Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.03.2008., 10:25   #1
Kako se ljepše oblačiti?

Mislim da ovakva tema nije bila, a možda može pomoći meni i durgim curama koje muče isti problemi.

Dakle ovako, nije da se ja ružno oblačim, ali sve se na kraju svede na to da je ta moja oblekica jako obična...
Zanima me kako se ženstvenije oblačiti, gdje kupovati, kako birati?
Recimo, vidim da bi si trebala kupiti nekoliko majčica, odem u shoping, kupim si navodno lijepe stvari, ali na kraju ispadne da su to onako totalno svakodnevne, nimalo seksi krpice.
Svakodnevno sam u tenisicama i trapericama jer se u njima najugodnije osjećam. Dobro, mislim da to nije neki problem jer vidim puno cura u tenisicama, a da super izgledaju. Kupih nove balerinke pa kad još malo zatopli možda bi mogla od toga krenuti i izvući se iz tenisica.
Kao što sam već negdje napisala imam neke glupe fiks ideje da čim nešto ljepše obućem sam presređena. Recimo, meni je sređenost već vesta/tunika na tajice i čizme. Kad to vidim na drugome uopće mi to nije neka sređenost, ali kad to na sebe stavim već sam si totalno presređena tako da na kraju predivnu vesticu koju sam si kupila ni ne nosim jer mi je za svaki dan kao previše, a navečer za van opet nije to dobro.
Onda na red dođu izlasci, e to je posebna drama. Svaki put kad treba negdje ići ja nemam šta za obući. I stvarno nemam, jer svaki put kad odem u shoping ja si opet kupim nešto totalno bezveze. Znala sam otići u kupovinu neke majice baš za van i u većini slučajeva nisam ništa našla ili sam kupila nešto što je na kraju opet bilo nešto totalno bezveze.

Ne znam uopće na koji način mislim da mi vi možete pomoći, ali eto, moram probati jer se baš loše osjećam zbog toga. Onako stanem pred ogledalo, nisam zadovoljna, pa sam sva frustrirana zbog toga jer si nisam lijepa, a ne znam kako si pomoći. Možda jednostavno nemam stila, a za to ste vi ovdje na uskočite. Imate neki savjet za mene smotanu?
Znam da bi možda najbolje bilo da postavim koju slikicu, ali khm, imam filing da će me onda još i prepoznati. Budem još vidjela.

E da, još nešto. Možda ja jednostavno ne znam nositi te krpice, možda je sve stvar samopouzdanja. Jer evo konkretnog primjera. Igrom slučaja još jedna cura sa faksa i ja imamo istu majicu, onako ništa posebna, ali slatka. Obje ju obučemo na traperica i tenisice. Ona izgleda stvarno super, ono, da se svako okrene, ja sam ista ko da trenirku imam na sebi.
Da, ovako kad se čitam zvučim si pomalo ludom, ali vjerujte ovo zna baš frustrirati. Jer nisam jedna od onih koja fura neki klošarski stil, dapače, jako pazim na izgled, patim na to, a totalno fulavam. Nisam više neka tinejđerka koja se traži, već bi trebala malo ženstevnije izgledati, ali ovako kad me netko vidi kak izgledam da mi redovito max 17 godina. Ja bi da se to promijeni.

Ispričavam se zbog ogormnog posta.
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 10:46   #2
Quote:
Collien kaže: Pogledaj post
E da, još nešto. Možda ja jednostavno ne znam nositi te krpice, možda je sve stvar samopouzdanja. Jer evo konkretnog primjera. Igrom slučaja još jedna cura sa faksa i ja imamo istu majicu, onako ništa posebna, ali slatka. Obje ju obučemo na traperica i tenisice. Ona izgleda stvarno super, ono, da se svako okrene, ja sam ista ko da trenirku imam na sebi.
nije problem u odjeći, nego u tebi. poradi malo na samopouzdanju, onda neće odjeća određivati kako se osjećaš.
bit će ti dobro i u trenirci i u "večernjem" izdanju.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 18:16   #3
Za početak, nemoj slušati previše savjete na ovom podforumu!
I nikako nemoj stavljati na sebe više od tri boje ili bolje, samo dvije. S time da crna, siva i bijela nisu boje. To možeš kako hoćeš i s čime god hoćeš.
 
