Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2011., 15:22   #21
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post

Puno toga ne štima, ali da možeš riješit problem u korijenu, trebala bi se posvetit politici, ali to bi nešto duže trajalo .

Nadam se da ćeš brzo naći liječnika s kojim ćeš biti zadovoljna
Kad nađeš, javi molim te i nama ostalima da se možemo pribilježit.
ofkors! al budete se načekali jer ja sam zajebana po tom pitanju...
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:27   #22
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
ofkors! al budete se načekali jer ja sam zajebana po tom pitanju...



Fakat nisam razmišljala o ovoj temi, u prošloj državi smo imali "školskog liječnika".
Čak sam se prvu godinu dana od kad sam rodila djete iščuđavala kako ne vidim "gdje idu" školska djeca u našem DZ.

Ali vidim da centralni - veći domovi zdravlja imaju i dalje "školsku polikliniku", ne znam da li se i dalje tako zove, ali vidim da veliki klinci čekaju red, a nije na odsjeku predškolske pedijatrije.
DZ Siget.

Rado bih ti preporučila nekog, ali s tom problematikom ću se upoznavat za jedno 4 god tek...
Možda do tad nađeš nekog
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:34   #23
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
Ne znam da li postoji slična tema, ali.... Što mislite o tome? Naime, ja imam devetogodišnjaka koji je dobio izgon s pedijatrije. Ali kamo da ga preselim? Svojoj doktorici??? koja samo piše uputnice i recepte i nema pojma o pedijatriji i školskoj medicini?
Kada sam bila školarac imala sam školskog liječnika, ali danas to više ne postoji. Koja je alternativa?
koliko sam ja upoznata u zakon o zdravstvenom osiguranju i u 2 pravilnika.. nema alternative..
prestaro ti je dijete da ide kod pedijatra..
izbor je liječnik obiteljske medicine.. e sad je ne tebi kojeg ćeš odabrati..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:35   #24
Quote:
WandaTheFamous kaže: Pogledaj post



Fakat nisam razmišljala o ovoj temi, u prošloj državi smo imali "školskog liječnika".
Čak sam se prvu godinu dana od kad sam rodila djete iščuđavala kako ne vidim "gdje idu" školska djeca u našem DZ.

Ali vidim da centralni - veći domovi zdravlja imaju i dalje "školsku polikliniku", ne znam da li se i dalje tako zove, ali vidim da veliki klinci čekaju red, a nije na odsjeku predškolske pedijatrije.
DZ Siget.

Rado bih ti preporučila nekog, ali s tom problematikom ću se upoznavat za jedno 4 god tek...
Možda do tad nađeš nekog
ne postoji više školska poliklinika već samo školski liječnik. On je zadužen za redovito cjepljenje i ništa više. Posjeti školu jednom u godini i to je to!
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:37   #25
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
ne postoji više školska poliklinika već samo školski liječnik. On je zadužen za redovito cjepljenje i ništa više. Posjeti školu jednom u godini i to je to!
Vodim popodne malu na kontrolu, budem baš pogledala što piše na vratima.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:39   #26
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
koliko sam ja upoznata u zakon o zdravstvenom osiguranju i u 2 pravilnika.. nema alternative..
prestaro ti je dijete da ide kod pedijatra..
izbor je liječnik obiteljske medicine.. e sad je ne tebi kojeg ćeš odabrati..
lara, ti si apsolutno u pravu, ali koliko je liječnik ope prakse kvalificiran za liječenje djetete od 7-8 godina? Onaj isti koji penzićima propisuuje recepte???
da vizualiziramo...dijete od 9 godina u čekaonici s dedekom od 87??
dovoljno?
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:43   #27
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
lara, ti si apsolutno u pravu, ali koliko je liječnik ope prakse kvalificiran za liječenje djetete od 7-8 godina? Onaj isti koji penzićima propisuuje recepte???
da vizualiziramo...dijete od 9 godina u čekaonici s dedekom od 87??
dovoljno?
ček malo.. koliko sam shvatila ti si liječnik i to ne bilo koji već završene specijalizacije..
znači sasvim ti je jasno da su prije tri godine počeli i obiteljski liječnici ići na specijalizaciju iz obiteljske medicine..
znači sa nekom svrhom.. pretpostavljam da je ista specijalizacija obuhvatila i dječiju zdravstvenu zaštitu..
gle i u tvojoj struci ima svega tako i kod obiteljskih liječnika..
ja svoju npr ne bih dala ni za ništa na svijetu to je takva štreberica da ništa ne prepušta slučaju.. a gle ima i penzića u ordinaciji i mene ovakvu sjebanu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 15:49   #28
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
lara, ti si apsolutno u pravu, ali koliko je liječnik ope prakse kvalificiran za liječenje djetete od 7-8 godina? Onaj isti koji penzićima propisuuje recepte???
da vizualiziramo...dijete od 9 godina u čekaonici s dedekom od 87??
dovoljno?
Pa sumnjam da bi tvoje dijete bilo jedini još-uvijek-nisam-u-mirovini pacijent tog liječnika?
Zar se zato specijalizacija i ne zove obiteljska medicina

