Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2009., 18:14   #1801
Quote:
dadi23 kaže: Pogledaj post
pozz svima!!
Moram naglasit da san pročitala ovu temu od prvog posta jer planiram u 2.mjesecu posjetit San Francisco ali svejedno imam puno pitanja...
Naime,tamo mi je od djeda sestra i ona me zove da dođem kod njih.Ona bi snosila troškove puta(ja bi tu platila vizu i troškove avio karte a ona bi mi dala novac kada dođem kod nje), šta mogu tako napisati u ovaj formular??
Netko je napisao da se ne napiše da se posjećuje rodbinu,zašto? Ona bi mi poslala affidavit of support dali na njega odmah napiše da će ona snosit troškove za mene i da ja još priložim da imam preko 100$ na dan? Formular moran popuniti na engleskom jeziku,dali da to još odnesem na provjeru nekome tko savršeno zna engleski? Strah me da ne zeznem neki redosljet riječi pa me zbog toga odbiju... Inače sam zaposlena na neodređeno vrijeme u firmi već 4 godine.Nemam u vlasništvu nekretnine ali imam auto (doduše star 20 godina ali...) dali da ga naveden?
Mislim da je to sve za sada..
Totalno sam prestrašena dali ću dobiti vizu ili ne!!

A čuj, da netko zna, vjerojatno bi ti odgovorio.

Zato što ako imaš rodbinu u SAD-u, veće su šanse da ćeš ostati tamo. Mislim, nisu, ali ovi u ambasadi mogu tako gledati na to.

Ne znam baš da imaš što zeznuti. Skoro nigdje ni ne moraš napisati više od jedne riječi. Al ak za nešto ne budeš sigurna, dođi opet tu pa pitaj.
__________________
It's black and blue!
Eliann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 08:28   #1802
Ok! Hvala ti,samo neznam na kojem jeziku ispuniti obrazac za zahtjev vize (moj djed je ispunio na hrvatskom,on je išao pred 5 godina)...
__________________
...cijeli se život uči...
dadi23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 09:28   #1803
Piše: Your answers must be in English and must use English characters.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:36   #1804
tur-hrv-bih

sto sve treba nekome da bi iz turske dosao u hrvatsku, iz hrvatske otisao do sarajeva i mostara, vratio se u hrvatsku, i onda natrag u tursku? znam da hrvatska ne trazi vizu od turaka (samo jamstvo)...a sto je s bih?
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 23:57   #1805
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
sto sve treba nekome da bi iz turske dosao u hrvatsku, iz hrvatske otisao do sarajeva i mostara, vratio se u hrvatsku, i onda natrag u tursku? znam da hrvatska ne trazi vizu od turaka (samo jamstvo)...a sto je s bih?
Ne trazi ni bih vizu moze biti do 90 dana isto kao i u HR. Samo kad bude ulazio /izlazio HR-Bih-HR reci granicarima da mu pecate u pasos udaraju
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 00:02   #1806
hvala puno!
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 13:04   #1807
Pozdrav svima,

samo par pitanja u vezi US vize, pismo od poduzeća o stažu i ostalom treba biti na hrvatskom ili na engleskom ili je svejedno?

Da li može stanje na tekućem kunskom računu ili moram prebacivati u dolare i stavljat na devizni? Ono da li im je bitno da vide da imam love ili baš moraju biti dolari? Jel može recimo 800 EUR i 500 USD za tjedan dana tamo?

Tnx na odgovorima
Borkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 15:35   #1808
Quote:
Borkozg kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

samo par pitanja u vezi US vize, pismo od poduzeća o stažu i ostalom treba biti na hrvatskom ili na engleskom ili je svejedno?
svejedno.

Quote:
Borkozg kaže: Pogledaj post
Da li može stanje na tekućem kunskom računu ili moram prebacivati u dolare i stavljat na devizni? Ono da li im je bitno da vide da imam love ili baš moraju biti dolari? Jel može recimo 800 EUR i 500 USD za tjedan dana tamo?
nebitna valuta, samo je bitno da imas 100$ dnevno (u bilo kojoj valuti).
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 15:15   #1809
Tnx,
Borkozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:35   #1810
hello..
jedno pitanje..za 10 dana se spremam za Egipat pa me zanima di li stvarno ne trebam radit vizu u Zagrebu i jednostavno je kupim u Kairu na aerodromu. Naime putujem samostalno,preko agencije sam samo kupila aviokartu.
Hvala
danijela.vale is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 12:42   #1811
Ulazak u Sengen

