova u zglobovima i neke upale dobila Sulfasalazin na duže vrijeme. Pila sam ga 3 mjeseca i nisam se nikako osjećala dobro od njega što se želudca tiče. Pila sam Nolpazu 20mg svako jutro kao neku vrstu zaštite, pazila da doručkujem, da ne uzimam tablete na prazan želudac i sve, ali koma, svaki dan mučnine.
Pred nekih 10ak dana mučnine su počele biti učestalije i ja sam postupno smanjivala dozu Sulfasalazina i na kraju ga prestala piti u konzultaciji sa liječnicom jer me želudac boli, peče, napuhnuta sam, čak ko da me peče kad pritisnem malo oko rebara. Imam osjećaj kao da imam upalu mišića jer me čak boli i kad se gibam lijevo-desno trupom.
Dobila sam Controloc 40mg 2x dnevno. Danas je 4-ti dan kako ga uzimam, ali ne osjećam neko bitno poboljšanje. Je li to normalno da se toliko čeka?

Nisam išla na gastroskopiju, ali vjerujem da mi se uslijed iritacije Sulfasalazinom + malo jači stres u zadnjih par tjedana probudio stari gastritis. A još sam i prošli tjedan jela neka lošije stvari.

Zapravo me zanima je li normalno da treba proći nešto dana da mi bude bolje? Ujutro još nekako, ali predvečer sam već dobro naduta i sve me unutra peče. Žgaravicu nemam.
To ti je od GERD-a. Nekima GERD nakon duljeg vremena osim kiseline pocne i bolove uzrokovati u misicima (prsni kos- misici). Problem je u hipersenzibilitetu misica usred duljeg GERDA (tak barem kazu na popularnim svjetskim forumima za gastro-umke). Neki nemaju nikad bolove neki ih dobe npr. ja.

Sto se tice PPI tableta. One ce ti izljeciti zeludac na neko vrijeme. Ja sam pio Controloc 40, 1 tabl. ujutru 12 dana i imao uzasne bolove u zeludcu (nuspojave) onda sam stao i poceo opet nakon tjedan dana i bilo je bolje. Prije kad sam bio Controloc 2x40mg mjesec dana nis mi nije bilo, sve super i controloc mi je sluznicu na jednajku i na zeludcu popravio za 95%.

Meni controloc za dosta brzo vremena popravi stanje, neki ga piju dosta dugo da bi im popravio sluznicu. Preporucam da pricekas jos malo. Naravno, ak se stvari za tjedan dana ne poprave, do lijecnika pa ga pitaj sta dalje...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 19:24   #4874
Evo odgovaram Sanji_zgb na post i reko da procitam malo njenje ostale postove. Uglavnom vidim da joj nesto srce preskace i da je nosila holter ili kak se to vec zove i da su nalazi bili ok.

Ovaj post nije vezan za gospođu gore već za svu buduću ekipu koja će se naći na ovom djelu foruma ili već je.

Jednom davno, netko je napisao na forumu da je UZROK ponavljam UZROK svih digestivnih problema dvije stvari:
  1. helicobacter pylori
  2. psiha (anksioznost, nervoza, strah, panika, neka vrsta bijesa u sebi itd.)

I sad moram reći da je bio u potpunosti u pravu! Otkad znam za sebe imam neku anksioznost. Pocelo tamo sa nekih 12 godina a manifestiralo se kroz zeludac 10 godina kasnije. Isao sam prethodno na sve zive pretrage jer sam mislio da imam svakakve bolesti (cista hipohondrija).

Helicobacter pylor se liječi svi znamo kako i nakon toga je sve ok, ali za nas psihiče stvari su drugacije. Ja se jos uvijek nadam da ću tu neku poluskrivenu anksioznost izliječiti te da će stvari krenuti na bolje.

Zaista se treba maksimalno opusiti i odreći se nekih stvari u životu koje čovjeka koče, jedino tako se stvari mogu dugotrajno popraviti, u suprotnom svako malo treba uzimati lijekove...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 16:34   #4875
@FF9, imam hijatalnu herniju 3cm je pomaknut prema gore, uzimao i trojnu terapiju, posto sam bio pozitivan na heliobactery, terapija je trajala 1tj. Sad uzimam zipantola 20mg, tri mjeseca. Nakon toga idem na kontrolu kod gastrica.. Obavio gastroskopiju dvaputa u dvije i pol godine.
zvonac_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 20:14   #4876
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Evo odgovaram Sanji_zgb na post ... helicobacter pylori
Pojava helicobacter pylori kod GERB-a je niža nego u opće populacije.

Sami GERB je poprilično podložan razini stresa, ali ima hrpu drugih faktora - od urođenih do prehrane.
MrBlc is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 20:34   #4877
Lav_18, totalno si u pravu. Anksioznost, nesigurnost, stres, stres, stres...ništa drugo meni nije krivo ni za preskakanja srca ni gastritis.
Heliobacter nemam, bar nisam imala onda kad sam radila gastroskopiju. Jednostavno, sve što ne valja skupljam u želudcu.

Mislim da je to familijarno, već 2 slučaja karcinoma želudca u obitelji s mamine strane, a vidim da je dosta nas baš podložno želučanim tegobama. Očito svi "gutamo".

Odoh na neki anksiozni topik vidit kak si ljudi pomažu.......


