Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2010., 21:47   #61
šta će se stvarno tak zvat film? serem se nolanu na maštovitost
Strid3r is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 22:08   #62
Quote:
Strid3r kaže: Pogledaj post
šta će se stvarno tak zvat film? serem se nolanu na maštovitost
Marketinška odluka. Da se tinejdžeri diljem svijeta ne bi ubili od razmišljanja na koji se film ovaj nadovezuje.
People Can Fly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 00:26   #63
Pa onak... ima smisla.

Neće ga valjda nazvati "A very dark knight" ili "Batman Ends".
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 09:26   #64
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
Eliminiravši navedene, za ovaj film kao potencijalni negativci ostaju uglavnom opskurniji likovi ali s obzirom na svoju esenciju sasvim prigodni za Nolanovu viziju:

Scarecrow
Ventriloquist
Black Mask
Hush
Deadshot
Ruphert Thorne
Great White Shark

Catwoman je jedini lik za kojeg sam u nedoumici jer mnoge stvari po pitanju nje ostavljaju dobar potencijal za nešto kreativno ali vrlo lako bi se sva ta kreativnost mogla izklišejalizirati.
Scarecrow je već bio u Batman Begins, a pojavio se nakratko i u Vitezu tame, tako da mislim da možemo i njega otpisati.
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 10:42   #65
Quote:
TomislavM kaže: Pogledaj post
Scarecrow je već bio u Batman Begins, a pojavio se nakratko i u Vitezu tame, tako da mislim da možemo i njega otpisati.
A očito Nolan voli surađivati s nekim ljudima, pa ne bi bilo ništa čudno da ponovo ubaci Cilliana Murphya tek toliko da bude ondje (i budućnost lika nije zaključena). Osobno, neka se makne od već viđenih faca, neka ubaci nekog novog i napravi cool film. U tim njegovim Batmanima samo i upravo Scarecrow strši kao nešto originalno (na stranu što je druga ekipa vrhunski odradila već poznate likove) i ispao je zanimljiv lik.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 11:11   #66
Aha, i meni je isto Scarecrow, odnosno Murphy, bio odličan; nakon Ledgera meni najbolji negativac.
Istina da je Scarecrow bio u oba nastavka ali ja sam zapeo na Nolanovu posljednju izjavu u kojoj je naveo kako ćemo u ovome filmu vidjeti starije i već svima poznate likove iz prva dva nastavka te da će se uvesti nekolicina novih kako bi se na koncu čitava priča ove triologije mogla zaokružiti. I sada, znam da kada priča o starim likovima misli prije svega na Waynea, Gordona, Alfreda i Foxa ali s obzirom da želi zaokružiti čitavu priču začetu u prvom filmu, ne bi trebalo isključiti mogućnost pojavljivanja Scarecrowa i Falconea. Osobito sada kada je dobar dio negativaca otpisan.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 12:41   #67
A dobro zašto je Nolan odmah u startu otpilio Riddlera, da nije marketinški trik?
Franem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 14:10   #68
Pa naslov je savršen. Govori nam da će definitivno biti ženski negativac u filmu u da će taj lik zavesti našeg junaka
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 14:10   #69
Pa nije baš u startu. O Riddleru se nagađa već dvije godine a Nolan ga je otpilio tek prije dva tjedna kada je otkrio naslov filma.
A ove marketinške fore baš i ne kužim; ne može on samo tako javno lagati i obmanjivati javnost. Uza sve to, marketing im uopće niti ne treba jer ovo je ipak nastavak filma koji je u vrijeme svojeg izlaska bio drugi najprofitabilniji film svih vremena.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 15:56   #70
Quote:
Archangel kaže: Pogledaj post
Pa naslov je savršen. Govori nam da će definitivno biti ženski negativac u filmu u da će taj lik zavesti našeg junaka
Ukoliko bi Žena mačka bila u filmu, onda bih im predložio da adaptiraju Catwoman #16 u kojem ona stane na žulj Black Masku. Naravno, tu mora biti i neke kemije između nje i Batmana, ipak ona sav ukradeni novac daje u humanitarne svrhe (ili tako nešto u tom smislu), a ne bi bio loš i neki tragični završetak gdje glavna junakinja umire kao u završetku Van Helsinga, ili da se Žena mačka baci pred Batmana dok Black Mask puca na njega. Kad vidi svoju dragu kako umire, Batman mu polomi sve kosti ali ga ne ubije jer je on ipak pozitivac. I onda Žena mačka zadnjim snagama poljubi Batmana te umire i time se ruši i stripovska ideja da mačke imaju devet života. Batman će se nje zauvijek sjećati kao velike izgubljene ljubavi. The End!
__________________
Štedi vodu. Pij pivo.
TomislavM is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 16:14   #71
Meni je glavni problem s Catwoman cinjenica da je Nolanov Bruce Wayne citav svoj život volio jednu ženu a to je bila Rachel te bi mi bilo nekako preužurbano da se odjednom pojavi Catwoman koja bi ga opcinila. Uz Alfreda, Rachel je trebala biti glavna Wayneova poveznica s normalnim svijetom i nada kako će jednog dana imati normalan život (slicnu stvar je rekla i u samome filmu). Izgubivši nju u neku ruku je izgubio jedinu osobu s kojom je podjelio citavog sebe; onakvog kakav je bio prije odlaska iz Gothama i onakvog kakav je kasnije postao po povratku te mi se treci cin kao završni akt ove triologije, barem za sada, čini neprimjerenim da uvodi ženskog lika kojem bi Batman trebao otvoriti svoju dušu. Dapace, mislim da bih radije vidio Batmanovo dublje potonuce u svoj alter ego i poptuno otuđenje od ostatka "normalnog" svijeta.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 18:53   #72
Kaj Calendar Man 0 bodova? Jel zna neko opce za njega?
__________________
"What manner of men are we then, if we do not have our reason," he said. "We are all no better than beasts in a jungle if that were the case. But we have reason, we can reason with each other and we reason with ourselves. To what purpose would I start all these troubles again, the violence and the turmoil?"
Master TBS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 19:34   #73
Quote:
Master TBS kaže: Pogledaj post
Kaj Calendar Man 0 bodova? Jel zna neko opce za njega?
Kako ne
Problem s njime jest što bit njegova lika previše određuje čitavu priču. Nekako mi se priča o lovu na serijskog ubojicu i na čini kao najbolji način za zaključiti ovu sagu.

