Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2016., 00:15   #2461
slažem se, većina ljudi koji uzima diners nije bila upoznata sa uvjetima, ja nisam znao eto da nakon podizanja gotovine meni se odmah formira racun u roku par dana i dolazi mi na naplatu, npr. digao sam 500 kn 7.11 i 14.11 mi je došao račun na naplatu, zapravo to meni niko nije rekao, ja sam mislio doći će sljedeći mjesec 14.12 npr., kako ja da tih 500 kn vratim taj mjesec, jer da sam ih imao tada ne bi dizao sa dinersa. No dobro, sad će neki reći ko ti kriv šta nisi pročitao uvjete prije nego što si to potpisao, ali kužite me šta želim reći da većina korisnika ulazi u nešto jer nije upoznata ili da im se bar dalo neko upozorenje gle ovako, gle onako. No dobro, platit se mora, svaka škola košta. Fala bogu pa nije velik iznos, čitao sam tu da su neki natukli i po 30000 kn na dinersu e to je malo veće sranje. I da diners je većinom korišten za gorivo, bonove i hranu, točno kao što je naveo hazmat.
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 09:22   #2462
Quote:
sulio kaže: Pogledaj post
slažem se, većina ljudi koji uzima diners nije bila upoznata sa uvjetima, ja nisam znao eto da nakon podizanja gotovine meni se odmah formira racun u roku par dana i dolazi mi na naplatu, npr. digao sam 500 kn 7.11 i 14.11 mi je došao račun na naplatu, zapravo to meni niko nije rekao, ja sam mislio doći će sljedeći mjesec 14.12 npr., kako ja da tih 500 kn vratim taj mjesec, jer da sam ih imao tada ne bi dizao sa dinersa. No dobro, sad će neki reći ko ti kriv šta nisi pročitao uvjete prije nego što si to potpisao, ali kužite me šta želim reći da većina korisnika ulazi u nešto jer nije upoznata ili da im se bar dalo neko upozorenje gle ovako, gle onako. No dobro, platit se mora, svaka škola košta. Fala bogu pa nije velik iznos, čitao sam tu da su neki natukli i po 30000 kn na dinersu e to je malo veće sranje. I da diners je većinom korišten za gorivo, bonove i hranu, točno kao što je naveo hazmat.
sulio ti ti na žalost i je naša svakodnevnica jer ljudi ništa ne čitaju od telekom operatera, kredita do kreditnih kartica
s tim da ti Diners mijenja uvjete pa kad ti pošalju mejl ili doma letak ipak malo to pročitaj
meni osobno Diners koristi za veće otplate na rate i kad mi treba par dana da premostim do plaće, bitno ti je kakav i za što stvaraš dug na njoj, jer nitko nije sretan da mu taj Diners svaki mjesec hapne dobar dio plaće čim sjedne
jednom sam tu već napisala što se desilo ljudima s kojima na žalost radim, ponašali se ko pijani milijarderi, kupovali gluposti, tri računa nisu platili i Diners tražio instant naplatu duga, a oni mjesec i više dana jeli kruh i maslac, ma prestrašno nešto
__________________
Cash Only
PennyPenny is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 20:38   #2463
Pitanje za one koji imaju Diners uz oročeni depozit, kako se dijele limiti? Npr, imam orocenih 10000 kn u Erste banci i mogu se ukupno zadužiti na Diners 80% tj. 8000 kn tj. moći ću kad mi ga odobre. Koji dio toga može ići na jednokratnu kupovinu, koliko na rate i koliko gotovine npr? Ima li neko pravilo?

