Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.05.2010., 20:47   #21
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Vadili smo već krv iz vene tako da znam da se moram psihički pripremit i držat ga i rukama i nogama. Urin smo samo jednom, ali znam kako to ide i imam doma par onih vrećica pa ću ujutro probat to pokupit prije nego krenemo. Ali ovo S ne kužim.
S se vjerojatno odnosi na sediment urina. Odnosno, taj urin koji predajete analiziraju različitim metodama.

O gastroskopiji nemoj uopće razmišljati. Kao prvo turbo je mala šansa da će mu je raditi ( ako i budu to je tek u puno kasnijoj obradi), a djeci se ionako radi u anesteziji.

Osim neizbježnog vađenja krvi vidjet ćeš da će pregled biti daleko bezbolniji nego što ga sada možda zamišljaš
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:05   #22
Ali ja sam dobila dvije različite uputnice.. jednu za pregled kod tog gastroent.. nešto.. a drugi je dala pedi za krv i urin.. šta ću kad dođem kod ovih na Katridu još jednom morat vadit zvrku krv i urin. ? Ili ću te nalaze pokupit od pedi i nosim njima gore..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:07   #23
čokolada...ako nazoveš sutra opet te neće naručiti...moraš otići osobno, faksirati ili
ako imaš skener skenirati i naručiti se online...mi smo išli kod Dr. Palčevskog, sad smo kod
Dr. Barbarić...oboje su ok...možeš i tražiti naruđbu kod nekog od njih ili pusti da te oni naruče...

mi smo počeli piti pedishure prije 13 dana i baš ga je odlično prihvatio...popije ga u cugu...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:14   #24
Quote:
Nova0303 kaže: Pogledaj post
čokolada...ako nazoveš sutra opet te neće naručiti...moraš otići osobno, faksirati ili
ako imaš skener skenirati i naručiti se online...mi smo išli kod Dr. Palčevskog, sad smo kod
Dr. Barbarić...oboje su ok...možeš i tražiti naruđbu kod nekog od njih ili pusti da te oni naruče...

mi smo počeli piti pedishure prije 13 dana i baš ga je odlično prihvatio...popije ga u cugu...
Zvala sam danas u 15.20 i rekla mi ženska koja se javila da zovem sutra od 13.30-15.00 jer sad nema sestre koja prima narudžbe a tad će je biti.. sad ništa ne znam.. Šta moram bez veze gore samo da bi se naručila? Nedavno sam zvala za pregled kod psihologa da vidim jel moram gore i bez problema su me naručili i preko telefona.

Mi Pedia sure pijemo već neko vrijeme.. mislim da ga je sa 2 god dobio onda bi to bilo oko 6 mj.. samo je glupo reći da ga pije jer ga on ne želi ni primirisat.. jednom je povukao na slamku i pljuno.. na bocu neće.. u čašu neće.. Pa ja to onda mješam u šta god mogu.. u čokolino.. keksolino.. u voćni jogurt pa zgusnem sa 7 cornom.. već toplu vodu izmišljam samo da to uđe u njega..
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:24   #25
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
potpuno te razumijem, ja sam isto razmišljala o pregledu kod gastroenterologa ali sam na kraju odustala jer h. u vrtiću dobro jede (tako kažu tete) ...mislim h. jede one namirnice koje voli, rižu, kruh, pecivo, mlijeko, čokolino itd. ali ostale namirnice npr. povrće neće ni da proba...kod nas je problem počeo sa ca. 1,5 god. do tada je sve jela, vjerovatno kad je postala svjesna raznih okusa, šta je slatko, slano, kiselo itd.

kako tvoj mali sa slatkišima, dali hoće jesti kolače, čokoladu itd.
moja je cura luda za tim, mogla bi jesti uvijek ...

po kg smo isti, h. ima ca. 12,5 kg i 92 cm, sad ne znam dali bi trebali dečki biti teži, dali se tu gleda koji je spol
s tim da h. ne izgleda baš jako mršava, mislim vidi se da nije neki buco ali nije premršava kao što sam npr. vidjela djecu...

jedan dečko u h. grupi u vrtiću ima 10 kg i kod njega se vidi baš da je jako mršav, izgleda mi čak bolesno mršav

možda će tvoj dečko početi u vrtiću bolje jesti, to je česta pojava, u društvu je sve bolje
Tek sam sad pročitala tvoj post kako treba.. malo sam luda bila kad sam tek otvorila temu.. sad sam se malo smirila..

