Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2017., 10:31   #5101
4.x ...odgađam već godinu dana... Sad je " EGDS i bx sluznice distalnog duodenuma na celijakiju"... Tako mi se ne ide...
Imam i refluks...bila sam na Medrolu i s njim dobila Ranix kao zaštitu...no iako sam se skinula s Medrola imam užasno puno kiseline i refluks - koji prije Medrola nisam imala...imala sam Hp...popila terapiju...pa je do Medrola bio mir...
Imam simptome celijakije...one probavne... Ali ja tako reagiram na žitarice a ne samo na pšenicu...pa stalno pokušavam naći nekog sličnog ali ne ide...pa nisam jedina ziher!...
Anti-tijela su sva negativna...

Uglavnom...odgađam...jer sam, s obzirom da su me otpisali tipa ne znaju kaj mi je, bila prisiljena sama istraživati...to su mi gastrići i rekli...pa kad sam došla do tih enzimopatija koje se zovu CSID ( congenital sucrose-isomaltose deficiency ) i nedostatak MGAM ( maltase-glucoamylase deficiency) a koje se u potpunosti poklapaju s mojim problemuma...i odnijela tekstove gastriću i pitala ga...a otkriva se na isti način kao celijakija: istim postupkom ( a može se i testiranjem gena...to sad više rade jer je neinvazivno) pitala sam dr da li mogu istovremeno...jer i on sumnja da CD ipak nije jer su antitijela neg... Ali je odbio s obrazloženjem da je to rijetko ( super, kao da je to razlog da nemam...rijetko je samo rijetko...a ne nepostojeće...i netko ipak ima...) i da ako ovo bude negativno onda ćemo razmišljati...a u teoriji može biti i jedno i drugo...ili može biti jedno od toga...a meni se ne ide još jednom na EGD ...jer čak i da je CD ...i dalje nisam testirana na ostale ...a nema sva hrana koja meni stvara ogromne probleme gluten...
Sad sam vam odcendrala kaj me muči...a vjerojatno sve i nije za ovu temu...

Zadnji put mi je EPGD radio dr. Kardum u Dubravi...on je ok...i htjela sam opet k njemu ali nemre se naručiti kod određenog dr...
A moram otići.
Neću ići privatno...prvo ne vidim smisla da platim za nekaj kaj ide na up...puno ovisi i kakav je dr...ono crijevo još nisu tanje napravili...plus kaj trebam biopsiju...a to definitivno kanim raditi u bolnici...
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 17:11   #5102
Često povraćam određene stvari - veliki problemi

Imam jako velikih problema sa želucem.
Da skratim, kao da mi želudac "reagira" sa određenim namjernicama i to moram povratiti koliko me boli. Npr popijem nešto gazirano, počne me napuhavati, podrigujem se i kao da mi se sve diže, zatim počne nagla oštra bol i jednostavno povratim. Inače jedem normalno i pijem samo vodu. Samo je fakat problem što mi nešto sa želucem nije ok. Slatko uopće ne smijem staviti u sebe. Nedavno sam probao neki kolač od šlaga, i nešto mi nije bilo ok u njoj, pa sam povratio. Za gazirano da ne govorim. Ima namjernica koje mogu progutati i probaviti, a ima i onih koje ne mogu. Radio sam gastroskopiju, nemam gastritis i nemam čireva. Dugo sam mislio da je to zato jer mi polipi u dvanaestercu "reagiraju" sa namjernicama, ali i nakon odstranjivanja istih - i dalje isti problem. Svi nalazi su jako dobri, ali ja i dalje povraćam.

