Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2004., 13:30   #1
Testiranje na alergije / alergološko testiranje

Evo nas je doktor uputio na testiranje... bockanje naravno i meni vec muka....tko ima iskustva?...mislim...josh nikad hvala bogu nismo vadili krv..jel mu vadi krv iz prstica?....bris nosa moramo napravit i onda to vrazije bockanje...je znam da to taako ne boli al ipak mi je muka....koliko bockanja....uuufff....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 13:36   #2
Ja sam se testirala na alergije pocetkom 90-tih i to na nacin da su mi dali 15 injekcija sa vrlo malom dozom alergena.
Nakon 5 godina, po zavrsetku hiposenzibilizacije, testirali su me na hvalatiboze daleko humaniji nacin, a to je da stave kap alergena na kozu i onda samo brzo probodu sa nekakvim spicastim metalom. Mila majka
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 13:38   #3
koliko ti puta stavljaju alergen na kozu i ubodu??
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 13:45   #4
Quote:
Nerea kaže:
koliko ti puta stavljaju alergen na kozu i ubodu??
Jednom su mi stavili alergen i jednom na tom mjestu uboli, ali je 15 alergena bilo.

Zapravo, pretpostavljam da ovisi od osobe do osobe, ali koliko se sjecam kad sam ja odlazila na Srebrnjak, tamo su uvijek bile u pripremi postolja sa po 15 injekcija (sada vise nisu injekcije vec te bocice sa alergenima i te spicaste metalne plocice).
Dakle, pretpostavljam da se onda sve osobe testiralo na 15 alergena pa se vidi na sto si alergican.

Sto se tice onih injekcija, to ne bih pozeljela ni neprijatelju, ali sto se tice bockanja ovim metalnim plocicama - ma nista

Sto se tice ostalog vadjenja krvi, to ne znam jer se vise ne sjecam.
Sjecam se da su mi vadili cak i iz uha
Ali prvo ti stave onu neku mast (da ti uho utrne) na 20 minuta koja pece grozno
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 13:47   #5
uh..dobro onda sam bar sretna sto ga to josh s uhom nije dopalo...thnx
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 13:50   #6
Bila sam ja prije par dana na alergološkom, bilo je 10 uboda... Prvi će ti reagirati sigurno jer prema njemu uspoređuju ove ostale... Drugi ak ti reagiraju, onda su ti našli na kaj si alergična... Na bris nosa idem drugi tjedan...
Ak ti niš ne nađu na alergološkom, ne znači da nisi na niš alergična, nego da nisi na ono na što su te oni testirali...
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 14:02   #7
Re: Testiranje na alergije

Quote:
Nerea kaže:
Evo nas je doktor uputio na testiranje... bockanje naravno i meni vec muka....tko ima iskustva
Ja bila sa malom prosli mjesec.....stavili joj 12 alergena i onda svakog bocnu. Moja je bila pozitivna (i to jako) na njih 11!?

Nisu joj nakon toga ni vadili krv kad su vec vidli takvu reakciju.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 14:06   #8
Ja sam bila prije mjesec dana. Vadili su mi krv, s onim leptiricima - preko veze sam upala u Specijalnu kliniku za djecu i mladez, ili tako nesto. Nije bolno, samo sto je meni vadila nesposobna baba koja mi je tiskala zile i divljala i jos komentirala kako mi ne valjaju zile jer mi je pukla zila i nema krvi i ona meni mora bockat i drugu ruku. I tako mi je vadila krv iz druge ruke - iz koje sam 5-6 dana ranije dala krv i vec imala podlijev.. e, ok, to sam prezivila. Onda sam isla na vadenje krvi iz uha - time se mjere plinovi u krvi. Namaze se uho nekakvom kremom, malo pecka i svrbi (pretpostavljam da se potakne cirkulacija), ubode s iglicom uho u nacijedi par kapi u cjevcicu. To je malo neugodno, ali ne boli.

Nakon toga sam isla da mi snime kako mi rade pluca, puhala sam i nekakvu cjev prikopcanu na kompjuter.. Pa rentgen sinusa i pluca - sve ok, mala deformacija kosti u nosu, nista strasno, ne smeta skoro nista pti disanju. To navodno ima kojih 80% - 90% ljudi..

I slijedi finale - pikanje. Stavljaju se kapljice na podlakticu i to se mjesto lagano bocne s malenom iglicom - tako to zovu "komarci" Zaista ne boli, nije niti neugodno - dok ne pocne svrbiti. Stavili su mi 12 kapljica - od kojih su dvije samo test da se vidi pozitivna i negativna reakcija - za pozitivnu ne znam sto je, za negativnu fizioloska otopina, obicno flomasterom kraj toga napisu + i - ili sl. da ih oznace. Ostale kapljice ovise o lijenickom koji ste apravili na pocetku - sto te muci, kako se manifestira, kad, koliko i sl. Moze te testirati na dlaku, na pelud, na hranu, prasinu, svasta..

