Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 10:36   #5901
prijem signala je prilicno tesko garantirati bez probe na licu mjesta. moze biti da poznatiji proizvodjac ugradi bolji modul, no cak ni to nista ne znaci. modul moze biti vrhunski ali da je antena lose pozicionirana ili da je dio tijela tableta napravljen od metala pa i taj metal smeta.
ista stvar ti je kao sa 3g stickovima. na istom mjestu svaki radi drukcije.

moj savjet-ako ce gospodja koristiti tablet iskljucivo kod kuce i ne treba opcija razgovora preko tableta, radije nabaviti mifi uredjaj i kvalitetniji tablet. mifi rutere prodaju skoro svi nasi operateri. pa se on postavi negdje u stanu gdje je najbolji prijem, a tablet se spoji bezicno na njega.

no ako to nije opcija, onda kako sam prije napisao neki od vivaxa, ako nista drugo onda zbog korektnog servisa, ako zatreba.

kasnije ti mogu pogledati na nabavi.net, pa ako ima stogod interesantno, javim.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 13:28   #5902
@jony b.
recimo ovako - Alcatel Pixi 3 10" 9010X 3G tablet + BT tipkovnica Alcatel Pixi 3 10" 9010X 3G tablet + BT tipkovnica. je da je 400kn skuplji, ali imaš 10", imaš klasičnu tipkovnicu, 3g, 5mpix kameru.

Asus ZenPad C7 Z170CG-1C048A

i na kraju ovo: VIVAX tablet TPC-100 3G TPC-100 3G, 10,1 ", IPS/PLS, 1280x800, Intel SoFIA Qad-Core CPU (C3230), 1 GHz, Quad Core, Android 6.0, 2 GB, 16 GB, Kamera prednja 5 Mpix, Kamera stražnja 2 Mpix, 3G,802.11 b/g/n,Bluetooth 4.0, Boja Crna

i mislim da će zadovoljiti potrebe. je vivax, ali kako sam ranije napisao, servis je korektan i brzo rješavaju eventualne probleme. i ispod 1000kn.


a ako bi se išlo na malo bolji tablet za 1000kn, BEZ 3g modula, onda ovakav (ili sličan) mifi
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 00:02   #5903
@viking
Puno hvala na trudu, sve ćemo razmotrit, ima i stick za konekciju uz tu karticu, jer prije je radilo na kompu....
Hvala
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 09:49   #5904
sto se tice usb sticka za spjanje na net, tu nema apsolutno nikakve garancije da ce stick raditi kada ga se spoji na tablet. upravo zbog toga nisam niti spominjao takvu opciju nego neki od ovih malih rutera. 3g stickovi su radili na starijim verzijama androida i u pravilu samo na kineskim uredjajima. tableti poznatijih brandova 99% slucajeva nisu radili.
no, ako je gospodja ne pretjerano zahtjevna, onda vivax. svakako nije nesto sto bih predlagao kao prvi izbor, ali kada je cijena ogranicavajuci faktor, onda bolje i vivax nego nesto jos opskurnije.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:01   #5905
Ok.... hvala!
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:26   #5906
@viknig
Evo uplaćen VIVAX tablet TPC-100 3G, pa šta bude, kad dođe, malo ću ga ukrast da se poigram i dojmove vamo napisati, nadam se samo da će signal dobro hvatati!
Hvala ti na preporukama!
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:52   #5907
nadam se da će biti sve ok. kako sam napisao - prijem 2g/3g signala je nemoguće garantirati i može varirati de facto od sobe do sobe.
kako nema wifi signala, svakako ga treba isključiti, kao i gps. em neće stvarati smetnje gsm-u, em će se baterija sporije prazniti.
svakako odraditi dva do tri ciklusa potpunog pražnjenja i punjenja tableta prije "prave" upotrebe. a kasnije puniti bateriju kada padne na kakvih 15-20% napunjenosti.

sam procesor nije nešto moćan, ali je štedljiv na bateriji, i bez obzira na ne toliko loš grafički čip tu i tamo će doći do usporavanja. ništa bitno, no, desiti će se. pa bi bilo dobro maknuti eventualne aplikacije koje ne trebaju i koje se podižu sa sustavom. ako se ne mogu maknuti, onda ih barem onemogućiti kroz postavke.

