Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Biciklizam

Biciklizam Na dva kotača uokolo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2011., 13:19   #1
Quickdry i pranje

Evo ja sam sad bio u lidlu pored rijeke i imaju svega još uvijek, maici, rukavica, svjetla, pumpi, hlača, maica ma svega imaju. (studiram u zg)

Ako kome treba nešto nek mi javi.

Ja sam kupio torbicu sa alatom i rukavice.
Kakve su one maice?
To upija znoj? Hladi? zašto ne vozit sa najobičnijom pamučnom?

Zadnje uređivanje Aaron McLoughlin : 18.03.2011. at 13:26.
Aaron McLoughlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:31   #2
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Kakve su one maice?
To upija znoj? Hladi? zašto ne vozit sa najobičnijom pamučnom?
Ne upija znoj, u tome i je stvar, već ga izvlači sa tijela prema van i brzo se suši (quickdry). Pamuk je smrt za biciklizam .
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:32   #3
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Evo ja sam sad bio u lidlu pored rijeke i imaju svega još uvijek, maici, rukavica, svjetla, pumpi, hlača, maica ma svega imaju. (studiram u zg)

Ako kome treba nešto nek mi javi.

Ja sam kupio torbicu sa alatom i rukavice.
Kakve su one maice?
To upija znoj? Hladi? zašto ne vozit sa najobičnijom pamučnom?
Najobičnija pamučna brzo bude mokra, a ako voziš u mokroj majici, nećeš se dobro provesti kakve su ove u Lidla? Jeftine, veličine su čudne, ne izgledaju nešto kvalitetne, ja svoju vratio.... računam bolje dati koju kunu više, za neku bolju...
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 13:58   #4
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Najobičnija pamučna brzo bude mokra, a ako voziš u mokroj majici, nećeš se dobro provesti kakve su ove u Lidla? Jeftine, veličine su čudne, ne izgledaju nešto kvalitetne, ja svoju vratio.... računam bolje dati koju kunu više, za neku bolju...
Ja jucer odlucio testirat podkosulju da mi vidimo to izvlacenje znoja I prvo dakle anaerobnog vjezbanja 45min pa zatim 10min skakanja uzeta, nakon toga mi obicna pamuk majca bude full mokra oko prsa i na ladnjima, kod ove su mi nakon skidanja ledja i prsa bila malo znojna al definitvno nisam imao osjecaj "mokroga" kao kod obicne majce Dakle mislim da ce i podkosulja i majca posluzit svojoj svrsi.

ps. sad evo bio nanovo do lidla po carape koje su tolko ishvalili.


pps. imam pitanje za vas koji vec duze vrijeme koristite bic opremu. Dakle vidim da se ovo ne smije prat na vecoj temp od 40°C i ne smije u masini Pa de vi meni dajte sad savjet kao studentu koji nema mamu kraj sebe kako da si olaksam muke El mogu ja to ipak ubacit u masinu i na 30°C pri minialnom broju okretaja(400) oprat to. Dakle ubacio bih i carape i majce zajedno, al samo bic opremu ;/
čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 14:51   #5
Quote:
CapljA_89' kaže: Pogledaj post
Pa de vi meni dajte sad savjet kao studentu koji nema mamu kraj sebe kako da si olaksam muke El mogu ja to ipak ubacit u masinu i na 30°C pri minialnom broju okretaja(400) oprat to. Dakle ubacio bih i carape i majce zajedno, al samo bic opremu ;/
tehničke maice po pravilu imaju neku anti bakteriološku zaštitu , koja se navodno uništava na povišenim temperaturama s toga nije preporučljivo u stroj i pranje na visokim temp. kao ni sušenje na suncu i sušilicama i radijatorima
bitno je da nakon svakog treninga natopiš u nekom blažem deterdžentu , nije potrebno ni puno jer u biti samo ''skidaš'' znoj , pusti nek odstoji par sati , može i preko noći , ispereš iscijediš i to je to , s obzirom da jednostavno taj materijal ne drži vlagu , tako će se isti još sam iscijediti i ubrzo postati suh
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 15:07   #6
Ja tu odjeću perem u mašini na 30 stupnjeva, samo deterdžent bez omekšivača. Koristim brzi režim (pola sata).
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 17:39   #7
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ja tu odjeću perem u mašini na 30 stupnjeva, samo deterdžent bez omekšivača. Koristim brzi režim (pola sata).
pametno muško još ako je i deterdžent tekući, skidam kapu