Što se tiče slatkiša ne jede ih nešto pretjerano.. jučer je malo lizao kockicu čokolade jer je vidio mene da jedem.. smoki mu dam tu i tamo kad ok jede.. i eno jučer sam se šokirala jer si je napravio zalihe u guralici.. nije htio ručak i nakon nekog vremena vidim ja njega da nešto žvače i skužim da iz guralice vadi smoki i jede.. Jedino je lud za Kiki bombonima.. to i sam traži pa mu dam koji nakon što ok pojede nešto konkretno, kad ne jede nema ni kikića.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:29   #26
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Zvala sam danas u 15.20 i rekla mi ženska koja se javila da zovem sutra od 13.30-15.00 jer sad nema sestre koja prima narudžbe a tad će je biti.. sad ništa ne znam.. Šta moram bez veze gore samo da bi se naručila? Nedavno sam zvala za pregled kod psihologa da vidim jel moram gore i bez problema su me naručili i preko telefona.
..
super ako te naruče...mi idemo već 4 mjeseca i nisu nikada htjeli preko telefona...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 21:40   #27
Vidim da si stvarno u panici. Nakon vaganja i mjerenja visine će odrediti na kojoj se centili nalazi, pa ako nije ispod 5. Centile nema razloga za paniku. To može i tvoja pedica preko telefona, samo ju nazivi. Neće ziher na gastroskopiju.
__________________
Vision without action is daydreaming.
Alicia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:08   #28
Malo je reći da sam u panici... ni ručala nisam danas.. cijeli dan mi neki kamen stoji u želucu.. inače nisam paničar.. ali kad se o zvrku radi sva se izbezumim a pogotovo kad se radi o nečemu o čemu nemam pojma.

Znam da negdje na netu ima pogledat ta tablica.. ustalom ima je u zdravstvarnoj knjižici samo ja to ništa ne kužim.. pogubim se među onim crtama.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:35   #29
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Ma u kakvom promatranju.. sad mi dođe da napljuskam pedijatricu.. šta ona promatra.. svaki put nam da recept za Pedia sure i vitamine koji se naravno plaćaju a cijena za bočicu koju popije u 3 dana preko 100kn.. a ne pomogne ništa.. Uzela sam od dr.Theissa multi vitamine jer je dosta mama to hvalilo.. i eto skoro cijelu bočicu potrošli.. pomaka nema..

A na tom odijelu kakve preglede rade.. kakve pretrage rade na djetetu koje dođe prvi put.. jel to samo neki informativni razgovor da vide što dalje ili.. Joj takva me panika uhvatila pa oprostite ako postavljam glupa pitanja.. ali izvan sebe sam..
inace za poticanje teka koriste se vitamini B kompleksa

Prvi puta sigurno ces imat razgovor o djetetovim navika hranjenja i sto sve jede, kako itd.... i poreporucit ce ti sta kako i zasto a u slucajevima da to ne pomaze onda slijede pretrage
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:45   #30
[
Piše na upunici da treba: KKS, Ureja, Kreatinin, GUK, AST, ALT, GGT, Na, K, CRP, Urin kompletni i S ukupni proteini.



KKS - kompletna krvna slika (ili drugim riječima par stvarčica iz krvi koje su uvijek rutinski provjeravaju)

GUK- glukoza u krvi, ili ti šećer,
AST, ALT, GGT - jetrene probe

Na- natrij - kod problema sa probavom ili dehidracijom su natrij i kalij sniženi

K-kalij

CRP- neznam šta točno znači, ali CRP pokazuje da li postoji upalni proces u organizmu i koliki je.
pumpkin is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 22:55   #31
Stvarno nemaš zašto biti u panici

Sinčić ti ima problema sa hranjenjem - napokon ćete otići na pravu adresu gdje ti najbolje mogu pomoći s tvojim problemom

Nitko mu neće ništa invazivno raditi, savjetovat ćete kako i što činiti, i naručiti za kontrolu da vide ima li kakvog uspjeha.
Vidjet ćeš da će ti biti lakše čim to obavite

CRP je C-reaktivni protein, parametar upale
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:00   #32
Hajde da te malo utješim...i moja Lea je sa 2,5 godine imala točno 11600 gr ( doduše sad sa 7 god ima 19 ), od prvog mjeseca sam sa njom imala problema sa prehranom...primjer kao beba od 2-3 mjeseca je pojela jednu trećinu mlijeka koliko se preporučuje za tu dob, uvela sam joj dohranu sa 4,5 mjeseca po preporuci pedice ali ni tu baš nismo pokazali neke rezultate.

Pedica ( tad smo još živjelu u Rijeci, bili pacijenti dr.Ob) preporučila multivitamine Child life- oko njenog prvog rođendana!
Bili je to svakodnevno ratovanje sa malom a ponekad sam znala u špricu navući količinu i doslovno je špricnuti u usta čak i na silu, ali moram priznati da su stvari malo, pomalo krenule na bolje, počela je ipak nešto više jesti i dobivati na težini.
__________________
ALBUM
SuzyQ0123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:19   #33
Hvala vam žene, sve do jedne.. nemate pojma kako svaka jednim postom mi makne kamenčić sa srca..

