Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2012., 21:53   #1221
može neka preporuka sa dobrim odnosom cijena/kvaliteta
za SD karticu 32 Mb....hvala.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 06:55   #1222
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
mada nema veze jer je proradilo - archosov stick ili neki "lijevi", od naših operatera?
Archosov stick....i vip sim kartica.
chico locco is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 11:01   #1223
Quote:
chico locco kaže: Pogledaj post
Archosov stick....i vip sim kartica.
e. to me interesiralo. jer su u archosu rekli da samo njihov stick radi. pa sam se ponadao da si uspio upogoniti neki obični.

ok, hvala!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 20:43   #1224
pitanje. huawei s7 slim ili acer a100?
vidim oba imaju upgrade na ics.
ili nesto sedmo.
meni bi triba cheap (do 2k opaka gornja granica. 1500 vech lakse se zivi... polovno ulazi u obzir naravno. )
3g bi super dosa (tribat ce mi ovo lito na poslu u marini... nemam wifi... a preko tjedna zna bit jako dosadno. ). naravno - moze i opcija sa eksternim stickom (kako to uopce funkcionira???) (napomena... ako je bash nuzno - moze se sparat na 3g-u... theterat cu net sa mobitela. -.-' jedini problem sta mu baterija u tom slucaju traje 2 ipo sata maks)
ekran cim veci (ajd. prihvacam ocito i ovih 7") no nesto vecu rezoluciju (a100 mi pari super po tom pitanju).
baterija cim duza. (znam da ne mogu trazit cuda u ovom rangu. al' da se makne od ovih 2 sata surfanja. i da ne mogu niti film normalno pogledat)
igranje nije nuzno.
moguce i narucivanje izvanka ak' ima sta pametna.
hvala!
__________________
asd
dmestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 11:59   #1225
između ta dva, definitivno acer, bez ikakvih posebnih objašnjenja. to su dva potpuno različita uređaja i tu nema razmišljanja.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 16:55   #1226
tablet na Iphone

Moze li mi netko please odgovoriti mogu li ovaj tablet bezicno spojiti na Iphone na kojemu imam flat internet...?
Thx
http://www.expertadria.hr/pretraziva...-8?q=prestigio

A
__________________
MX mouse anywhere......
Alexazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 00:27   #1227
Ipad2

Moj Ipad2 doživio pad, dite ga šutnulo nogom I razbilo se staklo, ekran nije zamrljan , pa je pretpostavljam ok. Staklo je onako dobilo šut u kutu, i tako stoji. I sad gledam malo cijene, od cca 750 kn, samo za staklo, pa na dalje. Ima li tko iskustva sa naručvanjem s ebaya i samozamjenom ? Mislim imam stručnjaka za zamjenu, ali ima li nade da mi to staklo dođe u komadu ? cca 30 USD, nije da ću umrijeti zbog toga, ali mi se baš i ne bacaju pare. Thx
nevera10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 00:29   #1228
Quote:
Alexazg kaže: Pogledaj post
Moze li mi netko please odgovoriti mogu li ovaj tablet bezicno spojiti na Iphone na kojemu imam flat internet...?
Thx
http://www.expertadria.hr/pretraziva...-8?q=prestigio

A
Naravno....sve sto trebas je ukljuciti wireless tether na iphoneu i onda se sa tabletom mozes spojiti na njega kao sto se inace spajas na wireless internet?...samo imaj na umu da to guta bateriju na iphoneu
GoRun is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 01:20   #1229
Evo ljudi ja kupio pov protab 2 xxl i ostao jaaako razocaran...inace mislim da je tablet odlican ali moj ima nekih problema..mislim da cu ga morati slati nazad pod garanciju

Ugl...tablet je prilicno stekav...koliko sam primjetio, uglavnom steka kod koristenja toucha...to sam skontao kod aplikacija tipa plasma sound ili neki piano player...zvuk pocne pucketati kada pritisnem tipku i drzim...takoder se to jako primjeti prilikom unosa teksta gdje tekst i zvuk kasni nekih pola sekunde za mojim tapkanjem...a kada se krecem kroz desktope ako napravim kratki i brzi pokret u jednu stranu on cesto ode suprotno......najveci problem javlja se kada je na punjacu a ja recimo koristim neku aplikaciju, nebitno koju, ako pritisnem i zadrzim prst na ekranu on pocne divljati kao da neprestano random pritiscem razne dijelove ekrana...(ovo inace tipkam na njemu i sada tekst kasni punih 5-10sec za mojim unosom)...tablet se zna prilicno zagrijati, ono, da mi se uznoji dlan, ali neznam jel to normalno ili ne