već 2 god perem bic opremu i opremu za trčanje na tu foru, sve stvari su u komadu i dalje obavljaju svoju funkciju.
najčešče pranje opreme spojim s tak i tak ti treba 3 min da opereš majicu i hlače, slobodno upotrijebi šampon ili gel za tuširanje. ne radi se tu o nekim flekovima koje valja ribati, bitno je odstraniti sol i znoj
kad mi se ne da ili opreme ima puno, sve perem u vešmašini odmah nakon treninga, a ako oprema ima cifove - zatvori ih. postoje i posebne vrećice od poliestera za pranje finog veša (mislim da ih ima u dm-u) u mašini. ako imaš bolju opremu, nabavi ih, trošak od svega par kuna, a manje će se uništavati silikionski rubovi na majicama
primjetila sam da neki ljudi suše stvari pa ih ponovo upotrebljavaju par treninga za redom. to je o.k. ako se tuširaš i prije treniga, ako ne, zaboravi priču. molim lijepo
također, apsolutno je najvažnije da ne stoji dugo znojna i mokra u plastičnim vrećicama. ako ne stigneš oprati, najbolje da ju posušiš ili barem tutneš u lavor. napunjen vodom, naravno

eto, detaljnije neću

Zadnje uređivanje shangri la : 18.03.2011. at 17:48.
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 18:56   #8
Quote:
mazgov kaže: Pogledaj post
bitno je da nakon svakog treninga natopiš u nekom blažem deterdžentu , nije potrebno ni puno jer u biti samo ''skidaš'' znoj , pusti nek odstoji par sati , može i preko noći , ispereš iscijediš i to je to , s obzirom da jednostavno taj materijal ne drži vlagu , tako će se isti još sam iscijediti i ubrzo postati suh
Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
ako ne stigneš oprati, najbolje da ju posušiš ili barem tutneš u lavor. napunjen vodom, naravno
Da bi rijeci rekao

Inace sam poprilicno lijen ali ovo je doslovno posao od jedne minute.
Ak se nema vremena ni za to, isperite pod mlazom vode i ostavite susiti, cisto da maknete sol i znoj.
dUG1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 20:14   #9
Ljudovi, vi koji ste kupovali ciklokomp u Lidlu. Vam sljaka? Meni ne ;(
E sada mozda sam ja tudum pa sam nekaj krivo slozio Nebi me chudilo. Pa ak mozhe neka slikica kak je to kod vas slozheno bio bi vrlo zahvalan.
Hvesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:21   #10
Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
pametno muško još ako je i deterdžent tekući, skidam kapu
Kako kada, imam oba pa koji se potrefi .

Inače kad sam na dužim vožnjama perem i u hladnom potoku sa običnim sapunom bez beda .
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 22:32   #11
Quote:
Hvesta kaže: Pogledaj post
Ljudovi, vi koji ste kupovali ciklokomp u Lidlu. Vam sljaka? Meni ne ;(
E sada mozda sam ja tudum pa sam nekaj krivo slozio Nebi me chudilo. Pa ak mozhe neka slikica kak je to kod vas slozheno bio bi vrlo zahvalan.
U 100 kn da ti je magnet predaleko
Probaj premjestiti onaj doljni dio sa na drugu cijev vilice
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2011., 10:39   #12
Quote:
Cratos kaže: Pogledaj post
U 100 kn da ti je magnet predaleko
Probaj premjestiti onaj doljni dio sa na drugu cijev vilice
Budem probao, moglo bi biti. Thnx.
Hvesta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 10:31   #13
Quote:
shangri la kaže: Pogledaj post
pametno muško još ako je i deterdžent tekući, skidam kapu
već 2 god perem bic opremu i opremu za trčanje na tu foru, sve stvari su u komadu i dalje obavljaju svoju funkciju.
najčešče pranje opreme spojim s tak i tak ti treba 3 min da opereš majicu i hlače, slobodno upotrijebi šampon ili gel za tuširanje. ne radi se tu o nekim flekovima koje valja ribati, bitno je odstraniti sol i znoj
Probao sam i ja koji put stati pod tuš u opremi ali je ful čudan osjećaj. Veš-mašina na brzaka i svi sretni i zadovoljni. Već godinama.
__________________
Askhole - A person who constantly asks for your advice, yet ALWAYS does the complete opposite of what you told them to do.
doopeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 15:09   #14
Quote:
doopeen kaže: Pogledaj post
Probao sam i ja koji put stati pod tuš u opremi ali je ful čudan osjećaj. Veš-mašina na brzaka i svi sretni i zadovoljni. Već godinama.
to mi nikad nije palo na pamet, časna riječ! moram probati iako, čini mi se da bi mokru opremu moglo biti malo teže svući vidjet ćemo!