Help!
Mantel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 14:25   #5103
Bio netko na pregledu i pretragama kod nekog od gastroenterologa u Poliklinici Amruševa? Iskustva?
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 23:02   #5104
Pozdrav,
danas bio na gastroskopiji
nalaz kaze sljedece:
JEDNJAK: insuff. kardija, klizna hijatus hernija, sluznica intaktna
želudac uredan kao i dvanaesnik, uzeta biopsija za phd i hp
za tjedan dana tocno idem na manometriju ( nadam se da cu prezivit, idem to po drugi put i mrzim tu pretragu), nalazi ce biti gotovi za nekih 3-4 tjedna svi i onda idem na kontrolu sa tim nalazima i nalazom 24ph metrija stare godinu dana. Na controlocu sam vec dosta dugo ali mi ne pomaze, doktor je rekao danas da to ne izgleda tako loše ali jednostavno tegobe koje ja imam bez obzira na hranu su uvijek iste: bol u grlu, dizanje kiseline, dizanje hrane, zadah ,naslage na jeziku i slicno. Jednostavno imam osjecaj da mi samo kirursko lijecenje moze pomoci no vidjet cemo!
sinuskosinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2017., 09:38   #5105
pokušaj promijeniti lijek,
meni nije odgovaralo baš ništa, mjesecima sam se mučio dok nisam dobio ulzol, iako su mi tvrdili da je sve to isto.
prvi mjesec 2X1, drugi 1X1 i sad sam bez lijekova i gotovo bez simptoma mjesecima.
probao sam i gotovo sve na tržištu i sve bapske savjete.

na kraju mi ostala samo kamilica 3-4 šalice dnevno sa sasvim malo meda od kestena, ali ne iz trgovine nego od travara i pčelara.

i da, najvažnije, skinuo sam kile.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2017., 22:38   #5106
idem u četvrtak na gastroskopiju po drugi put i uopće se ne veselim.
smeta mi kad mi se špatulom pregledava grlo tako da mi je ovo koma žešća

imam probleme sa želucom već 3 godine, stalno sam napuhnuta, no unazad 10ak dana
me boli trbuh, želudac i bol se širi kroz prsnu kost i leđa
danas me npr.više probada u prsima nego inače, ali bol u želucu je i dalje prisutna.
štagod pojedem bol kao da se pojača

nadam se da će se vidjeti što je jer mi je ovo koma, ne mogu dugo ni sjediti, ni ležati
Dadushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 17:25   #5107
Pozdrav, evo obavio i ja svoju prvu gastroskopiju, pa da napišem nalaze.

Sam pregled nije ugodan, ali srećom nije dugačak, ne traje niti minutu..

Dr je ovako napisa...

Ezofagopski: bez vidlivih suženja, nema ulceracija, blaga hiperemija distalne trećine jednjaka. Vidljiva hijatalna hernija.

Gastroskopski:Hiperemija sluznice, manja količina bistrog želučanog sekreta, bez znakova hemanitiziranog sadržaja, pilorus prohodan, nema ulceracija.

Bulboskopski: blaga hiperemija sluznice, znakova krvarenja ili ulceracija nema, postbulbaralni segment uredan..

Eto tako to dr gastić napiše, gotovo da i nismo razgovarali, samo mi je rekao da imam "dobru kilu" i da zato imam povrat sadržaja želuca i da nikako ne konzumiram kavu i cigare te da izbjegavam zadimljene prostore. Doktorica opće prakse mi je rekla da je to nalaz koji se i očekuje kod gastritisa, onako srednja žalost

Zanima me što je to hiperemija koja mi se spominje u nalazu? Na kraju da napomenem da je test na bakteriju helicobacter pylori negativan...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 22:00   #5108
Quote:
Dea2012 kaže: Pogledaj post
Molim vas moze li preporuka gdje u zg privatno obaviti gastroskopiju? Hvala
Quote:
tyn@zg kaže: Pogledaj post
Poliklinika Sunce
Sa anestezijom? A cijena?

Nasla: http://www.poliklinika-bates.hr/uslu...=Gastroskopija

I nisu jedini... Radi se o kratkoj narkozi. Hvala Bogu na privatnicima. Jedna sam od onih koji se panicno boje povracanja, pa cak i samog nagona... A da ne govorim o gutanju tableta, kamoli neke tamo cjevcuge na "zivo".
__________________
I'll make your heart smile...