Btw. danas mi je tjedan dana Controloca i puno mi je bolje. Za vikend sam probala popiti domaći kefir i doslovno kao da mi je pomazio želudac, izuzetno mi paše, samo ne smijem kefiriti mlijeko duže od 10-12h jer mi je inače gadan
Jej!
Sanja_zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 20:56   #4878
Quote:
Sanja_zgb kaže: Pogledaj post
Lav_18, totalno si u pravu. Anksioznost, nesigurnost, stres, stres, stres...ništa drugo meni nije krivo ni za preskakanja srca ni gastritis.
Heliobacter nemam, bar nisam imala onda kad sam radila gastroskopiju. Jednostavno, sve što ne valja skupljam u želudcu.

Mislim da je to familijarno, već 2 slučaja karcinoma želudca u obitelji s mamine strane, a vidim da je dosta nas baš podložno želučanim tegobama. Očito svi "gutamo".

Odoh na neki anksiozni topik vidit kak si ljudi pomažu.......


Btw. danas mi je tjedan dana Controloca i puno mi je bolje. Za vikend sam probala popiti domaći kefir i doslovno kao da mi je pomazio želudac, izuzetno mi paše, samo ne smijem kefiriti mlijeko duže od 10-12h jer mi je inače gadan
Jej!
Jos uvijek ne vjerojam kolko mozak ima nevjerojatnu moć u razaranju tjela... Ja sam uporno pokusavao pronalaziti neki drugi uzrok mojim problemima ignorirajući činjenicu da je sve od mojih nekih unutarnjih strahova.

Gastroenterolog mi je objašnjavao da se zbog te anksioznosti nekome na želudac negativno stvari odraze, nekome na srce (tlak, bradikardija, tahikardija) nekome na nešto treće a nekome na ništa.

Zanimljiva je i činjenica da sam prolazio kroz povijest bolesti svih svojih članova obitelji (sve do pradjeda rođ Krajem 1800 god.). Samo mama ima blagu urođenu manu na srcu koja nije tak strašna ali izaziva aritmije 2-5 godišnje.

Isto tako svi su u obitelji dugo živjeli i niko nikad nije imao digestivnih problema i BAM evo meni na želudac prešlo.

Niz je tu faktora osim genetike koji utječu na bolest. Poznajem ženu koja koristi ljekove raznorazne (uključujući i za želudac) već 40 godina i dalje živi, 89 godina sad ima, tako da izgleda da nam nema druge nego povremeno ili stalno piti ljekove, pridržavati se prehrane, pokušat smiriti anksioznost i naravno izvoditi tjelovježbu.

Neznam koliko čitatate Ostale forume na eng. jeziku. Šta tamo ljudi (diljem svjeta) nisu sve preživjeli.

Uglavnom evo zanimljovsti "PPIs are one of the most popular classes of drugs prescribed. Doctors wrote 114 million prescriptions for them last year". Naravno radi se o amerikancima... Izgleda da zaista ali zaista puno puno ljudi pati od toga... Očito je da sva ova "toksična" hrana samo pridonosi takvim stvarima...
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2016., 01:54   #4879
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
@FF9, imam hijatalnu herniju 3cm je pomaknut prema gore, uzimao i trojnu terapiju, posto sam bio pozitivan na heliobactery, terapija je trajala 1tj. Sad uzimam zipantola 20mg, tri mjeseca. Nakon toga idem na kontrolu kod gastrica.. Obavio gastroskopiju dvaputa u dvije i pol godine.

hvala sto si podijelio svoje iskustvo s hernijom,

meni je cudno sto nemam nikakvih tegoba zelucanih, niti mi se dize ta kiselina, niti me ista boli, niiti su mi na gastroskopiji nasli ista drugo osim te hernije, heliobactery isto negativan. Sve skupa mi je to malo cudno, a imam nekih problema s kicmom, razmisljam ici na magnetsku rezonancu da vidim da nisam nesto fizicki ja pomaknuo zbog kicme. Moj jedini simptom "hernije" je sto otezano disem, ali ne zbog kiseline, ne dize mi se kiselina niti me ista pece..
FF9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 02:06   #4880
Quote:
zvonac_1 kaže: Pogledaj post
Bio na gastroskopiji, mislio sam samo obavit samo gastro. al gastrić veli da bi bilo dobro napravit i test na helio. i gle vraga, pozitivan sam
Prije 2.5 isto (4.11.2013) bio na gastroskopiji, onda je test bio negativan na helio a dijagnoza je bila: Insuff.cardiae cum reflux oesophagitis gr l, Gastritis chr.


Uglavnom dijagnoza je
Status: Afebrilan i eupnoičan. Koža i vidljive sluznice dobro prokrvljene. Jetra i slezena se ne palpiraju.
Nema bolnosti ni rezistencije na palpaciju abdomena. Ekstermiteti b.o.

Gastroskopija: Jednjak urednog nalaza
Kardija: hijetalna hernija u dužini od 3cm. Želudac urednog nalaza
Uzima se biopsija za H.p. Pilorus b.o. Duodenum: nalaz uredan

D.G HIATUS HERNIAE
T H: Zipantola 20
AMOXIL 500
FROMILID 500

Nadam se da dok riješim helio da će situacija bit bolja ipak..

nalazi su ti super, hijatusnu herniju ima svaki 3 covjek ali eto nemaju svi tegobe, tebi je ocigledno pomogla terapija sa emanera ? ja pijem vec 7 dana controloc i nista bolje :S
kolega1989 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.