Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.12.2007., 23:22   #21
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
I moja malena ima crvenu guzu pa sam zvala pedijatra i med. sestra rekla da ne brinemo nego kupimo krepastu Imazol. I sad od jučer time mažem ali još mi se ne čini da se išta događa. Naravno, promjenili smo i pelene i sad ćekam da se stvari smire.
Jel itko ima iskustva s ovom kremom? Koliko ste je često nanosile i jeste je stavljale u debelom sloju ili tanko? Ja je stavljam prilikom svakog presvlačenja i u debljem sloju.
I nas muči pelenski osip, ovo mi je drugo dijete i do sada to nisam uživo vidjela, ali izgleda gadno, a curka kaže da je boli, pogotovo kada se pojave mjehurići.

Dobili Imazol kremu, rekla pedijatrica nanositi 2x dnevno i prati češće s vodom, nije sve u vlažnim maramicama. Skoro sam potrošila cijelu kremu ( u par tjedana) i koža je bila super, sve se povuklo, a onda tjedan dana poslije - sve ispočetka

Pa opet u ambulantu, kaže pedijatrica da opet koristimo Imazol, da nije agresivna, a ja je sad koristim svaki put kada mijenjam pelenu i perem guzu vodom kada god sam u prilici.
Danas je 4. dan i ostale su još samo crvene fleke, nadam se da će ovaj put skroz povući...

Mislim da je dovoljno nanijeti kremu u tankom sloju.
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 12:23   #22
meni je pedica rekla da kad sam god u mogućnosti operem guzu, jer se sa maramicama te bakterije samo razmažu, a vodom se isperu.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 19:41   #23
A jel vama bebe plaču kad ih taknete po guzi.? Ja svoju malenu ne mogu normalno niti obridati jer se rasplače čim je taknem. I guzu smo prali kamilicom, nismo koristili maramice.
Danas je treći dan da koristimo Imazol ali čini mi se da se ništa ne popravlja. Guza joj je još uvijek kao ofurena.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:48   #24
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
A jel vama bebe plaču kad ih taknete po guzi.? Ja svoju malenu ne mogu normalno niti obridati jer se rasplače čim je taknem. I guzu smo prali kamilicom, nismo koristili maramice.
Danas je treći dan da koristimo Imazol ali čini mi se da se ništa ne popravlja. Guza joj je još uvijek kao ofurena.
jesi probala dermalibur od a derme? ako nisu gljivice nego pelenski osip pomoći će. krema je super.još pričekaj do sutra.meni plymicol počeo djelovati tek 3-4 dan.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 22:45   #25
Quote:
lturkano kaže: Pogledaj post
meni je pedica rekla da kad sam god u mogućnosti operem guzu, jer se sa maramicama te bakterije samo razmažu, a vodom se isperu.
Ma i ja se slažem s tim, ali nekad nismo u prilici, a tada koristim mokru gazu.

Muči me zapravo, zašto se taj osip pojavio, pelene su uvijek iste, tu i tamo promijenim omekšivač, ali koliko doticaja ima body na koži gdje se pojavio osip?

Ne znam, jedva čekam da prođe i ne pojavi se više..