Zadnje uređivanje 0merta : 02.02.2017. at 22:43.
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 23:18   #5109
I jos nesto... Citiram:

– Zaista ne znam ni jednu bolnicu u modernom zapadnom svijetu koja ovu pretragu obavlja bez anestezije. To je u inozemstvu standard, a bez anestezije su kolonoskopiji i gastroskopiji bili podvrgavani samo oni pacijenti koji zbog nekih specifičnosti nisu mogli biti podvrgnuti anesteziji – zaključuje doc. dr. Željko Puljiz.
http://www.slobodnadalmacija.hr/dalm...-uz-anesteziju
__________________
I'll make your heart smile...
0merta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 02:19   #5110
Par pitanja, ispričavam se ako je bilo. Želudac me trenutno boli dovoljno da nemam volje za čitanjem foruma
Treba li se prije gastroskopije obaviti i ultrazvuk abdomena?
Ovo testiranje na bakteriju iz stolice, jel dovoljno pouzdano, odnosno pouzdanije od testova iz krvi i daha?
I smije li se tražiti injekcija apaurina prije gastroskopije, jel problem ako je osoba omamljena?
Što se tiče lijekova- ne znam utječe li Peptoran na bakteriju, smijem li ga popiti prije davanja stolice? A i prije gastroskopije?
Hvala
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:03   #5111
Quote:
SuperCow kaže: Pogledaj post
Par pitanja, ispričavam se ako je bilo. Želudac me trenutno boli dovoljno da nemam volje za čitanjem foruma
Treba li se prije gastroskopije obaviti i ultrazvuk abdomena?
Ovo testiranje na bakteriju iz stolice, jel dovoljno pouzdano, odnosno pouzdanije od testova iz krvi i daha?
I smije li se tražiti injekcija apaurina prije gastroskopije, jel problem ako je osoba omamljena?
Što se tiče lijekova- ne znam utječe li Peptoran na bakteriju, smijem li ga popiti prije davanja stolice? A i prije gastroskopije?
Hvala
Mozes piti sta hoces od ljekova ali pod uvjetom da ti naprave biopsiju tj. da ti uzmu uzorak tkiva i onda salju u lab i nakon cca 2 tjedna dobivas reze. Nema tog ljeka osim antibiotika koji moze ubiti bakteriju ukoliko postoji. Znaci rokaj ljekove bez beda ali reci da salju u lab tkivo.

Nemoras raditi ultrazvuk, mozes zbog drugih organa ali zeludac nece biti viden na ultrazvuku. Hoce ali samo stjenka.

Uzmi alprazolam ili diazepam prije gastroskopije ak te trta ali po mom misljenju ne treba ti nista, ja sam bio 6x i bilo je odlicno.

Ne treba ti tisucu pregleda za HP, napravi antitjela (krv) usput i napravi KKS ak nisi vec dugo i napravio biopsiju ak je tu negativna HP onda nemas sigurno HP ak je pozitivna na jednom negativna na drugom onda ponovi krv.
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 12:37   #5112
Moguće rješenje za želučane probleme = dijeta + akupunktura. Pa ako imate takvu mogućnost - probajte
__________________
H
hsfi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:59   #5113
kako u zagrebu najbolje istestirati da li imam manjak zelucane kiseline. jer godinama kao lijecim zgaravicu i reflux, a sad vidim da su simptomi skoro vise-manje isti...
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 16:33   #5114
Za 9 dana idem na gastroskopiju
vec sada me strah kako cu podnjet.kazu da daju nesto da se anestezira grlo nesto pospricaju.jel to djeluje sta uopce?
Sumnjaju na zelucanu kilu imam sve simptome
kako se ta kila lijeci osim promjenom prehrane,dijetom?
ima tko tu da ju ima?kako funkcionirate s tim?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 17:24   #5115
tko god je predebel treba smrsaviti. garantirano ce se svi simptomi smanjiti, ako ne i skroz nestati...
testing is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 15:03   #5116
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Mozes piti sta hoces od ljekova ali pod uvjetom da ti naprave biopsiju tj. da ti uzmu uzorak tkiva i onda salju u lab i nakon cca 2 tjedna dobivas reze. Nema tog ljeka osim antibiotika koji moze ubiti bakteriju ukoliko postoji. Znaci rokaj ljekove bez beda ali reci da salju u lab tkivo.

