Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2008., 18:55   #881
Amabelmil....jel mi mozes reci jesi li zaposlena na određeno/neodređeno, imaš li svoju nekretninu ili živiš s roditeljima, i koliko uopće imaš godina. Jesi li kad ranije dobivala vizu za SAD? Pitam jer bih pokušala ponovno tražiti vizu a zadnju puta su me odbili. Unaprijed zahvaljujem....mozes odgovor poslati i na PM. Hvala!
__________________
Amsterdam
Amsterdam is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 19:59   #882
Zaposlena sam na neodređeno s tim da sam se prijavila na manju plaću, nekretninu nemam i to me nisu niti pitali, godina imam 25. Pitali su me tko mi je u Hr. i ja rekla svi. Nikada prije nisam podnosila zahtjev i jučer mi je stigla poštom putovnica i dali su mi vizu na 5 godina
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 20:58   #883
Kanada ukinila vize novim članicama Eu-a, osim Rumunjskoj i Bugarskoj. Kad ćemo mi doći na red, pitam se.
__________________
Čovjek koji ne pravi greške obično ne radi ništa.
TRAP-JAW is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 19:39   #884
Quote:
TRAP-JAW kaže: Pogledaj post
Kanada ukinila vize novim članicama Eu-a, osim Rumunjskoj i Bugarskoj. Kad ćemo mi doći na red, pitam se.
Malo ti je stara vijest ali svakako je ja ne volim više čitati .....
Mi ćemo na red .....sam bog zna....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 14:07   #885
Amabelmil, hvala ti puno, upravo si mi dala nadu ! Ja sam inace provela godinu i pol u americi, i budla nsiam ostala. vratila sam se ovdije, pa su me hladno odbili za vizu. trenutno radim na neodredjeno vrijeme u jednoj od nasih telekomunikacijskih tvrtki, i pokusala bih ponovno traziti vizu tamo negdje u 9-10mj, ndam se da cu ovaj puta imati puno vise srece. Inace niti ja nemam nikakvu nekretninu,al imam 28 goidna
__________________
Amsterdam
Amsterdam is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 16:25   #886
USA viza za "nezaposlene"

Nešto me kopka, kemijam nešto za posjet New Yorku ovo ljeto, ali me pere par sitnica:

1.) Da li se mora biti zaposlen? Jel može ugovor od djelu jer mi ugovor na određeno ističe 5.5. kada postajem vanjski suradnik a ja bi putovao krajem lipnja i vratio se sredinom srpnja...

2.) Koliko novaca triba imat na računu (i kojem) za dokazat amerima da si sposoban financirat to putovanje?

3.) Koliko sve skupa košta izdavanja US vize sa svim mogućim troškovima?

4.) Jel puno 650€ za povratnu kartu?

5.) tamo nemam nikoga dakle idem čisto turistički i naslijepo
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 18:54   #887
Quote:
Bilobrkster kaže: Pogledaj post
Nešto me kopka, kemijam nešto za posjet New Yorku ovo ljeto, ali me pere par sitnica:

1.) Da li se mora biti zaposlen? Jel može ugovor od djelu jer mi ugovor na određeno ističe 5.5. kada postajem vanjski suradnik a ja bi putovao krajem lipnja i vratio se sredinom srpnja...

2.) Koliko novaca triba imat na računu (i kojem) za dokazat amerima da si sposoban financirat to putovanje?

3.) Koliko sve skupa košta izdavanja US vize sa svim mogućim troškovima?

4.) Jel puno 650€ za povratnu kartu?