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:27   #4
Quote:
Eleonora Bow kaže: Pogledaj post
Za početak, nemoj slušati previše savjete na ovom podforumu!
I nikako nemoj stavljati na sebe više od tri boje ili bolje, samo dvije. S time da crna, siva i bijela nisu boje. To možeš kako hoćeš i s čime god hoćeš.
...ma ovo je suludo!
...nosi sto hoces i kako hoces eksperimentiraj - stvari koje su ti jos jucer bzvz izgledale zajedno mozda ti danas bas budu lijepe; ako se bojis da ces pogrijesiti s bojama i njihovim kombiniranjem, probaj se prvo igrati jednom bojom (promjerice, kombiniraj crvene komade koje imas - slicne nijanse, nemoj pretjerati s nijansiranjem, jer to cesto ispadne kao vise boja) i detaljima u drugoj (bros, sal, sesiric...) dok se malo ne oslobodis pokloni si s vremena na vrijeme neki komad odjece koji ti je bas ono, jako lijep i za koji mozes zamisliti s cim bi ga nosila, pa oko toga gradi kombinacije - ne mora to biti nesto extraneobicno ili extraskupo, vazno je da je tebi lijepo i da ti se svidja kako ti stoji - neke se cure najugodnije osjecaju i najljepse izgledaju u obicnim bijelim majicama
...takodjer, ako ti sad nedostaje samopouzdanja, nemoj ocekivati da ces jednom biti supersamopouzdana i da ces, kada dodje taj trenutak, poceti nositi super odjecu u kojoj ces se super osjecati, jer taj trenutak vjerojatno nikad nece doci - believe me neke ce stvari uvijek 'izgledati bolje' na drugim curama - ali to ne znaci da i na tebi ne izgledaju lijepo cak i kad si nezadovoljna sobom i svojim stilom odijevanja, odoli iskusenju da na sebe nabacis prvo sto vidis jer ces se, kad izadjes iz kuce, osjecati bezveze - slozi si u glavi par odjevnih kombinacija koje su ti lijepe i u kojima se osjecas lijepa, pa kad bas ne znas sto bi, posegni za nekom od njih