Pozz,
Ne znam da li sam na pravom mjestu postavio upit....
Naime, moja putovnica istice 08.12.2009. ; putujem preko Budimpeste za Amsterdam od 11.11. do 16.11.2009.
Pitao sam u Ministarsvu vanjskih poslova rekli su mi da bez problema mogu putovati isto sam ucinio i u PU Zagrebackoj u Petrinjskoj, telefonom sam kontaktirao Madjarsko veleposlanstvo u Zagrebu oni su mi rekli da ne znaju za taj slucaj jer meni ne treba viza , da mi treba viza trebala mi mi putovnica vrijediti najmanje 3 mjeseca od ulaska u Sengen.

Da li je netko imao slicno iskustvo ?*
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 13:07   #1812
dobro su ti rekli. putovnica mora vrijediti 3 mjeseca dulje od dana izdavanja vize (?) a nama za nizozemsku ne treba ista, tako da mozes slobodno ici.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:30   #1813
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
dobro su ti rekli. putovnica mora vrijediti 3 mjeseca dulje od dana izdavanja vize (?)
Pa viza je i onaj pečat. Sve što se stavlja u putovnicu, a ovjera je za ulazak u zemlju - viza je.
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:32   #1814
Quote:
danijela.vale kaže: Pogledaj post
hello..
jedno pitanje..za 10 dana se spremam za Egipat pa me zanima di li stvarno ne trebam radit vizu u Zagrebu i jednostavno je kupim u Kairu na aerodromu. Naime putujem samostalno,preko agencije sam samo kupila aviokartu.
Hvala
Na aerodromu ju možeš izvaditi, košta 15 američkih dolara.
efroname is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 15:42   #1815
Quote:
efroname kaže: Pogledaj post
Pa viza je i onaj pečat. Sve što se stavlja u putovnicu, a ovjera je za ulazak u zemlju - viza je.
mislim da je autor mislio na vizu po koju moras ici u veleposlanstvo.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 17:16   #1816
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
mislim da je autor mislio na vizu po koju moras ici u veleposlanstvo.
da, tocno. ali nama za Madjarsku gdje ulazim u Sengen ne treba viza kao ni za cijeli Sengen. Teta gdje sam kupovao kartu je kroz sistem gledala ne pise da trebam imati putovnicu koja vrijedi dulje od 3 mjeseca. Da mi se treba viza naljepiti u putovnicu onda mi trebao. Isto sam pitao u odjelu za putne isprave Ministarstva vanjskih poslova na Zrinjevcu oni su mi rekli da mogu putovati cak da se mogu zadrzati u Uniji i preko datuma isteka putovnice (dakle dulje od 8.12.) i da se u tom slucaju trebam javiti HR ambasadi da mi izdaju putni list.

Kaj sada da radim, knap sam s lovom za novu putovnicu ?
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 19:53   #1817
ako ti putovnica vrijedi do 8.12. a putovanje za koje ti ne treba viza zavrsava 16.11. ne trebas raditi novu putovnicu.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 23:36   #1818
Jedno pitanje. Da li bih naisla na probleme prilikom trazenja vize za Indiju u ZG s obzirom da imam hrvatsku putovnicu no prebaviste u BiH ? Unaprijed hvala
otherkind is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 23:45   #1819
Ako nema Ambasade Indije u BiH gdje imas prebivaliste, onda ju trazis u Zagrebu.

Ja sam sada citao na ministarsvima vanjskih poslova zemalja Sengena svugdje pise da nam ne treba viza i nigdje ne pise da mi mora putovnica vrijediti dulje od tri mjeseca od ulaska u Sengen.

Pecat u putovnici za nas nije viza .
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 06:00   #1820
indijsku vizu mozes izvaditi bilo gde u svetu, bas kao i sve slicne njoj (tajland, indonezija, ...)

putovnica ti treba biti validna koliko ostajes u holland, ali ako je manje od 3 meseca ona vashka od immigration officer te moze zajebavati. obzirom da se u petrinjskoj u ZG putovnica vadi za dan i da ti svakako uskoro istiche, bilo bi dobro da je zamenish.

viza za egipat se moze srediti na aerodromu ili granici. ima sigurno 15 godina kako sam prvi put bio u egiptu i uvek je bila visa on arrival. to im je generalno pravilo.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:38.