Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2011., 23:34   #41
Quote:
zeko_79 kaže: Pogledaj post
Mi imamo bronhitis od njegovih mjesec dana, najprije bronhiolitis, pa redom bronhitisi jedan za drugima takoreći do sada, godinu dana. Dr. kaže da ako ovako nastavi, da će se kad navrši dvije godine voditi pod 'astma'. Počeo je prvo kašljucati, pa nosić curiti i sav se zaštopao. Tako je i sad svaki put, prvo izgleda kao prehlada i napuni se šlajma... Skoro nikad nema temperaturu. Ali se muči za poludit.
ista priča, samo s godinu dana, otkad je krenuo u jaslice
a je li tko probao vidjeti za taj singulaire u sloveniji (naravno u dogovoru s doktorom i ako je to moguće kupiti)??? jer meni su na srebrnjaku to jako nahvalili da bi mu trebalo pomoći, a i naša pedica se slaže.
jesu vaša iskustva koje ste koristile te granule dobra?
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:37   #42
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
a jel krene s hroptanjem? ovo mi baš ne zvuči obećavajuće.
A više ni ne znam gdje je kraj jednoj opstrukciji i početak drugoj... On hropće skoro stalno... ima onako kod izdisaja onaj gadni zvuk.
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:39   #43
Quote:
zeko_79 kaže: Pogledaj post
A više ni ne znam gdje je kraj jednoj opstrukciji i početak drugoj... On hropće skoro stalno... ima onako kod izdisaja onaj gadni zvuk.
sad mi je malo lakše, nađoh grupu za potporu. isto je i kod nas... dijete mi škripi ko kakav đeram
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 08:33   #44
Quote:
Saffron08 kaže: Pogledaj post
sad mi je malo lakše, nađoh grupu za potporu. isto je i kod nas... dijete mi škripi ko kakav đeram


Moj je ko stari deda, još sa trbuščićem i podbratkom, buco jedan, pa kad počne hroptat i kašljat onako iz dubine... jadničak mali..
zeko_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 08:45   #45
Quote:
Saffron08 kaže: Pogledaj post
ista priča, samo s godinu dana, otkad je krenuo u jaslice
a je li tko probao vidjeti za taj singulaire u sloveniji (naravno u dogovoru s doktorom i ako je to moguće kupiti)??? jer meni su na srebrnjaku to jako nahvalili da bi mu trebalo pomoći, a i naša pedica se slaže.
jesu vaša iskustva koje ste koristile te granule dobra?
Nema Slo, nema Italija.... neki stroj im se pokvario i dobit ćemo Singular kako je koja država "na listi"... štogod im to značilo...
agata is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 13:17   #46
Mi za sad imali opstruktivni bronhitis samo uslijed viroza pa mu dajem (2,5 god ime) na babyhaler Ventolin po potrebi (veli on "mama daj tubu! idem disati na tubu!"). sutra idemo vaditi krv igg i ige i ko zna šta još... ima i AD i to do sad samo na obrazima vrlo malo, a nemadavno evo ga pune noge i ruke, jadan, tako ga je svrbilo da sam mu sereno sirup dala. ide prema astmi sve mi se čini jer kašlje inače kad se zatrči...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 14:14   #47
Quote:
agata kaže: Pogledaj post
Nema Slo, nema Italija.... neki stroj im se pokvario i dobit ćemo Singular kako je koja država "na listi"... štogod im to značilo...
frendica mi provjerila u engleskoj, ima ali ne daju bez recepta pedijatra
ona da može bi mi nabavila, ali neću je sad gnjaviti da mi još ilegalno nabavlja i šalje lijekove da je bar nešto za mamu
a valjda će stići tjekom ovog mjeseca.
je li to sad stvarno tako dobar lijek ili se ja očajnički hvatam za slamke? ima li kakva homeopatska terapija - neke trave ili nešto?? i to mrvljenje tableta??? netko je gore pisao?? priznam da nisam toliko sve to istraživala jer nisam dosad shvaćala ozbiljnost i dugotrajnost bolesti. ali vidim sad po grupi da nisu svi baš potencijalni kronični bronhitičari i da je moje dijete u toj "povlaštenoj" skupini
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 15:37   #48
jeste vi svoje bronhitičare cijepili nečim dodatnim i čime? mi u petak imamo redovno ono s 18 mj., pa sam mislila i prevenarom ga cijepiti. ali ne znam hoeć li moći budući da ovako kašlje jako. doduše nema temperaturu ali dugo je do petka. imate kakav savjet? jel taj prevenar (i spolije pneumo23) dobar za ovo? znam da je on više kao protiv upala uha i pluća koje pneumokok izaziva. ma nisam više ništa sigurna.
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 20:55   #49
Moja kcer ima 2god4mj i jos nije cjepljena s onim od godinu dana. imamo preporuku sa srebrnjaka da joj to cjepivo se razdvoji u tri dijela i tek onda cijepi. to ce vjerojatno u peti mjesec.
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:26   #50
Zdravo cure, molim pomoc

Imam curicu od 7 mjeseci, u petak je pocelo da joj svira kada dise i imala je temperaturu oko 38. Odmah smo otisli kod doktora, dg. nam je Bronchitis opstructiva, i inhalirali smo ju 2 puta dnevno sa po 2 kapi Ventolina i fizioloskom. Danas nema temperaturu, ali je sva puna slajma, povratila je vec 2 puta i stolica joj je bila sluzava. Jako lose spava, a strasno je umorna, budi se svakih 20 minuta. Imate li ikakav savjet kako joj mogu pomoci ili olaksati, da to prodje sto prije?