držim fige da bude sve ok! i javi dojmove!
pozz!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:11   #5908
....napisao sam za što će se koristiti, mislim da bi trebao bit dovoljno dobar za fluidno čitanje vijesti, njuške, krpica, internet bankarstva, kamera će bit zadovoljavajuća za njene potrebe, prema video recenzijma.... Nisam googlao, ali nešto mi zvoni da se proizvode kod nas? Ili se varam!?
Nego, nekakvu zaštitu, ne vidim na njuški ili na ebayu nešto tipsko.... Vidim da ima microSIM, a mi imamo veliku staru SIM, na poslovnoj podatkovnoj 25GB tarifi T-coma, dali naplačuju i koliko prijelaz na microsim karticu?
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:50   #5909
sto se kartice tice, meni nisu naplatili zamjenu. dok vip je (50kn). tako da to ne bi smio biti dodatni trosak. no kod nasih operatera nikad ne znas sto su se sjetili naplatiti.

sto se zastite tice, pretpostavljam da mislis na torbicu i screen protector. mozda prvo vidjeti ima li stogod na nabava.netu, ako ne, onda nesto univerzalno. gdje ce vjerojatno bit problem sa pozicijom rupe za kameru. tako da je neka pocetna tocka otici na geekbuying ili slicni kineski shop, isfiltrirati modele identicnog hardvera i mogao bi naci ciji je to klon. pa ti je to i odgovor na upit o proizvodnji. koliko god se kod nas reklamirali "nasi" brendovi (vivax, noa, quadro, meanit...), svi oni u pravilu imaju nekog kineza kao pocetnu tocku, a onda se ili vec u kini ili kod nas dodaju imena, oznake modela, logotipovi domacih tvrtki.
ja bih volio da postoji hrvatski uredjaj, no mislim da cemo malo popricekati na to.
mozda da im postavis pitanje na fejsu za zastite. tko zna, mozda su i to nabavili.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 11:18   #5910
Bok ljudi. Pošto nemam pojma o tabletima, trebam savjet. Kupio bih sinu tablet za 8. rođendan. Ništa preskupo, mali bi uglavnom igrao android igrice na njemu (već se ispraksirao na mom mobitelu). Znači neki tablet na kojemu će se android igrice vrtiti bez problema, a ostale mogućnosti nisu toliko bitne. I naravno da se lako poveže na WiFi (imamo ga doma, router bi bio na metar-dva od tableta).

Ne mora biti neka marka, ali opet, da nije baš smeće koje će riknuti nakon mjesec dana. Ako je moguće nešto ispod 1000 kn.

Hvala na savjetima.
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2017., 21:18   #5911
Kako tražim povoljan 10" tablet s IPS ekranom za povremeno surfanje u uži izbor su mi došla ova dva modela
Ionik L1002 (10.1" IPS 1200x800, QuadCore MT8163, 1GB RAM, 16GB, HDMI, WiFi, BT, GPS, 2Mp kamera, Android 5.1, 5000mAh, 500 grama)-720kn
Ionik TW 1 10 (10.1" IPS 1200x800, Intel® 3735F, 1GB RAM, 16GB, HDMI, WIFI BT, 5/2Mpx kamera, Windows 8.1, 7800mAh, 700 grama)-650kn u lokalnoj trogivni

Oba imaju 24mj jamstva.

Nekako bi ipak drugi (Windows), iako ima 1Gb rama, ima intelov proc. Na youtube je video kako ažurirati na Win 10 ili kako staviti na microsd, D particiju staviti dual boot-Remix OS odnosno da tablet pokreće Android.
Komentari?
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 10:18   #5912
Pozdrav svima

Molim, osobito Vikinga, preporuku za tablet za oko 1000-1100 kuna.

Ono što mi treba je 4:3 ekran, što isključuje veliku većinu tableta.

Koristit ću ga 85% za čitanje eknjiga, pdf-ova i web stranica, blogova i 15% za Anki flashcard program (https://apps.ankiweb.net/). Video i youtube potpuno nebitni. Zato mi je draže uzet tablet a ne ečitač, da jasno prikazuje boje a i radi same veličine ekrana. Kindle i slično je sve 6".

Naginjem ekranu od 8" iako gledam i 9.7", format 4:3 i 3G. Memorije ne ispod 1.5 GB.

Na njuškalu za ovaj novac toga nema, marka mi je nebitna i čini mi se da bi bilo najbolje uzet nešto kinesko.
Malo sam se vrtila po Gearbestu ali ne znam što valja niti kako naručiti kineski tablet da izbjegnem carinu ako je moguće.