5.) tamo nemam nikoga dakle idem čisto turistički i naslijepo
1. Da li će itko u Ambasadai znati da ti ugovor traje do 5. svibnja? Neka ti šef napiše pismo u kojem stoji da ćeš za putovanje koristiti svoj godišnji odmor i zdravo.
2. Trebao bi imati minimalno $100 po danu boravka. Ne znam da li se ta cifra dizala u zadnjih godinu dana. SVe piše na stranicama Ambasade. Ili doneseš izvod svog trenutnog računa ili otvoriš devizni na koji ćeš prebaciti novce prije odlaska na razgovor.
3. Troškovi vize su bili $100, mada mislim da sam pročitao da je netko nedavno napisao da su digli na $130. Ipak je dolar drastično pao.
4. To bi bila ok cijena za ljeto, mada bi se trebalo dat naći nekih $50-100 jeftinije.
5. OK, i? Rezerviraj si hotel/hostel prije i sve bude fajn. Samo nemoj prije razgovora, u slučaju da moraš platiti online cijelu cijenu boravka.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 19:06   #888
1.) Mislim da to neće ići jer je to državna firma pače faks i tu nema "vlastitog" godišnjeg već samo kolektivni, a osim toga ja nemam "šefa" mi radimo ko mravi (doslovno i figurativno ) mislim, mogu li ja biti i nezaposlen pa dobiti vizu?
5.) Ma to sam spomenuo onako ovlaš ako bi imalo ikakvog efekta na dobivanje vize
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 12:25   #889
trebam podnijeti zahtjev za vizu i ici u posjet kod osobe koja jos nije americki drzavljanin, vec 'legal resident'? jel to ima kakve veze, da li osoba mora imati drzavljanstvo?
kendi_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 13:20   #890
Quote:
kendi_99 kaže: Pogledaj post
trebam podnijeti zahtjev za vizu i ici u posjet kod osobe koja jos nije americki drzavljanin, vec 'legal resident'? jel to ima kakve veze, da li osoba mora imati drzavljanstvo?
Moja frndica isto ima radnu vizu, poslala mi je pismo i nije bilo nikakvih problema.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 13:44   #891
ok, hvala
kendi_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 18:34   #892
jos jedno pitanje, koliko se dugo ceka za razgovor u americkoj ambasadi, kak to ide sve? znam da si moramo zakazat termin prek neta ....
kendi_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 18:35   #893
upravo na web stranici MVPEI naišao na sljedeću obavijest pa odlučih je staviti ovdje:

-------------------------

Zagreb, 20. ožujka 2008.

Ministarstvo vanjskih poslova i europskih integracija Republike Hrvatske obaviješteno je od strane Ministarstva vanjskih poslova Republike Slovenije da od petka, 21. ožujka 2008. godine, za hrvatske državljane više neće postojati mogućost prelaska hrvatsko-slovenske granice sa starim osobnim iskaznicama.


U noti Ministarstva vanjskih poslova Republike Slovenije navodi se da stare osobne iskaznice ne udovoljavaju sigurnosnim standardima Europske unije. Za prelazak hrvatsko-slovenske granice će se od 21. ožujka 2008. godine uvažavati putovnice ili novije osobne iskaznice koje se u Republici Hrvatskoj izdaju od 1. siječnja 2003., kao i do sada uz posebno priložen obrazac nadležnih tijela.