Hvala puno!
evie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:42   #51
dobro je da koji put povrati šlajm jer oni tako mali ga ne znaju drugačije izbaciti. odnesi je u kupaonu, zatvori vrata i prozore, a pusti vrelu vodu da teče u kadi da se zapari sve pa tako budite unutra neko vrijeme da joj se otvore dišni putovi. nama pomaže.
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:54   #52
Quote:
evie kaže: Pogledaj post
Zdravo cure, molim pomoc

Imam curicu od 7 mjeseci, u petak je pocelo da joj svira kada dise i imala je temperaturu oko 38. Odmah smo otisli kod doktora, dg. nam je Bronchitis opstructiva, i inhalirali smo ju 2 puta dnevno sa po 2 kapi Ventolina i fizioloskom. Danas nema temperaturu, ali je sva puna slajma, povratila je vec 2 puta i stolica joj je bila sluzava. Jako lose spava, a strasno je umorna, budi se svakih 20 minuta. Imate li ikakav savjet kako joj mogu pomoci ili olaksati, da to prodje sto prije?

Hvala puno!
podigni joj uzglavlje, možda čak da se proba odmoriti u kolicima, i natrpajte crveni luk na uzglavlje (on otapa sluz, pa im je lakše disati)
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 11:19   #53
Hvala puno na savjetima. Podigla sam joj madrac vec ranije, ali cim se zakaslje probudi se i onda u plac. Sad mi je spavala sat i pol na rukama. Probat cu jos sa lukom. Maloprije sam joj mjerila temperaturu, ima 38.6, pa sam joj dala paracetamol, sva mi je uspavana, opet spava.

Koliko traje ovo otprilike, nama je treci dan, i ne vidim bas nekih pomaka...
evie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 11:33   #54
jel ima netko da mu je dijagnosticiran bronhitis povezan s refluksom?
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 11:35   #55
Quote:
evie kaže: Pogledaj post
Hvala puno na savjetima. Podigla sam joj madrac vec ranije, ali cim se zakaslje probudi se i onda u plac. Sad mi je spavala sat i pol na rukama. Probat cu jos sa lukom. Maloprije sam joj mjerila temperaturu, ima 38.6, pa sam joj dala paracetamol, sva mi je uspavana, opet spava.

Koliko traje ovo otprilike, nama je treci dan, i ne vidim bas nekih pomaka...
ne znam što ti je rekao dr. ali jesi probala onaj balzam od dr. theissa? nama je super, makar mala nema bronhitis, stavim joj malo ka dje prehlađena
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:09   #56
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ne znam što ti je rekao dr. ali jesi probala onaj balzam od dr. theissa? nama je super, makar mala nema bronhitis, stavim joj malo ka dje prehlađena
Nije mi pedijatrica nista spominjala, ali cu probati svakako, da joj olaksam bilo kako. Jeli to specijalni za bebe ili obicni? Maze se direktno na kozu, prsa pretpostavljam?
evie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:16   #57
Quote:
evie kaže: Pogledaj post
Nije mi pedijatrica nista spominjala, ali cu probati svakako, da joj olaksam bilo kako. Jeli to specijalni za bebe ili obicni? Maze se direktno na kozu, prsa pretpostavljam?
Mucoplant se zove. Maže se na prsa i leđa najbolje navečer prije spavanja, nemoj puno, dosta je jak.

Kako bebica sad?
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:18   #58
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ne znam što ti je rekao dr. ali jesi probala onaj balzam od dr. theissa? nama je super, makar mala nema bronhitis, stavim joj malo ka dje prehlađena
e da i mi to koristimo i mažemo na leđa i prsa. ja još prokuham vodu u nekoj posudi i stavim trun te masti pa cijela kuća miriše po eukaliptusu.
a stare babe kažu da je najbolja mast - svinjska ili guščja - ovisno o kraju odakle je koja baba s kojom sam razgovarala
__________________
Le Petit Prince, 2009. Bébé n ° 2 2012.
Saffron08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 12:25   #59
Ja mislim da moja beba zapravo ima alergiju...stalno češka nosić i to već mjesecima, a hroptanje je počelo kad sam ju počela stavljati na pod....da ne spominjem kako smo mm i ja puni alergija, a ja kao dijete imala i astmu....

Antibiotik koji je pila za prehladu je riješio prehladu, ali alergiju nije....još samo da me pedica ozbiljno shvati, a ne odmahne opet rukom kad joj kažem da sumnjam na alergiju....
mladenka:)) is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 14:20   #60
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
Mucoplant se zove. Maže se na prsa i leđa najbolje navečer prije spavanja, nemoj puno, dosta je jak.

Kako bebica sad?
Eh, to cu onda kupiti veceras, kad se muzic vrati s posla.

Malo je bolje, uspjele smo odspavati sat i pol u komadu, ali je i dalje nervozna jako, nikada nije bila ovakva
evie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:03.