Slijedeci problem je taj sto mi neke zahtijevnije igrice cesto kresaju, ako ih uopce uspijem pokrenuti, i naravno flash mi obavezno kresa browser ako stremam video...u par navrata su mi neke aplikacije jednostavno nestale, a cesto se dogodi da nemogu pokrenuti neku aplikaciju jer mi javi da nije instalirana iako je te ju uspijem pokrenuti tek nakon gasenja i paljenja tableta

Neznam sto da napravim...dal da saljem na servis ili da pokusam skinuti sa stranice i reinstaliram firmware...inace posljednja verzija firmwarea koja je na stranici je ista kao u mom tabletu, ali neznam bi li ipak reinstalacija pomogla ili ne...inace svi ovi problemi mi nekako smrde na procesor i cache memoriju

Inace reprodukcija filmova i glazbe je bezprijekorna cak i sa usb sticka, takoder i pregledavanje pdf dokumenata je iznenadujuce fluidno, baterija izdrzi 5 sati hardcore koristenja i sve ostalo, manje-vise, radi kako treba....kada nebi bilo tog lagga u touchu i tog kresanja aplikacija rekao bih kako je tablet odlican i da definitivno vrijedi svake kune....zato ulazem nadu da se taj problem da rijesiti

Zadnje uređivanje GoRun : 17.06.2012. at 01:26.
GoRun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 18:10   #1230
bok,molim vas ako mi mozete preporucit neko tablet?frendica mi posla u ameriku pa ce mi donijeti neki,ja sam mislio ipad3 +4g ako vi imate neki bolji prijedlog recite???hvala
Qio is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2012., 21:11   #1231
GoClever tab t72

Eto ja sam izgleda ovdje prvi nabavio ovaj tablet sa GPS + TV pa eto maleni osvrt na istu.

Da krenem sa lošijim stvarima, znači glede kvalitete toucha je na razini ostalih kineskih tableta, znači treba malo bolje pritisnuti ekran što i nije nešto strašno, ali zna iritirati što zna biti ne precizan kod pisanja slova, brojeva..., ja pritisnem 0, a on izbaci 8 ili 9, no ne dešava se stalno. Znači sam ekran mu nije na razini.
Glede brzine, za ono što ga ja koristim je solidan (vjerojatno jer sa boljim nisam imao iskustva) znači surfanje internetom je prihvatljivo glede brzine.

Televizija, ne očekujte previše jer ni ja nisam, i eto pokazalo se da sam bio u pravu. TV možete gledati malo gdje, mora biti stvarno dobar signal da bi se nekaj ulovil, a kad ulovi tu i tamo dolazi do zamrzavanja slike, znači od TV-a nema ni T.

Glede navigacije, za sada je u njemu original DP, u ZG radi odlično, jedino mi je mana što za neka mjesta van grada ne podržava kućni broj za neko naselje, a Mireo iz generacije vivaxa 350 je podržaval za te kuće kućne brojeve, dok ovaj 0 bodova.

Od karti EU za sada je u nutra igo my way koji i nije baš nešto, al eto, volio bih u njega staviti igo Primo za teretna vozila, nadam se da se to može izvesti.

Punio se točno 6 sati koliko i piše u uputstvu da se puni prvi puta, a jedina mana je kaj u paketu ne dolazi auto punjač, dolazi stalak za auto, kućni punjač i USB kabel. E sad ono kaj mi je trenutni problem jest to kaj sam mislil da ću to izvesti sa običnom USB utičnicom 12V, ali eto to ne šljaka jer daje premalo struje pa se tablet kroz nekoliko sati korištenja isprazni iako je na tom punjaču.
Treba kupiti baš auto punjač sa mikro USB nastavkom koji ima jačinu 5V kao i ovaj kućni pa si mislim da bi onda vjerojatno sve šljakalo, zato ne bacajte novac na te obične USB utičnice osim ako ne daju 5V snagu.

Eto to bi za sada bilo to, a ako ima još kakvih pitanja pitajte.