Hvala

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 22:07   #2464
Obično je limit potrošnje pola od oročenog iznosa. Tako je kod mene, a imam Mastercard Gold u Hypo banci, sada Adikko. Tako da vjerojatno će ti limit potrošnje biti 5000 kn, a ne 8000 kn. Gotovina se ne isplati dizati na kreditne kartice. Nisam niti znala da se Diners može dobiti na oročenu štednju. Meni je jedino problem što ne mogu plaćati na rate. Uglavnom je to Mastercard od Zagrebačke banke, ali bili su mi puno bolji uvjeti u Hypo banci pa sam zato kod njih uzela Mastercard još krajem 2008. godine.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2016., 22:39   #2465
Ako se dobro sjećam, mislim da je netko tu rekao da ide 80%... A u Zabi npr. Go card uz depozit ide do 100%, tako bar piše na webu negdje pod uvjetima.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 07:50   #2466
Da 80% i to 40% jednokratno i 40% na rate iako ja sam se posvađao sa njima oko toga i povećavao sam depozit tako da mi sada ispada 100% jednokratno (oko čega smo se i svađali jer mi ne trebaju rate) a ako uračunam i besplatnu Visu koja ide uz Diners limit mi je i preko 100%.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 08:13   #2467
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da 80% i to 40% jednokratno i 40% na rate iako ja sam se posvađao sa njima oko toga i povećavao sam depozit tako da mi sada ispada 100% jednokratno (oko čega smo se i svađali jer mi ne trebaju rate) a ako uračunam i besplatnu Visu koja ide uz Diners limit mi je i preko 100%.
Cek uz osigurani Diners si dobio još i Visu? Koja nije pokrivena orocenjem?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:45   #2468
Ekipa ,
znaci borim se dinersom vec neko vrijeme kasnim s placanjima i sad kako nebi htjela da ju izgubim mislila sam da ih nazovem i dogovorim otplatu svaki mj cca 3000kn dok ga nestavim na nulu . Ali da mi ne otkazuju je jer je nezelim izgubiti.
Mislitr da je to moguce jer glupaca svaki mj dizem gotovinu za podmirenje racuna i vrtim se u krug i dosta je ..
Da li ce mi trajni nalog ici i dalje ..imate neki savjet
Znam za kamate to mi je jasno
dado12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:48   #2469
Sigurno ti neće dati da dalje trošiš dok ne podmiriš dug. S obzirom da je dug dosta velik čudno je da ti već nisu blokirali karticu. Piše na poleđini mjesečnog računa da blokiraju karticu 15 dana nakon datuma dospijeća računa koji nije plaćen.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 09:53   #2470
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
Sigurno ti neće dati da dalje trošiš dok ne podmiriš dug. S obzirom da je dug dosta velik čudno je da ti već nisu blokirali karticu. Piše na poleđini mjesečnog računa da blokiraju karticu 15 dana nakon datuma dospijeća računa koji nije plaćen.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
Ma i nezelim da ju peglam zelim da ju blokiraju da nemogu ni da hocu napravit neki trosak .
Jer zelim ga stavit na 0 a ovo mi se cini jedino ispravno
dado12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:08   #2471
Zvala sam ih i nakon 90 dana od najstarijeg racuna kartica se otkazuje i ide u pravnu sluzbu . Ostali mi je 2000kn to budem rijesila i bok .i stisnit guzu dok se sve to neotplati
dado12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:14   #2472
Bolje da riješiš. Inače idu na ovrhu. Koliko vidim ima dosta dužnika koji se javljaju ovdje na forum. Vjerojatno su postali stroži. Rekli ste da bi ipak htjeli zadržati karticu. Ako podmirite dug na vrijeme možda vam dopuste.

poslano sa mog Samsung Galaxy S5 mini
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 10:42   #2473
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Cek uz osigurani Diners si dobio još i Visu? Koja nije pokrivena orocenjem?

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Da, uz CA Diners ide i besplatna Visa i na njoj sam imao još +40% (po papirima) ali nikad nisam provjeravao u praksi dali je to tako. Jedino znam da sam na njoj mogao trošiti i kada je Diners bio na limitu a da kojeg iznosa bi išlo nemam pojma.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2016., 13:39   #2474
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Da, uz CA Diners ide i besplatna Visa i na njoj sam imao još +40% (po papirima) ali nikad nisam provjeravao u praksi dali je to tako. Jedino znam da sam na njoj mogao trošiti i kada je Diners bio na limitu a da kojeg iznosa bi išlo nemam pojma.
Ok, hvala Neno

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 16:57   #2475
Da ne kopam po milijun postova, a novi sam Diners korisnik, pitam sljedeće: ak imam limit na obročnu otplatu 3500 kn, da li to znači da stvar koju kupujem ne smije biti skuplja od 3500 kn ili rata ne smije prijeći 3500 kn?
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:11   #2476
Stvar koju kupuješ ne smije biti skuplja od 3500kn
Tiki is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:19   #2477
Limit na gotovinu i jednokratnu kupnju je 5000 kn, a za obročnu kupnju 3500. Gdje im je tu logika?
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2016., 18:32   #2478
Novi si korisnik. Pogledaj par zadnjih postova tu na temi, pa ce ti biti jasno zasto ne daju odmah vece limite.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2016., 22:12   #2479
Quote:
dado12 kaže: Pogledaj post
Zvala sam ih i nakon 90 dana od najstarijeg racuna kartica se otkazuje i ide u pravnu sluzbu . Ostali mi je 2000kn to budem rijesila i bok .i stisnit guzu dok se sve to neotplati
znaci nema "pristojnog", uz dogovor, otplate duga?
hazmat is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2016., 22:01   #2480
dugovanje podmireno
Ovako izlazi mi sljedeće godine u 3 mjesecu članarina, uletio sam u onu akciju godinu dana bez upisnine i članarine. Diners Oryx kartica. Ono što mene zanima, dali će oni mene upozoriti o produženju kartice i koliko bi ona trebala iznosit ili će mi automatski zaračunat svotu. Jer meni ne treba ta Oryx asistencija htio bi da mi ostane standardna kartica i dali je to moguće? Znači budem platio 235 kn članarinu i 120 kn upisninu?
sulio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.