Katkada ne rade samo na jednoj podlaktici, vec i na drugoj ili cak i na ledima, ispod vrata - sve ovisi na koliko alergena treba testirati osobu.

To stoji 15 min i onda se javis doktoru da pogleda - moj je to preciznom odokativnom metodom izmjerio. Nakon toga su me poslali doktrici s tim nalazima i onda je, ravnajuci se po mojim reakcijama, nadopisala na sto sve treba tu krv (koju su mi na pocetku izvadili) testirati.

Za rezultate krvi ne znam, saznat cu kad dodem na kontrolu (kroz par dana), ali alergicna sam na - pelud korova, pelud trava + zito, ambroziju, stabla I i II (dakle, sve ), kucnu prasinu, dlaku kucnih ljubimaca (imam psa i hrcka ).. Hrm, fali mi jos nesto... Ma, nema veze..

Uglavnom, sretno, i nadam se da ce ti nalazi biti bolji nego meni
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 14:09   #9
Quote:
Ipanema kaže:
Zapravo, pretpostavljam da ovisi od osobe do osobe, ali koliko se sjecam kad sam ja odlazila na Srebrnjak
Pa tamo sam i ja bila.. I razmisljam da odem na hipos., to mi se zvuci kao jako prakticno i uspjesno navodno, ali ako tako jako boli - ne, hvala, radije kishem i smrcam
Uglavnom, sjetila sam se jos necega - nisam bila alergicna na perje (MORAM si kupit pticu ) i plijesan ( )..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 19:18   #10
Re: Testiranje na alergije

Quote:
Nerea kaže:
Evo nas je doktor uputio na testiranje... ....
E ovo mi je upalo u oko
Ako se ne varam, tvoj sin je mlađi od moje Kori i to za 5-6 mjeseci.
Na moj upit za takvo testiranje, odferpisali su me, rekli da je premalena i da rezultati neće biti vjerodostojni.
Na koju foru tvoj mali ide? Ko je pedijatar, moš mi to napisat i na peem, ako je isti sutra ću mu sve po spisku , a ne da se ovako jebem tri tjedna sa njenim opstrukcijama kojima je povod 90% alergija. Pasmater.
Ne ide ovo tebe Nerea nego njih.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 20:32   #11
tija, tvoj pedijatar je fakat cudan. Evo, nakon sto smo imale epizodu s alergijskom reakcijom u nedjelju, narucene smo na testiranje za 2 tjedna (toliko mora proci od reakcije do testiranja). Istina, rekao je da je za pelud vjerojatno premala, da se to javlja kasnije, ali idemo na testiranje na hranu, sto je kod nas ionako vjerojatno uzrok.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:22   #12
Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
Tija kaže:
E ovo mi je upalo u oko
Ako se ne varam, tvoj sin je mlađi od moje Kori i to za 5-6 mjeseci.
Na moj upit za takvo testiranje, odferpisali su me, rekli da je premalena i da rezultati neće biti vjerodostojni.
Na koju foru tvoj mali ide? Ko je pedijatar, moš mi to napisat i na peem, ako je isti sutra ću mu sve po spisku , a ne da se ovako jebem tri tjedna sa njenim opstrukcijama kojima je povod 90% alergija. Pasmater.
Ne ide ovo tebe Nerea nego njih.
Ima znači njih još takvih

Moj mići je dobio neurodermitis s nepunih šest mjeseci. Doktoressa u Naftalanu je s vrata pitala ima li tko u obitelji alergijski bronhitis ili astmu, da je to atopijska alergija i da mu čuvam dišne putove. Kad god bi nastala komplikacija od pedijatrice sam čula samo "alergija. ali ne može na testiranje jer se djeca do tri godine ne testiraju. testovi daju lažno pozitivne rezultate iliti ispao bi na sve alergičan".
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:25   #13
Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
Tija kaže:
E ovo mi je upalo u oko
Ako se ne varam, tvoj sin je mlađi od moje Kori i to za 5-6 mjeseci.
Na moj upit za takvo testiranje, odferpisali su me, rekli da je premalena i da rezultati neće biti vjerodostojni.
Isti odgovor sam dobila i ja od 3-4 pedijatra i 2 dermatologa...
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:28   #14
Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
monique kaže:


Kad god bi nastala komplikacija od pedijatrice sam čula samo "alergija. ali ne može na testiranje jer se djeca do tri godine ne testiraju. testovi daju lažno pozitivne rezultate iliti ispao bi na sve alergičan".
Ovo je meni i moja pedijatrica govorila, tak da smo tek sad s njenih 6 godina otisli na testove i ipak je ispalo da je na sve alergicna.
Inace isto ima neurodermitis od rodjenja.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:30   #15
Re: Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
T@nja kaže:
Ovo je meni i moja pedijatrica govorila, tak da smo tek sad s njenih 6 godina otisli na testove i ipak je ispalo da je na sve alergicna.
Inace isto ima neurodermitis od rodjenja.
kako joj je sad s neurodermitisom? on se navodno povlači do treće godine, može se u blažem obliku zadržati do puberteta, ali koliko sam saznala nije baš kako liječnici kažu
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:31   #16
Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
monique kaže:
Ima znači njih još takvih

Moj mići je dobio neurodermitis s nepunih šest mjeseci. Doktoressa u Naftalanu je s vrata pitala ima li tko u obitelji alergijski bronhitis ili astmu, da je to atopijska alergija i da mu čuvam dišne putove. Kad god bi nastala komplikacija od pedijatrice sam čula samo "alergija. ali ne može na testiranje jer se djeca do tri godine ne testiraju. testovi daju lažno pozitivne rezultate iliti ispao bi na sve alergičan".
moja lijecnica opce prakse kaze da se 1. atopijska alergija najcesce *prenosi* sa majke ....i 2. da je jako rijetko da dijete ima i disne i kozne alergije
Moj sin je vjerojatno dobio sklonost alergiji od oca..samo shto je njemu problem sa disanjem a ne sa kozom...i da imao je neurodermitis isto tako ..mozda cak i ranije od 6 mjeseci...na koluticima ispod prepona.

Tijice...moj mali je mislim stariji od Kori...on ti sada ima 14 mjeseci i doktor me je pitao bash koliko je star prije nego ga je poslao na testiranja....
a cuj....hoce li testiranja pokazat tocno ili nece ne znam..samo znam da mu vec 6 dana stavljam kloramfenikol u ochi i malo jesu bolje al njega i dalje cesu okice...a kako je inace sklon tim koznim sranjitisima onda mislim da je mozda bolje da to sada obavim....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:37   #17
Re: Re: Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
monique kaže:
kako joj je sad s neurodermitisom? on se navodno povlači do treće godine, može se u blažem obliku zadržati do puberteta, ali koliko sam saznala nije baš kako liječnici kažu
Sporadicno ima jos na pregibu ruku i nogu, ali jos nismo otkrili uzrok. Fakat nema pravila kad joj se pojavi.
Ove godine se prvi put pojavio i alergijski rinitis, a vele da nakon toga se pocne spustati na pluca, tak da mozemo ocekivati i alergijsku astmu!
Inace, nitko u obitelji nije alergicar.
T@nja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:41   #18
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
T@nja kaže:
Sporadicno ima jos na pregibu ruku i nogu, ali jos nismo otkrili uzrok. Fakat nema pravila kad joj se pojavi.
Ove godine se prvi put pojavio i alergijski rinitis, a vele da nakon toga se pocne spustati na pluca, tak da mozemo ocekivati i alergijsku astmu!
Inace, nitko u obitelji nije alergicar.
uuff..a to ti je prekrasno.....moj muz ti mjesec dana prije cvjetanja njegovih jel..biljaka pocne piti Telfast, inhalira se sa flixotide i u nos usmrcava flixonase....
a za djecu se koristi mislim sada seratide....ne za djecu nego opcenito....imash u disku...i to je super..al ne daj boze da ti zatreba...
ovo za nos mislim da ti je flixonase super stvar..samo isto tako mislim da ga morash kupit
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:51   #19
Re: Re: Re: Re: Testiranje na alergije

Quote:
Nerea kaže:
moja lijecnica opce prakse kaze da se 1. atopijska alergija najcesce *prenosi* sa majke ....i 2. da je jako rijetko da dijete ima i disne i kozne alergije
Moj sin je vjerojatno dobio sklonost alergiji od oca..samo shto je njemu problem sa disanjem a ne sa kozom...i da imao je neurodermitis isto tako ..mozda cak i ranije od 6 mjeseci...na koluticima ispod prepona.
Moj maleni je "dobio" sklonost od oca. Tata mu ima alergijski bronhitis koji teži ka astmi, njegova mama astmu. Tako da se ne prenosi baš s mame na dijete svaki put. Da bar.
A ovo da nema i kožne i dišne alergije
U najvećem broju slučajeva djeca oboljela od neurodermitisa nakon što im on prijeđe u lakšu fazu dobivaju ili rinitis ili laringitis ili astmu

Tanja, žao mi je Nadam se da neće ići dalje na pluća.
__________________
Voli vas moni....
monique is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2004., 21:57   #20
Re: Re: Re: Re: Re: Testiranje na alergije

U najvećem broju slučajeva djeca oboljela od neurodermitisa nakon što im on prijeđe u lakšu fazu dobivaju ili rinitis ili laringitis ili astmu

uh...sad si me razveselila..:/
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:58.