Nemoras raditi ultrazvuk, mozes zbog drugih organa ali zeludac nece biti viden na ultrazvuku. Hoce ali samo stjenka.

Uzmi alprazolam ili diazepam prije gastroskopije ak te trta ali po mom misljenju ne treba ti nista, ja sam bio 6x i bilo je odlicno.

Ne treba ti tisucu pregleda za HP, napravi antitjela (krv) usput i napravi KKS ak nisi vec dugo i napravio biopsiju ak je tu negativna HP onda nemas sigurno HP ak je pozitivna na jednom negativna na drugom onda ponovi krv.
Hvala ti!
Već sam obavila test na HB iz stolice (pozitivan) i sad bi trebala na gastroskopiju valjda, ne znam jel će to ići prije ili poslije terapije, ništa više ne znam.
Svakako ću se morati zdroksati nečime prije pretrage jer imam napade panike koji prvo počinju gušenjem a sa sondom u grlu mislim da bih momentalno dobila napad.
No lijepo je pročitati da je nekome bilo odlično
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 18:50   #5117
Pomoć. Mislim da stiže proljeće, i meni proradio želudac. Jedini simptom koji imam je grčenje u želucu kao da je prazan tj. da nisam jela već 3 dana. Žgaravica povremeno, nema podrigivanja, nema mučnine, nema osjećaja punoće.. samo ta bol. Od Peptorana se pogoršava (PPI ne smijem ni pogledati a kamoli ga popiti) jedino malo prođe kada pojedem i kad popijem Buscopan. Inače historijat gastritisa. Jel ja mogu pit taj Buscopan dok ne prođe?
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 01:54   #5118
Quote:
Michaela kaže: Pogledaj post
Pomoć. Mislim da stiže proljeće, i meni proradio želudac. Jedini simptom koji imam je grčenje u želucu kao da je prazan tj. da nisam jela već 3 dana. Žgaravica povremeno, nema podrigivanja, nema mučnine, nema osjećaja punoće.. samo ta bol. Od Peptorana se pogoršava (PPI ne smijem ni pogledati a kamoli ga popiti) jedino malo prođe kada pojedem i kad popijem Buscopan. Inače historijat gastritisa. Jel ja mogu pit taj Buscopan dok ne prođe?
Zasto ga ne smijes pogledat? Ak ti nije odgovarao jedan probaj drugi.
dexlansoprazole je dosta popularan sad... Pantoprazole kak ti ima najmanje nuspojava. Ja rokam ipp svaki dan 20mg ujutro vec 7 mj non stop.. Nuspojave: nula bodova
lav_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 19:09   #5119
pozdrav svima

Ima li netko da je stavio gastric pacemaker? Jel pomaze ili? Koliko traje oporavak? I ja na gastoskopiju idem (valjda vec 25 put ) i uopce se ne veselim jer sam alergicna na onu cijev i skoro svaki put se ugusim
ali ne bi dali narkozu..ma nema sanse..grrrr

Hvala unaprijed
__________________
My attitude isn’t bad. It’s in beta.
RootRi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 13:22   #5120
Quote:
lav_18 kaže: Pogledaj post
Zasto ga ne smijes pogledat? Ak ti nije odgovarao jedan probaj drugi.
dexlansoprazole je dosta popularan sad... Pantoprazole kak ti ima najmanje nuspojava. Ja rokam ipp svaki dan 20mg ujutro vec 7 mj non stop.. Nuspojave: nula bodova
Od svih antiulkusnih lijekova me boli želudac. Tj. grči (kao da je prazan). Žgaravicu riješi ali onda moram stalno jesti da ga potaknem da nešto drugo radi umjesto da me boli
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:57.