Danas je 5. dan s Imazol kremom i stanje je dobro, crvene fleke blijede...
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2007., 20:37   #26
Cure hvala na savjetima. Evo čini mi se da je danas stanje malo bolje. Kao da se po rubovima počeo osip sužavati i povlačiti. I čini mi se da je danas guza ne boli kao jučer. Nastavit ću s Imazolom pa će valjda proći.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 21:59   #27
vecer svima...
nasao sam ovaj topic o pelenskom osipu,ali vidim da tu svi spominjete guze a nas zanimaju prepone...
naime,nama se vec 2 tjedna,prvo pomalo,ali od danas je zbilja gadno,pojavio osip prvo na lijevoj preponi a onda se to prosirilo i na pimpača...
tsavljali smo becutan i pantexol(mislim da se tako zove) ali nista..jos je gore..
a sto je najgore jadnicka to jako svrbi...pedica nam je tek od srijede na radnom mjestu zbog godisnjeg pa se sd snalazimo kako god znamo...
dajte nam neki savjet pod hitno...
noic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 22:23   #28
Ako se osip širi i crveno je, vlaži, moglo bi se raditi o gljivici, ali ja ne bih preporučila antigljivičnu kremu stavljati na svoju ruku. Možete si pomoći do srijede na nekoliko načina:
1. pokušati kod mijenjanja pelene mazati Sudokrem ( dobar je ima ga u apoteci)
2. umjesto sudokrema ( nama pomoglo kada je i sudokrem posustao) od Uriage-a ' 1. change' krema, tuba je svjetloplave boje- ima u bolje opskrbljenim apotekama. Možda bi vam ova mogla biti bolja s obzirom kako opisuješ promjene.
Obje kreme su na bazi cinkovog oksida i bijele su. Guza bude bijela od '1. change' i mogu obje malo sušiti kožu.
Bebu što više držati bez pelena, to je najvažnije, kako bi se koža zračila.
3. ne znam gdje ste locirani, ali ako ste u Zg- možda da pitate na šalati na dermi da vas dermatolog pogleda s obzirom da se pogoršava, bebu svrbi.....
Javi rezultate.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 22:46   #29
Identično tvom opisu imao je i moj bebo, točno na mjestu gdje ga steže ona unutrašnja gumica od pelena, pa sam prvo mislila da ga je to iziritiralo, ali pokazalo se da su gljivice. isto mu se prvo pojavilo na jednoj preponi a onda nakon par dana pomalo i na drugoj. Mazali Imazolom tjedan dana (već drugi dan se vidilo poboljšanje) i nakon tih tjedan dana kao da nikad ništa nije ni bilo, a kako je ružno izgledalo...crveni mjehurasti flekovi koji se samo šire i spajaju jedni s drugima...ma grozno. Mislim da imazol možeš kupiti u apoteci bez recepta, ali svakako se, ako si u mogućnosti, posavjetuj sa dermatologom, ili odi kod dežurnog pedijatra koji mjenja vašeg doktora dok je na godišnjem. Mada sam 90% sigurna da su gljivice jer opis se 100% slaže sa mojim iskustvom. Sretno.
__________________
al ja volim guguguglati
petra593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2008., 23:54   #30
sad nakon svih izguglanih stranica i vasih savjeta smo 100% sigurni da su gljivice...
mislim,nismo ih nikad imali pa smo u maloj "panici" jos k tome sto nam je nasa pedijatrica na godisnjem..no,dobro ako velite da i nam ta imazol pomogao kupit cemo ga pa cemo mu stavljati..nadamo se da ce upaliti....
javimo vam rezultate..
noic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 01:04   #31
Mi muku mučimo s osipom još od rodilišta, koristili Plimicol, Betrion, Imazol pastu, Sudocrem, pavlovićevu- od ničeg bolje! Maramice ni ne koristimo nego ga svaki put peremo- nekad i sa sapunom (po savjetu patronažne) pelene mijenjamo 100 puta dnevno, mislili smo da je od mijenjanja pelena- koristili Pampers pa Babylove pa Mullerove da bi se na kraju vratili na Pampers i dermatologinja kaže da to nema veze. Zadnja 2 tjedna koristim Mustela Vitamin Barier i bolje mu je, skoro je sve nestalo (a znalo je biti poput crvenih prištića- ranica i crveno oko čmara). Dermatologinja napravila bris na gljivice i bakterije i rezultati su o.k pa nam je rekla da je on jednostavno osjetljivije kože i dok se ne razgrade svi enzimi koje je " nasljedio " iz trudnoće iritacija će biti prisutna a poslije će se sama povući.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 01:17   #32
