Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2006., 14:10   #81
sly47 mislim da ti je logika ispravna ali ako je suditi po ostalim stvarima ovo neće ići tako jednostavno!!
__________________
11.07. došao nam je najveći dar, naš Jan
iva11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 14:27   #82
crkveno se možeš vjenčati bez da se vjenčaš i civilno. dakle ako se želiš vjenčati samo u crkvi netreba ti ništa iz matičnog ureda al onda je taj brak samo crkveno priznat... crkveni brak sklapaš zbog vjerskih uvjerenja a ne zato što je zakonom tako propisano. a ako želiš da ti brak bude zakonski priznat onda se vjenčaš civilno. Ljudi koji ne vjeruju u boga nemaju se zašto vjenčat u crkvi al to ne znaći da se nemogu vjenćati i sklopiti brak-civilno.
dakle opet ponavljam civilni i crkveni brak nisu uvjetovani jedan drugim.
barem mislim da je to tako...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 14:31   #83
dakle ako se petra ove godine vjenčala civilno to nema veze sa crkvenim brakom iduće godine. Zbog svojih vjerskih uvjerenja ona želi svoj brak potvrditi pred bogom ali isto tako da nije vjernik to ne treba napravit. I onda je crkveno slobodna kao da se nikad nije ni udavala..
jel kužiš magg? malo mi je teško objasnit...
mislim da joj netrebaju nikakvi papiri iz općine nego ode u crkvu i kaže da se želi SAMO crkveno vjenčati.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:28   #84
pa tako nekako sam i ja to mislila, sly
samo sto nisam znala da se moze samo crkveno vjencat (naravno zbog vjerskih uvjerenja!!). zato sam mislila da u ckrvu moras odnjet samo vjencani list da se vidi da si vec sudbeno vjencan i to je to.
nisam nikad cula da se neko samo crkveno vjencao da da to nije prijavio civilno.. tesko mi je objasnit kako to mislim, nadam se da si razumila
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:51   #85
ma da kužim te, ni ja nikad nisam čula da se netko nije civilno vjenčao a crkveno je...možda i treba donjeti vjenčani list mada mi tu nema nikakve logike..mislimda ne bi trebalo al ostavljam nekom drugom da 100% istraži...
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 15:56   #86
Ja vas sve lijepo razumijem Ali eto očito da u crkvu trebaš donijeti papire iz općine(to je valjda pravna, a ne crkvena procedura), ali u općinu ne moraš donijeti ništa osim muža. Država je zakon!! Hm, baš sam si pametna za poludit
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2006., 16:08   #87
Je, je, evo meni frendica govori koja se udala prvo matično pa nakon tjedan dana crkveno da su trebali donijeti papirček svećeniku..
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 13:25   #88
thanx curke ali meni opet nista nije jasno no nije bed bum ja otisla koji dan u crkvu i rekla da sam se udala kod maticara i kaj ima treba sve donijeti. Il bum otisla kod maticara i pitala njih kaj treba donijeti u crkvu. eh ta papirologija..zasto bi bilo jednostavno kad moze biti komplicirano!!
Mayo: kaj je tvoja frendica trebala donijeti sveceniku? samo potvrdu da se vec udala civilno?
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 13:35   #89
Da, samo potvrdu. Oni su imali komplikacije zbog vjenčanja na otvorenom i zavade svećenika s matičnim uredom (ne pitaj ) pa su morali obaviti prvo civilno, a tjedan dana nakon toga imali su ''pravo'' vjenčanje.

Svi oni imaju neka svoja pravila, najbolje je otići do svećenika koji će vas vjenčati i vidjeti što njemu od papira treba.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2006., 21:33   #90
Sklapanje braka > papirologija & zakoni

Većinu podataka možeš pronaći na portalu www.vjencanja.hr pod prijava vjenčanja. Tamo imaš i popis matičnih ureda sa telefonima i radnim vremenom. Moje je iskustvo da je su matičarke susretljive i...
Mato Vilac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 13:23   #91
grrr idu mi matičari na živce! mi se ne namjeravamo vjenčavat u crkvi, em što ne možemo, em što inače ne idemo u crkvu pa neću da se osjećam ko neki licemjer. i danas sam išla malo priupitat što nam treba za prijavu, jer mislim, on kao stranca treba izvadit 555 dokumenata valjda, što doma, što u ambasadi, što ovdje u ministarstvu i naravno, mislim si ja, idem radije malo se informirat što kada i kako a oni meni nekako svisoka, onako "pa ne, šta bi ti sad rezervirala za 5 mjesec?! ma kaaaakvi to kasnije, kojih dva mjeseca prije i taaaako to.." pa kako da znam ako ne pitam!!! ma ako ja sad odem rezervirat sve ostalo za taj dan i onda mi oni kažu da nemogu taj dan da sam trebala prije, ma vrat ću im zavrnut!!!!!!