...konacno, nemoj se bojati da ces u nekim stvarima izgledati bzvz - kao sto svi imamo bad hair days, imamo i bad clothes days uostalom, nikad se tvoj stil nece svima svidjati
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 19:45   #5
Joj, teško pitanje!
Slažem se da to ima dosta veze s tobom i tvojim samopouzdanjem. Jer mi nosimo odjeću, a ne ona nas. Mi joj dajemo neki svoj osobni "final touch", zato isti odjevni predmet može izgledati potpuno drugačije na različitim osobama.
Mogu ti reći samo - IGRAJ SE! Pokušavaj kombinirati, poigrati se bojama i kombinacijama. Listaj časopise, Internet, Forum (zašto ne?), da bi dobila ideju, a onda je prilagodi sebi. Bitno je da ne odjeneš nešto na silu, u čemu se ne osjećaš lijepo i udobno, jer ćeš onda samo imati kontraefekt.
Ali ako se vratimo na početak, tj. na samopouzdanje, kada njega malo nabildaš, onda ćeš "zračiti" i u običnim trapericama i tenisicama, sigurno.
Jer, nema ništa loše u tome da se oblačiš jednostavno, tako kao što se sada oblačiš, ali samo ako si ti s tim zadovoljna....
__________________
Fashion is not something that exists in dresses only. Fashion is in the sky, in the street, fashion has to do with ideas, the way we live, what is happening.
Školjka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:21   #6
Vjerujem da se to može poboljšati, ima nade. Uzmi si dovoljno vremena, duže vremensko razdoblje, kreni malim koracima. Nekada sitni detalj podigne cijelu kombinaciju. Obične traperice i majica izgledaju puno ženstvenije uz neke lijepe cipele s petom. Meni je jako ženstveno kada cure nose tunike s tajicama i čižme. Ženstvenosti mogu pridonijeti i čarape s nekim uzorkom ili mrežaste ili u nekoj lijepoj boji, koje diskretno proviruju ispod npr. traperica. Topim se, kada curi ispod majice viri naramenica crvenog ili roza grudnjaka. To su sve sitni detalji, a mogu povećati ženstvenost. Bitan je i hod. Hodaj smireno, polako, bez žurbe, opušteno. Možda ćeš se osjećati ženstveno, ako ispod odjeće obučeš neko sexy donje rublje, drugi neće za to znati, a ti ćeš možda zbog toga zračiti.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:24   #7
Ma ne birnite da cu iskombinirati previše boja. Max mog šarenila su traperice plus majica u nekoj boji i evenutalno vestica u istoj takvoj. Rekoh, ja sam skroz dosadna.
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:33   #8
ja isto ne mogu postici onaj nabrijani izgled;
nemam velike sise, mrsave noge ni speglanu dugu kosu,ne nosim traperice ni kozne jakne i vecina stvari koje nose takve cure na meni izgledaju ... hm ... prilicno lose
zato ih ne nosim
imam svoje puno bolje kombinacije
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:35   #9
Quote:
sweet caramel kaže: Pogledaj post
ja isto ne mogu postici onaj nabrijani izgled;
nemam velike sise, mrsave noge ni speglanu dugu kosu,ne nosim traperice ni kozne jakne i vecina stvari koje nose takve cure na meni izgledaju ... hm ... prilicno lose
zato ih ne nosim
imam svoje puno bolje kombinacije
koje imaš kombinacije? možda pomogne Coleen
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:40   #10
Naše ponašanje puno ovisi o tome kako razmišljamo. Kada bi ti razmišljala o sebi, da si zanimljiva, da imaš dobar ukus i stil, tako bi se počela i oblačiti.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:40   #11
Ja imam ok noge, prosjecne sise i nosim traperice pa nemam dobre kombinacije.
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:47   #12
Onda si u dobroj poziciji. Možda imaš neku prijateljicu, koja ima dobre kombinacije pa ti ona može pomoći. Nemoj se predati, uspjet ćeš.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:50   #13
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
Onda si u dobroj poziciji. Možda imaš neku prijateljicu, koja ima dobre kombinacije pa ti ona može pomoći. Nemoj se predati, uspjet ćeš.
Pa ne baš. Našlo se nas par nesposobnih...
Collien is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:54   #14
Quote:
Fraxinus kaže: Pogledaj post
koje imaš kombinacije? možda pomogne Coleen
npr. nosim svijetloplavi kaputic, volim plavu i u njemu se super osjecam
cesto nosim tuniku i tajice s remenom u struku, mislim da skoro svaka cura u tome izgleda super jer je tunika neka vrsta kratke haljine.
ne nosim traperice jer imam osjecaj da uniste svaku moju kombinaciju, zato nosim uske mrkva hlace
malo mi je glupo ovako navoditi, mozda da pofotkam?
sweet caramel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2008., 23:59   #15
Quote:
Collien kaže: Pogledaj post
Pa ne baš. Našlo se nas par nesposobnih...
Pitaj Natch ili Veky s foruma, one bi lako i rado mogle pomoći.
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 00:03   #16
Quote:
sweet caramel kaže: Pogledaj post
npr. nosim svijetloplavi kaputic, volim plavu i u njemu se super osjecam
cesto nosim tuniku i tajice s remenom u struku, mislim da skoro svaka cura u tome izgleda super jer je tunika neka vrsta kratke haljine.
ne nosim traperice jer imam osjecaj da uniste svaku moju kombinaciju, zato nosim uske mrkva hlace
malo mi je glupo ovako navoditi, mozda da pofotkam?
Može, ali imam osjećaj, da se samo šališ u vezi fotki
Fraxinus is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:06   #17
well, ja inspiraciju nalazim u fotografijama na internetu , raznim stilovima na raznim blogovima , spremam na photobucket kombinacije koje mi se sviđaju.
imam svoj neki ritual koji ide otprilike ovako: skupljene slike za sezonu (ako je nadolazeca ljetna, onda ljetne fotografije znaci kratki rukavi...) pogledam sve i zapisem 10 stvari koje se najvise ponavljaju na svima njima i koje mi se najvise svidjaju , odem u šoping i striktno se držim popisa, nema onoga ako mi se svidi majica.. Negdje sam jednom pročitala da prave šopingholičarke često idu u kupnju a ništa ne kupe već samo gledaju izbor po dućanima i na kraju kupe najbolji komad odjece.
Što sam shvatila jest da je za lijepi, cool izgled vrlo važan karakter, samopouzdanje, frizura i accessories.
Ti određuješ odjeću, ne ona tebe. Recimo ako imaš dugu kosu pomalo ''dosadnu'' mislim da više moraš dati odjecom. Accessories je meni jako važan i upotpunjava tvoj izgled. Danas bar ima izbora i previše. Evo ako ti je lakše, imam par primjera:



Teta na slici izgleda kul, moderno i fantasticno. Da je ''raskomadamo'' kako ja kažen :
Ima običnu prugastu majicu koja je vjerojatno kratkih rukava, ta majica bi izgledala skroz obično na traperice i tenisice zar ne? Ima običan sako koji ima gotovo svaka odraslija žena i hlače. Sad, hlače nisu jeans, ali u njima je stvar njihov oblik, u modi su one koje se šire na dnu, ali vjerujem da bi i tamne traperice isto odlično izgledale. Torba je najobičnija crna (koliko vidim iz ove perspektive). Ono što dodaje ono nešto na kombinaciju su šal, lančić i kapa.
Zaključak: šalovi/marame se fantastično slažu sa dugim lančićima. Jednostavna kombinacija ožiivi uz pomoć malo accessorizea.

Primjer 2:



Po meni također jedna kul teta. Šta ima na sebi? Crne skinny hlače, kosulju, crnu torbu i štikle. NEma baš previše filozofije ha? Ono što je ovdje važno je kosulja i štikle.
Zaključak: uvijek biraj zanimljiv gornji dio, a ne donji. Neke stvari koje su ti možda ružne i ne sviđaju ti se, sada mogu izgledati čudesno. Kombinacija je bolja što su cipele bolje, to je moj neki zakljucak iz svega. Ova kombinacija nije trebala štikle, tu su slobodno mogle doci modre baletanke , sive ili ljubičaste.

Pr. 3:


Obična majica, obične traperice, obične baletanke. Ali ona svejedno izgleda kul.. Zašto? Ima dobre naočale i ima maramu. A i vintage torbu. Zanemarimo torbu, ovdje outfit upotpunjuju marama i naočale. Ja osobno kad biram naočale, biram što luđe, što veće i u nekoj boji, naravno imam i crne.
Zaključak:
Sunčane naočale su must have, njih možeš uz malo sreće naći i na snizenjima ogromnim. Marama opet kao accessories i to skroz obična crvena jer ide uz žutu majicu. Ako želiš ženstvenost, nabaci dugu lepršavu maramu, uzmi clutch (pismo torbica) koji i po danu možeš nositi . Evo jedna moja kombo dnevna sa clutchem, naizgled uopce ne ide s jaknicom, ali meni izgleda just fajn. na nogama obične crne baletanke .



Ugl, iz svega ovoga što ti u biti savjetujem? Kupi dobar outerwear (mislim jaknicu proljetnu, preporucam neki sako jer se sad nose, a ako hoces jaknicu, budi slobodna pa uzmi s uzorkom, u neobicnoj boji, jer ionako ugl imas traperice?), kupi dobre suncane naocale, kupi puno acessorajza u raznim bojama, oblicima, slobodno i dalje kupuj obične majice jer ih ucinim neobicnima acesorajsom , maramama...e da, kupi svakakvih lakova za nokte daj mašti na volju i ne brini se što drugi misle
Aurelié is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:27   #18
šta ja znam meni je glupo da sama ne možeš izabrati što ti se sviđa nego da gledaš po drugima i onda kupuješ točno tako.. ko da nemaš svoje ja nego je bitno da budeš u trendu..
eto to je samo moje mišljenje
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:31   #19
Quote:
girly-girl kaže: Pogledaj post
šta ja znam meni je glupo da sama ne možeš izabrati što ti se sviđa nego da gledaš po drugima i onda kupuješ točno tako.. ko da nemaš svoje ja nego je bitno da budeš u trendu..
eto to je samo moje mišljenje
ma daleko od toga da kopiraš druge, ni slucajno. meni je lakse napravit pametnu listu stvari kad gledam slike jednostavno, ne da kopiram. ja znam sto bih ja htjela naravno, al da ne gledam te slike na listu bi doslo sve i svasta a ne stvari koje mi trebaju meni su osobno fotografije samo i iskljucivo inspiracija a ne izvor kopiracije.
Aurelié is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2008., 01:32   #20
onda ok
girly-girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:10.