Pokušajte to ispirati kaduljom, nama bi svaki put uspjelo.
Donjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 09:02   #33
Eh da vam opišem naš problem, nervira me jer traje mjesec dana... Prvo se pojavilo crvenilo blizu prepona, na području trenja s pelenom, sada je na tome mjestu koža suha i crvena, plikovi se nisu javljali. Dalje na stomačiću i ispod stomaka do genitalija su crvene tačkice. sve to traje dugo, ne pogoršava se, a nije ni bolje... Od krema imam musela protiv pelenskog, mustela vitaminsku, aderma exomegu, jekoderm, pantenol mast, bademovu itd, malo bude bolje od pantenola pa se vrati..
Manch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:07   #34
jel bila prehlađena možda...MIha je imao isto na trbuhu i ja mislila gljivice, išli kod pedice i čim smo došli ona vidi curi nosić i kaže to je od pada imuniteta pa to nadraženp mjesto reagira...ja mazala dotad svim i svačim..kako je prehlada prošla nestalo i to...isti opis kao tvoj..
~~~~~~~~~~~~~~~ da je samo zbog pada imuniteta
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2008., 13:26   #35
Thumbs up

cao,moja mala takoder je imala osip poguzi,strasno se prosirilo,osla u ljekarnu i zenskica mi je dala mustela to ti je talijanska krema odlicna je,povuklo joj se za 2 dana,probaj!
nekrifa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 20:27   #36
ne znam jel ko ima iskustav s ovim,ali mali već 2 tj ima crvenilo u području spolovila,na guzi ništa. Pedijatar nam dao neku mast,koja je baš njegova,on smutio sastojke. Rekao je da je upala kože i da će uz tu mast proći za 2,3 dana,međitim nije prošlo nakon više od tjedan dana upotrebe. Prala sam ga u kamilici,poslije svakog mijenjanja pelena operem ga u vodi,ne prolazi nikako. Što da radim?
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 22:16   #37
Postoji jos jedna krema,zove se PRAŠKA PASTA,ruzno izgleda,poput blata,ali za osip je super,rade je u ljekarni.Nije za gljivice,za to je imazol ili imazol plus.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:59   #38
Mi smo imale gljivice od palovićeve kreme, prošlo nakon jedan dan mazanja plimikolom.
Sada koristimo sudocrem za guzu, u tankom sloju, ali budem probala i JGL kremu (dobili uzorak u "sretnoj bebi") jer sudokrem može isušiti kožu, iako je za sada dobar.
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 23:08   #39
I naš mali i ima crvene flekice koje su još i popucale, dok mu ih diram ne plače ali izgledaju više nego bolno.

Mažemo redovito pavlovićevom a sudokremom kad se sjetimo. Ne znam što da radimo. 8.12. imamo redovitu kontrolu, bojim se čekati tako dugo
Uvijek ga peremo pri mjenjanju pelena, ne koristimo vlažne maramice ni neke kupke, poslije kupanja ga mažemo masinovim uljem i opet smo u problemu
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 16:01   #40
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Zadnja 2 tjedna koristim Mustela Vitamin Barier i bolje mu je, skoro je sve nestalo (a znalo je biti poput crvenih prištića- ranica i crveno oko čmara). Dermatologinja napravila bris na gljivice i bakterije i rezultati su o.k pa nam je rekla da je on jednostavno osjetljivije kože i dok se ne razgrade svi enzimi koje je " nasljedio " iz trudnoće iritacija će biti prisutna a poslije će se sama povući.
psmtr, bas tako je i nama...7 dana je bila jako jako crvena guza u procjepu, oko anusa, a nakon toga su se jos pojavile i crvene točke koje sad već idu prema vagini (nema ih puno)...prije je nije uopce bolilo, al otkad su se pojavile tocke se pocela zaliti, bojim se da nije negdje pobrala gljivice (mada ne znam kako jer je nigdje ne puštam da sjedne gola). Čitala am da može biti i alergija na sapun, a baš nedavno smo jedino to mjenjali....

molim vas vasa iskustva ako je netko imao baš takav lagani osip i jako crvenilo...

morfina
, koliko je to trajalo kod vas?kako ste to njegovali?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:04.