uostalom, kako čitam i kako sam čula, kod matičara se rezervira i do 6 mjeseci prije...pa nisam ja luda valjda što pitam...grrrrrr

no eto, da se ovdje malo izjadam, kad se već pred njima držim mirna.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 13:29   #92
Hej kitty nemoj se živcirat, to su ti samo birokrati, oni uvijek kompliciraju. No, meni je to stvarno glupo, recimo ja idem sad kroz kojih mjesec dva radit pozivnice, a vjenčanje mi je u 7mj i kod tih tvojih bi sta trebala čekat 2mj prije, pa ko će mi u 2 mjeseca uspjet pozvat 350 ljudi, šta je njima. Grozno, meni su se u crkvi nasmijali kao pa malo je prerano, ali eto možemo sad upisat pa jos potvrdite iza Nove godine. Baš su bili ok.
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 13:56   #93
Quote:
kitty b kaže:
uostalom, kako čitam i kako sam čula, kod matičara se rezervira i do 6 mjeseci prije...pa nisam ja luda valjda što pitam...grrrrrr
ne. rezervirat MOZES najranije mjesec i po dana. ranije nikako.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 15:03   #94
ma neka je tako, nije problem meni zbog pozivnica...imat ćemo 60-70 ljudi pa nije neka preša. mene je više iživcirao to obraćanje svisoka kao da sam ne znam što pitala. ionako planiramo prvo poslati tzv. "save the date" kartice, što je u engleskoj običaj...a onda pozivnice lako. sama ih radim.

ah birokrati. ne možeš ni s njima a ni bez njih...
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2006., 13:48   #95
i ja sam slala save the date, al 6 mj unaprijed!
lolita11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:30   #96
vidim da svi imamo slicne probleme, i mene su cudno pogledali u crkvi kad sam pitala jel sad vec mogu rezervirati datum u crkvi za sesti mjesec slijedece godine Po ovom ispada da cu ja sve isplanirati a onda cu crkvu dogovoriti zadnji cas nadajuci se da ce na taj datum imati mjesta! uz sve to me brine i podatak da ce se zabraniti promet gornjim gradom (a moja crkva je na gornjem gradu) pa mi je malo bed da svi gosti hodaju do gore...ma ne znam ni sama zasto je problem njima u crkvi zapisati nas datum toliko ranije no dobro
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:43   #97
meni su u matičnome rekli da nemože sad jer se do tada mogu neki zakoni promijeniti pa se zato ništa prije tih nekih 45 dana ne zapisuje. a i meni je to bed! evo sad taman ganjam hotel, koji je po mom poimanju SAVRŠEN i tik do plaže tako da možemo na plaži se ženit i kvragu sve ako mi matičarka kaže da nemože taj dan tih mjesec dana prije. a valjda neće. kažu da po zakonu oni mogu 4-5 ljudi oženit u jednom danu a pa valjda neće baš taj dan cijeli grad se ženit. subotom obično čujem kako trube okolo po gradu samo dvaput tako da....... čekat ću.
kitty b is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:19   #98
Hej curke kako ste išle u crkvu na dogovor?
Poslije mise ili ?
Breskva is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:20   #99
kitty b: :klap: kak si luda, bas sam se nasmijala...kak trube samo dva put subotom hehe. ma stvarno ak mogu primiti oko 4-5 vjencanja po danu pa nece bas na tvoj dan biti svih 5!a uostalom ima i vise maticara koji mogu izaci na teren kaj ne? drzim fige! mi ak ce ta crkva vec biti prepuna ljudi koji se bas na taj petak zele zeniti cemo nac neku drugu crkvu, a kaj sad
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 16:23   #100
ja za "dogovor" bila u zupnom uredu koji radi tipa od 9-12 radnim danom... bas taj dan nije bilo rektora koji je na godisnjem, no casna me svejedno cudno gledala tipa "vjencanje je tek slijedece godine kaj vi tu radite"
petra25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:50.