Zadnje uređivanje *Raskoljnikov* : 09.11.2010. at 19:42.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2010., 19:52   #74


sve drugo nije vrijedno spomena
Crni_Bombarder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 13:47   #75
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
Meni je glavni problem s Catwoman cinjenica da je Nolanov Bruce Wayne citav svoj život volio jednu ženu a to je bila Rachel te bi mi bilo nekako preužurbano da se odjednom pojavi Catwoman koja bi ga opcinila. Uz Alfreda, Rachel je trebala biti glavna Wayneova poveznica s normalnim svijetom i nada kako će jednog dana imati normalan život (slicnu stvar je rekla i u samome filmu). Izgubivši nju u neku ruku je izgubio jedinu osobu s kojom je podjelio citavog sebe; onakvog kakav je bio prije odlaska iz Gothama i onakvog kakav je kasnije postao po povratku te mi se treci cin kao završni akt ove triologije, barem za sada, čini neprimjerenim da uvodi ženskog lika kojem bi Batman trebao otvoriti svoju dušu. Dapace, mislim da bih radije vidio Batmanovo dublje potonuce u svoj alter ego i poptuno otuđenje od ostatka "normalnog" svijeta.
Koga briga za njegove emocije, to mu nije potrebno za "rises"
Dovoljno je da mu bude dovoljno sexy suparnica...
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 15:26   #76
Naslov filma ne mora značiti da će se Batman doslovno kao čovjek uzdignuti; ono što se je kroz ova dva filma nastojalo dati do znanja jest da je Batman samo simbol. Stoga uspon simbola ne mora imati veze sa samim čovjekom.
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 15:53   #77
Quote:
*Raskoljnikov* kaže: Pogledaj post
Naslov filma ne mora značiti da će se Batman doslovno kao čovjek uzdignuti; ono što se je kroz ova dva filma nastojalo dati do znanja jest da je Batman samo simbol. Stoga uspon simbola ne mora imati veze sa samim čovjekom.
Ah koliko ja to clues moram dati... nemora se batman kao čovjek dignuti, dovoljno je da samo dio batmana se digne.. zato, ergo mu treba suparnica i zato ce je imati
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 20:50   #78
Ne moraš niti jedan, otkrio si se na samom početku
*Raskoljnikov* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 00:01   #79
Kaj mislite koja bi glumica po vama bila dobra Catwoman????????
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 00:34   #80
pa poznavajući nolana, vjerojatno marion cotillard. iako ja ne mogu nikog osim michelle zamisliti u toj ulozi.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:14.