Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2007., 17:02   #1
Investiranje u regiji - Makedonija

Iđe l' se?

IĐEEEEEE

Evo prostora za izmjenu informacija i iskustava.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 17:18   #2
Otvaranje teme

Temu otvarajte na podforumu kojem tematski pripada
Prije otvaranja teme, provjerite dali je tema te ili slične tematike već otvorena. Ukoliko jest, koristite taj topic za pitanje ili komentar.
Post kojim se otvara tema mora biti kvalitetno napisan, argumentiran, jasno odvojiti vlastito mišljenje od citata.Ukoliko se neki tekst citira, obavezno navesti izvor i link ukoliko postoji. Ukoliko nije naveden izvor, moderator može obrisati post, tj. temu.
Izbjegavajte copy/paste čitavih članaka, dovoljno je staviti link a ako želite nešto naglasiti, taj dio ubacite u post
Postanje linkova na članke, bez suvislog komentara, smatrat će se spamom
Izbjegavajte vulgarizme
Početni post ne može u sebi sadržavati provokaciju.
Nekvalitetno otvorene teme biti će obrisane.
Teme otvorene s namjerom reklamiranja poduzeća/proizvoda/usluge će biti obrisane, a autori opomenuti. Topici otvoreni s namjerom da upozore na prednosti i mane nečega su dobrodošli. Moderatori odlučuju što je reklama, a što nije.




Sorry, nisam mogao odolit.

plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:59   #3
Talking

Da vam se i ja pridružim na ovoj novoj temi a mislim da Makedonija zaslužuje svoj topic.
Ovo godine sam već nešto trgovao tamo i moram priznati fino omastio brk. Taman kada sam pomislio da nemože više rasti ove godine, barem ne puno evo novog zamaha. Dakle, strani fondovi kupuju naveliko, još malo pa počinju sa radom i prvi domaći fondovi, perje leti na sve strane.
Samo ima jedan problemčić. Tržište je poprilično plitko, ponekad zbilja treba danima čekati da se kupi neka dionica (osim ako se ne radi baš o najlikvidnijim izdanjima) tako da treba imati živaca. A vlakić krene prema dolje treba vrlo rano iskočiti inače si začas na -10,20,30% pa onda opet čekaj slijedeći rast.

Toliko za sada od mene, nadam se da će se naći još zainteresiranih za ovo fino tržište.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 01:01   #4
Vidim sve junak do junaka, nitko ni M o Makedoniji a market za prste polizat.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 08:39   #5
Vjerujemo ti.
Ali polako... ima ovdje kod nas još prstiju za polizat...

A ti bi mogao za početak napisat jedan konstruktivan, analitičan osvrt na skopljansku burzu, navesti sektore koji rastu, koliko rastu, ubacit malo povijesnih podataka, ukazati na ključne igre i igrače...
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 11:28   #6
jao zaf
pa kakav je to uvodni post za otvaranje topica?
da je to netko drugi sad bi baš tebe zvala da ga išamaraš, kad ono...

btw, ja sam već u makedoniji kroz perspektivni fond..
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 13:08   #7
Quote:
plimpi kaže: Pogledaj post
Vjerujemo ti.
Ali polako... ima ovdje kod nas još prstiju za polizat...

A ti bi mogao za početak napisat jedan konstruktivan, analitičan osvrt na skopljansku burzu, navesti sektore koji rastu, koliko rastu, ubacit malo povijesnih podataka, ukazati na ključne igre i igrače...
OK, čim uhvatim malo vremena napisat ću malo konstrutivnije
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 14:29   #8
Quote:
cuki75 kaže: Pogledaj post
OK, čim uhvatim malo vremena napisat ću malo konstrutivnije
cuki ajde piši
djuni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 15:06   #9
Cuki je sve povukao ... ide i on u T-HT...
freelancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 21:41   #10
Quote:
freelancer kaže: Pogledaj post
Cuki je sve povukao ... ide i on u T-HT...
A ne,ne .... neš mene tamo vidjet. Dok god na balkanu postoje 2x,3x dionice, akcije, hartije ne treba mi T-HT.
Ma ljudi, počeo sam pisati , pa izbrisao. Teško sve staviti u jedan suvisli tekst. Čak i u nekoliko. Al eto probat ću kad sam obećao.
Dakle.... iz Hrvatske najlakše trgovati preko HPB-a, dionice možete kupovati sa pravima (plaća se neka provizija) pa možete prodati kad hoćete ili bez prava -morate držati 1 godinu. Ja normalno uvijek kupujem sa pravima i ostavljam si izbor prodaje kad vidim da je vrijeme da se magla hvata.
Osim preko HPB-a možete probati trgovati i direkt preko brokera, procedura se navodno sva može riješiti faksom.
Koje dionice , koji sektori ?
Ima svega ali za sada najbolje idu građevinari (Beton, Granit, Mavrovo), prehrambena industrija (ZPKO, Žito Vardar, Žito Luks,....).
Ne treba zaboraviti na Makstil, dionicu koja je ove godine digla najviše prašine. Radi se o metalnoj industriji i ove godine je uspjela sa nekih 60 MKD doseći 800-900MKD. Neki joj predviđaju 1200, 1500 MKD u bližojh povijesti ali to je duga priča.
Feršped-kompanija svega i svačega, također i dalje perspektivna
RZ Usluge, RZ Institut, Alkaloid, Tehnometal, Prilepska pivara, vinarija Tikveš, Metalec Prilep, OHIS, .....
Ma ima dionica koliko hoćeš, mali je problem naći kvalitetne informacije. Na službenim stranicama burze mogu se dobiti podatci o poslovanju tek dionica iz prve kotacije. Na žalost taj dio marketa je već dosta odradio. KO ima živaca, volje i možda koju žnoru dolje možda je bolje istražiti ostatak marketa(free market), vjerujem da se tamo još uvijek da kupiti po nekoliko puta nižim cijenama.
Eto za početak. Iz glave malo zbrčkano, ako ima zainteresiranih za daljnju raspravu.....ajmo zalaufati temu.
__________________
ccc...
cuki75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 22:27   #11
bilo bi dobro ,ako netko ima kakve linkove da stavi .brokeri mozda forum itd.
mozda ce nekome trebati http://www.uni-bonn.de/~manfear/cyrlatencoder.php
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2007., 22:29   #12
eh kada mi brz prst .
jednostavno selektirate tekst na cirilici i program ga prebaci u latinicu
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 23:55   #13
http://www.innovobroker.com/index.ph...id=23&Itemid=9

Makedonija ti pruža...alkaloid skopje,farmaceutika, mislim da proizvode kafetine, otkupljuju opijum narafno za lijekove...evo next best thing nakon dilanja
u 5mj 10000 sada narasla na oko 14000 a kazu da bi mogla i do 17000..
any new infos are welcome..
gloweson is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:09   #14
Opet ja ulijecem sa pitanjima, ali malo mi je hitno. U cetvrtak idem u Skopje, pa sam mislio malo kupovat dolje, a najvise gledam dionice koje isplacuju dividendu.
S te strane su mi najzanimljivije:
Telekom 500den/>60den dividenda
Tutunska banka 5000den/700den dividenda.
Gradevinari isto imaju jako dobre fundamente (a i imaju posla), ali ne volim firme koje ne isplacuju dividendu.
Tako da ako netko zna MK trziste, i ima neki dobar savjet ili upozerenje, obecajem da cu ga se sjetiti na +300%
darioV is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:57.