hmm, obično skinem sve sa sebe i pobacam u kadu, fino se otuširam i dok regenerator radi svoje, peruckam opremu... no, može i veš-mašina na brzaka, nemam ništa protiv!
shangri la is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 21:37   #15
Bacim u škaf, nalijem tekućeg deterdženta, promućkam, promješam, isperem, i bacim na balkon. Brzo suho, ugodno miriše, ali ima par flekica od nekih beštija koje su se raspljeskale
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 00:25   #16
Quote:
Aaron McLoughlin kaže: Pogledaj post
Evo ja sam sad bio u lidlu pored rijeke i imaju svega još uvijek, maici, rukavica, svjetla, pumpi, hlača, maica ma svega imaju. (studiram u zg)

Ako kome treba nešto nek mi javi.

Ja sam kupio torbicu sa alatom i rukavice.
Kakve su one maice?
To upija znoj? Hladi? zašto ne vozit sa najobičnijom pamučnom?
Ja imam onu crvene boje sa malo i crne. To su potpuno ravne pravim dresovima. Bic majice nisu napravljene da upijaju- poliamid - nego da odvajaju i da se u sekundi osuše. Biciklisti nemaju mokrih majica onako za iscjediti, nego polusuhe do suhe. Kupuj majicu. Jeftinije nema nigdje osim na rasprodaji u Sport 2000 . Karimore 6 €. Imam i tu . Hlaće obavezno sa tregerima!!
Maratonc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:33   #17
Quote:
Maratonc kaže: Pogledaj post
Ja imam onu crvene boje sa malo i crne. To su potpuno ravne pravim dresovima. Bic majice nisu napravljene da upijaju- poliamid - nego da odvajaju i da se u sekundi osuše. Biciklisti nemaju mokrih majica onako za iscjediti, nego polusuhe do suhe. Kupuj majicu. Jeftinije nema nigdje osim na rasprodaji u Sport 2000 . Karimore 6 €. Imam i tu . Hlaće obavezno sa tregerima!!
hajde reci zašto to misliš?
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:39   #18
Quote:
Mr.Cipelić kaže: Pogledaj post
hajde reci zašto to misliš?
Pa valjda zbog križa i bubrega mada sad dolazi toplije vrijeme tak da mislim da tregeri nisu potrebni,a i na spomen bicki sa tregerima odmah se sjetim Borata i njegovih tregerica
Soulfinder is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 12:58   #19
Quote:
Mr.Cipelić kaže: Pogledaj post
hajde reci zašto to misliš?
u pravilu se smatraju hlače s tregerima kao muške , a one bez tregera ženske , mada kao što i sam vidiš , danas svako nosi svašta
biciklist za vrijeme vižnje ulaže određeni napor i pri tome se znoji , oprema je spravljena na način da pospješuje to odznojavanje
prednja strana dresa uvijek nešto propušta zraka , ili se pak pod vratom malo ''otvori'' tako da je uvijek prednja strana suha, zadnja strana , leđa , su u zavjetrini , i niz vrat pa preko cijele kralježnice doslovno curi znoj i naj osjetljivije mjesto su ''križa'' , tu je dobro imati povišene hlače s tregerima, jer griju taj dio , i svojevrsna su blokada između tijela i vanjske temperature
žensku anatomiju ne poznam, uglavnom , valjda to naprijed ispupčenje djeluje drugačije, kod znojenja ili čega već i to nek one objašnjavaju
__________________
kad magarac nauči , magarac zna
mazgov is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2011., 13:09   #20
Quote:
Soulfinder kaže: Pogledaj post
Pa valjda zbog križa i bubrega mada sad dolazi toplije vrijeme tak da mislim da tregeri nisu potrebni,a i na spomen bicki sa tregerima odmah se sjetim Borata i njegovih tregerica
eh da mi je takve..
sad za ljeto..

mazgov..
__________________
If God had wanted me otherwise, He would have created me otherwise. ~ Johann von Goethe
Mr.Cipelić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.