Hvala
caracas9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 13:14   #5913
Quote:
ag007 kaže: Pogledaj post
Kako tražim povoljan 10" tablet s IPS ekranom za povremeno surfanje u uži izbor su mi došla ova dva modela
Ionik L1002 (10.1" IPS 1200x800, QuadCore MT8163, 1GB RAM, 16GB, HDMI, WiFi, BT, GPS, 2Mp kamera, Android 5.1, 5000mAh, 500 grama)-720kn
Ionik TW 1 10 (10.1" IPS 1200x800, Intel® 3735F, 1GB RAM, 16GB, HDMI, WIFI BT, 5/2Mpx kamera, Windows 8.1, 7800mAh, 700 grama)-650kn u lokalnoj trogivni

Oba imaju 24mj jamstva.

Nekako bi ipak drugi (Windows), iako ima 1Gb rama, ima intelov proc. Na youtube je video kako ažurirati na Win 10 ili kako staviti na microsd, D particiju staviti dual boot-Remix OS odnosno da tablet pokreće Android.
Komentari?
pa ne znam baš. uzeti tablet sa windowsima (čak nebitno koja je verzija gore) i onda raditi dual os, zezati se sa sd karticama koje nisu najpoznatije po dugom trajanju ako se puno piše i čita sa njih. plus 16gb flasha i samo giga rama.
za 100kn imaš vivaxov TPC-100 3G, android 6, 2gb rama, gps, 3g (ne znam podržava li voice). 16gb na androidu nije usko grlo kao 16gb na windowsima, pogotovo kada počnu skidati nadogradnje.
links rijeka ga ima, pa ga možeš i pogledati prije eventualne kupovine. nije nešto što bih preporučio kao prvi izbor, ali ipak ima prednosti u odnosu na ionika.




Quote:
caracas9 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Molim, osobito Vikinga, preporuku za tablet za oko 1000-1100 kuna.

Ono što mi treba je 4:3 ekran, što isključuje veliku većinu tableta.

Koristit ću ga 85% za čitanje eknjiga, pdf-ova i web stranica, blogova i 15% za Anki flashcard program (https://apps.ankiweb.net/). Video i youtube potpuno nebitni. Zato mi je draže uzet tablet a ne ečitač, da jasno prikazuje boje a i radi same veličine ekrana. Kindle i slično je sve 6".

Naginjem ekranu od 8" iako gledam i 9.7", format 4:3 i 3G. Memorije ne ispod 1.5 GB.

Na njuškalu za ovaj novac toga nema, marka mi je nebitna i čini mi se da bi bilo najbolje uzet nešto kinesko.
Malo sam se vrtila po Gearbestu ali ne znam što valja niti kako naručiti kineski tablet da izbjegnem carinu ako je moguće.

Hvala
carinu nećeš platiti nego pdv i dostavu, apropos naručivanja iz kine.
e, sad. 8" nemaš u 4:3 nego isključivo 16:10 ili16:9.
ako uzimaš iz kine, onda je provjeren xiaomi mi pad. jedinica ili dvojka. dvojka je nešto jača hardverski, no nema utor za sd karticu koji postoji na jedinici.
mislim da su cijene (ovisno o količini flash memorije od 170 do 250$).

ako kina otpada (mada ih se da naći i na EU skladištima) onda ti po ovome gore nabrojanom, a sa ekranom 4:3 ostaju ili samsung A555/550 (razlika je što 550 nema lte modul) i nanjuškalu ih se da naći već od 1000kn (ili kod privatnih prodavača ili u zalagaonicama).
druga solucija i za 9.7" i 7.85" ekran su ti ipad/ipad mini. ipad 2 je možda najpovoljnija kupovina po odnosu cijena-vrijednost.

još možeš od manjih naći 7.8" prestigio i acer (prestigiu mala prednost), ovi ostali su u pravilu 8". e, da, i lg8.3, no njih na žalost više nema u trgovinama, možda po oglasima. i ako ga uspiješ naći, i da je u solidnom/očuvanom stanju, ne trebaš tražiti dalje.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 14:53   #5914
Viking, hvala na savjetu. Xiaomi pad 2 zadovoljava sve uvjete ali ga nažalost šalju isključivo iz Kine što bi, kad se doda pdv, previše podiglo cijenu. Možda ga stave na veće sniženje pa onda.

Ima li kakvih davanja državi ukoliko se naručuje artikl iz EU skadišta?

Spomenut ja na forumu još jedan sajt gdje šalju iz kine uz računicu koliko treba državi/pošti dat na cijenu tableta ali ga sad ne mogu naći.

Od njuškala zasad ništa, kupujem samo u svojoj županiji radi osobne primopredaje.