Eto i koja slikica:








__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2012., 10:27   #1232
Quote:
Qio kaže: Pogledaj post
bok,molim vas ako mi mozete preporucit neko tablet?frendica mi posla u ameriku pa ce mi donijeti neki,ja sam mislio ipad3 +4g ako vi imate neki bolji prijedlog recite???hvala
preko bare je to najlogičnije, jer su tamo jako popularni i vjerojatno ne drže neku cijenu... ja bih tako napravio...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 13:59   #1233
ako mozete preporucite neki osim ipada
Qio is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2012., 17:26   #1234
Poštovanje. Razmišljam o kupovini nekog tableta kojeg bi koristion za surfanje, mailove. švrljao sam malo pa našao rabljene prestigio 3384b za 500-injak kuna. Da li imate neki bolji prijedlog do 700 kuna?
dragon-kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 22:17   #1235
Pozdrav upravo sam kupio Tablet MID, znam da je to jedna od losijih marki ali eto. Jedini mu je problem sto mu wi fi ne radi. Kad udem u postavke zatim wi fi i kliknem da ukljuci wi fi on radi malo i onda ispod pise Pogreska. Sta bi to moglo bit. Uz tablet sam dobio i jednu malu tiskanu plocicu s jednim cipom i ne znam cemu sluzi mislio sam da je to wi fi adapter i da ga samo treba prikljucit unutar uredaja. Zanima me hoce li mi wireless raditi preko usb D-Link wi fi dongla. Jos mi jenda stvar nije jasna u postavkama vidim ethernet ali na tabletu namam utor za RJ45 tj LAN. Tablet je polovan i posotji mogucnost da nisu svi dijelovi polsani tj neki adapteri ili tako nesto.

Unaprijd hvala
ilija 10.04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 10:18   #1236
Quote:
Qio kaže: Pogledaj post
ako mozete preporucite neki osim ipada
može ako daš link neke trgovine od preko bare. ne znam koji modeli su tamo aktualni...

Quote:
dragon-kc kaže: Pogledaj post
švrljao sam malo pa našao rabljene prestigio 3384b za 500-injak kuna. Da li imate neki bolji prijedlog do 700 kuna?
potraži malo (search) ovdje i na pcexpertu nešto o tom tabletu. ne znam mu konkretne boljke ali se sjećam da je bilo govora o njemu... možda malo skuplji ali novi, u intersparu Arnova 7 G3, 900kn, na tri rate 3x300...?

Quote:
ilija 10.04 kaže: Pogledaj post
Tablet je polovan i posotji mogucnost da nisu svi dijelovi polsani tj neki adapteri ili tako nesto.
ovako napamet ništa, nažalost. poslikaj sve pa stavi u posebnu temu.
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2012., 22:31   #1237
Sasvim slucajno sam dobio mogucnost da kupim tablet - Toshiba JournE Touch. On je polovan (malo koristen) i cena mu je oko 100 evra. Zanima me da li se isplati uzimati?
juandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 09:50   #1238
novi je prije godinu dana bio u njemačkoj 90tak € na akcijama... no to za naše pojmove ne mora ništa značiti... kako stoji s jamstvom? i mislim da ga kod nas baš i nema u ponudi?

to je lagano diskutabilan tablet kojem su nalazili dosta zamjerki koje tebi mogu ali i ne moraju biti bitne i smetati ti, to moraš ocijeniti sam. za 100€ i još malo se može uzeti novi POV ili Prestigio s jamstvom...

pogledaj malo linkove i prouči:

http://besttabletreview.com/is-the-t...ant-to-follow/
http://www.techradar.com/reviews/pc-...-658300/review

ja ga ne bih uzimao (ali to sam ja) jer radi pod windowsima CE i na njega se ne može istalirati android, što znači da mu je softverska podrška jako siromašna...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 15:54   #1239
Tnx. Ma, preskocicu ja njega...

Moze strucno misljenje za ova dva: - PRESTIGIO MultiPad PMP5080B
- PRESTIGIO MultiPad PMP5080C
juandro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2012., 22:37   #1240
imam Prestigio 7070c i bas sam danas napavio full reset,i kad se upalio sve je bilo normalno,bio je kao nov,te sam išao instalirati market i prvi put kad sam ga rebotao bilo je normalno,a sljedeci put mi se vise nije tio upalit,samo se pali gasi ona slika "Archos entertainment your way". pokušao sam držati tipku paljena 10sec da se ugasi i probat ponovno,al svaki put isto. Ako netko moze pomoc bio bih mu zahvalan.
redail06052011 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:43.