Istina je, bilo bi odlično kada bi imali dovoljno pedijatara da djeca budu tamo do 18-te (iako bi i onda neki prigovarali na klipane od 17 koji sjede i kašlju u čekaonici s malim bebama), ali to je jednostavno tako.
No,ipak je patologija i patofiziologija školske djece već bliža onoj odrasle osobe, tako da ja nemam ništa protiv da prednost kod pedijatara i dalje imaju bebice.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:00   #29
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
liječnici opće prakse nisu specijalizirali pedijatriju ni školsku medicinu. Ne znam što jesu??? Položili državni ispit za pisanje uputnica i recepata populaciji 50+. Gdje se tu dijete uklapa?
Ponavljam se:kada sam ja bila školarac o nama se brinuo "dispanzer za školsku medicinu".
mogli su specijalizirati opću medicinu
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:16   #30
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
...ja se bavim onkologijom i hematologijom. Samim time sam u krugu stručnjaka vezanih uz gore navedeno. Problem je jer ne poznajem nikoga kome bih povjerila zdravlje svoje djece, a ni moje vlastito, iako nisam laik.

Quote:
drako kaže: Pogledaj post
liječnici opće prakse nisu specijalizirali pedijatriju ni školsku medicinu. Ne znam što jesu??? Položili državni ispit za pisanje uputnica i recepata populaciji 50+. Gdje se tu dijete uklapa?
Ponavljam se:kada sam ja bila školarac o nama se brinuo "dispanzer za školsku medicinu".
Nije mi baš jasno...jesi onkolog, internist sa subspecijalizacijom iz internističke onkologije ili internist sa subspecijalizacijom iz hematologije
....nevažno...no nije mi baš jasno čemu takav omalovažavajući stav prema kolegama sa specijalizacijom obiteljske medicine (liječnik opće prakse je izraz koji prihvaćam kada se njime koriste osobe koje nisu liječnici. Iz usta jednog liječnika mi pomalo omalovažavajuće zvuči. Ispričavam se ako sam to samo ja to tako shvatila )
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:25   #31
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
mogli su specijalizirati opću medicinu
ne mogli već MORALI..
prije 4 godine izašao je pravilnik i uredba Vlade koje obvezuje sve liječnike koji su dotada samo završili medicinski faks da moraju specijalizirati obiteljsku medicinu

na to ih je zakon obvezao...

ja u jednu ruku razumijem pokretačicu teme to je kao i u mojoj struci pravnik bez pravosudnog i bez magisterija nije pravnik.. to ćeš puno puta čuti od mojih kolega za nekog pravnika koji radi u državnoj upravi.. i nekog tko je npr odvjetnik specijaliziran za npr. trgovačko pravo..ali to je meni odraz snobizma a ne kvalitete usluge koju taj čovjek pruža..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 02.04.2011. at 16:35.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:38   #32
ja samo tražim dobrog dijagnostičara. Svi stručnjaci su u penziji, oni pravi, dobri, vrhunski.
nebitna je moja struka..u najmanju ruku nema veze s temom.
drako is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 16:44   #33
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
ja samo tražim dobrog dijagnostičara. Svi stručnjaci su u penziji, oni pravi, dobri, vrhunski.
nebitna je moja struka..u najmanju ruku nema veze s temom.
Sve mi se čini da tražiš dr.Housa