Znam da je prije chipoteka imala Pipo modele ali sad više ne. Vivax 10.1 s 2 GB memorije plus 3G ima za 999 kn ali je ekran neprihvatljiv za čitanje.
caracas9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 15:18   #5915
xiaomi vrijedi tih novaca. inače, sada i je na sniženju na gearbestu, ali to je verzija sa 16gb rama (http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_268666.html)
davanja iz eu skladišta su u pravilu ista kao da ga čovjek sam naruči i plati carini (par dolara gore-dolje razlike), s time da naša carina nekada može i propustiti paket bez naplate. ne uvijek, ali dogodi se. tako da čak i da se plate porezi, xiaomi na kraju košta oko 1500-1900kn, ovisno o modelu.

ako se naruči IZ eu skladišta, ne, nema nikakvih davanja jer su već uračunata u cijenu. dakle, samo se plaća dostava.

računanje cijene je jednostavno: cijena+naš pdv+cijena dostave. nek' nešto košta 700kn plus porez od 25%=875kn. na to treba dodati trošak dostave koji može varirati od 0 (bez osiguranja pošiljke, bez broja za praćenje, čekanje do 45dana na dostavu), do 50$ sa nekom dostavnom službom (dhl, najčešće) i rod isporuke 2-4 dana.

ok za njuškalo,razumijem zašto osobno preuzimanje.

čipoteka je na žalost znala "ubosti" par pravih modela (ne samo pipa (oni su sada više okrenuti k windows modelima, ali npr. p7 (android), za 110$ je bolji od većine modela koji su dostupni kod nas)). no, čipoteka iz nekog razloga započne sa uvozom, rasproda parstotina komada i odustane. onda naruče nekih drugih 1000 komada, naprave glupost, pa ih povuku. pa naruče sljedećih 1500komada i opet "ubodu". i OPET prestanu za tim modelom i prelaze na nekog desetog. čudno i nitko ne kuži zašto tako rade.



prijedlog za vivaxa je bio za @ag007.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:21   #5916
Vrtit ću se malo po Gearbestu vidit hoće li ga stavit na EU skladište. Carina je nezgodna za skuplje stvari, nikad ne znaš šta te čeka.

Poslovna politika čipoteke je potpuno nejasna i baš kao šta si rekao, imaju odlične stvari po ok cijenama, i odjednom...ništa.

Hvala na preporuci za xiaomi.
caracas9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 09:35   #5917
Nije gearbest jedini online shop, ima ih dosta, mnogi imaju i EU skladište.

Imaš i ove teme gdje možeš pitati ljude koji često kupuju za iskustva sa shopovima koji imaju dostavu iz EU bez PDV-a.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=825663&page=320

https://www.forum.hr/showthread.php?t=786522&page=25
Gilach is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 12:23   #5918
kao što je već prožvakana na ovom i drugim forumima, Gearbeast iz "EU" skladišta nije zapravo u EU, nisu nikada platili davanja i carini se (tj naplaćuje pdv) na našoj carini iz tog skladišta.
__________________
Moj blog (o kineskim mobitelima)
ag007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 15:45   #5919
Quote:
Homer kaže: Pogledaj post
Bok ljudi. Pošto nemam pojma o tabletima, trebam savjet. Kupio bih sinu tablet za 8. rođendan. Ništa preskupo, mali bi uglavnom igrao android igrice na njemu (već se ispraksirao na mom mobitelu). Znači neki tablet na kojemu će se android igrice vrtiti bez problema, a ostale mogućnosti nisu toliko bitne. I naravno da se lako poveže na WiFi (imamo ga doma, router bi bio na metar-dva od tableta).

Ne mora biti neka marka, ali opet, da nije baš smeće koje će riknuti nakon mjesec dana. Ako je moguće nešto ispod 1000 kn.

Hvala na savjetima.
Zar baš nikakav savjet? Pa nisam tražio baš previše.
Homer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 17:11   #5920
za situaciju tu po našim dućanima nemam blage veze i ne bi se štel mešat, a od ovih kineskih kineziologa klasičnih 8" proporcija, osobno bih ciljao na ovo sa z8350 čipom, ili možda ovog tu (taj ima značajno bolji ekransko-zaslonski prikaz i malo otmjeniju pozadinu), što pak hoće reći da bi ovaj prvi vjerojatno suverenije i fluidnije odradio na duge pruge, a ovaj skuplji možda i ne bi, ali bi bolje izgledao.
atutto_gas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:44.