@ Wedd

@Pumpkin hvala za info.

@Gerta hvala na ovom smajliću.. baš me nasmijao

@Suzy i moj zvrk je s 2 i pol god imao 11600g.. s 2 god je imao 10500.. eto u 6 mj dobio 1100g. Ja sam kod doktorice Jurković na Brajdi.. Evo ja sad taj sirup od dr.Theissa dajem na špricu.. i one kapi prije sam davala na špricu.. sad sam se sjetila te kapi su se zvale Infant care. Jedino je Pikovit sirup htio piti.. to bi mi sam došao sa špricom i tražio da mu dam.. a šta kad nikakvog napretka u apetitu nije bilo..

Sad sam išla gledat somatogram.. opseg glave mu je ok.. težina točno na donjoj crti.. a visina malo iznad donje crte.. sad šta to znači..

Zadnje uređivanje Čokolada07 : 31.05.2010. at 23:28.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:41   #34
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Sad sam išla gledat somatogram.. opseg glave mu je ok.. težina točno na donjoj crti.. a visina malo iznad donje crte.. sad šta to znači..
Somatogram u zdravstvenoj knjižici? Inače, pazi ako uzimaš neki sa neta, ne moraju biti prilagođeni našoj rasi i podneblju

Donja crta je 5-ta centila, ako mu je težina na toj crti znači da je teži od 5% djece te dobi i spola
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:49   #35
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Jedino je Pikovit sirup htio piti..
ajme, sam spomen pikovita mi izaziva ptsp
ja sam se napila tih dodataka, multivitamina, sirupa za otvaranje apetita, željeza, ribljeg ulja i koječega k'o klinka (krenula u prvi osnovne s 14 kila, u trećem imala 19, a još i sitna, sitna k tome)
danas bi rado da imam manji apetit, slona bih pojela
preokret se dogodio u pubertetu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:51   #36
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Somatogram u zdravstvenoj knjižici? Inače, pazi ako uzimaš neki sa neta, ne moraju biti prilagođeni našoj rasi i podneblju

Donja crta je 5-ta centila, ako mu je težina na toj crti znači da je teži od 5% djece te dobi i spola
Taj, da. Baš ispada da je točno u milimetar na donjoj crti. Nije ovo baš dobro ali me tješi da nije ispod crte..

I evo da kucnem nakon jučerašnjeg groznog dana, danas je ok jeo. Opet je pojeo manje nego neka druga djeca ali za njega kako zna malo jest danas je baš dobro.. očito je jučer dobro ogladnio.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:52   #37
ovo je dobar grafikon rasta sa centilima
http://warp.continuum.hr/pendi/test/mainform.aspx
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:56   #38
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ajme, sam spomen pikovita mi izaziva ptsp
ja sam se napila tih dodataka, multivitamina, sirupa za otvaranje apetita, željeza, ribljeg ulja i koječega k'o klinka (krenula u prvi osnovne s 14 kila, u trećem imala 19, a još i sitna, sitna k tome)
danas bi rado da imam manji apetit, slona bih pojela
preokret se dogodio u pubertetu
Ma i ja sam.. sjećam se bile su neke tabletice za cuclanje i neke granule za posipanje.. to mi je mama svuda sipala.. ali ja sam ko klinka bila užasno izbirljiva.. jela sam samo ono što sam htjela ali ipak sam jela.. i za razliku od druge djece uvijek sam voljela špinat na opće čuđenje svih osim mene. Ne sjećam se s koliko sam kg krenula u osnovnu ali znam da sam uvijek bila najmršavija i najmanja. I sad sam najmanja samo nisam najmršavija..

Rodila sam se sa 3200g a mm sa 2600g.. on je 3 tjedna prerano rođen i doktori su mu pupčanu vrpcu iz trbuha isčupali ali to je za neku drugu temu. I mm je uvijek bio kao štapić ali je imao visinu. Jel moguće da je to nešto povezano što smo nas 2 bili kao štapići pa je sad i zvrk. Kako mama i sveki govore.. nas dva smo bili izbirljivi ali smo jeli.

Btw.. zvrk se rodio sa 3390g.
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 23:59   #39
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ovo je dobar grafikon rasta sa centilima
http://warp.continuum.hr/pendi/test/mainform.aspx
Neće mi izračunat
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2010., 00:11   #40
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Neće mi izračunat
hmmmmmmmmmm nemam pojma zato, evo ja probala i sve radi super. datum odvajas datumom, kilazu pises recimo 12 kg ili 12.5 kg, znaci u kilogramima a duzinu normalno u centimetrima
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:06.