Mario Dragun
Glasnogovornik

-------------------------
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 20:30   #894
Dragi i ja dobili vizu za USA prije par dana. Pa evo kako je sve to islo..
Ispunis termin na netu (stranica ambasade), tamo ispunis i sve potrebne dokumente koje moras isprintat i ponijet sa sobom na razgovor (muski izmedju 16 i 46 godina trebaju ispunit jedan dokument vise od cura ). Ja sam student pa sam imala potvrdu sa faksa da sam redovni student i indeks (koji mi je teta konzulica prelistala i pitala me da koliko mi je ispita ostalo i da li sam dala koji u zadnjih god dana) a dragi radi pa je ponio potvrdu o stalnom zaposlenju. I tako, mi bili naruceni u 8 ujutro, dosli na red oko 8.45. Dakle, dodjes pred ambasadu gdje cekas vani pod nekim natkrivenim prostorom. Ulazi se unutra kako je tko imao zakazan termin. I udjes i tamo te pregledaju nasi (bez mobitela i bilo kakvih elektronickih naprava se dolazi tamo), i oni te upute u ambasadu gdje predas papire, das otiske prstiju i cekas da te pozovu na salter. Tamo te teta pita nekoliko pitanja (mene jedno 10 komada a dragog samo 2) i teta ti kaze da dodjes sutra u 3 po vizu. Meni su ljudi rekli da neznas odmah jesi dobio vizu nego vidis tek kad dodjes po putovnicu koja ostane kod njih (jer u nju lijepe vizu). Tako da sam ja lipo tetu pitala jesam ja onda dobila vizu i ona je rekla da jesam i zazelila sretan put. I to je bilo to.. Sad, jedan momak je bio prije mene i cini mi se da njemu nije odobrilo, pojma nemam zasto, prijavio se on i otac i prijatelj mu jedan al mu je odmah putovnicu vratila.. Tako da sam se ja prepala kad me pozvala i pita me jesam dala koji ispit u zadnjih godinu dana.. Sutra smo dosli u 3, ulazi se jedan po jedan i nasi ovi sta su nas jucer pregledavali nam daju putovnice, potpises se i to je to. I to je to.. Sad pocimam planirat put.. I hope I helped.
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 20:34   #895
wow jako opsirno lorena tnx

ajd samo jos reci kad si radis termin za razgovor na netu, koliko dugo se ceka(tjedni ?), sam biras kad hoces doci ili ti je ponudjeno nekoliko termina ili?
kendi_99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2008., 22:13   #896
Quote:
kendi_99 kaže: Pogledaj post
wow jako opsirno lorena tnx

ajd samo jos reci kad si radis termin za razgovor na netu, koliko dugo se ceka(tjedni ?), sam biras kad hoces doci ili ti je ponudjeno nekoliko termina ili?
Nakon što ispuniš formular, dobiješ kod. S tim kodom si rezerviraš termin. Biraš između slobodnih termina. Ja sam čekala desetak dana.
Amabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 10:14   #897
mi smo termin rezervirali u 2. mjesec, sami smo birali datum i oni tamo imaju ponudjene termine (dane i sate) i ti odaberes svoj (mi smo odabrali 17.3., 8:00), ispunis neki formular di te pitaju ime, koji isprintas, i to nosis sa sobom tamo. I termin mozes ispunit prije nego ispunis onaj formular za vizu, ja sam ga ispunila prije. a taj formular za vizu ima kod. I da, treba ti slika od 5X5 za taj formular, to je vece o od ovih nasih za putovnice, tako da ce ti u foto studiju znat sta ti treba samo reci za koju drzavu ti treba viza..
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 20:28   #898
Meni je jedino smotano kak se dolazi do same zgrade Ambasade, jer nemaš nekakvo parkiralište za goste, pa ljudi parkiraju na parkiralištu od benzinske pumpe malo dalje. Ja sam se prvi puta dofurao pred samu zgradu jer nema nikakvih uputstva gdje i kako doći, pa su me fino okrenuli od kud sam došao.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2008., 22:58   #899
ipak je to "americki teritorij", ne mozes se ti tek tako parkirat tamo... A sta ces... Meni je bilo baza sta su grijali taj vanjski natkriveni prostor di cekas dok te ne prime unutra. Bilo je zima i oni nas lijepo griju vani...pih.
__________________
I hold it true, whatever befall; I feel it, when I sorrow most; 'Tis better to have loved and lost Than never to have loved at all.
Lord Alfred Tennyson
lorena_5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 11:21   #900
Ako se uzme cjelokupno putovanje preko naše turističke agencije za SAD zajedno sa fiksnim avionskim kartama za New York sa grupnim polaskom s vodičem, je li se onda dobije viza bez problema? Recimo ako netko trenutno ne radi i ne studira? Ili se u tom slučaju ne može dobiti viza? Ako netko radi koje sve potvrde o poslu trebaju? Ako je netko u mirovini koje su onda potvrde potrebne?
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:59.