Prilagodi želje izboru.
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 17:04   #34
Quote:
drako kaže: Pogledaj post
ja samo tražim dobrog dijagnostičara. Svi stručnjaci su u penziji, oni pravi, dobri, vrhunski.
nebitna je moja struka..u najmanju ruku nema veze s temom.
Ovo mi je u najmanju ruku smiješno (i opet omalovažavajuće za tvoje kolege). Da, više nitko ništa ne zna ...ma znaju, neki više neki manje - kao što je uvijek i bilo

nekada su kirurzi operirali dijete sa sumnjom na akutni apendicitis na osnovu kliničke slike i laboratorijskih nalaza. Danas ne znam koji ne bi (osim u slučaju krajnje hitnosti) poslao dijete prvo na UZV pregled.
To ne znači da danas kirurzi ne znaju raditi već da se medicina mijenja.

Tvoju struku sam spomenula jer ako si završila bilo koju od dvije navedene specijalizacije, odnosno navedenih subspecijalizacija znaš koliko su opsežni programi specijalizacije i nevjerojatno mi je pomisliti da smatraš kako u programu specke iz obiteljske medicine nije obuhvaćena zdravstvena skrb školske djece i adolescenata.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 17:12   #35
ma gle.. besmisleno je uvjeravati nekog tko je iz te branše o činjenicama kojih je i sam svjesan..
kao što je i sama svjesna činjenica da će morati odabrati liječnika obiteljske medicine za svoje dijete..

kažem u jednu ruku je razumijem... Podloga svakog razočarenja je – povjerenje! A iskra sumnje svijetli kao majka svih razuma
(na svojoj koži osjetila kao i svi od vas .. ali jebiga nemožeš sa takvom prokismom kroz život )
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 02.04.2011. at 17:18.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 18:24   #36
ne kužim ...........
kaj god ovdje netko sugerira
drako ti imaš jedan ali..........
sve mi se svodi na pljuvanje struke obiteljske medicine......

baviš se onkologijom i hematologijom
, značu imaš dvije specke...svaka čast ..............očito onkologija i intern a sa sibspec. iz hematologije..........

i ne kužim -nas na forumu tražiš savjet ????
__________________
18.10.2009.Klara, 31.05.2011. Katja
freya7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 19:40   #37
Quote:
izbor je liječnik obiteljske medicine.. e sad je ne tebi kojeg ćeš odabrati..
Kad bi i to bilo jednostavno...
Moje dijete po sadašnjim propisima neće moći biti kod liječnika obiteljske medicine gdje smo suprug i ja cijeli život, u DZ minutu od moje kuće jer već sad ima 30% previše pacijenata.
Obiteljski liječnik dakle. Meni je to koma. Voditi ću je na drugi kraj grada valjda...
Toliko o obiteljskoj medicini. I birokračićima iz HZZO-a...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2011., 22:41   #38
ja svoje dijete već vodim na drugi kraj grada, jer kod mene u super-duper-napučenom kvartu pedi nisu primali...
a kad doraste do doca opće prakse, nemam pojma kaj me čeka...
__________________
Netko to od gore vidi sve...
Kinky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:01   #39
I ja sam isto ljuta zbog tog. Nemamo obiteljskog liječnika. Ja sam kod jednog koji je prebukiran i pretpostavljam da ne bi primio dijete. Muž je još kod studentske (nije bio bolestan od faxa). Dijetetu do jeseni moram prebaciti karton. Kamo? Nemam pojma. Najvjerojatnije tu kod seoskog liječnika.
stihaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2011., 09:18   #40
Eto, svakog muče druge brige...

Ja jedva čekam da mi klinka krene u školu, da je maknem od naše pedice. Ni njoj, a ni njenoj sestri ne bih dobrovoljno dala ni da mi liječe plišanog psa. Ali pošto je jedina u krugu 25 km, nije da imam izbora. Za sada se snalazim tako da gledam malu odvesti na hitnu kad onim klaunicama prođe radno vrijeme.

Za razliku od njih, uopće ne sumnjam da je moja liječnica OP sposobna hendlati djete-pacijenta.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.